Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

katulka74
24. jún 2011

Ahojte,ja mam 2 cisaraky za sebou a teraz ma caka dalsi,dost som pribrala pred otehotnenim a uz teraz mam previs na tehotenskom brusku,takze ma caka pekna drina po sekcii a o hojeni rany ani nehovorim.

monny89
24. jún 2011

@katulka74 ty jo, 3 císaře celkem.. to bych asi nezvládla.. obdivuji tě..

Jo dotaz - když byl jeden císař, a u druhého porodu by taky byl císař, tak se udělá řez jinde, mimo jizvu, nebo na stejném místě???? Někdo mi říkal, že na stejném místě, někdo, že zase trošku mimo, protože dvojitá jizva se prý hůř hojí... Jak to tedy je? Ví někdo?

petkave
24. jún 2011

@ffiinnkkaa takže sa ideš pustiť do nejakého cvičenia? alebo si už aj začala? ja si fakt neviem predstaviť, aké cviky sa na to hodia... ale ja celkovo o cvičení nemám poňatia... som neskutočne lenivá a stále sa vyhováram na to, že mi to nie je treba... momentálne je mojím cvičením behanie za malým a jeho dvíhanie na ruky...
@monny89 mne sa strie objavili na prsiach - resp. na ľavom... odtiaľ ich už asi nedostanem preč 😖 prečo hrozné spomienky? začala si rodiť spontánne?

petkave
24. jún 2011

@monny89 včera sme to tu riešili - malo by to byť na tom istom mieste...

katulka74
24. jún 2011

monny89,druhy rez mam asi 2 mm nad prvym,vyzera ako jeden,len na koncoch vidiet ze sa rozdeluju...druhy cisar som zvladala lepsie ako prvy tak verim ze tento bude najlepsi....aj ked bude asi v spinali a z toho mam hrozny strach

34blondie
24. jún 2011

ahoj děvčata tak to mám taky za sebou...2.cs....a kupodivu mne to moc nebolelo,to poprvý byl mazec a ted funguji celkem normálně a 10 dní po porodu bez analgetik......až se sama divím....měla jsem tam svorky a ty mi za 4 dny vyndali,tak jsem se děsně bála aby se mi to nerozjelo,vždyt za 4 dny to nemůže být srostlý,ale kupodivu to drží......v fotoalbu miminka mám i fotku....ale je dost děsná,tak předem varuji 😀 .....jinak jsem se celkově bála děsně,byla jsem na hranici hyster.záchvatu,nemohla dýchat i během operace...... nejvíc mi vadili ty mrtvý nohy a jak mne tlačila vlastní váha těla na kostrč....ta bezmocnost 😝 ...a taky ty tlaky při vyndavání miminka byly asi jako když ti na břiše parkuje traktor 😀 ....fyzicky to nebolí,ale docela jsem zatínala zuby jak to bylo nepříjemné......ale jak mile bylo mimčo venku....ta euforie 😵 ......jen co jí odnesli hysterka se vrátila do svého těla 😕 ale když jsem to přežila já.....tak to už zvládne každá🙂))))) 😀 😀 😀

34blondie
24. jún 2011

.....joo ani oni ani nečekají,že nás to bude děsně bolet,protože jsem měla mimčo od porodu hned na 24 hodinový rooming a jiná možnost nebyla......a jinak tohop čeho jsem se nejvíc bála....spinálu...ten jsem vůbec necítila,že mi píchli 😲 ...mnohem horší byly studený ruce anestezioložky 😀 to jsem se kroutila 😀

katulka74
24. jún 2011

a preto chcem celkovu anestezu

34blondie
24. jún 2011

@katulka74 ...tu jsem měla při prvním cs a můžu říct,že to potom bylo peklo 😖 .....rychle mi odeznívala anestezie,pekelně mě to bolelo a nemohli mi nic dát,stále mi tvrdili,že mne to nemůže bolet,protože mám anestezii,že je to moc brzo.....pak nevolnost,motolice,třesavka....nemohla jsem skoro vstát ani druhej den 🙄 .....ale tentokrát to bylo super.....do 3 hodin mi kompletně přišli nohy k sobě,hned potom jsem mohla vstát,břicho moc nebolelo,ani nezačalo,prášky proti bolesti jsem potřebovala minimálně.....vždycky se podařilo aspon jednou denně některé sestřičce mne nějak obalamutit a vecpat mi je 😀 😀 třeba že je to jako proti otokům a tak.....jasně jsem po nic cítila úlevu jako že mi snad ani nic není 😵....mému muži tvrdili,že jsem příliž na sebe tvrdá......ale tak to vůbec není,fakt to nebylo tak hrozný....to já jsem zase bebíčko 😅......po týhle zkušenosti bych volila už jedině spinál,celkovou už nikdy......je lepší bojovat s panikou,že ti v břiše dělají díru než pak bojovat s těmi nepříjemnými vedlejšími účinky celkové anestezie 😉

petkave
25. jún 2011

@34blondie ja som mala celkovú anestézu. toto by som nerozdýchala... ja som analgetiká mal hádam iba prvý deň... doma ma ani nenapadlo dať si niečo proti bolesti. veď som vlastne ani žiadnu nemala. iba, keď som prudšie vstala... ale dávala som si pozor... ja som sa tiež neskutočne bála... a teraz ani neviem, aké to bolo... ostali mi už iba príjemné spomienky... ja som bábo nemala hneď. videli na mne, že mi je nanič, veď som stále omdlievala, tak mi ho doniesli až tretí deň na stálo... vedľajšie účinky celkovej anestézy som nejako moc nepociťovala... jasné, matne si pamätám, že som vzdychala pri preberaní od bolesti. ale to hlavne preto, že mi na brucho dali sáčok s pieskom (alebo čo to bolo)... bola to úľava, keď mi to sestrička dala dole... deň sekcie bol úplne v pohode... asi mi niečo kvapkali na náladu alebo čo. no na druhý deň to bolo peklo. nedali mi nič od bolesti, nútili ma chodiť (nešlo to, veď som odpadávala) alebo teda aspoň sa prevracať na posteli z boka na bok... nakoniec ma predsa len dotrepali aj do sprchy... ale myslím, že mne sa hlava netočila z anestézy, u mňa to bolo skôr psychické 😖 A ešte keď prišla jedna milá pani mudr. a vravela, že to všetko mám za to, že som si vydupala sekciu (krava... mám nato kopec diagnóz, ale čo už)... no veru mi to nepridalo na odvahe skočiť na rovné nohy a behať po oddelení.

romcovaklarka
25. jún 2011

@34blondie Koukla jsem na fotky a koukám, že máme stejně stará miminka... gratuluju, maličká je drobek rozkošnej 😵 Jinak s těma svorkama to vypadá fakr brutálně 😅 Já jsem měla plastickej steh a vyndali mi ho 9. den, ani to nebolelo. Rodila jsem v úterý večer a malého jsem měla na rooming-in až od čtvrtka ráno, ve středu bych to asi ještě nezvládla, pač teprve navečer mi vyndali dreny a cévku a s nimi chodit, to jsem měla toho plné ruce 😅 Jinak teda na bolest jsem taky nic nepotřebovala, bolelo to jen ze začátku a pouze při určitých pohybech jako zvedání z postele a tak. Měla jsem celkovou anestezii pač to byl neplánovaný, akutní CS, ale snášela jsem ji úplně v pohodě. Ve spinápu bych se asi bála, všechno to cítit - jsem strašpytel.

ffiinnkkaa
25. jún 2011

@petkave Myslím, že jsem na tom stejně jako ty 🙂
@romcovaklarka Bylo to zajímavé 🙂

karol84
25. jún 2011

@svatule cim drive otehotnis, tim vesi pravdepodnost 2. sekce. mne doktorka rikala pockat s otehotnenim alespon rok, idealne aspon dva (pak by mela byt mnohem vetsi sance na druhy porod vaginalne)

ffiinnkkaa
25. jún 2011

@karol84 a kdysi bylo i tři roky 🙂

karol84
25. jún 2011

@ffiinnkkaa to verim. my to stejne nebudeme zkouset driv. 🙂

ffiinnkkaa
25. jún 2011

@karol84 Já určitě taky ne 🙂

alenv
25. jún 2011

@monny89 no já mám asi dost štěstí, protože já měla vždycky břicho hodně pevné a ploché takže asi 14 dní po SC jsem už žádný převis neměla.. ale když si sednu tak ho tam ještě mám to bude trvat déle. Já mám i fotku po 14 dnech v albumu.. mě zas štvou, že mi přibrali ruce fuj.. no makám na tom všem vlastně, ale já můžu já nekojím.. ale cvičení je dobrý na obnovu té přeřízlé břišní stěny, aby se ty svaly obnovily.. držim pěsti a neboj to bude ok, ale chápu tě.. mě zas štvou jiný věci. Držím pěsti a za půl roku uvidíme jak na tom budem 😀 já mám dole 16 kilo, ale ještě 10 mi zbývá

monny89
25. jún 2011

@petkave no, rodila jsem 38hodin ☹
@katulka74 jo, takže to není jedno a to samé místo. Díky 🙂

monny89
25. jún 2011

@alenv no, já už taky plně nekojím, odsávám a malej má střídavě jednou UM jednou MM... no takže ještě s tím úúúplným cvičením stejně musím počkat. Jo, já celý život sportovala, takže jsem měla svaly jak beton na břiše, ale co tam mám teď, to je tragédie... Tohle je fotka před týdnem (18dní po porodu) ☹

ffiinnkkaa
25. jún 2011

@monny89 Já 45, ale nebudeme se předbíhat, není o co stát 🙂

alenv
25. jún 2011

@katulka74
@34blondie
@petkave
@romcovaklarka taky doporučuju spinál je to krásný zážitek.. opravdu..

alenv
25. jún 2011

@monny89 tak to jsem neměla ani po porodu, asi jsem měla menší bříško. první fotka je 17 dní po porodu a ta druhá je z dneška

monny89
25. jún 2011

@alenv tak to ti závidím, tak se mrkni u mě do fotek, já měla šílenej balon 😒

alenv
25. jún 2011

@monny89 no helel to musí splasknout i tobě přeci🙂

alenv
25. jún 2011

@monny89 no tak ted už je mi to jasné.. ty jsi měla fakt obr břiško 🙂 tak to bude trvat jen déle neboj..

monny89
25. jún 2011

@alenv tobě to fakt sluší, to bříško ti závidím.. chjoooo ☹ ☹
Tady je moje poslední před porodem, a 40+3...

alenv
25. jún 2011

@monny89 hele to bříškko jsi zas měla o dost větši, takže to prostě bude jen déle trvat.. ale neboj věčně to mít nebudeš.. moje sis taky měla dlouho břicho jak když nosí ještě jedno a ted je uplně bez bříška.. jinak není co závidět.. mě splasklo břicho, ale já ještě ne ještě mi chybí 10 kilo 😢 takže jsem na dietě a moc rychle mi to nejde jen půl kila za týden a to jím ukázkově zdravě a chodím na procházky denně a cvičím doma.. ale potřebovala bych fitko a to jaksi nestíhám s miminkem.. to bych přítele asi už neviděla vubec

miranda77
25. jún 2011

asi se taky pujdu vyfotit ... ;)
moje břicho vypadalo podobně jako u @monny89 - ted na jare jsem zhubla skoro 9kg - bricho je mensi, ale porad vypadam jak ve 4. mesici tehu ... mam rozestouple svaly, takze oblouk bricha zacina hned pod prsy 😖 😠 ☹

petkave
25. jún 2011

@monny89 ježííííííííš, 38 hodín. To ťa nechali trápiť sa? To si vôbec neviem predstaviť. ☹ takéto bruško som tiež nemala, dosť rýchlo sa mi "vstrebalo". Ale babena, čo bola so mnou na izbe, bola 2x po sekcii a vyzeralo to presne takto... No teraz už ho má v pohode... lenže to je 10 mesiacov a u teba sú to len 4 týždne...

alenv
25. jún 2011

@miranda77 takže rozestoupené svaly se takto poznají? Tak tím pádem je nemám.. a cvíčo ti nepomůže? Možná by se pak daly dohromady..ale jak to tak čtu tak jsem asi měla fakt štěstí, že za 14 dní bylo splasknuto. i když jsem odjížděla z porodnice tak jsem se taky trochu děsila ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre