Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

zuzbel1
26. máj 2011

@luciaa86 nemas sa coho bat, vpich neboli,je to len neprijemne, spinal ucinkuje hned, spinal nie je epidural 😉 ja som mala spinal a rodila som dvojicky, citila som iba ako mi vyberaju babatka aj to bol len taky tlak ... nebola to bolest. 🙂

luciaa86
26. máj 2011

@zuzbel1 tak ze by mi 2 deti vytiahol to si uz absolutne neviem predstavit 🙂 som zvedava ako to bude....ale uz teraz sa mi snivaju take sny ako tam lezim ako ukrizovana jak jezis.... 😒 asi nato moc myslim ....len ja potrebujem vediet co najviac info co ma caka 🙂

zuzbel1
26. máj 2011

mne spinal pichli az na 3x, ale nebolelo to a celkovo operaciu som znasala dobre, ziadna bolest ... najhorsie bolo prve vstavanie 😉

ekia
26. máj 2011

@luciaa86 som na tom podobne, spinal ma čaka 1.6. a bojim, bojim 😨 Prvý bol tiež akútny tak nebol čas niečo riešiť či báť sa

michaela80
26. máj 2011

@ekia
@luciaa86 drzim palce..ja som rodila obidvoch v spinali - prve urgentny pre odtok plodovej vody v 31 tt a teraz planovana i ked isla o den skor..ale tento som si doslova uzila... mala som tam bratovu snubenicu - medicku mam aj krasne fotky ako ju vytahuju - kuk moj album a to mi velmi pomohlo ze tam bola uz moznoaj 2 hodiny pred sekcoiu a absolutne ma to tak nebolelo ako pri prvom...mala sa narodila vo stvrtok o 11 a rano v piatok som si sama zliezla z postele a dala sa prestahovat na nadstandard a presla celu chodbu peso a od piatku som mala malu uz viac menej pri sebe... a v stredu som uz behala po chodbach kvoli odblokovaiu hlavoveho klbu kedze ma neskutocne bolela hlava a nikto by nepovedal ze 6 dni pred tym som mala sekciu...
pichnutie spinal bol bez problemov , vraj zalezi aj od postavy a tuku a kedze ja som pribrala iba 3 kila tak v pohode pichal...pre mna bolo najhorsie ked mi poedl ze ide rezat a teraz ten pocit ci to bude boliet alebo nie...

michaela80
26. máj 2011
ekia
26. máj 2011

@michaela80 skvelé fotky 😵 Ďakujem za povzbudenie, snaď to prežijem, veď niesom prvá ani posledná 😕

michaela80
26. máj 2011

@ekia ja ked sa tak zamyslam tak tu prvu sekciu tym ze som na to nebola pripravena som znasala zle a to aj maleho brali hned prec, strasne to bolo a na tu druhu mamvelmi dobre spomienky a myslim ze tato fotka hovori o vsetkom 🙂 🙂 🙂 🙂 cely cas tam so mnou srandovali hovorili co robia no bolo super..isla by som este raz len keby to netrebalo tolko vylezat... 😠 11 tyzdnov v nemocnicnej posteli je vel... 😅

poppy1
26. máj 2011

@ekia u mna to trvalo cele asi 15 minut 😉

ekia
26. máj 2011

@michaela80 dúfam že to aj u mňa pôjde hladko a budem sa tváriť podobne ako ty 😵 Už aby to bolo zamnou...

ekia
26. máj 2011

@poppy1 15 min. tak to je super, ja sa bojím aby tam neboli zrasty po prvej sekcií, vraj to potom trvá dlhšie kým sa dostanu k maternici

poppy1
26. máj 2011

@ekia a preco ides aj druhe sekciou? ved vekovy rozdiel tam je celkom ok... cca dva roky po prvej sekcii... ja som zvedava, ako pojdem moje druhe babo 🙂 Ale v pohode by som volila opat spinal...aj ked mne sa prave stalo to, ze nezaucinkoval a zacala som to citit. No museli ma trochu viac oblbnut a k sebe som prisla az na pooperacnom- po 20. minutach 😀

michaela80
26. máj 2011

@poppy1 jka mam rozdiel 9,5 roka a nedali mi moznost prirodzene a sice aj tak sa malinka 6 dni pred sekciu otocila na KP

@ekia nekontrolovali ti jazvu sonom v akom stave je? mne to uobili asi tyzden pred... tiez to netrvalo dlhsie ako 15 minut...

ekia
26. máj 2011

@poppy1 druha sekcia kôli veľkemu bábätku predpokladaná hmotnosť 4325g a ja mám úzku pánvu. Prvý som začala normálne a po 12h pre nepostupujúci pôrod a tiež večšiemu bábu to ukončili sekciou. To môžem aj začať cítiť? Som myslela že keď pichnú a zaberie tak to už vydrží až do konca 😒

ekia
26. máj 2011

@michaela80 Jazvu mi nekontrolovali, aspoň o tom neviem. No dúfam že budem mať to šťastie a bude to tiež takto rýchlo. Normálne si predstavujem ako tam ležím a čakám kedy začnú rezať 😝

poppy1
26. máj 2011

@michaela80 ja som mala tiez malu KP
@ekia no vsetko je mozne...ja som povedala anesteziologovi ze citim bolest, tak mi nieco pichli, nejaky oblbovak a tym padom si nic nepamatam 😀 co je mi najviac luto je to, ze som hned nevidela malu :-/

michaela80
26. máj 2011

@ekia mne ten co mi pichal stale prechadzal okolo prs ci citim chlad a ja ze ano a to trvalo dost dlho kym to skusal a ja ze ano satle citim a moj dyndos vravi a toto citis? aja ze nie ..on ze fajn lebo som ta rozrezal... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 tak to je velke babo..moja mala 2300 a teraz 10 mesacna 7150 🙂 🙂

ekia
26. máj 2011

@poppy1 mne to tiež bolo ľúto že som pri prvej celkovej anastéze maleho hneď nevidela. Teraz sa veľmi teším na to ako ho prvý krát uvidím 😉 Mne povedali, že ak budem chcieť ak po vybratí bábätka mi môžu niečo pichnúť aby som si pospala a to šitie už vlastne prespím

ekia
26. máj 2011

@michaela80 😝 rozrezal

ekia
26. máj 2011

@michaela80 ono to nemusí byť až toľko,300g plus mínus vraj

yanus
27. máj 2011

@luciaa86 Vpich som necitila, skor mi na tej operacke bolo chladno a pocuvala som o com sa tam bavia :D, mne to zacalo ucinkovat asi za 5 min, necitila som si poriadne ani spicku nosa, nieto brucho, bola som z toho dost "opita"...ale inak pohoda...U mna to malo skor psychicke nasledky, myslela som ze budem mat silnejsi zaludok to vidiet a pocut 🙂

katkaajurko
27. máj 2011

ahojte-robi sa na slovensku planovana sekcia v spinale - aj ked si musim riedit krv injekciami?

karol84
27. máj 2011

@katkaajurko sice nemuzu odpovedet na Slovensko, ale v Cesku v takovem pripade voli vetsinou celkovou anestezii (alespon nevim o zadnem pracovisti, kde by udelali spinal)

latvia
27. máj 2011

@katkaajurko robi, treba sa dohodnut s anesteziologom a porodnikom. nacasuju operaciu tak aby to bolo ok. samozrejme musis mat v poriadku testy zrazanlivosti

pami27
28. máj 2011

@ekia Po operácií ma napínalo, ale mala som prázdny žalúdok. Keby som si mala vybrať, volila by som znova spinál. Po celkovej anestéze je človek dlho oťapený a pri spinálke hneď na stole vidíš bábätko. Okrem toho som počula, že aj pre dieťa je lepšia spinálka. Pri celkovej sa vraj tie narkotiká dostávajú cez placentu hneď k dieťaťu. A to že si necítiš nohy? Bolelo ma brucho a bola som celkovo z toho pôrodu paf, takže nohy mi boli vedľajšie. Začala som ich cítiť po takých asi 3 hodinách. Pa

pami27
28. máj 2011

@luciaa86 Nie je to nič príjemné, ale určite lepšie ako celková. Spinál ti začne účinkovat veľmi rýchlo. Nebudeš cítiť bolesť, len tlak a také ťahanie. Nezačnú skôr ako Ti zaberie anestéza. Oni si to vždy vyskúšajú. Neboj

simib
28. máj 2011

@katkaajurko Ja idem o 3 týždne necelé (čiže v 34tt)sekciou.Mám vcestnú placentu a plus mám tormbofiliu,čiže tiež mi riedia krv a musím ísť v celkovej anestezii.

artemis29
28. máj 2011

Ahojte baby,
ja som rodila sekciou pred 6 týždňami v Galante, pretože lekár si myslel, že bábo bude veľké. Sekciu som mala naplánovanú až na pondelok 18.4., ale malý sa začal pýtať na svet už v piatok, takže na druhý deň sme museli prísť do nemocnice.

Najprv mi dali infúzku, potom ma nacievkovali a išla som na operačku. Tam bol anesteziológ alžírčan Abdul 😀 a keďže som chcela byť ako-tak pri vedomí, išiel mi pichnúť spinálku. Všade som čítala, že baby to ani necítili a pod. no teda ja som to cítila a poriadne. Kebyže sa mám rozhodnúť znova či celkovú alebo len spinálku tak by som sa spinálky už asi bála.

Do piatich minút som TAKMER nič necítila a tak dali predomňa plachtu a "začali". Cítila som také šklbanie a tlak, ale nie bolesť. To, že som nevedela hýbať telom od pása dole som si ani nevšímala, takisto mi bolo úplne jedno o čom sa rozprávajú doktori. + Celý čas sa so mnou rozprával ten anesteziológ a mamina, ktorá mohla byť pri cisárskom.

Jediný problém u mňa bol, že som sa v hornej časti úplne klepala a nevedela som to zastaviť.. Doteraz neviem prečo 😖 . Najhoršie to bolo, keď ho už ťahali zo mňa, ale to som veľmi rýchlo prestala vnímať, pretože malý ešte nebol ani vonku a už kričal 🙂 . Ďalej si ešte pamätám ako ho položili ku mne na posteľ asi na 2-3 minútky a potom mi vraj pichli ukludňováky do infúzky a ďalej si to pamätám už len rozmazane.

Keď som prišla na izbu pomaly mi začínali bolesti, infúzku som mala neustále dva dni v kuse pichnutú v ruke a chodili mi pichávať takú injekciu na sťahovanie maternice.

Najhoršie bolo po 24h. sa postaviť na nohy, je to úplna slabosť a bolesť v rane, ale každým razom je to už len lepšie. Po 48h. začnete s takou riedkou stravou, ja som mala ako prvý puding 😵 a na druhý deň ma aj odcievkovali, takže som bola nútená chodiť na WC 😀 .

V nemocnici som pobudla iba 4dni.
Po piatich dňoch som už bola celkom v pohode, teraz to už ani necítim a tá jazva je naozaj nenápadná (nenápadnejšia ako napr. strie). Po týždni vás ešte pošlú na vyberanie štichov a už máte pokoj 🙂

a inak.. lekár sa mýlil, malý vôbec nebol veľký 😀

katkaajurko
28. máj 2011

@simib ano v 34tt ti ho vyberu? ja zacinam riedit od pondelka..od kedy viem-ze uz bude lepsie pichat - tak uz odratavam-nech uz teda pichaju ...

@artemis29 teba asi ale neriedili krv-nemas trombofiliu,vsak?

asandys
28. máj 2011

@artemis29 ja som rodila synaceka spinalom, a neskutocne som sa celych 40 min ,co som bola na sale triasla. Klepali sa mi ruky, aj zuby, po rukach som citila zimomriavky, a nijako som to nevedela ovplyvnit. A pritom som vobec necitila zimu, takze to bola zrejme odozva organizmu- psychika.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre