Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

darielka
29. sep 2011

Ahoj. Moje tehotenstvo, bolo tiez ukoncene sekciou, pretoze som prenasala 10 dni. Uprimne ti poviem, ze keby som mala odrodit 10 deti, tak vsetky tymto sposobom. Tiez som mala zo zaciatku obavy, ale velmi mi pomohli cvicenia s porodnou asistentkou pocas tehotenstva. Ta vtedy povedala, ze ty musis ist hlavne dobre psychycky nastavena. A naozaj. Pravda je, ze som mala pri porode svojho lekara, a preto som bola bez obav. Ale nepocuvaj, ako to strasne boli atd. Kazda je individualna a kazda sa inak lutuje. Ja som uz na druhy den chodila. Tahali ma sice krajne stehy, ale to treba len rozchodit. A ked ti prinesu babätko, tak to vyvazi vsetko.

libbie
30. sep 2011

@moncicip Tie bolesti hlavy musia byt hrozne ☹ , ale mozem sa opytat, kolko si po porode musela lezat na rovnom a nezdvihat hlavu (vacsinou sa lezi cca 12 hod.), ci si mohla potom pit (to sa prave odporuca proti tym bolestiam hlavy - vela tekutin) a ci ti ten spinal pichli na prvykrat? dakujem

karol84
30. sep 2011

@moncicip
u me vydrzely bolesti hlavy asi 2 tydny, pricemz druhy tyden byl horsi, ale prikladam to spis vycerpani z dlouheho porodu a naslednemu nevyspani, protoze jsem mela celkovou anestezii
take doufam, ze pristi porod nebude sekci. protoze kontrakce sice bolely moc, ale bolesti po cisari pro me byly horsi. a uplne nejhorsi byl pocit, ze jsem mimco nevidela po poporodu, nemohla jsem si jej dlouho pochovat, nemohla jsem se o nej uplne postarat, partner byl buhvikde a ja se probudila na jipce bez bricha s nekolika hadickama v obou rukach 😒

moncicip
30. sep 2011

@libbie Ahoj🙂 Tak po porode som musela rovno lezat 24hodin, pit som mohla az tusim po 6tich hodinach a spinal mi pichla taka sikovna doktorka ani neviem ako takze na prvy sup. No hold asi som mala smolu ze si ta bolest vybrala prave mna. Ale co sa vstavania aj pitia tyka tak to je asi v kazdej nemocnici ine, lebo napriklad na sale mi povedali inak a na porodnici tiez inak ....

moncicip
30. sep 2011

@karol84 Ono to ma vsetko svoje vyhody aj nevyhody a je jedno ci mas bolesti v priebehu normalneho porodu alebo bolesti po sekcii, proste bolesti su spojene s akymkolvek porodom podla mna.

karol84
30. sep 2011

@moncicip no to je jasné, že porod je spojený s bolestí
ale na těch bolestech (kontrakcích) v průběhu porodu bylo fajn, že jsem věděla, že s porodem dítěte za pár hodin přejdou a pak max. nějaké to šití, pokud by nebyly jiné komplikace. po císaři to může bolet hodně 1-2 dny, nebo taky měsíc, a pak menší bolesti třeba rok - dva. a člověk prostě ani netuší, kdy může být konec.
já měla u porodu hodně velké bolesti posledních 24 hodin, ale za mě raději 2× tak dlouhou dobu bolestivých kontrakcí než opět císař.

alzbeta.hod
30. sep 2011

i já bych ráda příště normální porod

zuzana612
30. sep 2011

Pridam aj ja svoje skusenosti s CR. Obe deti sa koli KP a druhej sa nechcelo na svet ani 2 tyzdne po termine, takze to riesili tiez sekciou. Ja vlastne ani neviem co je to porod. Nemala som ziadne kontrakcie. Po oboch sekciach som na druhy den behala, ziadne bolesti hlavy a ked som po tyzdni odchadzala z porodnice, ani som nevedela ze som som rodila. Jasne ze po vyprchani spinalky zacali bolesti ale tie boli vdaka infuziam tlmene. A tiez to prve postavenie nebolo bez bolesti, ale dalo sa to v pohode rozchodit. Ked som videla niektore zeny ktore rodili klasicky a ledva chodili alebo nemohli vobec sediet, moj porod oproti ich bola prechadzka ruzovou zahradou 🙂 A ja som hned po porode zacala pouzivat stahovacie nohavicky ktore ranu fajne spevnili, takze som si nemusela drzat brucho popri chodeni alebo vstavani. Po druhom porode ma rana sice trosku viacej tahala, ale to prikladam sitiu a hlavne tomu ze mi sikovna pani dr. na druhy den strhla ten obvaz co som s nim mala prelepenu ranu zevraj aby sa to lepsie hojilo, tak ma to trosku stipalo. Takze ja mam s CR len dobre skusenosti, aj ked chcela by som zazit aj klasicky porod. Ale v mojom pripade tretieho tehotenstva by to bola uz automaticky sekcia 😖

moncicip
30. sep 2011

@karol84 A niektore zeny ktroe "prezili" normalny a zospodu ich dotrhalo tak riadne tak myslim ze tie by ti povedali ze by radsej cisarsky ale to je fakt o osobnom zazitku a z velkej miery aj o stasti.

alzbeta.hod
30. sep 2011

holky jaké je rizizko že i druhé bude sekcí? Ráda bych zažila normální porod, chápu že je to možná horší já si na sekci nemůžu stěžovat. Ale přišla jsem o ten pocit kdy mám u sebe manžela a na prsou čerstvě narozené miminko....

blueapple
30. sep 2011

@alzbeta.hod záleží na spoustě věcí, např. za jak dlouho budeš opět rodit, na průběhu těhu, velikosti mimi a stavu jizvy.U druhého císaře - vyber si porodnici, kde manžela můžeš mít u sebe, miminko na bříšku je skoro standart, když si necháš spinál místo celkové narkózy a zkusit vaginální porod můžeš také po domluvě skoro vždy, i když je potřeba se připravit, že akutního císaře udělají např. při bolesti jizvy nebo při komplikacích. Držím palce, ať Ti to dopadne přesně tak, jak chceš Ty. : -) 🙂

luciusek
30. sep 2011

Ahoj holky,

často si chodím číst vaše příspěvky.Čekám v prosinci druhé miminko....první mimčo jsem rodila císařem,protože byl malý v termínu vysoko a nebyl přímo hlavičkou otočený dolů,ale trošku na šikmo.Můj doktor rozhodl pro plánováného císaře a jsem za to ráda.Byla jsem strašně spokojená,nic mě nebolelo a 4 den jsem byla doma.Z přirizeného porodu mám hrozný strach-se přiznám-a strašně ráda bych opět rodila císařem.Jen se bojím,že když bude všechno v pořádku-mimčo otočené,nízká porodní váha...-,že mě nechají rodit přirozeně.Teď se zeptám asi blbě,ale jde nějak docílit,abych měla opět císaře?

blueapple
30. sep 2011

@luciusek nikdo Tě podle mě nemůže po císaři nutit rodit jen a jen vaginálně. Děloha je už jednou proříznutá a podle toho se k ní musíme chovat. Pokud ot jde, neurychlovat, nevyvolávat, netlačit na břicho,...Je to jako se slepeným rozbitým hrnečkem, funguje jako ten nový, ale nikdy nebude už takový. Najdi si porodnici, kde nebude problém si vybrat. A co říkala jedna kolegyně, že její známá si stěžovala na bolest jizvy (i když to prý tak úplně nebyla pravda) při rozjetých kontrakcích, když dorazila do porodnice a okamžitě šla na sál, nikdo by si prý nevzal na zodpovědnost případnou hrozící rupturu nebo natržení dělohy.

luciusek
30. sep 2011

@blueapple jééé,to jsi mě potěšila. 🙂 Mi už i známá říkala,že mám zkusit už i na kontrole si občas postěžovat na to,že mě tahá jizva a tak.Ale já si neumím vymýšlet a bojím se,že by třeba doktor poznal,že to není až taková pravda. 😝

hameeda
30. sep 2011

@luciusek : dohodni sa s doktorom,,u mna to sice nie je ten pripad pretoze ja normalne porodit nemozem, ale ja myslim ze to nebude problem, prave naopak lekari su radsej ak sa po cisarskom rodi opat cisarskym, ale na tvojom mieste by som porozmyslala co ak budes chciet deti viac, opakovane cisarske su riziko, hoci ja mam za sebou 4 cisarske a dohodnuty s doktorom 5 cisarsky, ale mne robil vsetky tri cisarske jeden doktor, takze v podstate mam len dve jazvy, lebo iny doktor ina jazva skoro stale,

luciusek
30. sep 2011

@hameeda já už právě třetí dítě chtít nebudu.I když nikdy neříkej nikdy.Ale víc jak 3 určitě ne.A císaře mi dělal můj doktor a ted by mi ho asi taky udělal.On si to radši svojím pacinetkám dělá sám.Jen se ho bojím na to zeptat,i když mám v něm plnou důvěru.

hameeda
30. sep 2011

@luciusek : presne nikdy nehovor nikdy ja som po prvom vravela ze viac nechcem 😀 , normalne sa ho spytaj ved ta neuhryzne, nebudes sa predsa v tehotenstve stresovat aspon nech vies co ta caka

kalo
30. sep 2011

@luciusek
@blueapple Tak pozor, děvčata..ono záleží na porodnici. Mě např.do přirozeného porodu nutili ( po prvním císaři) Striktně jsem odmítala přirozený porod (mám zůženou pánev), jenže to nebylo dostatečnou indikací k císaři, protože jinak vše bylo v pořádku (poloha dítěte dobrá a žádná komplikace). Jizva (ani její bolest) nikoho nezajímala. Jediné co by muselo být na císaře bylo dítě nad 4kg. Takže mě dali plánovaný termín ve 40tt s tím, že ráno mimi přeměří a pokud bude veliké, půjdu na sekci, pokud ne, píchnou mi vyvolávačku a jde se rodit.
Ani nevíte, jaký jsem z toho měla před porodem stres!!!!!!!! ☹

luciusek
30. sep 2011

@kalo to jako fakt?????To je mazec.To se nedivím,že jsi byla ve stresu. ☹ A jak to nakonec dopadlo?

alzbeta.hod
1. okt 2011

@blueapple děkuji za vyčerpávající odpověď... jsem po císaři rok a jizva mě stále občas zabolí... snad je to normální. Za rok bysme chtěli zkusit druhé mimi. Manžela ke mě pustili po porodu miminka, když mě zašívali, i to bylo příjemné mít ho u sebe. Měla jsem právě spinál.

blueapple
1. okt 2011

@luciusek doktor nemůže poznat, zda Tě jizva bolí nebo ne.

ale souhlasím na 100% s @kalo , je nutné si předem zjistit, jak se v porodnici, kde chceš rodit, stavějí k porodu po císaři. Podle toho také vybírat ! 😉

kalo
1. okt 2011

@luciusek Dopadlo to nakonec dobře 🙂 Já jsem začala rodit ve 37tt, tak mě nechali s kontrakcema, že se uvidí. Po 6 hodinách kontrakcí se mi nějaká doktorka, která tam proběhla, podívla do těhu karty na ty moje rozměry pánve a konstatovala, že s tímto neporodím ani 2kilové dítě, ale že to můžu zkusit 😅 Tak samozřejmě jsem nadšeně kývla na císaře....

kalo
1. okt 2011

@blueapple Ono ve většině porodnic si zakládají na co největším počtu vaginálních porodů (jako že úspěšná porodnice 😒 )...Podle mně je spíš úspěch zdravá máma a zdravé dítě a ne,jakým způsobem dítě příjde na svět....Tak koho z vás to, holky čeká, držím pěsti, ať je vše v pořádku a ještě podle vašich představ!!!!!!!!!!!!!

luciusek
1. okt 2011

Mně spíš vadí,že oni za každou cenu chtějí zkusit přirozený porod,ikdyž ví,že z 90% procent to pak stejně skončí i po 2 císařem.Viz moje kamarádka...ta rodila minulý týden.První taky měla císařem.Teď jí strašně 3 doktoři přesvědčovali,že druhý císař není nutný a po 24 hodinovém trápení jí opět řízli. 😠 To mě štve,že oni to snad dělají schválně a nechávájí nás trpět. 😝

moncicip
1. okt 2011

@luciusek Presne tohto som sa bala aj ja, ze ma nechaju trapit sa prirodzene a potom ma aj tak "seknu" takze v konecnom dosledku som rada ze som si nasla normalneho prijemnneho doktora ktory to urobil tak ako to urobil. Som zvedava ze ak raz bude druhe ako ho porodim.

moncicip
1. okt 2011

@kalo Hm ja som v tej nasej nemocnici mala skor pocit ze prirodzeny porod je rarita ... mozno to bolo len preto ze ja sama som mala sekciu, ale fakt sa mi zdalo ze sekcii je ovela ovela viac ako prirodzenych porodov.

luciusek
1. okt 2011

@moncicip mě třeba chtěli nechat trápit u prvního porodu.Měla jsem napsaný papír od svého gynekologa,že ve čtvrtek bude dělat císařský řez.Jen jsem musela nastoupit do nemocnice v pondělí,kvůli ozvám,které pak byly ok.A když přišla doktorka na vizitu,tak mi říkala,že mě nechají rodit přirozeně,že císař jedině pokud by bylo miminko nebo já v ohrožení života.To už teda jako ve mně hrklo a řekla jsem,že pokud je mimi ok,tak čekám do čtvrtka na mého doktora,a že nechci,aby cokoliv se mnou dělali.Naštěstí jsem se čtvrtku dočkala a dopadlo to,tak jak to dopadlo.Když jsem to pak vykládala mému doktorovi,tak mi na rovinu,řekl,že bych stejně neporodila přirozeně,že bych se trápila a stejně by to u císaře skončilo. 😝

blueapple
1. okt 2011

@luciusek to zní hrozně, co si někteří doktoři dovolí. No jo, jsou to lidi, dělají chyby, ale v tomto to může mít katastrofální následky. Brrrrrr. CO doktor, to názor, bohužel...to je ve všem.

Tady u nás mi dali na výběr (je pravda, že rodím ani ne 2 roky po prvním císaři, to se někde bere jako automatická indikace k dalšímu císaři), zkusit to vaginálně opravdu nechci, první císař byl celkem v pohodě, ale pobolívá mě jizva, hlavně v noci a např. při kýchnutí, takže beru císaře jako bezpečnější variantu ! Pokud se rodí vaginálně po císaři, tak tady u nás porod nesmí vyvolávat, nesmí se přenášet, pořád se prý ptají na jizvu a jakmile jen trochu zabolí, jede se na sál pod kudlu.

wera.g
1. okt 2011

Ahojte, tak pridam aj ja skusenost 🙂 rodila som tuto stredu cisarskym (ktory som tak velmi nechcela, ale verila som doktorovi). Prebiehalo to asi takto nejak-klystir (nie je to az tak strasne, ako vsetci strasia, dalo sa), cievkovanie (takisto, vsetci ma strasili a uplne v pohode), pichli mi spinal- bolelo menej nez kateter, ktory mi dali tesne predtym. Pri cisarskom som necitila vobec ziadnu bolest, len take tahanie, ale vobec nebolelo, ani neviem ako a drobec bol vonku 🙂 potom ma previezli na izbu, jedine co ma bolelo bola ta rana, ale dalo sa to, kazdopadne mi aj proti bolesti pichli, o 24 hodin ma postavili,vcera a dnes som uz mobilna, drobceka mam pri sebe stale, a poviem vam, ze to je ten najlepsi prasok od bolesti na svete 🙂 rana-bolia ma krajne stehy, najhorsie je ked vstavam z postele alebo na nu leziem, ale inak sa to da vydrzat 🙂 a bolesti hlavy? Nebolela ma ani chvilku, ale je treba nezdvihat ju ten prvy den. kazdym dnom je to celkovo lepsie, teda maminky, ktore nemaju inu moznost nez cisarsky, nebojte sa, nenechajte sa vystrasit 🙂

skeptik
1. okt 2011

@luciusek nie je pravda, po prvej sekcii mas 70% pravdepodobnost porodit vaginalne pokial indikacia na sekciu nebola anatomicka.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre