Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

wewerka000
11. sep 2011

@flowerfairy
ahoj,no nakoiec nerodim vobec v ke,tak ti nepomozem s info 😅 a mobil mozem mat pri sebe na jis?

flowerfairy
11. sep 2011

@wewerka000 V pohode, ja som sa uz bola informovat. uz len dufam, ze budem rodit zase sekciou.

Ja som mobil mala, preniesli mi vsetky veci na pooperacnu izbu a hned som si pytala kabelku a odvtedy som ho mala stale pri sebe. 🙂

kralicica
11. sep 2011

mne robili sekciu na antolskej v BA, síce neplánovanú, hoci som mala celý čas polohu KP (teda malý mal), ale i tak dúfali až do poslednej chvíle, že sa otočí. tak sa nestalo, takže mi rýchlo pichli cievku, potom spinál a potom som už len videla ako mi dvíhajú nohy. anesteziologička sa so mnou rozprávala celý čas cca 20 min, potom mi ukázali malého a došili ma. odviezli ma na izbu, kde mi do pol hodiny doniesli malého priložiť, to bola len chvíľka. toto všetko bolo ráno, večer za mnou došiel MM, dovtedy som asi spala a teda večer som videla malého 2.raz. stále som musela samozrejme ležať bez pohybu. na druhé ráno (teda cca 22 hodín po pôrode) prišla za mnou hlavná sestra, že treba ísť do sprchy. ja že "čo?" a tak som pomaly vstala, bolesti boli riadne ale dalo sa to prežižť. v sprche mi asistovala, stále sa ma pýtala či mi nie je zle, vybrala mi tú cievku z moč. mechúra počas sprchovania a odvtedy som sa snažila pomaly chodiť. tá sestrička mi povedala, aby som sa už snažila postupne chodiť na WC a pod. keďže som chcela mať raz dva malého tak som sa pozbierala rýchlo, už v ten deň som prišla za MM popoludní na chodbu (Asi 20m) sama a on sa čudoval ako som FIT. podľa mňa veľmi závisí od pevnej vôle ale aj od toho ako ťa dorezali :D

domeli
12. sep 2011

@wewerka000 všetky veci, vrátane mobilu, Ti donesú na JIS. Hneď, ako ma previezli, poprosila som sestričku, nech mi podá mobil z toho a toho vrecka na taške a telefonovaním a oznamovaním radostnej správy som si krátila pobyt na JIS aj "tlmila" bolesti 🙂

domeli
12. sep 2011

@wewerka000 ešte: na JIS v BA - Kramáre manžel nesmie. Aj bábo nám doniesli iba ukázať-priložiť 1x za celých 24 hodín☹

marietta0
12. sep 2011

@kralicica Ahoj, a kto ti robil sekciu ak sa mozem spytat? Moc dakujem.

zewa11
12. sep 2011

@kralicica Ahoj,aká bola sekcia z tvojho pohľadu po psychickej stránke?Nebola si v sterse keď si bola pri vedomí,aj si cítila nejaké tlaky v bruchu???Ja sa bojím,že sa neodosobním a že sa tam scvoknem,keby som pri vedomí 😒 Prvú sekciu som mala neplánovanú v úplnej narkóze a dva dni sa mi točil svet ☹
Čítala som,že keď je spinál veľmi potom bolí hlava,ja som migrénová tak aj toho sa obávam,teba nebolela hlava???

kralicica
12. sep 2011

@marietta0 ahoj, jasne, mne robila sekciu MUDr. Hermanova (ona je taka mlada, je to moja kamaratka, resp. spoluziacka mojej velmi dobrej kamosky), ale kedze len zacinala tak jej asistovala taka starsia lekarka, blondyna, neviem si spomenut na meno, ale vsetci ju tam poznaju. velmi velmi prijemna,

kralicica
12. sep 2011

@zewa11 ahoj, nie, vobec ma nebolela hlava. ja by som isla na druhu sekciu znova 🙂 uz na druhy den som bol fit. jasne bolesti som mala ale inak nic. a co sa tyka psychiky, tak uplne super. vobec som si nestihla uvedomovat, ze mi tam dole nieco rezu, nic som necitila ziadne tlaky v bruchu, pocula som jedine nastroje strngat. ja som bola po tych porodnych bolestiach taka vycerpana ze som bola stastna prestastna ze ma odviezli na sekciu a bolesti pominuli :D ja som inak dost slaboch, takze si myslim, ze to zvladnes aj ty. ja by som narkozu celkovu nechcela, zobudis sa ako po operacii a ani nevies ci je vsetko ok, nepocujes svoje babo plakat ani nic. ja si vsetko pamatam a je to super. najvacsi stres a traumu som aj tak mala zo zavadzania cievky do mocoveho mechura 🙄

marietta0
12. sep 2011

@kralicica Moc dakujem 🙂 . A tu cievkovanie je potrebne? Nerobili ti ho az po pichnuti spinalky?

kralicica
12. sep 2011

@marietta0 ano je to potrebne, kedze sa im nemozem pocikat na stole ale hlavne (!!!) dalsich 24 nesmies v ziadnom pripadne vstat z postele, musis lezat nehybne, a to by si asi tolko nevydrzala necikat :D tie bolesti hlavy byvaju z toho, ked su baby prilis hyper a hybu sa na posteli, vstavaju a podobne... to nie je dobre.

slovnicek
13. sep 2011

Ahoj holky, tak jsem precetla par poslednich stranek a vubec nejsem chytrejsi ☹
Budu rodit planovanym cisarem. A resim dilema: jestli epidural nebo celkovou anestezii ... Ach jo ... Doktor (kdyz jsme se jen tak trosku predbezne bavili) rekl, ze delaji cisare s epiduralem ... Ale ja nevim ... vic do hloubky s nim o tom budu bavit pristi navstevu ... takze se snazim neco zjistit a precist.
K epiduralu: strasne se mi libi ta moznost ten porod prozivat, alespon neco videt a slyset, mit moznost mit miminko driv u sebe ... ale mam uplny des z toho, ze mi bude nekdo vrtat v "pateri" ... proste vsechny ty nervy co jsou kolem ... ty drahy co jsou do tela ... ja nevim ... krome tech bolesti hlavy jsem cetla i o moznem dlouhodobesim znecitliveni atp. Proste z toho mam uplny des ... (musim podotknout, ze vsechny me kamaradky maji pozitivni zkusenosti).
K celkove anestezii: vim, ze ji snasim dobre. Prodelala jsem jich za zivot nekolik ... Jasne, ze je asi take rizikova, ale aspon se mi nikdo nebude vrtat v pateri 😅 ... Ale zase me strasne moc bude mrzet to, ze alespon trosku neproziju ten porod ...
Jak to vidite? Prehanim s tim epiduralem?

silviadaisy30
13. sep 2011

@slovnicek ahoj ja som si to pred 3 mesiacmi prezila ten epidural,mala som z toho trocha obavy ale poradit co je lepsie tak to neviem,,,pocula som ze celkova anestezia vplyva aj na dieta pretoze tu nedychas sama ale za pomocou pristrojov,,,u mna to bolo tak ze ten vpich do chrbtice som citila ale nebolo to hrozne potom som si lahla za pomoci lekarov,a pomaly mi zacala trpnut jedna noha citila som take mravcenie a horucavu,kdezto s druhou nohou som mohla stale hybat,ale trvalo to asi 5 minut,a potom ako ma cely cas pripravovali a natahovali tie plachty ani som nevsimla a uz som necitila nic...iba od polovice nahor mi bola strasna zima a dostala som triasku co mi az ruky skakali...ked uz babo bolo von a cistili ma tak to som citila a strasne to bolelo..ale to bolo iba u mna ostatne kamosky co mali cisaraky tak necitli vobec nic takze aj to je individualne,,,akoze vidiet som nevidela nic ale aspon mam zazitok a neprespala som ho.....ale rozhodnutie je iba na tebe,tak vela stastia 🙂 🙂

henulienka
13. sep 2011

@slovnicek ja som mala cisársky dvakrát a v celkovej anestéze.... epidurál by som nechcela, tiež sa toho bojím, a nejak som ani nechcela počuť všetky tie zvuky po operácii. Jasné, že som nevidela bábätko hneď, ale zas doniesli mi ho ukázať hneď ako som sa prebrala.
Tiež som vedela, že anestézu znášam dobre, už som mala predtým dve operácie a nebolo mi absolútne zle.

jesca
13. sep 2011

@slovnicek Ja se taky podelim o sve zkusenosti. Rodila jsem tez planovanym cisarem. Chtela jsem epidural, anesteziolog mi vse vysvetlil, ale nepodarilo se to napichnout napoprve, nejak jsem s se tim brichem nebyla schopna schoulit do klubicka, tak jak bylo potreba. Nicmene druhy pokus uspesny. Pri porodu to byla docela bolest, ale nevedela jsem, jak moc to ma nebo nema bolet, tak jsem se zminila jen tak mimochodem. Pak si doktor vsimnul, ze zatinam prsty na nohach. No, dali mi toho malo.. jakmile pridali, bylo to uz lepsi. Manzel z toho byl docela hotovy, ale byl se mnou a hrozne mi pomohlo, ze jsem ho mohla drzet za ruku. Malou jsem videla hned, to bylo fakt super. Cisteni me taky dost bolelo, ale dalo se to vydrzet, mela jsem radost, ze je to uz skoro za mnou, jen jsem sledovala hodiny🙂 No a takova "pikantnost" - na sale byly sklenene soupaci dvere, ktere byly diky prazdnym porodnim boxum otevrene - no a tak fungovaly jako zrcadlo, takze mi zvedavost nedala a cisteni jsem mela v primem prenosu😀😀
Ja pokud priste budu rodit zase cisarem, i pres moje ne uplne pozitivni zkusenosti, pujdu do epiduralu znovu.
Hodne stesti s vyberem a hezky porod, at uz se rozhodnes jakkoliv🙂

raa2
13. sep 2011

@jesca nerozumiem ako si mohla nieco citit... 😒 ved ja som necitila nic, ti nezaucinkoval epidural...ja som necitila este hodinu po porode nohy...

jankadudova
13. sep 2011

Kazdemu anestezie sedne jinak. To je holt urcita "nevyhoda". Ja mela spinal a cisteni bylo trochu neprijemny, ale bolest to nebyla. Takze za me rozhodne ano. Do celkove bych nechtela.

gabika7706
13. sep 2011

@slovnicek ja mam za sebou dva cisarske rezy /planovane/ ale so spinalom, nie epiduralom (nie je to iste...) a som spokojna, nic som necitila, ziadne komplikacie, babetko som videla hned ako ho vybrali, takze super 🙂
Celkovu anestezu by som urcite nechcela.

raa2
13. sep 2011

@kralicica tie bolesti hlavy su z toho ze ti pichnu zle epidural, ja som rodila o 23 cisarskym rezom a rano o 7 pred vizitou som uz sama chodila, mi kazali ze cim skor zacnem chodit tym skor ma to prestane boliet 😉 a bola to pravda, ja som ya dva dni uz behala, bolelo ma vstavanie z postele.

janca_dobi
13. sep 2011

@slovnicek Ahojky, taky jsem rodila císařem se spinálem a musím říct, že jsem vůbec nic necítila, žádnou bolest, jen, když malou vyndavali, tak takový tlak a cukání trošku. Píchnutí do páteře mě vůbec nebolelo, bála jsem se toho, ale bylo to jako normální injekce, píchnutí se podařilo napoprvé, anestezioložka byla super, všechno mi popisovala. Malou jsem sice viděla jen maličkou chviličku, jelikož byla předčasně a musela rychle do inkubátoru, ale i ten dvouvteřinový pohled stál za to. 😵 Nohy mi přišly k sobě během noci (malá se narodila v 19.40 hod.), jizva pak bolí, nejhorší je vstát z postele, pro mě byly nejhorší asi první dva dny, pak už se to hodně lepšilo, ale to samé bude i po celkové anestezii. Následky (např. bolení hlavy atd.) to na mně naštěstí, kromě jizvy, nezanechalo žádné. 😉 Takže já doporučuji spinál/epidurál, uvidíš jak budeš šťastná, když budeš moct miminko hned vidět. 😉 😵

jesca
13. sep 2011

@raa2 No jo, asi nezaucinkoval. Ja jsem hybala nohama hned kdyz me vezli ze salu na JIP, sanitar mi jeste rikal, at se furt neodkopavam - bylo mi horko🙂 Zenske, co se mnou byly na pokoji zacaly citit nohy az vecer a to jsem z nich rodila nejdriv. No proste se povede, verim, ze priste to bude v pohode 😉

slovnicek
14. sep 2011

Holky, moc vam dekuju za vase zkusenosti 😉 Je mi jasne, ze se nakonec budu muset rozhodnout sama s MUDrem., ale stejne 😉 ...

@silviadaisy30 mas pravdu, to jsem vlastne take cetla, ze ta celkova jde nejak vic i do miminka 😒 ...

@henulienka tak ty jsi prakticky muj pripad ... jen me by ty ruzne zvuky urco nevadily ...

@jesca tak ty soupaci sklene dvere zavidim 😉 😀 Jsem taky takovy zvedavec 🙂

@gabika7706 aha, to jsi me uplne dostala ... ja mela za to, ze spinal a epidural je totez 😅 ... Jaky je v tom, prosim, rozdil?? ... Ten muj doktor mluvil o spinalni ...

@janca_dobi no prave, ja bych si to miminko tak prala videt hned 😵

Ja se vlastne nebojim ani te pripadne bolesti pri vpichu a ani bolesti jizvy pote (to uz vim, co je) ... ani tech vami popisovanych zaskubu v panvi a ani krve (jsem odolna - tez vyzkouseno) .... ale bojim, bojim, ze mi neco zvrtaji pri tom vpichu a bude to s nasledky ☹ ...

Kdyz vas tak ctu: znamena to, ze se cisti (=dela kyretaz) po kazdem cisari?

gabika7706
14. sep 2011

@slovnicek vedela by som Ti to laicky povedat, ale nasla som o tom clanok, tak kuk http://najmama.aktuality.sk/clanok/225122/spina...

slovnicek
16. sep 2011

@gabika7706 dekuju 😉

januska191
20. sep 2011

ahojte, chcem pridat aj ja moju skusenost. Mala som obidva cisarske. Prvy bol v pohode, ale ten druhy bol horsi. Dostala som kontrakcie a pichli mi injekciu na castejsie kontrakcie, lebo som sa neotvarala. Strasna bolest, ved to tu nemusim pisat. Nechali ma vytrapit skoro 6 hodin, podotykam, ze po prvom cisarskom a potom sa konecne rozhodli, ze mi ho urobia. Ja som chcela celkovu anesteziu, lebo uz som bola taka vycerpana, nevladala som. A na to mi ten anesteziolog povedal, ze je lepsie len spinalna, lebo pri celkovej musia babetko vybrat do 3 minut a ak sa nahodou nieco stane, potom je to velmi rizikove. Samozrejme som viac nerozmyslala a dala som si spinal, este povedal, ze hned ako vyberu babetko mi moze dat nieco na spanie. Hned ako mi ju pichol, zacala som vracat a vracala som cely cas ako som tam lezala, strasne nieco, len mi drzali misku pri ustach. Nieco sa skomplikovalo, nemohli mi malu vybrat, druhy doktor dokonca tlacil na brucho. Myslim, ze vtedy nam bolo vsetkym pekne blbo. No po 10 min. ju konecne vybrali, ale uz som nechcela nic na spanie, pretoze mala neplakala, museli ju ozivovat, davat kyslik, to je hrozny pocit, ked po porode nepocujete vlastne dieta plakat. Mala apgar skore 3. Potom prisli za mnou obaja na JIS a ospravedlnili sa, ze tak dlho cakali s cis. rezom, ze ta prva rana po cisarskom uz bola natrhnuta a krvacala som do maternice. Ze to mohlo dopadnut pre obidve tragicky a bolo to naozaj o 5 min. 12.
Uz som na to zabudla, nehnevam sa nich, podstatne je, ze moje dievcatko je v poriadku a je zdrava.

@slovnicek je dobre, ze budes mat planovany cisarsky rez a vsetci sa mozu dobre pripravit. Na bolest rychlo zabudnes

blueapple
20. sep 2011

@januska191 hlavně, že vše dobře dopadlo ! Ale divím se, že Tě nechali rodit vaginálně tak brzy po prvním císaři a nenabídli možnost rovnou druhého císaře.

januska191
20. sep 2011

@blueapple ja som si tiez myslela, ze to bude isty cisarsky, ale ked som dostala kontrakcie, mysleli si, ze sa spusti vaginalny porod. Skor ma vytocilo, ze ma nechali tak dlho trapit, ked mi pichal vyvolacku povedal, ze pockame 2 hodky a nakoniec to bolo 6. A pri tom, ked som prisla na prijem o 6 rano a povedala som mu, ze od polnoci mam kontrakcie, spytal sa ma, ci som normalna... ze po prvom cisarskom sa nemoze tak dlho cakat....

abriela
20. sep 2011

@januska191 rodila si v Ruzomberku?

januska191
20. sep 2011

@abriela ano... ale bolest a hnev ma uz presli..

abriela
20. sep 2011

@januska191 lekari su obcas neuveritelní. Drzim palce,nech uz mas len krasne s rodinou a detickami.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre