Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

bv_alexandra
4. nov 2011

@gloria9 dajú ti klistír, oholia ta ak sa neoholiš sama. potom som dostala nejakú infuzku, napojili ma na monitor, dali mi cievku. PO cca hodinke som išla na sálu. tam mi pichli spinal, a zachvilu bol malý na svete. Mala som pocit že to strašne rýchlo prešlo celé 🙂

helcas
4. nov 2011

mě klystýr nedělali, ani když to bylo plánovaně, ani když akutně..jen oholení, cévka a napíchli mi flexilu nebo jak se to jmenuje

gloria9
4. nov 2011

@bv_alexandra a ta cievka boli?a co klystir?a ten spinal boli?ked to davaju?som vyzlecena uplne na sale?alebo mam na sebe aspon ich nemocnice pyzamo?

nikita308
4. nov 2011

@gloria9 Neviem ako je to pri cisárskom, ale myslím si, že musí byť žena vyzlečená... nesúvisí to síce s týmto, ale bola som operovaná na ramená, boli to ortopedické operácie a tiež som musela byť úplne nahá...

tenty
4. nov 2011

@gloria9 ja som sice mala akutnu sekciu, tak tie pripravy boli vsetko strasne narychlo, ale dalo sa to v pohode zvladnut. klistir mi robili, ale to preto lebo som mala rodit normalne, ked sa neoholis sama, oholi ta sestricka 😉 odporucam prist oholena 🙂 , cievka bola taka no, nebolo to bolestive, ale take neprijemne, ale rychlo, par sekund to trvalo, a napichnutie spinalu bolo tiez nebolestive, tak vpich jemnucky, potom si musis rychlo lahnut, povedali mi pohnite nohami, ale som nepohla 😉 tak rezali, hovorila som mnou cely cas anesteziologicka, ci mi nie je zle, na vracanie a tak, ale vsetko bolo v pohode, no a rezali, to bolo take cudne, lebo v podstate "citis" ako sa v tebe hrabu, ale nie je to ani len minimalna bolest, len take ako keby natahovanie a hladanie cohosi 😀 take tupe to bolo, no a potom vyberu dietatko, ta sa rozplaces ked ho uvidis 😉 , zasiju ta a odvezu na pooperacku, tam si polezis jeden den, pomozu ti vstat a rozchodit sa drzim palce, ale nemaj vobec strach 😉
a vyzlecena som bola nakomplet 🙂

bv_alexandra
4. nov 2011

@gloria9 cievka vôbec neboli,, ani spinal, pri spinale pocitiš len taký tlak. si vyzlečená a prikryta plachtou až na šestonedeli ťa oblečú. Neboj sa, všetko to zvládneš. Je to naozaj v pohode. A ked uvidíš maličkého tak budeš tak nabitá hormonmi šťastia, že nič iné nebudeš ani vnímať. Ja som sa už v ten deň chcela otáčať na posteli, som myslela že to pôjde, no žiaľ nepodarilo sa 😀 ale naozaj je to v pohode. 🙂 😉

gloria9
4. nov 2011

@tenty vyzlecena na komplet?a to zima ti nebola?a potom kto chodi prebalovat?ssestricka?a to akoze s tou cievkou tam budem chodit?hola ved to je strasne

tenty
4. nov 2011

@gloria9 na salu som z izby presla v nocnej koseli, na sale ma vyzliekli 🙂 a cievku niesla v rukach sestricka 😀 😀 a ja som kracala popri nej 😀
a zima mi bola takaaaaaaaaaaaaaaa strasnaaaaaaaaaaaaaaa, ale pocas operacie to nejak preslo a potom na pooperacke som sa tak klepala este zo dve hodiny az postel triaslo, potom to preslo 😉
chodi tam sestricka a vymiena vlozky a popripade aj podlozku ked treba 🙂 neboj nic, vobec to takto nerozoberaj, to pride samo ani nebudes vediet ako, ale zas chapem ta, ze chces vediet aspon zhruba priebeh

helcas
4. nov 2011

celá vysvlečená..a mě zima byla a k tomu ty nervy! takže jsem tam drkotala zubama a klepala se jako sulc..od příchodu na sál do samotného začátku operace uběhla tak hodina, takže jsem byla celkem dost promrzlá a po obou sekcích jsem první dny prokašlala z nastydnutí, což s jizvou na břiše ze začátku nic moc, hlavně ten první den...ale v ten moment ti tyhle veci jako strasne neprijdou, uz to chces mit za sebou, tesis se na miminko, nad nicim jinym nepremyslis..vzdyt i normalni porod neni nic moc na koukani a taky o tom pri porodu nepremyslis 😀

dm1
4. nov 2011

tak mne nestihli ani klistir a ani vycievkovana som nebola. Pri CS mi bola neskutocna zima dostala som zimnicu a bolo mi na vracanie. vsetko preslo ked som zbadala maleho. 😵 . Ono je to zle len ten prvy den ked ta daju potom na izbu to chodi s misou sestricka ale aj tak este nehrozi zeby si po operacii chcela ist na velku a uz druhy den rano ta daju stat a aj na zachod musis ist po svojich. takze pre mna boli ponizujuce len tie hodiny po do nasledujuceho dna 😔

gloria9
4. nov 2011

cipana baby ved to je strasne a ja sa hambim ja niesom ten tip človeka ze sa vyzlečiem a ako keby sa nic nestalo ja sa hambim kolko ludi tam bude na mna kukat?nez ma zacnu operovat ci to ma len sestricka jedna nachysta a potom pridu ostatny?

nikita308
4. nov 2011

@gloria9 Neboj to zvládneš a oni sú zvyknutí, aj na nahé telá, aj na všelijaké postavy, aj na všeličo... ja viem, ak ideš na operačku prvýkrát, je to blbý pocit, ale už keby si šla viackrát, tak ti to tak nepríde... 😉

helcas
4. nov 2011

nikdo neni zvykly se promenadovat nahy po operacnim sale, ale v ten moment ti to opravdu neprijde, ver nam 🙂 ja tam mela dokonce skupinku studentu, podepsala jsem souhlas, ze se muzou divat 🙂 takze lidi tam bylo vic nez 10 urcite

helcas
4. nov 2011

a ani jsem si diky tomu pupiku neprisla tak naha..

tenty
4. nov 2011

@gloria9 ja som hanblivy typ taky neskutocny ze doteraz nechapem, ze som im dovolila vyzliect ma 😀 😀 😀 neboj sa nic, bude ti to jedno

gloria9
4. nov 2011

ach jaaaj tak to ste ma zienky nepotesili uz nech som doma nech to mam za sebou a jak dlho ste boli v nemocnici? ja tam necem byt dlho v stredu ked ma prijmu vo stvrtok je zakrok ze by v pondelok som sla domov?ci?

tenty
4. nov 2011

@gloria9 po sekcii drzia 6 dni, den porodu sa nepocita 😉

elana
4. nov 2011

@gloria9 to bude úplně v pohodě, to, co teď řešíš, Ti potom přijde naprosto malicherný. Jakmile překročíš práh nemocnice, stává se z Tebe pacient, jakých (a v mnohem horším a "špinavějším" stavu) vidí sestřičky dnes a denně desítky a vůbec Ti to nepřijde, že jsi nahá, že z Tebe teče krev, že Ti pomáhá někdo ve sprše.

cévka nebolí, je to trochu nepříjemné, tak to jako štípne-ale trvá to pár sekund. Potom Tě svlečou, dají Ti nemocničního anděla, aby Ti nebyla zima, odvezou na sál, tam to zas sundají, ale hned Tě zarouškujou, takže neboj, nikde neležíš rozcapená a nahatá 😉 Já jsem spinál neměla, jen celkovou narkozu, tak nevím, jak to probíhá u spinálu, po té celkové se probudíš až na JIP, pod sebou nepropustnou podložku a mezi nohama vložku na očistky. O miminko zatím pečujou dětské sestry na oddělení šestinedělí, přebalujou ho a Tobě ho nosí na krmení (ideálně ho přinesou hned jak se trochu vzpamatuješ, aby se poprvé pokusilo přisát). No a spolu jste potom podle zvyklostí nemocnice a Tvého zdravotního stavu-u nás to bylo 48h, než mě přeložili na normální pokoj, jinde je to 24h. Domů se obvykle chodí mezi 5.-7. dnem, zas podle konkrétního zařízení.

tak se fakt neboj, při přípravách a usínání si říkej, že za chvíli už tu bude miminko...to probuzení z této narkozy je to nejkrásnější, které kdy zažiješ, slibuju 😵 (i když Tě asi bude bolet-štípat-ta operační rána. Ale na to Ti dají léky a je dobře toho co nejvíc vydržet, aby to nešlo do mlíčka). Rekonvalescence je individuální, u mě v pohodě, za dva dny jsem o zákroku nevěděla...ale já se hojím dobře a jeden takovýto velký řez už jsem měla (před 2r mi prasklo mimoděložní), tak to pro mě nebyla novinka. Ale fakt neboj.

helcas
4. nov 2011

me delali sekci v utery a v nedeli jsem sla domu, takze 6. den

martinafin
4. nov 2011

@gloria9 ahoj ja som rodila v saci spinalom. Vsetko ako tu zienky napisali pravda.Tam sa chodi tiez 6ty den domov,ja som 'rodila' v pondelok a v sobotu som mala odchadzat,len sme dostali zltacku a tak sme odisli az dalsi pondelok.Na cakacke sestricka fuk fuk vycievkuje,neboli to vobec.potom pred salou sa prezlecies zo svojho pyzamka do nemocnicnej kosele,sadnes na stol,ihlu necitit,len ako keby ta niekto prstom stuchol a ked zrazu prestavas citit nohy,lahnes na stolik-lezis ako na krizi a az potom ti sestricky stiahnu koselu a hned ta prikryju tymy zelenymi plachtami,na mne zaucali mladu doktorku,a vsetkych na sale bolo asi 6. Priebeh tu uz ktorasi mamicka povedala.Potom si naha asi 10sekund kym ta prelozia zo stola do postele.je chladno na tej sale,ale co kvoli malemu nevydrzis. Potom na jis ta poriadne pozakryvaju dekami.mne bolo nenormalne horuco,na izbe sme mali asi 30 stupnov,ale to bol maj. Drzim palceky a nestresuj.ja som tiez bola akutna,takze uz som sa modlila nech je rychlo pri mne.

gloria9
5. nov 2011

@martinafin ahoj dakujem ti velmi pekne a mam este otazku ona ma vycievkuje alebo mi da cievku a necha mi ju tam?a mobil si mohla mat pri sebe?a co osobne veci?ja mam nastupit v stredu a vo stvrtok bude sekcia co si mam zobrat so sebou?lebo kazda nemocnica to ma inac a klystír si mala?

mamka78
5. nov 2011

ahoj,ja som mala prvú sekciu pred 10 rokmi a druhú v januári,za tie roky sa nič nezmenilo,hádam len prístup personálu 🙂 Druhá sekcia bola tiež plánovaná,ale neplánovane mi 3 týždne pred termínom odtiekla voda,tak som ležala na ATB 3 dni,až potom ma vzali na sálu,klystír ma obišiel 😀 ,lebo keď ti odtečie plodová voda,tak sa nesmie podať,aby ti nevypadol pupočník,napichli mi žilu s infúziou a zacievkovali,cievku som mala 1 deň a potom na vlastnú žiadosť mi ju vybrali,je to super vec,najmä,ke´d si uvedomíš že po sekcii si rada,že ležíš bez pohybu,aby si nemala bolesti a nie ešte aby si sa dvíhala na misu,keď ti treba cikať 😨 ,chcela som spinál,ale mám krivú chrbticu ☹ ,tak som si aj druhý pôrod odspala.Keď ťa uspia,máš výhodu,že nemusíš ležať 24 hod.po sekcii pri spinále ale keď sa prebudíš,a vládzeš,tak sa možeš posadiť 🙂 o bábo sa starajú sestričky u nás to bolo 48 hod.,to už v pohode beháš apotom ti ho prinesú na 24 hod.,nie je to nič strašné,ubehne to ako voda,hlavne nech už ti to dobre dopadne a ty sa nám potom pochváliš ako si to zvládla 😀 😀

nice202
5. nov 2011

@gloria9 ahoj ja som po sekcii isla domov na 4 ty den.

gloria9
5. nov 2011

@nice202 a kde si rodila?

gloria9
5. nov 2011

@mamka78 nuz babenky kocky dufam ze na mna budete mysliet lebo ja som taka vystresovana z toho uz som zacala aj hnačkovat a ani jest nemam chut dnes je sobota velmi sa to rychlo blizi a moj priatel len pozera na mna aka som nervozna tak aby som na to nemyslela aspon doobeda tak som navarila a napiekla no uz nemam co robit tak uz nad tym premyslam

nice202
5. nov 2011

@gloria9 v saci tiez. ja som sla domov rychlo.bola som v pohode, mala nedostala zltacku. sekcia bola v piatok a v pondelok po ockovani, ma prepustili

gloria9
5. nov 2011

@nice202 cipana no ja by som to tiez tak brala ved to je super

nice202
5. nov 2011

@gloria9 ked bude vsetko ok, tak ta tam nebudu zdrziavat. teda vtedy to tak bolo.

anicka1981
5. nov 2011

@ludkasasa ako by som videla seba, ked som citala tvoj prispevok, s tym rozdielom, ze ja som sa bolesti nebala, ja som sa bala, ze pri normalnom porode ma postrihaju a posiju ako hus..... ale postupne ako mi rastlo brusko, som zacala zistovat, ze ani cr nie je zarak, najma, ked sa ti pri hojeni jaziev urobia zrasty, a zrastie sa maternica s inymi tkanivami, ale tomu by sa dalo pomoct barier gelom, ale hojenie jaziev je aj bolestive, a babetko by som nemohla poriadne dojcit, a aj po spinalke by som musela lezat niekolko hodin, a aj to cienkovanie, a prakticky ti napichnu miechovy kanal, no nakoniec som bola z toho este viac zmatena ,,,a zelala som si aj moj drobec radsej ostal v mojom brusku navdzy...........

ale potom sa nieco stalo, ani neviem co, som sa na to akosi vykaslala, a povedala som drobcovi, ze ja s tym trapit uz nebudem, ze nech si vyberie on(nechcel sa otocit dole hlavickou a uz nemal na to vela casu), ze ked sa otoci, tak rodime normalne, a ked sa neotoci, tak ideme na sekciu, 😉 , no a co sa stalo, hned na druhu noc sa maly otocil, robil kotrmelce v brusku, az som sa bala, lebo to boli kopance a stuchance poriadne 😀

tak bolo rozhodnute,,,, potom som uz robila vsetko pre to, aby som porodila normalne a bez nastrihu, z ktoreho som mala nocnu moru,,,,, nakoniec sa to podarilo,,, podila som spontanne (maly si vybral den narodenin svojho tatka-takze budeme oslavovat 2 narodeny v jeden den, muz dostal asi ten najkrajsi narodeninovy darcek)

nemala som epi, ani niake ine urychlovaky, oxitociny a neviem co, maly ma potrapil 15 hodin trvajucimi kontrakciami, bolo nadherne ciit ako sa derie vonku a prechadza mnou, citila som kedy vysla hlavicka, aj ked pred tym som mala pocit, ze ma rozpuci,,,,
... ale vsetko sa podarilo, maly sa narodil 3800g a 53 cm, 36 cm hlavicka, valibuk maly, bol popuceny, ale zdrvy a nezabudnem , ako nam ho prilozili, muz mi velmi pomohol a podrzal,,, nebola som ani strihana, ani som sa nenathla, niake sitie, nic 😅 sama som zila po 2 hodinach zo stola,odviezli ma na vozicku do izby, hned sprcha, musela som sa prezliect a umyt, strasne som bola unavena, a stastna, ze vsetko super dopadlo, maleho mi priviezli na kojenie, hned sa prisal, mne o 3 dni nabelo mliecko, maly nemal ani zltacku, ja som mala nadstandatnu izbu( darcek manzela pre mna 😵 , takze cely pobyt v nemocnici mi pripadal ako rekreacia, mali sme nadherny porod a som rada, ze sme nakoniec rodili normalne,,, teraz uz ani neviem, ze som rodila nebyt par kil naviac,, 😉 - ako po fyzickej stranke, lebo to ze sme rodili mi pripomina moj drobec 😵

.. len som sa chcela podelit o svoj pribeh, a je velmi dolezite, aby kazda maminka bola spokojna a stastna so svojim porodom, som rada, ze aj ty mas taky za sebou, kazdy ma ine kriteria, a kazdemu vyhovuje nieco ine,, 😉

ale najhorsi je strach ma velke oci,, a porodna bolest je pekna bolest(uz sa cudujem, ze to pidsem, lebo po 15 hodinovych kontrackciach som bola hotova ), ale zabuda sa na to rychlo,a pekne sa na to spomina 😉

t

anicka1981
5. nov 2011

@nice202 ja som tiez v saci rodila, boli super, naozaj... ked rodit, tak urcite zase tam... 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre