Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

fafa
24. máj 2008

mien, mala som take dokonca dva porody...a ja stale vravim, ze by som pristala na taky este jeden...julova, ja som tiez rodila pred vianocami....15. sme porodili a 21 sme uz zdobili doma stromcek..az to bolo neuveritelne, ako nam to vyslo...ja som mala pri druhom spinal, tak vraj preto som musela tak dlho lezat.... 🙄

mien
24. máj 2008

julova a keď ti ťahali nerv tak si mala injekciu hihi
baby asi som sprostá prosím nesmejte sa , ale ja sa bojím aj toho, že sa zobudím keď ma budú operovať naozaj mám také myšlienky ako malé dieťatko

julova
24. máj 2008

fafa - tak to hej, po spinali sa musi 24 hodin lezat - kym Ti zasa "ozije" vsetko od pasa dolu...ja som nemohla ani len ten spinal ☹ 😀...a dokonca tam bol taky natresk, ze doktori stratili prehlad a mojmu muzovi povedali ze este nie som narade a o malej sa dozvedel az ked som mu ja zavolala, ked som sa prebrala z narkozy a takmer mu vynadala, ze mi este neposlal MMS na mobil 😅 😀

fafa
24. máj 2008

Mien, vobec sa nesmejem...ja som na tom bola horsie...ja som sa pri prvom bala, ze sa nezobudim... 😀 😀

julova
24. máj 2008

mien - ja uz ani neviem...bola som este decko asi 10-rocne...a na tu bolest si pamatam 😝...

mien - vobec nie si sprosta...aj ja som mala kadejake myslienky...bola som vyklepana ako rezeň 😀...ja som v zivote nebola v nemocnici...snad len ked som sa narodila a to si nepamatam..a potom az teraz...v zivote som nemala narkozu..az teraz...ale vsetko mi to prislo, akoby to trvalo hadam 5 minut...posledne si pamatam, ako ma po vlasoch - teda tej cipake pohladkala anesteziologicka so slovami "Nebojte sa, o chvilu budete spinkat"...a o chvilku uz ma budili na resuscitacke..."Pani...vstavajte, mate krasnu zdravu dcerku" 😉

julova
24. máj 2008

fafa 😀

mien
24. máj 2008

fafa na to nai myslieť nechcem, že sa nezobudím, veď ma čaká synček, ale ako ti je dobre už máš dve detičky, no to tehotenstvo je horšie ako som si to predstavovala s druhým asi počkám
julova to naozaj , tak to si mala super, keď ťa uspali a potom si mala taký pocit, že ťa už budia a to vám bábätká kedy doniesli

janka1874
24. máj 2008

ja som rodila na cisarák ale nebola som v celkovej narkóze a to bolo super neviem si to vynachvaliť lebo o všetkom čo sa dialo mi rozpravali a úplne úžasné bolo keď maičkú vybrali a ukázali mi ju len to bolo blbé že som sa jej nemala ako dotknúť lebo som mala obe ruky pripôtané na prístrojoch horšie to bolo potom keď prešla injekcia a začala som ten rez cítiť ale ja som už na tie pocity naučená (už som bola viac krát operovaná)

julova
24. máj 2008

mien...operovali ma o 8:30...prebrala som sa asi o 12:30 a malu mi prvykrat doniesli o 17:30 😉

mien
24. máj 2008

julova a ako dlho ti tam nechali, lebo ja budem chcieť aby bol pri mne
janka no aj o tom som počula, ale tam kde ja budem rodiť tak to nerobia

julova
24. máj 2008

mien - nechcem aby to vyznelo sprosto...ale ja som fakt bola rada, ze tu prvu noc som sa mohla vyspat...a neviem kde budes rodit, ale ja som rodila na bratislavskych Kramaroch a tam som prvy den/noc lezala na pooperacnom, takze tam babatka byt nemohli...doniesli nam ich na par minut...ale to sme boli len na infuzkach vsetky, takze to by si sa ani nemohla o babo nejak starat...potom nam ich este doniesli okolo 21:30 na par minut...na dalsi den som uz isla na sestonedelie...s malou som mohla byt cely den, kolko som vladala, ale na noc este isla na novorodenecke...na rooming davaju deticky po cisarskom az na treti den...ale to uz som bola schopna sa rychlejsie pohnut, malu si dvihnut, aj ked este sem tam so zatatymi zubami...

janka1874
24. máj 2008

no neviem ved to robia epiduralkou a tu este nedavaju vsade? to ma prekvapuje
a preco ides rodit na cisarak necitala som to od zaciatku
co ja viem tak hned ti ju nenechaju ale az ked uz budes sama chodit a to je tak na 3 den ale budu Ti ju nosit a pomahat prikladat aby sa Ti zacalo tvorit mliecko
neboj sa nicoho da sa to zvladnut

mien
24. máj 2008

janka, lebo sa mi malý ešte neotočil, nie je to ešte na 100 percent, ale ke´d sa neotočí tak to bude

janka1874
24. máj 2008

aj ja som to mala presne tak ako julova

julova
24. máj 2008

janka - a citila si "nieco" pri spinalke? lebo niektore zienky vraj "citia" nejake tlaky a ako vyberaju babo 😕 😅

ale pri druhom chcem urcite spinal...dufam ze to vyjde 😒

janka1874
24. máj 2008

nie nič som necítila bolo to fakt zvláštne ale mne to tak vyhovovalo len to bolo také divne že som tam ležala a oni ma otvorili a nič som necitila len zrazu mi ukázal cez plachtu malú takú trošku od krvy ale fakt len trošku a hneď sa oustila do plaču a ja som sa jej strašne chcela dotknúť a potom keď už ma previezli na izbu som povedala že už teraz viem ako sa cítia ľudia čo majú ochrnuté nohy desný pocit

julova
24. máj 2008

bola s nami na res-ke kocka, co tiez mala spinal a vravela to iste 😕

janka1874
24. máj 2008

ja ho práve preto odporúčam ja som v narkóze mimo cisaraku bola 2 krát čo si pamätám a raz si to nepamätám tak preto to viem porovnať a nedám dopustiť lebo bolesti sú po oboch potom rovnké len to prebúdzanie nie je žiadne

julova
24. máj 2008

a este aj babatko vidis hned 🙂...ja som velmi chcela...ale mala som vysoku zrazanlivost krvi a preto mi nemohli dat spinal, ale musela som ist do celkovej narkozy ☹

janka1874
24. máj 2008

no to teda bol zážitok len som tam ležala a zrazu mi lekar vraví no a je to malá Alexandra skorom som zošalela od radosti keď som ju zbadala až mi tiekly slzy

avanka
25. máj 2008

Ahojte, tak aj ja idem rodit cisarakom, mam nejake problemy s ocami a moznym odlupnutim sietnice....cim je porod blizsie, tym sa ho akosi viac bojim....hoci, so sekciou som viac menej pocitala od zaciatku...
Bracho (je neurolog) ma vcera utesoval, ze vacsina zien, keby mohla, tak ide na sekciu, aby nemuseli rodit normalne, ze sa nemam bat...ale ked ja som nikdy nebola ani operovana..
Ako dopredu sa robi planovana sekcia? Termin mam 4.jula, budu cakat do terminu alebo to urobia skor?
Ako ste to mali vy?

certica
25. máj 2008

avanka, akurat sme sa o tom vcera bavili, ze je to rozne... zalezi, kde budes rodit, ake maju zvyky alebo ako sa dohodnete s lekarom

penelope10
25. máj 2008

avanka, neboj nic,
mne vobec moj CR prisiel v tazkej pohode, to mas vsetko umrtvene a akoby to ani tvoje telo nebolo 😎
horsie je po CR, ale to rozchodis 😉 to uz bude babatko pri tebe.

a s tym, ze vacsina by isla rodit na CR... vies podla mna je lepsie rodit normalne fyziologicky, pokial je porod v pohodke, to ale dopredu nikdy nevies... a je to vec taka individualna ze az. Zotavovanie po CR je v porovani s fyziol. daleko horsie 🤐
je ale pravdou ze pre babo je CR najbezpecnejsia cesta 😉

certica
25. máj 2008

penelope, uplne suhlasim, akurat s tym zotavovanim by som anii nepovedala. ja som bola po 4 dnoch fit a baby rodiace prirodzene sa vacsinou so sitim trapia o dost dlhsie, ale zase zavisi od porodu

penelope10
25. máj 2008

aj ja som bola po 4 dnoch uz spoko, len natahovanie za niecim, zohynanie ma bolelo.. a tak
no mne jazva este vzdy na kadeco reaguje... atom som 5 mes. po CR.

a ja neviem ake su bolesti dlhsie o normlanom porode 😎

k.a.t.k.a.
25. máj 2008

tak tak ja som tiež už po 4 dňoch po CR lietala ako šarkan po chodbách nemocnice 😀

janka1874
25. máj 2008

avanka ničoho sa neboj certica, penelope10, k.a.t.k.a. majú pravdu rozbeháš to rýchlo záleží od Teba ja som belaha už na teretí deň ale ja som už zvyknutá bola som viac krát operovaná

čo sa týka toho termínu nemajú dôvod sa ponáhľať len keby bol nejaký problém ale tiež nebuú čakať kým Ti začnú kontrakcie lebo to nie je vraj dobré aspoň tak to vysvetľoval lekár mne idú na to hňeď ako Ti odtečie plodová voda alebo ako sa dohodneš s lekárom ak si s ním kontakte už dlhšie (nemyslím lekára čo náhodou bude mať službu)

rada na záver ak si chceš pomocť tak sa uč vstávat s postele bokom už teraz aby si čo najmenej namáhala brucho to po sekcii oceníš najviac všetko robiť tak aby sa čo najmenej napínalo brucho neuvedomujeme si to ale brucho mamáhame skoro každým pophybom a najviac pri vstavaní z postele uč sa opierať váhu o ruky

avanka
26. máj 2008

Dakujem za rady, dufam, ze o chvilu tu napisem, ze bola pohoda....
A este 1 vec, je pravda, ze po sekcii ostava brusko vacsie ako po normalnom porode?

certica
26. máj 2008

avanka, ja teda neviem porovnat na sebe, kedze som prirodzene nerodila, ale rozhodne som mala po prvej sekcii ovela mensie brusko ako ktorekolvek ine baby, dokonca po 5 dnoch uz ziadne... teraz po 2.porode SC bolo brusko vacsie aj dlshie trvalo, nez splaslo, asi tak o tyzden dlhsie, ale tiez je to uz ok, len to chce viac spevnit

certica
26. máj 2008

no a samozrejme aj zalezi, ake velke si ho mala pocas tehu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre