Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

evvkaa
30. jún 2011

@miranda77 no moze to byt tym no dufam ze to nebude horsie

evvkaa
30. jún 2011

@katulka74 no teraz lekari davaju skor spinalku ako celkovu narkozu skus sa porozpravat v nemocnici o tom ze ty chces celkovu anestezu ja som chcela spinal ale no neviem si predstavit ze mi vyberu babetko a potom sa mi este budu dalej hrabat v bruchu :( spinalku som chcela preto aby som videla babetko hned potom ako je vybrane a pocut prvy plac ale co uz 🙂

miranda77
30. jún 2011

@evvkaa samozrejme kontrola od lekare uricte neuskodi ... jen pisi, ze mne to take znepokojovalo (v prvnim tehu ty bolesti nebyly), je to neprijemne 😖 . drzim palce at je vse OK!

katulka74
30. jún 2011

evkaa,kazdy lekar chce len spinal,ale pocula som ze to maju nakazane od vrchu,lebo celkova je nakladnejsia pre nemocnicu....tiez si neviem predstavit ze ma budu potom este 30-45 min sit

evvkaa
30. jún 2011

@miranda77 dakujem a namala si take ako keby krce medzi tehnami?ja to mam uz aj v celych nohach ze niekedy nemozem ani stat na nohach

evvkaa
30. jún 2011

@katulka74 to ano ale ked este podviazuju vajecniky tak to trva dlhsie ako len cisarsky no ja len dufam ze ma tiez nebudu nutit na spinalku ale asi nie

miranda77
30. jún 2011

@evvkaa a nerodíš??? křeče si nepamatuji, jen to píchání a bolest ... urcite zajdi za doktorem nebo mu zatelefonuj ...

evvkaa
30. jún 2011

@miranda77 nie nerodim uz to mam asi tyzden ale teraz idem volat lekarke lebo robi v poobede tak ze by som isla pre isttu k nej dnes alebo zajtra mam taky pocit ako keby som mala svalovku v celych nohach a niekedy aj krce na zadku a medzi stehnami

skeptik
30. jún 2011

@katulka74 Povedz mu nech ta uspi hned ako uvidis babatko - niekde sa to tak aj robi standardne. Ten spinal (ja som mala epidural, lebo to nebola planovany SC ale to je jedno - mozes si dat aj epidural inak) a bolo to super. Za 2-3 minuty vybrali babo - to som nic necitila a potom mi dali nejake sedativum do zily (nie narkozu) a normalne som zaspala a zobudila sa na ISke, kde ma cakali manzel s babatkom. Takze ja si ziadne sitie nepamatam. Ale celkovu anestezu by som nechcela, ved to by som musela nalacno, este by som bola aj otapena z toho, takto ti mozu este dopichnut ten spinal, aby si nemala ziadne bolesti prvych 12 hodin.

evvkaa
30. jún 2011

@miranda77 tak teraz som dovolala s lekarkou ze to mam od chrbtice a mam ist ku obvodnej lekarke ze mam posle na ortopediu

katulka74
30. jún 2011

skeptik,to doktor spominal ze ma moze potom prispat a nemala si potom problemy,migreny a tak...

skeptik
30. jún 2011

@katulka74 nie nemala som ziadne migreny ani ziadne problemy z anestezie, ja som len bola celkovo SC velmi zaskocena, lebo som necakala, ze to bude nutne a dlho som sa zotavovala - bolelo ma to - brucho a tak. Ale co sa epiduralu a samotnej operacie tyka, tak to bolo super, ja si pamatam akurat tolko, ze som maleho pocula, potom mi ho ukazali, opytala som sa na Apgar, oni ze 9 a nic viac si nepamatam az kym som sa nezobudila 🙂
Ked sa robi planovane tak sa dava rovno spinal, pri epidurali je ten rozdiel, ze musis dlhsie cakat kym to zacne fungovat, spinal v podstate automaticky, ale keby si mala preferenciu tak si urcite mozes vybrat, neboj sa urcite nebudes nic citit 🙂.

katulka74
30. jún 2011

skeptik,to sa nebojim,ja skor tej atmosfery,ze lezim a rezu mi brucho,tych myslienok v hlave sa bojim

miranda77
30. jún 2011

@evvkaa tak to jsou relativne dobre zpravy 😉 - vzdycky mne to uklidnilo, kdyz proto meli vysvetleni. Tak at je to brzy v poradku!

zabkatt
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janka256
30. jún 2011

@evvkaa aj ja som mala pri prvych dvoch celkovu ale pri tretom mi odporucali spinalku napriek tomu ze som si ziez davala podviazat vajecniky vraj je to lepsie pre babetko lebo pri celkovej by sa museli velmi ponahlat s vyberanim a zas dostat sa cez vsetky tie rezy by trvalo pridlho ale nelutujem to vobec bolo to super. mna zacali rezat o osmej rano a mala bola vonku az 8.40 a potom mi este robili sterilizaciu takze az okolo pol jedenastej ma viezli na izbu ale mne to boilo jedno ako dlho sa vo mne hrabu ja som necitila nic nijaku bolest iba tu euforiu ze som videla svoje krasne babetko 🙂

janka256
30. jún 2011

@katulka74 presne toho som sa bala aj ja ale ver mi ze uplne zbytocne pred cisarskym mi dali nejaku tabletku sice len polku aby som sa ukludnila ale ja som sa ukludnila az vtedy ked som vedela ze ma rezu ale ja nic necitim to skor som sa bala o malu kedze som ju nepocula po vybrati zaplakat ale to len preto ze ked ju vyberali tak ju zobudili iba si zivla a kychla prvykrat 😀

skeptik
30. jún 2011

@katulka74 ver mi to ta vobec nebude zaujimat, ide to velmi rychlo - najprv sa urobi prvy rez jednym tahom, potom sa odsunu okolite organy (mocovy mechur), potom sa urobi druhy rez na maternici a sup babatko sa vytiahne von, potom budes pocut take chrcanie ako ho odsavaju - to len par sekund a hned nato zacne revat. Potom ti ho ukazu a zatial co ty sa budes na babatko pozerat vyberu placentu, skontroluju placentu, pozasivaju co treba, skontroluju cievy a pozasivaju vsetko naspat (ale to uz budes spat ak chces).
Tie rezy nebudes citit vobec, budes si mysliet ze este ani nezacali, prve co budes citit je ked ho budu vyberat, ale nie ako bolest, ale proste ze ti tam smatraju v bruchu, ale neni to nic hrozne 🙂
Ja ak budem musiet mat sekciu zasa tak spat nebudem, ale budem uz radsej kojit, aby sa to rozbehlo rychlo.

markuzza33
2. júl 2011

@bellasandra Ahoj,ja jsem prave cerstve po cisarskem rezu a jsem za nej moc rada.Cisarsky rez se provedl s epiduralem zavedeny do patere,tak ze jsem mohla vse kolem vnimat.Po operaci jsem dostala proti bolestem,ketre byli jen minimalni nejake leky.Sice na druhy den jsem musela vstat z postele,abych se mohla postarat o nase zlaticko,ale nebyl to nejak velky problem.Rana se dobre hoji...jizvu jiz vubec necitim 🙂

ivcal
7. júl 2011

Já jsem rodila císařákem po 16 hodinovém porodu a vyzkoušení snad všech poloh. Malej byl natočenej ramínkem a nemohl ven, navíc jak jsem tlačila, měla jsem nateklý porodní cesty. Na císařák musí být zdravotní indikace, u mě byla. Jsem prvorodička a celé těhotenství nic nenasvědčovalo tomu, že by měl při porodu přijít nějaký problém. Ridila jsem v Plzni, v jedné z nejlepších porodnic v ČR a jsem tomu ráda.

little84
9. júl 2011

ahojte,mala ste niektora cisarsky rez kvoli uzkej panve?

evvkaa
10. júl 2011

@little84 ahoj ja som mala dva cisarske koli uzkej panve a teraz budem mat zase 🙂

evvkaa
10. júl 2011

kto tu mal druhy alebo treti cisarsky rez v ktorom tydni vam ho robili?cakali presne do terminu?

katulka74
10. júl 2011

evvkaa,ja som mala 2 cisarske a druhy cakali do terminu,teraz budem mat treti,ale este netusim ako to planuju

miranda77
10. júl 2011

@katulka74 proc jsi mela druhy SC?

katulka74
10. júl 2011

miranda77,ten isty problem ako pri prvom,neotvarala som sa,nechali ma 14 hod na sale na vlastnu zodpovednost,lebo som odmietla cisarak a nakoniec ma museli aj tak rozrezat

monny89
10. júl 2011

@katulka74 na vlastní odpovědnost? Já se neotvírala a manžel je ukecal na císaře až po 38hodinách neotvírání, kdy jsme oba kolabovali, jak já tak Davídek 😒

katulka74
10. júl 2011

monny,ano bol to druhy porod po 2 a pol roku a chceli mi hned urobit cisarsky,ja ze nie,skusim rodit normalne,ale kedze to neslo a uz som mala silne kontrakcie,lekar na mna zvrieskol ci chcem aby mi roztrhlo maternicu,tak ma do 5 min viezli na operacku a teraz uz automaticky cisarak,ze vraj uz normalne rodit nemozem.

monny89
10. júl 2011

@katulka74 aha, tak to jsi odvážná 🙂

miranda77
10. júl 2011

@katulka74 no alespon jsi to podruhe mohla zkusit ... mne udelali i druhy planovane, takze pokud to bude realne, chci treti porod prirozene ...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre