Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

heln
14. aug 2011

@lenkaa222 v lekárni kúpiš rôzne mastičky na hojace sa jazvy, napr. contractubex.
@romea s týmto veru nemám skúsenosť, mne steh vybrali, ak sa Ti tá dierka zacelila a nič už nevyteká, tak by to malo byť snáď v poriadku, čo sa týka toho brucha, tak asi každá dúfame, že to ovisnutie nie je trvalý stav 😅 , ak Ťa to netlačí, tak asi môžeš, mňa ešte niektoré veci tlačia na bruchu.

karol84
14. aug 2011

@romea také mi tímto způsobem odpadly konce stehů. Dírka se zahojila za pár dní.

flowerfairy
14. aug 2011

@wewerka000 Ahoj vsimla som si v inej teme, ze chces rodit v novej nemocnici v KE. Ja som tam mala planovanu sekciu, nedostatok zeleza vobec nevadil, to uz baby pisali.
A co sa tyka vysetreni, tak mi robili EKG, odber krvi a nejake interne, ale to bolo take sup sup, len sa ma na nieco pytali. Vsetko den pred sekciou po prijati do nemocnice. A na dalsie rano som uz isla na sekciu. Podarilo sa ti uz zohnat doktora? Ked chces, tak mi napis IP, lebo aj ja zhanam, ten u ktoreho som rodila tam uz nie je a urcite si netrufam po sekcii rodit normalne.

svezami
14. aug 2011

@flowerfairy
ahoj, ja by som mala rodit v oktobri tiez sekciou, pretoze aj prvy porod nakoniec skoncil presne pred dvomi rokmi sekciou, no neviem sa rozhodnut v ktorej nemocnici v KE?...poradite?

wewerka000
15. aug 2011

@flowerfairy tak to vyzera ze nebudem v ke rodit uvidim na tyzden ze co.tak sa ozvem potom ak tam pojdem 🙂

mariaria
15. aug 2011

ahojte, ja budem rodit sekciou 25:8 😉 ale v starej nemocke v KE......nenájde sa tu niekto s podobným termínom? 🙂

svatule
16. aug 2011

holky mám dotaz, jsem cca 8 měsíců po porodu cs a začali jsme se snažit otěhotnět. Už několik dní mě bolí podbřišek a místo pod jizvou mi jakoby vystupuje, test je ale negativní. Nemáte s tím některá zkušenost, co by to mohlo být. jizva samotná je naprosto ok a nebolí

flowerfairy
16. aug 2011

@svezami a kde is mala prvu sekciu? Ja v novej nemocnici a prave preto tam chcem ist znovu, vsetko bolo dobre, aj anesteziologicka bola skvela, skoda, ze som zabudla, ako sa vola. Mala som dokonca zaplatenu tu super nadstandard izbu a ti poviem stalo to za to, normalna postel (na rozdiel od tej s dierou v matraci na prebudzacke, od ktorej som mala na zadku este mesiac necitlive miesto) a vlastna sprcha a zachod ako doma, nehovoriac o tom, ze moj manzel tam s nami travil cele popoludnia a nikomu to nevadilo 🙂 Len lekara nemam.

@wewerka000 dik, tak potom mi daj vediet. Drzim ti palceky 🙂

ewisam
16. aug 2011

Vie mi niekto vysvetlit ako niekto moze cloveku s diagnozou zuzena, sikma panva indikovat normalny porod????? 😠 Pre objasnenie nema sa ako normalnou cestou dostat von!!!!! Ach to nase zdravotnictvo....nech vrati diplom!!!!!
To vie cloveka len nasrdit...

lenkaa222
16. aug 2011

baby...prosím o radu... ked sa mi zda jazva trošku červenšia, môže sa jednať o nejaký zápal alebo, že sa mi s tým niečo robí?? ale vôbec ma nič nebolí...

hehena
16. aug 2011

@lenkaa222 Lenko poraď se na konci šestinedělí s gyndr. každopádně já na jizvě měla strupy až téměř do konce 5 měsíce prcka. nehnisalo mi to, tak jsem to neřešila, krom teda toho, že jsem z toho pak už byla trošku nervozní. koupila jsem si tenkrát nějakou mast a asi i ta pomohla, ale hlavně čas to chtělo... neměla by být asi po celý dýlce znatelně vystouplá, jakoby taková žížalka, teda spíše žízala.. 🙂)) to se pak tuším řeší později laserem... hlavně to masíruj, větrej, a maž nejlépe vepřovým sádlem...

hehena
16. aug 2011

@ewisam to indikoval mudr. tobě EWI? možná zajít za jiným dr.!

lenkaa222
16. aug 2011

@hehena dakujem za radu.. uvidím či sa to zmení či to zostane také... ak tak pôjdem za doktorou skôr.. ale mám len dva týždne od cisárskeho

hehena
16. aug 2011

@svatule možná opožděná MS způsobuje prostě zvětšení bříška, mě se tohle děje při MS, mám břicho napuchlý až hrůza, po porodu je to samozřejmě ještě horší, neb mám povolený břišní svaly i mírnej rozestup svalů... nebo by se mohlo jednat o posunutou ovulaci...

hehena
16. aug 2011

@lenkaa222 já se právě dívala kolik je prckovi, tak to je ještě čas to řešit, fajn, že tě to nebolí. mě to bolelo dlouho jak čert... nevím, jestli to spíše nebylo horším zavinováním dlěohy... i když jsem si sedala, tak to bylo jak kdyby se mi všechny vnitřnosti navalily na tu ránu... :( asi se špatně hojím, či co... tak držím palce Leni.... .)

lenkaa222
16. aug 2011

@hehena no ja som tie návaly vnútornosti cítila zo začiatku, hlavne ked som si išla lahnúť alebo vstať.. teraz to tiež občas zacítim ale malokedy..

ewisam
16. aug 2011

@hehena mne sa len rozum zastavuje...

hehena
16. aug 2011

@ewisam EWI a to ti napsal tvůj dr. nebo dr. už v porodnici? určitě si vyžádej ještě jinýho mudra. Mluvím z vlastní zkušenosti. Mě dva kardiologové nezávisle na sobě potvrdili, že můžu rodit přirozeně, když jsem přišla ale do porodnice (ve 41tt neb můj gyndr. měl monitor), tak tam nastalo naprostý zděšení, odeslali mě z podolí rodit do apolináře a ještě jsem musela na konsiliární posouzení znovu do Ikemu, tam jsem byla u dalšího dr. a ten mi jednoznačně doporučil císaře, stejně tak pak dr. v poradně v Apoli, kde se na případy jako já prý specializujou... je to síla, hlavně se nedej! co si nevydupeš nemáš a pokud mudrovi důvodně nedověřuješ, tak určitě jednej, nenech se zasrtrašit, ani vysmát.... jde o vaše zdraví. mě ještě na sále dr. říkal, že měl malej dvakrát omotanou šňůru, že ještěže to dopadlo takhle a rodila jsem CS! asi bych to srdcem jen těžko utáhla a ještě bych přiškrtila dítě...

ewisam
16. aug 2011

@hehena no problem je ze 4 lekari sa zhodli na CR (3 gyn. a 1 neurolog) ale dalsi neurolog, ze jemu je to jedno a ze bude ako bude - nech si to na zodpovednost vezme ktosi druhy, len zabudol povedat kto 😠 a indikaciu nenapisal.... jak u debilov

ewisam
16. aug 2011

@hehena takze uvidime, ako to vsetko dopadne, nechame sa prekvapkat, ale budeme mysliet pozitivne a verit ze babuliatko bude v pohode

hehena
16. aug 2011

@ewisam a jen tenhle ti měl napsal lejstro, dle kterýho se měli řídit v porodnici? tak pak zkus ty 4 mudry předchozí...

ewisam
16. aug 2011

@hehena presne tak, mal napisat.... 😝

wewerka000
17. aug 2011

a ako to je na sale,co budem mat oblecene??hadam tam nebudem lezat uplne naha aj hore bez ci?? 😅

pia22
17. aug 2011

@wewerka000 na stôl som si lihala naha, cez vrch mi prehodili anjela (koselu so zapinanim vzadu) a zvysok bez. Oblecenu som ju mat nemohla, kedze ma rukavy aby som mala pristupne zily a keby bolo treba ozivovat, tak ma len odkryju. Obliekli ma az rano (robili ma v noci), ale vtedy mi to bolo uplne jedno😉

silviadaisy30
17. aug 2011

@wewerka000 este len 2 mesiace presli a uz si to nepamätam,sranda, a pritom to nebolo vobec take hrozne,no musim si mozog ponamahat aby som si spomenula ako to bolo 🙂 najprv som mala taku ich nemocnicnu koselu ked ma previezli z izby na operacku a tam mi to zvliekli a musela som z postele prejst na kozu a tam ma potom prikryli takymi teplymi plachtami,pamätam pocas zakroku mi bola v hornej polovici tela strasna zima skoro mi zuby drkotali...

terrorkax
17. aug 2011

@wewerka000 ja jsem byla uplne naha a v tu chvili mi to vubec nevadilo. Stejne tak jsem byla naha na JIPce. Oblikala jsem se az po tom co jsem musela vstat z postele.

wewerka000
17. aug 2011

@pia22
@silviadaisy30
@terrorkax ☹ sa budem hambit

pia22
17. aug 2011

@wewerka000 ver mi, ze nebudes😉 Mas planovanu sekciu? V narkoze?

monny89
17. aug 2011

@wewerka000 Já jsem při akutním císaři byla úplně nahá.. Pak když jsem se probrala na Jipce, tak jsem už měla andělíčka.. Nevím kdo mě oblíkal 😀

majka_k
17. aug 2011

@wewerka000 ahojky, aj ja som bola naha, ja som sa pred salou musela vyzliect z ,ojej koseli, obmotali okolo mna plachtu a isla som, ale ked som si sadla a pichali mi spinal tak mi ta plachta stale padala a prsia som mala permanentne vonku 😅 ale nejak som to neriesila 😀 , som sa strasne tesila na malicku tak som len drzala ako hlucha 😀 😀 a to tam bolo pozehnane ludi co okolo mna pobehovali a pripravovali ma, ani ty nebudes riesit a vnimat ked uz budes vediet ze za chvilku budes vidiet malicke krasne babatko 😵 😵 😵 obliekli ma az na druhy den rano do mojej koseli zase ... drzim prsty 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre