Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

sasiki
7. máj 2008

No ja som sa tu celkom vystrasila 😕 😕 😕 Mne cisarsky hrozi - o mesiac idem na kontrolu k primarovi zrejme a ten ma posudit, kedze mam zdrav. problemy, ci to risknu normalne, alebo sekcia. Prvy pôrod som mala normalny. Tam je iste vyhoda, ze bolesti sa stupnuju postupne a pôrodom sa koncia, potom sa treba dat dokopy. Ja som si 3 tyzdne nesadla, co ma jazva bolela. Tak som si povedala, ze prezijem cisarsky, ak bude treba, no ze sa dava ,,nejaky" redon, som namala potuchy atď 🤐 😖 😒

zuzanoska
7. máj 2008

Ahojte tehulky, maminy a snazilky a vobec vsetky citatelky tohto chatu 🙂 Ja by som Vás chcela poprosiť o radu. Pred otehotnením som mala problémy s cikaním. Chodievala som velmi casto na WC a v roku 2006 mi rozsirovalo mocovú ruru. Ale aj po operácii som stále behala na WC...Ked som otehotnela tak sa to samozrejme zhorsilo ale som zvyknutá a na to ze raz mi asi malá tak tlacila na mechúr ze ma museli vycievkovať. teraz neviem ci mám ist rodiť normálne alebo sekciou??? moj urolog mi dal odporucanie na sekciu s tym ze si mam vybrat ze je to na mne. ze moze sa porodom nieco pokazit ale aj nemusí tak teraz neviem či zvolit cisarák alebo prirodzene /malinká má polozenu hlavicku strasne nízko a tlaci už teraz na krcok a vraj som bola otvorená na spic prsta.. Krčok 26mm takze v pohode....preto si myslím ze bude lahší porod ze sa rýchlejsie otvorím ked už je hlavicka tak nizko.....prosím o radu lebo rozhodnut sa sama neviem a všetkým z okolia už asi leziem na nervy 🙂

krajcoanka
7. máj 2008

sasiky, nie každy ma redon. ja som rodila dlho a v maternici mi popraskali žilky, ktore stale krvacali, preto mi ho museli dať. 😒
zuzka, ak si už pootvorena tak to je dobre.podla mna to pôjde rýchlo.najdôležitejšie je otvoriť sa. ževraj tie čo su pred pôrodom pootvorene, ani nevedeli ako im to vyšlo von. 😀
Ja by som si určite vybrala normal. prve som tak aj mala, takže viem čo to je.Teraz po CR mi ostalo velke brucho(maly ma už 7 mesiacov) čo som pri prvom nemala. taktiež rana po CR boli omnoho dlhšie ako pri normalnom-aj ked nadstrihuju.

zuzanoska
7. máj 2008

dakujem velmi pekne za radu 🙂

moni1412
7. máj 2008

sasiki ja som tiez redon nemala. nie je to pravidlo. tak sa neboj. 😉 ak to ma byt pre vas bezpecnejsie, tak doveruj lekarom. vedia co robia 😉

anke
7. máj 2008

sasiki, jej to jsem nechtela nekoho desit 😅 ... neni to tak hrozne, da se to ... nekoho to tahani drenu-redonu nebolelo vubec, a ja taky ziju a po vytazeni se mi hned udelalo lip a mohla jsem se v klidu zacit hybat a starat se o malyho ... tak se niceho neboj 😉

tribitka
7. máj 2008

ja som mala 4 drenáže.... a ked mi ich doktor Španka po 4 dnoch tak fajn zaschnuté k telu vyberal, tak mi sám povedal, že môžem kludne zahrešiť... 😀 😝

sasiki
7. máj 2008

Ok, tak sa báť nebudem. Koniec koncov, najdôležitejšie je, aby všetko dopadlo v poho 😀 😀 😀

klaudia7
9. máj 2008

Ahojte babenky, budúce mamičky a už-mamičky. Ja budem tiež rodiť plánovaným CR a s epi. Redon nie je až taká hrozná vec - mala som ho pred 2-mi rokmi po gynekologickej operácii, teda CR teraz kvoli tej operacii. Ja sa najviac bojim toho, že keď ma po prvý krát po sekcii postavia, že sa mi stane to, čo sa mi stalo pred 2-mi rokmi: zaliala ma krv a mne z toho prišlo zle, chuderky sestričky ma tam museli ratovať, aby som sa im nesterigala na podlahu. Hanbila som sa za tú spúšť, ktorú som tam pod sebou nechala, a ospravedlňovala som sa im, oni, že nič sa nedeje.... Bolesť.... treba myslieť pozitívne, my ženy sme silné vydržíme veľa, a nebude to trvať večne - myslím tá bolesť. Tiež mám obavy, že laktácia sa mi po sekcii rozbehne pomalšie, hoci už teraz sa mi tvorí kolostrum už asi 2 mesiace, a budem veľmi nerada, keď mi dieťa sestričky naučia na flašku, potom bude lenivé sa prisať a sať. Ale dúfam, že všetko dobre dopadne. držím palce všetkým!!!!! nech ste všetci zdraví!!!!

graziela
9. máj 2008

Ahojte,
ked spominate ten redon, ja som to pri 1.sekcii vobec nemala, dokonca ani cievku, od zac.som cikala do misy, ktr. mi nosili na "poziadanie" sestricky ... 😲 Zato moja svagrina to mala zakazdym a vraj to pri vytahovani dost bolelo...A inac, ako dlho to nechavaju s tej brusnej dutine? To asi treba stale nosit so sebou, asi vo vrecku na zupane, vsak? a davat pozor, aby to nevypadlo... Joj, dufam, ze ma to aj tentokrat obide...Niezeby mi byvalo zle z pohladu na krv, ale predsa len, je to take obmedzujuce, staci, ze nas jazva omina, ze sa tazko pohybuje, treba davat pozor na vlozku, ktr. je len tak bez nohaviciek medzi nozkami...no, mame to my zeny naozaj nie velmi lahke...Ale vydrzime, ved co by sme neurobili pre nasich drobcekov, no nie? Ved ked to uz panbozko takto vymyslel...nemame toho moc na vyber...

certica
9. máj 2008

grazi, ved uz aj tebe sa to pekne blizi 😎
ja som mala len cievku pri obidvoch cisarakoch.
no a ked spominas tu vlozku, tie sietovane poporodne nohavicky su super vec podla mna, ja som v nich aj spavala

anke
9. máj 2008

grazi: ja mela dren 3 dny, blby je, ze musis porad davat pozor pri vstavani, lehani, aby sis to nevytrhla, ale da se
cevka mi teda vubec nevadila, to jsem ani nevnimala

klaudia: mne se laktace rozjela pomaleji, ale sestricky dokrmovaly alternativne - pres strikacku a nosili maleho prikladat - hlavni je hodne pit - jak na zotaveni tak kvuli kojeni ... po odchodu z porodnice jsem jeste dokrmovala, ale cca do 2 dnu jsem zacala kojit plne ... hlavni je nepropadat panice, kdyz vidis, jak maminky po normalnim porodu uz koji a ty ne ... v porodnici mi pak na doma doporucili jeste homeopatika na podporu laktace a caj ...

nadhera
9. máj 2008

pri prvom cisarikovi som mala vyvod par hodin,pri druhom az na stvrty den mi ho vybrali. ziadna sranda nosit to stale so sebou,do sprchy,na wcko.na treti den som si dala sietkove naohavicky kvoli vlozke a to som este mala aj vyvod,ale zvladla som to.

graziela
10. máj 2008

Ahojte babenky,
no, Certi,
blizi sa to, blizi a som velmi rada, ze sme to potiahli takto krasne daleko 🙂 🙂 🙂 Hovorim si, ze takto o mesiac uz budem isto v porodnici a mozno uz aj Durinko bude na svete 🙂
Co sa tyka tych nohaviciek, tak u nas v porodnici su vyslovene zakazane. Neviem, mozno proti tym jednorazovym poporodnym po cisarskom by nemali nic proti, ale ja som si ich ani nekupovala, ved som to zvladla bez nich aj pri 1.sekcii, tak hadam ma to nebude az tak obtazovat. Okrem toho, asi som to uz aj spominala, ja mam stehna dost riadne "sunky", takze vlozka mi urcite nevypadne, toho sa nebojim 😲
Anke, pekne si to napisala o tom kojeni, naozaj sa netreba porovnavat s ostatnymi mamickami, ktr. koja hned par hodin po porode...Ale aj na mna to posobilo strasne deprimujuco, lebo mne sa mala ani na 5.den po porode nechcela prisat a ked som videla, ako si tie 1-dnove deticky pekne cuckaju...joooooooj, ale som sa cosi urevala... + do toho este moje zdr. problemy, takze to cele nedopadlo vobec stastne...Ale teraz si hovorim, ze nech je ako je, hlavne, aby mliecko bolo a boli sme obaja zdravi a v najhorsom si budem mliecko len odsavat... Ale inac, casto sa mi sniva, ze je maly uz na svete a ze som ho kojila, to bol naozaj neopisatelny pocit, to budem asi najstastnejsia zena na svete, aj ked to moze zniet akokolvek prehnane 🙂 🙂 🙂
Pekny vikendik vam prajem 🙂

pavlina05
12. máj 2008

Holky prosím poraďte!! kde jste v Brně rodily císařem, kde je to dobré a jaký dr.??? Dík

anke
12. máj 2008

ahoj pavli, ja rodila v Brne-Bohunicich akutnim cisarem ... MUDr. Doubek a MUDr. Lamprechtova - vyborni doktori, krasne to sesili, jsem bez komplikaci, oba jsou strasne mili - na vizitach se pak vzdycky jeste zeptali, jestli je to ok ... na oddeleni sestinedeli teda uz nic moc - rano chaos, vsichni chteli vsechno najednou - kojit, merit teplotu, do toho vizity (nikdo ti nerekne v kolik presne bude, takze kdyz chces rano do sprchy, tak riskujes, ze te budou honit zase ven a tak 😉), do toho sanitarka, ktera nam nadavala,ze potrebuje sklidit nadobi, jaktoze nejsme najedeni a nedej boze po ni chtit cisty pradlo ... sprchy jsou dost eklhaft - jen 2 na cele patro, je tam porad plno a jak tam je teplo, tak se kazi ta krev z vlozek co se vyhazujou, takze smrad, bylo nas hodne, takze chybely nocni kosile - pres vikend nebyly vubec, postele se prevlikaly jen pred velkou vizitou (kdy te honi zase ta sanitarka, at si to tam uklidis, ze prijde primar - a to prosim i kdyz zrovna kojis), zachody 1 na 2 pokoje ... ale oblecky na mimi byly vzdycky, dokrmujou alternativne pres strikacku - po cisari totiz ti nemuzou prinest mimi hned, takze ho musi dokrmit - ale neziska spatny navyk na flasku, takze kojeni pak jde ... sestricky jsou celkem hodny, i kdyz jak ktera, ale vetsina jo ... akorat se musis na vsechno ptat, nebat se za nima dojit a nechat si poradit - ja treba mela uplne rozkousany bradavky, nedosla jsem si zkontrolovat techniku kojeni a prala se s tim sama ... jinak navstevy muzou jen od 14 do 18ti, 18:01 uz je na oddeleni nepusti ani kdyz prosis ... a taky se nezblaznit z te vahy, jak musis pred a po kojeni zvazit miminko, tak kdyz se hybe, tak to nejde zvazit ... daji ti po porodu par ks porodnickych vlozek, na mimi cca 5 plinek, nejakou malinkou tubu bepanthenu (fakt jen vzorecek) a to je asi tak vsechno, co dostanes ... kamoska mela nadstandard a rikala,ze pohoda a vsechny tyhle problemy odpadly

anke
12. máj 2008

jinak strasliva vyhoda te FN, ja mela nejake ORL problemy a to te hned odvezou do jine budovy na vysetreni ...
doufam, ze jsem aspon trochu pomohla ...
celkove sice ten popis zni hrozne, ale asi bych tam klidne sla znova, jen bych uz se asi odvazila nektere lidi poslat nekam 😉

pavlina05
12. máj 2008

anke, díky moc za info.
No mě dnes dr. říkala, ať do Bohunic nechodím. Že tam maminky spokojené nejsou. Že ať jdu k Milosrdným.
TAk a jsem v čudu....protože fakt nevím kam jít.....
Teď asi s tím nadstand. nepočítat, všude je plno a skoro tŕvačka o pokoje..
Každopádně mám na to tak 2 dny a pak musím někam volat a ob´jednat se!!!

anke
12. máj 2008

jo a jeste jsem se potkala v poradne pred porodem s nejakou pani a ta rikala, ze dochazi specialne za dr. Doubkem, ze je fakt trida - a taky jo

sluninka
12. máj 2008

holky..chci se zeptat,nevim jestli to tady už bněkde je, ale když jsem astmatik, automaticky jdu na cisařák?? nevíte? normálně by to prej možná taky šlo,ale spíš s epiduralem...jinak bych to nemusela "rozdejchat" 😅

anke
12. máj 2008

sluninko, ja jsem astmatik a cisar ani epi nebylo v planu ...
jen pri tlaceni jsem si mela vdechnout Bricanyl na akutni stav, ale myslim, ze bych to zvladla i bez toho (ja totiz mela cisar az po 12ti hodinach, kdy se pri tlaceni zjistilo, ze to nepujde kvuli nedorotovane hlavicce a velikosti miminka)
nebala bych se toho, jen si musis zejit za svym alergo, aby ti dal nejaka doporuceni - ja mela ten Bricanyl a mel byt prichystany kyslik ...
je fakt, ze zalezi jak tezke astma mas a jaky typ - ja nemam nastesti az tak moc to zatezove - normalne jsem vzdycky sportovala (teda spatne se mi dychalo pri behani, ale zachvat jsem mela jen parkrat 😉)

anke
12. máj 2008

ale epi muzu jenom doporucit, o ten jsem si rekla a fakt to dost pomohlo ... akorat to zpomalilo otevirani porodnich cest 😅

miksa
12. máj 2008

ahoj holky já jsem taky astmatik a lékaři mi doporučili pokud to pujde normální porod, astma není indikace k císaři, doktorka říkala že to udýchám a pokud by byli potíže tak berodual a kyslík, že narkozu moc nedoporučuje, nebo pak bývají po probuzení záchvaty alespon tak mi to řekli, a doporučili že bude určitě lepší normální porod, no po pravdě mám šílený strach že to neudýchám, ale zase si říkám že nejsem jediná že s tím mají velké zkušenosti tak že to bude v pohodě

anke
12. máj 2008

nebojte holky, udychat to jde, kdyztak vam daji kyslik ... hlavne nahlasit, ze mate astma ... ja dostala primo zadanku do porodnice s tim, co mam za diagnozu a jaka jsou doporuceni ... cisar jsem pak mela v lokalnim umrtveni a zadny zachvat se nedostavil

sluninka
12. máj 2008

😅 aha..no tak děkuju za rady holky 😉

cat
12. máj 2008

krajcoanka, az mi doslo blbo ked citam o tom redone,fuuha, ja som nic take nemala, dufam ze to na Kramaroch nedavaju kazdej babe 😲 ja som krvacala len minimalne, vsetky bolesti boli fuc uz v den prichodu domov z porodnice,cize na 6.den. uplne vsetky, akoby som ani nerodila. a ked mi kamosky opisovali ako 2-3 tyzdne ani sadnut nemohli ci ako sa im zapalili site miesta v hradzi, pomyslela som si vzdy ze vdaka bohu ze som mala sekciu.

certica
12. máj 2008

cat, aj ja si tak hovorim...

graziela
12. máj 2008

Ahojte,
no, certi, cat, to keby som si tak aj ja mohla povedat, ohhh....
Inac,certi, ako rychlo to leti, ved tvoj Martinko uz bude mat pomalicky mesiac....ufffff, to je rychlost..
Inac, ako to vsetko znasa maly Vikos, ze ma noveho braceka, neziarli atak?

elischqa
12. máj 2008

😉

iwulik
13. máj 2008

ahojky holky 🙂
tak máme Karolínku,narodila se 7.5.v11,30.
měla jsem spinál,klystýr mi nedělali,co bylo nepříjemné tak cévka,to zavádění jsem necítila,ale potom jsem byla jěště 4hod.na předporodním tak to bylo nepříjemné.
V 11 mi zavedli spinál,vůbec to nebolelo,při samotném CŘ mi klesl tlak,tak mi něco dávali do žíly,napůl jsem to prospala,necítěla jsem ani žádné tlaky a tahy,jenom mě začli brnět ruce a nemohla jsem moc mluvit,asi jsem měla v sobě nějaký oblbovák.Cévku i dren mi vytáhla sestra 2 den to vůbec nebolelo,šla jsem se i osprchovat,to byl nadlidský výkon,sestřičky hodně pomohly,tak jsem to zvládla,nejhorší bylo potom to vstávání z postele a obracení na lůžku.
V neděli nás pustili domů a už jsem v pohodě,ale máme problémy s kojením tak musím přikrmovat a mléko budu odsávat.Syna jsem měla před 15lety taky CŘ a ten problém s kojením neměl,krásně se přisál,malá už moc nechtěla v porodnici ,a protože šla s váhou dolů tak nám dali příkrm.
Přeji všem,at vám to dobře dopadne 🙂 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre