Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

alenv
25. jún 2011

@petkave no mě trápili přes 24 hodin a už to nikdy nechci zažít 12 hodin napíchlej oxytocin kanilou.. byl to taky očistec.,, a´nakonec sekce..

alenv
25. jún 2011

@petkave co jsem koukala na tvoje fotečky tak jsme asi velikost bříška měli tak nějak stejnou.. tak to pak jde asi lépe dolů 🙂

monny89
25. jún 2011

@alenv Ale taky máš ještě brzy po porodu, a času dost na hubnutí.. Já se držím toho "9měsíců to rostlo, 9měsíce to bude hubnout" 😀
ROZESTOUPLÉ SVALY - Při lehu na zádech, bradu k hrudníku a přitáhnout špičky nohou
najděte si vzdálenost 3prstů pod hrudní kost a kolik prstů se vejde „napříč“ mezi svaly... 😉
@petkave No, já jsem začala rodit v 40+5, ale porodila jsem 40+6.. V sobotu ve 4 ráno začali kontrakce a začala prosakovat plodovka (pozitivní plodovka v porodnici), takže mi dali ATB, a převezli do jiného města kvůli stopstavu, pořád stejný nález, téměř nulový, takže pořád jsem měla ATB, pořád kontrakce po 7minutách... až do nedělního rána... Pak jsem dostala oxytocin - nic, tak další dávky (zvýšené) - to už byli kontrakce po 2minutách, pak epidurál, kontrakce pořád stejné... ale nález pořád téměř nulový.. Malej se ztrácel na monitoru a já už pomalu taky, vysílením jsem ani nemohla mluvit.. Tak je tam manžel vyřval, a hned se začalo jednat - akutní císař.. No a pak jsem při narkóze krvácela z pusy, pak malej měl nájezd na infekci ze zkažené plodovky.. No, co si budem povídat - porod byl fakt porod 😠

petkave
25. jún 2011

@alenv
@monny89 žienky, keď to tu čítam, behá mi mráz po chrbte. To tí doktori nemyslia vážne? Za takéto zaobchádzanie by som im zobrala mesačný plat! 😠

monny89
25. jún 2011

@petkave no, takže já mám teď fakt hooooodně velkou "antikoncepci" 😠

alenv
25. jún 2011

@petkave no petkave on je to asi standart já to měla stejné a 12 hodin kontrakce po minutě a pak nepřetržitě.. ale sc je prostě operace ☹

34blondie
25. jún 2011

@romcovaklarka ....tak to také gratuluji k úternímu porodu 😀 .....jo malá je narozená dostpředčasně kvůli mému zdrav.stavu.....takže je střízlík....ale kouzelnej a dost živej 😅 .....no s těmi cs je to asi individualní......taky už používají jiný medikamenty než před 18 lety.....takže to dnes lidé snáší o dost líp......já jsem posera neskutečná,taky jsem tam hysterčila,ale byli na mne zlatíčkový,hladili mne po hlavě,povídali si se mnou,vtipkovali....atmosfera úžasná.....dokonce mužskýho volali,když vyndavali malou at se podívá,když má vystrčenou jenom hlavu z tý díry v břiše,jaký dělá ksichtík......říkali mu at se podívá na smajlík dne 😝 ....a on trouba šel a dost ho to vzalo....což mne zase pomohlo od paniky jak jsem se mu smála.....jsem 14 let zdr.chir.sestra,takže vím co viděl 😲 .....ale malou jsme měli u sebe celý porod a pak hned i na jipce 2 hod. a pak hned na pokoji.....ani minutu jí neměli nikde u sebe....ale taky asi proto že byla zdravá,bez žloutenky,takže si jí nebrali ani na svícení.....no musela jsem se starat hned,žádný úlevy 🙄 ....ale šlo to,moc to nebolelo...snad jen trošku vstávání,než si člověk vypiloval bezbolestnou techniku......jinak ten spinál nebolel vůůůůůůbec.....ani jsem necítila,že by mne píchli a najednou teplo v nohách....

petkave
25. jún 2011

Ak by ste sa nudili, môžete si prečítať môj článok o cisárskom reze... škoda len, že som tam nepopísala všetko, čo so mnou porábali... bosorky hnusné 😠

34blondie
25. jún 2011

@monny89 .....po prvním cs jsem to měla jako ty a dávala se do kupy hoodně dlouho a skončila jsem stejně u stahovacích kalhotek....tentokrát jsem to nepodcenila a nasadila jsem je hned druhý den po cs.....nebylo to příjemné,protože se ten obří pupek mačkal v kompresi,ale ted jsem 11 dní po cs a už jsem je vyměnila ještě za menší číslo a mám ho dnes poloviční než ty......ale musíš mít ty hodně těsný až skoro pod prsa.....pomáhá to držet břišní stěnu pořád rovně a nevyklenovat se...ona si pak na to zvykne a tlačí to dělohu víc k rolování......musíš je mít 24 hodin i v noci.....a jakmile ti jsou pohodlně,tak dát ještě menší......v těch kalhotkách už dnes vypadám,že mám břicho skoro splasklý.....bez nich samozřejmě se to ještě trochu vyklene....hlavně ten tuk.... 😕 sundavám je jen na koupání a docela se mi bez nich i blbě chodí...cejtim jak se mi tam všechno třese 😝 .....jinak jsou velmi erotické 😀 můj muž říká,že v nich vypadám jako šlapka z 30.let 😲

ssimmikk
25. jún 2011

Ahoj maminky, máme polohu KP, sice jsem druhorodička, ale u prvního porodu sjem omdlívala, hrozil nám akutní císař, ale i přesto si doktoři stojí za svým, že budu rodit spontáně, radši bych na císař, už pro rizika co jsou pro miminko a děsí mě představa, že miminku zůstane hlavička uvnitř a já třeba omdlím, lítá mi tlak, jak se mu zachce.....vím, že svoje rizika má i císařský řez, ale i přesto bych mu dala přednost....kde v Brně a jeho okolí vám dali i jako druhorodičce na výběr mezi porodem KP a císařským řezem,kde je možná domluva?

monny89
25. jún 2011

@34blondie o těch kalhotkách přemýšlím.. Jaké mi doporučíš? A jak poznám velikost??? 😕 I když nevím, mám strach, co jsem četla špatné zkušenosti... 😨

34blondie
25. jún 2011

@monny89 těžko ti doporučím konkretně značku,protože žiji v kanadě,takže jsem je koupila normálně tady v místním supermarketu,normálně obyčejné,hlavně hodně pevné a kompresivní....důležité je aby byly vysoké až tam kus pod prsa,kde ti končilo těhotenské bříško.....já tedy měla možnost si je tu vyzkoušet,takže jsem si vzala 3 od různých značek na střídačku a jsou to různých velikostí....L-XL...ale už jsem vzala i M at tam nemusím pořád lítat..........tenkrát po prvním cs mi bylo 19 a hubená jsem byla jako lunt,ale to břicho ne a ne se dát dopořádku.....asi ve 4 měsících jsem na radu vlastní babičky začala nosit ty kalhotky a postupně se to dalo do pořádku,ale trvalo to asi půl roku......tentokrát jsem to udělala hned a nejenom,že mi to neuvěřitelně pomohlo při vzpřímené chůzi,ale díky tomu vlastně nemám ani zádné bolesti a dnes už po 11 dnech mám bříško minimální.....ze začátku to bylo dost nepříjemné.....presovat si tam tu obrovskou dělohu s orgány....ale do 5 dnů jsem je vyměnovala už za menší velikost....i tady v nemocnici mne doktorka pochválila,že jsem chytrá,ale spíš už mám tu zkušenost.......jedinou nevýhodu to má....a to tu,že jsou kompresivní a neprodyšné i zespodu a jak krvácím a mám vložku tak bývám opruzená i když jsem 2x denně ve vaně......musím používat mimináckej krem na opruzeniny......ale u mne to dělá hodně i to že jsem si koupila obrovskej balík blbejch vložek....které jsou z velké části ultratenké a s umělým jakoby perforovaným igelitovým porchem,a tak jak to hodně presuje tak se mi to tam přilepí a v tom horku zapaří......sem naštvaná,ale zase je chci spotřebovat......vím,že recenze na to nejsou příznivé,ale má i starších žen zkušenost hovoří za vše a i moje operaterka byla s tím výsledkem nadšená....jen mi doporučila krýt v těch kalhotkách ránu bavlněnou látkou nebo tou tlustou obyč.vložkou,aby se mi nezapařila.....a to dělám a rána je úplně v pořádku.

miranda77
26. jún 2011

@alenv to jsi měl aopravdu štěstí ... cvíčo pomáhá, ale jakmile přestanu cvičit, tak mi to břicho zase vyleze :(
rozestouplé břišní svaly poznáš podle takové střechy - špičky na břiše. občas když zapojíš přední břišní, tak ti břicho vyskočí do takové špičky a pupík je jakoby na vrcholu ... nebo si prostě při lehu a zatnutých břišních svalech nahmatáš mezeru - jakoby si šáhneš do břicha ...

alenv
26. jún 2011

@miranda77 no holky když to tak tady čtu.. tak jsem měla fakt mega štěstí.. břicho ted mám uplně plochý a docela už i pevný.. nemám převis ani milimetr a zkoušela jsem ty svaly a rozestouplé je zřejmě nemám.. když posiluju tak tam žádnou mezeru nemám a do špičky mi břicho nejde.. takže možná to je i tím.. a po pravdě ani jsem netušila, že by mi ten převis mohl zůstat 😨 když se změřím v pase tak už mám asi jen o 8 cm víc než před porodem což přikládám spíš ještě těm kilům navrh.. ufff.. holky držím vám pěsti at si dáte bříška co nejdřív dohromady..mě zas štvou ty ruce co mi narostly 😠 měla jsem takový docela hubený a ted si připadám jak šváca asi ty kila mám snad jenom tam 😀 😀 ale stále mám rozšířenou pánev za jak dlouho se to tak vrátí zpět nevíte?

potvorka023
26. jún 2011

ja som rodila cisarskym a nebola so uspata je to ine jak ked je pacientka uspata a ked je hore to tak neboli

monny89
26. jún 2011

@34blondie Jo, tak já to musím nějak omrknout. Díky 😉

monny89
26. jún 2011

@alenv taky mám rozšířenou pánev,a štve mě to.. nedopnu kalhoty a 2cm kvůli tomu 😠

potvorka023
26. jún 2011

@bellasandra ja som mala ties cisarsky a nebola som vcelkovej anamneze ja som bola len umrtvena od noh po brucho a nic som necitila a videla som aj maleho po narodeni

alenv
26. jún 2011

@monny89 právě nezapnu žádný kalhoty kvůli tomu.. už je to lepší, ale pořád je nedopnu.. to bude trvat asi dýl dávám tomu všemu půl roku.. ☹

monny89
26. jún 2011

@alenv neboj, času na to dost.. pořád se utěšuju tím, že "9měsíců to roste, 9měsíců to bude mizet" 😀

alenv
26. jún 2011

@monny89 no nestraš 😀 😀 😀 já mám za rok svatbu tak to stihnu 😀 😀

karol84
26. jún 2011

@alenv mám stejný problém s pánví - zatím není v původním stavu, ale asi se už začíná vracet zpět, protože to pobolívá stejně jako před porodem, když se roztahovala

alenv
26. jún 2011

@karol84 no mě nebolí, ale nebolela ani při roztahování 😀 jako vrací se zpět měřím se v cm.. ale pomalu pomalu 😀 a já nemůžu zapnout kalhoty 😀

svatule
26. jún 2011

@karol84 já to právě takhle taky slyšela, že čím dřív, tím větší pravděpodobnost sekce, my jsem vždy plánovali děti rychle, vzhledem k tomu, že nejsme úplně nejmladší rodiče, tak doufám, že když budeme zkoušet cca 3/4roku po cs, že to už nebude tak strašné...bohužel s císařem jsem nepočítala, ale malá se rozhodla, že se jí na dupce sedí lépe 😉

fixi3
26. jún 2011

ahojte...som 8 dni po cisarskom reze a mam asi problem....co ste citili v oblasti jazvy?ja som si tam nahmatala ako keby vo vnutri kovovu spinku...je to mozne ze by to am nejak zabudli ale ono je to vo vnutri?alebo to moze byt vnutorny steh alebo co?som zufala prosim poradte...

florentina
26. jún 2011

@monny89 jen jsem nakoukla do tématu a k těm stahovacím kalhotkám bych napsala, že ve zdravotních potřebách prodávají stahovací /elastický/ pás určený právě po břišních operacích. Je také dle velikostí, ale je na sucháč, je hodně široký, až pod prsa, dá se vyzkoušet a s zmenšujícím břichem se dá pomocí toho sucháče ztahovat. Opravdu festovně stahuje a myslím, že je to lepší než ty kalhotky, protože to právě je jen přes břicho, nestahuje to dole a tím pádem nejsou žádné opruzeniny. Dole je opravdu lepší když to větrá....

florentina
26. jún 2011

@fixi3 no možné je bohužel vše, ale zase myslím, že né tak časté a myslím, že jediné rozumné je zajet k lékaři, ať se na to podívá. Já si moc neumím představit, i kdyby ti tam něco nechali, že by jsi to takto zvenku nahmatala, takže si spíš myslím, že to bude nějaký tlak, někdy se ten steh může zapouzdřit, nějak táhnout a tak a může to ztvrdnout....ale těžko ti radit takto po netu. Držím pěsti, ať je to v pořádku, ale rozhodně zajdi k doktorovi....

karol84
26. jún 2011

@svatule je spousta maminek, které otěhotněly po císaři velmi brzy a jsou v pořádku ony i děti... jen je asi třeba počítat s tím, že je větší pravděpodobnost další sekce. ale 3/4 roku a rok - to už není až zas takový rozdíl - a taky se vám to nemusí podařit na první pokus... (ale ne, že bych vám přála při početí nějaké problémy a oddalování) 🙂
já mám, alespoň myslím, času dost a chci udělat vše pro to, ab y to příště nebyl císař, takže si počkáme 🙂 stejně jsme plánovali větší věkový rozdíl mezi dětmi. i když plány jsou jedna věc, realita je pak často jiná

monny89
26. jún 2011

@alenv svatbu stihneš 😀 Já už tedy vdaná jsem, ale za rok máme obnovu slibu v kostele 😀
@florentina díky za tip, a netušíš kolik to cca stojí 🙂

miranda77
26. jún 2011

@monny89 obnova slibu v kostele??? to "první " ano jste si řekli jen na radnici a teď jdete do kostela???

ty jo ... ja vubec nezaregistrovala nejaky problemy s panvi ....asi to bylo tema kilama navrch (po porodu jsem shodila celkem 15kg (z 79 na 64) 😀 😀 😀 )

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre