Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

evvkaa
15. júl 2011

@ewisam mna pustili na 4 den po cisarskom ale treba ratat aj s tym ze babetko moze mat zltacku tak sa pobyt predlzi ako pri mojom synovi isla som domov az po tyzdni

terrorkax
15. júl 2011

@ewisam u nas se pousti paty den, ale moje sestra sla uz treti den, protoze porodnice byla plna a tak vsechny pousteli hrozne brzo

simika23
15. júl 2011

@ewisam ja som isla domov na 5 den...druhy den som uz chodila ale bol to dost velky problem bo sa mi hlava tocila a tie bolesti..no nechcem strasit ale 1 den po tom je najhorsi potom to uz ide

stellamiapiccola
15. júl 2011

@tatian1112 no tak tú bolesť poznám, mne napichly spinal ale vôbec nezabral začali ma rezať tak som skríkla , že ma okamžite uspali ina maleho som videla hneď ako som sa zobudila po konskej dávke od 7.00 do 10.007.15 sa narodil.inak si spomínam na cievkovanie brrrrrrr nosily mi ho každé 3 hodiny a ja nevedela kde je sever som bola dosť oblbnutá na druhý deň som chodila treba sa hneď vystrieť aj cez bolesť a bude lepšie . no mlieko som nemala, na izbu mi ho daly poslednu noc.5 deň som išla domov

kkiki
15. júl 2011

@stellamiapiccola tak toto iste sa stalo aj mne pri poslednom, teda ale nestihli zarezat ... 15min sme cakali a nic ... potom narkoza ..

tatian1112
15. júl 2011

@stellamiapiccola Už som zistila, že nie som jediná, ktorá tak dopadla. Ja som malého preto videla až na 3 deň lebo nebolo miesto na šestnedelí a na pooperačné deti nesmeli, rovnako ako my sme nemohli opustiť pooperačné a ísť pozrieť za nimi. Našťastie sa mi mlieko pekne vytvorilo aj potom a malého kojím dodnes a to má už 5 a pol mesiaca. Aj ja som začala hneď na druhý deň chodiť a bolo to dobré. Ženy, ktoré ležali so mnou na pooperačnom na to kašlali a potom nevládali pri deťoch. Ale pripadala som si ako dieťa, ktoré sa učí od základov chodiť. Manžel bol z toho sklamaný, tešil sa ako bude pri pôrode a nič. K druhému už so mnou nechce ísť a ani sa mu nečudujem. Chlapi, ktorí tam sú majú ako odmenu pohľad na svojho potomka hneď po narodení. No môj manžel bol iba pri tej horšej časti a tej peknej sa nedočkal.

ewisam
15. júl 2011

No u mna sa este uvidi ci spinal alebo celkova narkoza.... Jednu celkovu som uz absolvovala, jedine co tak to ma bolela hlava.... Tym, ze mam lordozu, uvidime, ci si niekto trufne napichnut ma na spinal...Mne je to v podstate jedno,len aby drobcek bol v poriadku, bolesti sa nebojim, prezijeme 😉

adrianiiita
17. júl 2011

Baby bolí to vyberanie stehov po cisárskom... ja mám ísť zajtra ku gynekologičke na vybratie tak sa dosť bojím ... som týžden po pôrode a tú ranu cítim .. ťahá ma a tak ... štípe ... 🙂 tak si neviem predstaviť to vyberanie stehov

adri2211
17. júl 2011

@adrianiiita vyberanie stehov vobec neboli,citis iba take steklenie...

adri2211
17. júl 2011

tiez som rodila cisarskym,nebola to planovana sekcia. mna napriklad rana nebola,akoze citila som ,ale bolo to v pohode. ako tu uz spominali baby,vela spravi pohyb,lahsie sa vytahuje aj ta cievka. no myslim,ze u kazdeho to je individualne,niekoho boli viac, niekoho menej, a niekoho strasne. mliecko sa mi spustilo o dva dni,ale zas som ho mala slabe,takze som kojila len 3mesiace (ale to s tym asi nesuvisi)

bubunko1
17. júl 2011

@adrianiiita Teraz sa uz pouzivaju stehy ktore sa same rozplinu v tele takze nic uz nevyberaju 🙂 . Ja som sa po cisarskom davala dokopy 6 tyzdnov mna to velmi bolelo hlavne prve dni ked to bolo cerstve, ale zena aspon netrpi tie kontrakcie a ziadne roztrhnutie, zasivanie od spodu a tie porodne cesty sa aspon nerozflaknu.

verca2687
17. júl 2011

vyberanie stehov je na celom pôrode to najlepšie. Vôbec to nebudeš cítiť...🙂

adri2211
17. júl 2011

@bubunko1 ona myslela stehy po cisarskom. aj tam su take co sa same rozplynu? ja som male take ´klipsy´ co potom vyberali. tak ja som si kontrakcie uzila,kedze to nebola planovana sekcia ...

verca2687
17. júl 2011

vyberanie stehov je na celom pôrode to najlepšie. Vôbec to nebudeš cítiť...:-

ita78
17. júl 2011

Ja som mala prvú dcéru normálne,neuveritelných 17hodín,som bola slabá,nevládala som ju vytlačiť,veď mala aj 4kilečká... 😀 A zošitá som bola snáď všade.Mesiac som ledva chodila,o sedení ani nevravím... ☹ Druhého syna,som mala už cisárskym,tak to bolo niečo super,hneď ako ma pustili z postele,tak som behala ako srna,žiadne bolesti,nič. 😎 Teraz čakám tretie bábo,tak som zvedavá,ako to dopadne,a ako budem napokon rodiť...

adri2211
17. júl 2011

@ita78 ja mam len jednu a rodila som cisarskym po 12hod. (mala som prirodzene) a tiez mi nic nebolo.este detska lekarka sa ma pytala ako som rodila,ze som v takej super ´kondicke´. z jednej strany som bola smutna,ze som neprezila to prve stretnutie s babom ,hned po prichode na svet, ale z druhej strany som bola rada,ked som videla tie zeny ako ich to boli,a poriadne si ani sadnut nevedia....

bubunko1
17. júl 2011

@adri2211 Ja som pri cisarskom dostala len epiduralku takze som malicku videla prva krasny zasitok ale ten cisarsky som moc prezivala a bola som dost ubolena ale vecer som uz stala na nohach. nevedela som ako prvorodicka co ma caka tak som bola tak doplasena ale prezila som uf a malicka je tu 🙂

verca2687
18. júl 2011

Bubunko, ja som mala to isté.... Myslela som, že na tom stole umrem od strachu, kedže som nevedela, čo bude.... No mne mrchy urobili cisársky až po 36 hodinách.... Chcela by som aj druhé, len ešte som sa akosi nespamätala z pôrodu, bojím sa, že ma nechajú opäť trápiť... A chváľa Bohu za cisársky, malý mal 4350g a 54 cm. Asi by ma zašívali až po koleno 🙂

smazja
19. júl 2011

Ahojte som tu nová a chcela by som sa vás popýtať....budem mať asi cisarák plánovaný, otom sa rozhodnú ešte tento posledný mesiac, ale aj tak sa hrozne bojím. Počula som že keď mi "uspia" len spodok, tak to vyvoláva migrénu - je to pravda? bojím sa toho...mávam príšerné migrény :( a bojím sa samozrejme aj toho všetkého celého. &Najradšej by som bola uspaná od pondelka do stredy 😀 ako ste to celé prežívali? niektoré hovoria, že po "prebudení" to bolí tak že ani hýbať sa nevedia a niektoré že to síce bolí ale dá sa to prežiť a chodili normálka už v ten deň...jeeejda :/

adri2211
19. júl 2011

@smazja no ja som mala celkovu anestezu (neplanovana sekcia) po prvom prebudeni som ako prveho videla svojho priatela na par sekund,po celkovom prebudeni som si myslela,ze sa mi to cele len snivalo 😀 bolelo ma to sice,ale nebolo to nic hrozne,a celkovo rychlo som sa zotavila,kym mi isli o tyzden vyberat stehy som uz bola uplne v poriadku. velmi dolezity je pohyb,aj ked to pobolieva,aby sa lekarom lahsie vybrala ta cievka (na to sestricky aj upozornia). ja som sa pohybovala celkom v pohode,pobolievalo to len pri vstani a lahnuti na postel. myslim,ze to je individualne,kto ako strpi bolest. ako vravim,mozem tvrdit,ze to trocha bolelo.

karol84
19. júl 2011

@smazja bolesti hlavy to vyvolává jen u někoho... někdo je úplně v pohodě a někdo má migrénu a zvrací půl roku..

latvia
19. júl 2011

@smazja ak ti pichnu spinal atraumatickou tenkou ihlou na prvy krat tak bolesti hlavy nebudes mat. a ak by si nahodou po pichnuti mala bolesti hlavy, da sa to riesit liekmi, infuziami alebo krvnou zatkou

karol84
19. júl 2011

@latvia no bohužel někdo ty bolesti má i tak...
ale nikdo to neví dopředu, jak to dopadne

latvia
19. júl 2011

@karol84 ak sa dala krvna zatka a bolesti pretvavaju aj niekolko dni tak to nie je zo spinalu

wewerka000
20. júl 2011

@evvkaa ahoj,v akej nemocke si rodila v ke a kto ti robil sekciu?

evvkaa
20. júl 2011

@wewerka000 uz ani neviem ako sa volal ja som nemala vybraneho lekara tak mi sekciu robil ten ktory mal sluzbu rodila som na rastislavovej na juhu a ty ides kde rodit?ci sa rozhodujes?

wewerka000
20. júl 2011

@evvkaa ja chcem v novej nem.a zhanam dobru zensku,Rosakova bude na dovolenke tak ci ma kto poradit inu 😉

evvkaa
20. júl 2011

@wewerka000 tak v tom ti ja nepomozem ja nemam ani teraz vybraneho lekara takze zase kto bude mat sluzbu 🙂

wewerka000
20. júl 2011

@evvkaa ok 🙂

dankamg
20. júl 2011

Ja som rodila sekciou pred 2 mesiacmi a anesteziolog mi dal na vyber, že akú chcem anestézu, tak som si vybrala celkovú a neľutujem. Nič hrozného to nebolo a to už bol môj druhý pôrod takto.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre