Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

janka1874
26. máj 2008

avanka na to sa tazko odpoveda je to individualne kto mal ake velke brusko predtym a hlavne aku postavu pred tym ako si otehotnela tak nejako ako pisala certica 🙂

lucka0122
26. máj 2008

ahojte aj ja som bola cisarskym a bola som spokojna mala som spinal....a normalne by som rodit nesla..bola cela stastna ze som isla cisarskym..

graziela
29. máj 2008

Ahojte,
po case sa opät ozyvam 🙂 Dnes som sa vratila po takmer 3-dnovom pobyte v nemocke, neviem, ci som to spominala, ale na utorok som mala dohodnute "rande" s primarom na porodnici, ze sa na mna kuknu aj ohladom tej predpokladanej sekcie. Tlak mi znova vyskocil (ako vzdy u lekara - 140-150/100), takze si ma tam pre istotu nechali na pozorovanie. Ale kedze vsetky ostatne vysledky boli OK, dnes ma pustili domkov, s tym, ze 09.juna sa mam rano hlasit na prijme a pravdepodobne 10. bude sekcia.Takze ako som predpokladala 🙂 A co sa tyka sposobu narkozy, som rozhodnuta pre spinal, zrazacky boli dobre, tak dufam, ze sa to nezmeni do toho terminu.
Jedna babenka vcera porodila svoje 2.babätko neplanovane v spinali (1.porod mala klasicky), lezala predtym so mnou na izbe a ked som ju videla, v akej pohodicke bola po zakroku a aj na 2.den, tak veru ma to len utvrdilo v tom, ze ten spinal je naozaj ovela setrnejsi. Dufam, ze moje ocakavania budu aj naplnene a ze bude vsetko v pohodke...no, budem porovnavat, ked uz budem mat po tom 🙂
Janka 1874,
dobry tip, trenovat este pred sekciou vstavanie z postele cez boky...Ja uz pravdupovediac teraz ku koncu tehu, to uz ani inaksie nerobim. V podstate lezim uz od 20tt (odvtedy bolo moje tehu rizikove a musela som ostat domka) a brusne svalstvo mi aj dost ochablo. Len sa trosku obavam, kedze mavam caste problemy s krizami (ischias), ze nebudem mat dostatocnu oporu v krizoch. Budem sa musiet asi viac spolahnut na tie moje bicepsy 😀 ..

janka1874
30. máj 2008

graziela ruky sú najdôležitejšie pri tom vstávaní musíš mať oporu v lakťoch a potom to pôjde a nebudú trpieť ani kríže ver tomu

junovka
30. máj 2008

janka1874, ver mi, aj po oboch cisaroch trpeli moje krize este hadam 2 mesiace 😝 😝

janka1874
31. máj 2008

tak to ma mrzí junovka mne to pri tých mojich predchádzajúcich dvoch operáciách pomáhalo a aj teraz pri cisaráku asi to neúčinkuje rovnako na všetky aj keď som si myslela že to niekomu pomôže ale aj tak si myslím že sa tak menej namáha rez a skôr sa môže zahojiť

pitka
31. máj 2008

Ahoj suhlasím z mien ak budeš premýšlat nad tým že to budeš mat bolestivé a dlhé tak budeš ja som na to myslela od začiatku a tak som to mala tašké.

zuzanoska
1. jún 2008

Ahoj baby aj mne hrozí cisar a dost sa bojjííííím 😝

lulu21
1. jún 2008

zuzanoska co stresujes aj ja som sa bala ale uz to pomaly upada 😀 ved nas nebudu rezat za ziva a daco hadam po cisarovi vydrzime no nie?

ale bude mimiiiiiiiiiiiiiiiiiiii 😵 😵 mna dost upokojila certica a lucka0122 napisali kladne skusenosti z cisara, vraj to nie je az taka katastrofa tak sa neboj.
mne nedavno rezali v oku taku tvrdu hrcku jacmen ci co som tam mala, pichli mi do neho injekciu a vyrezali,no ked som to vydrzala tak hadam aj cisar 😀 😕

certica
1. jún 2008

lulu, tak mne zhodou okolnosti asi pred rokom tiez vyrezavali na ocnom viecku taku bradavicku a ta injekcia bola teda doost neprijemna, cisarsky rozhodne zvladnes aj to po 😉 . no a este tak pre porovnanie, pri prvom cisarskom som nechcela nic od bolesti (sa mi zdalo, ze nepotrebujem), teraz som dostala solo infuzku od bolesti, takze som ani to stahovanie maternice necitila, proste pohoda a potom este asi 3.den rano sestricka roznasala pred vizitou lieky a pod. a zrazu z nej vyliezlo, ze mame narok my po sekcii na cipok proti bolesti, mna akurat hrozne bolela chrbtica z neustaleho kojenia atd., tak som si dala, ze vyskusam a citila som sa potom asi den ako znovuzrodena, nebolelo ma absolutne nic, som chcela ist domov 😀 . takze, pokial je moznost, treba vyuzit a ulahcit si to, ako sa da, aj ked da sa to aj bez medikamentov prezit celkom dobre

tak sa drzte a som zvedava na vase dojmy 😉

orgovanka
1. jún 2008

Ahojte,ja mám za sebou tri cisárske,dalo sa to zvládnuť,aj tie bolesti,tie detičky za to stoja. 🙂

graziela
1. jún 2008

Ahojte,
Certi, uplne s tebou suhlasim, co sa tyka tych liekov od bolesti... pokial si mozeme nejako pomoct, tak naco by sme mali trpiet viac, ked nemusime..Ja sama nie som bohvieko zastancom liekov, od bolesti som si davala len Ibalgin200 a to uz ma musela sakramentsky boliet hlava, no po sekcii je to predsa len ina sranda...
A celkovo si myslim, ze zo znasanie bolesti velmi uzko suvisi s tym, ako si to nastavime v hlave...ked uz dopredu si clovek vsugeruje, ze to nezvladne a pod., tak to naozaj bude tazke...aj ja som to tak vnimala po 1.neplanovanej sekcii..Teraz som velmi pozitivne naladena, az sa sama cudujem, tak som zvedava, ako sa s tym vyrovna moje telo...

janka1874
1. jún 2008

graziela ma pravdu všetko je o tom ako sa na to naladíš keď budeš myslieť na to tak že všetko bude o.k. a že to zvládneš tak to tak aj bude ver tomu

babuci
2. jún 2008

ahoj baby, poradite mi. je tu niekto, kto mal problemy s krivou panvou a preto rodil cisarskym?

graziela
3. jún 2008

Babuci, ja osobne som este o takom pripade nepocula, ale pokial je to prave tvoj pripad, asi by ti mal odporucenie na sekciu dat tvoj ortoped. Ja mam mimochodom pravdepodobne vrodenu dysplaziu praveho bedr. klbu, ale to som zistila az po 1.porode, ked ma dost bolieval ten klb..No a to som mala povodne rodit prirodzene, len kvoli vysokemu tlaku mi nakoniec robili sekciu. No takze ani teraz vlastne neviem, ci tato moja diagnoza by bola indikaciou k cis.rezu, zatial som sa na to nikoho nepytala, lebo tak ci tak mam opat vys. tlak a rata sa so sekciou.

graziela
4. jún 2008

Babenky, jedna vec ma napadla: Ako dlho ste boli na infuzkach? Ja som bola pri 1.dcerke az 3 dni, tusim a zdalo sa mi to strasne dlho a hlavne ta ihla v ruke, to bolo dost obmedzujuce...Aj teraz, ked som bola v nemocke, som ju mala napichnutu 3 dni (tu ihlu myslim), kvoli magneziovym injekciam, ale hadam, ked je vsetko v poriadku a creva po sekcii zacnu pracovat tak ako maju (vetry a pod.), tak 2 dni by asi aj stacilo, ci aku mate skusenost?

certica
4. jún 2008

grazi, ja som si infuzku vybrala este pred tym, co som sa postavila prvy krat, ked mi dotiekla posledna. samoska som sa pytala, ci mozem. a to bolo mozno po 12h

janka1874
4. jún 2008

graziela ja som ju mala asi 2 dni bolo to síce na nervy ale čo už

certica
5. jún 2008

a co vam tam tolko davali? ja uz ked som sa postavila a ma odcievkovali, ziadne infuzky som viac nemala

julova
5. jún 2008

certi - mne davali dva dni vyzivu, lebo som este nemala prdy, tak mi nechceli dat jest normalne 😠 😀

katka_25
5. jún 2008

Ahojte kočky chcem sa opýtať, ak náhodou skončím i ja cisarskym rezom, môžem si vybrať ak to bude do predu určené, či celkové uspatie alebo len epi? 🙂

janka1874
5. jún 2008

certica veď ja som ju mala dve dni kým som nevstala a dávali mi výživu, plus antibiotiká a občas aj niečo proti bolesti keď som už vstala tak už potom mi nič nedávali preto som prísala že dva dni lebo rátam tak že jeden keď som mala sekciu a druhý do večera potom som už vstala

katka_25 celkové uspatie by som neodporúčala lebo to zasiahne aj babo takto to už nechcú robievať a myslím, že to tak robia len v nevyhnutných prípadoch keď nie je možné dať epi
z vlastnej skúsenosti Ti poviem že epi je super aspoň vieš čo sa deje a vidíš babo hneď keď ho vyberú z bruška 🙂 neboj nič nebudeš vidieť ak sa bojíš toho že Ti bude zle 🙂

katka_25
5. jún 2008

Janka .... ja ti poviem pravdu ja ked si predstavím, že mi maju pichnuť epi (do chrbta) mi je strasne zle, ja celkovo ihly nie su moj zalezitosť mne býva zle ešte aj pri injekciách, ale to viem prežiť, aj do žily ale do chrbta - ku mieche, brrr nemôžem si pomôcť ja sa toho bojím .... tak len preto

janka1874
5. jún 2008

aj ja som mala hrúzu z ihiel a tiež bežne odpadnem keď mi majú niečo pichnúť úplne najhoršie sú pre mňa infúzie ale tú injekciu do chrbta vôbec nebudeš cítiť a ani si to nebudeš uvedomovať lebo Ti akurát budú vysvetľovať ako to bude prebiehať a tak no a medzi tým Ťa pichnú fakt ani nebudeš vedieť ako teda ak bude dobrý anesteziológ

katka_25
5. jún 2008

no veď to a toho si nevyberáš 🙂

toni78
5. jún 2008

ahoj mamky,i já budu možná rodit císařem.První dítě jsem tak odrodila ale byla jsem uspána celkově,ted bych chtěla (pokud to bude opět císař)umrtvit jen od poloviny dolů-za jak dlouho začínáte cítit nohy a chodit, mám z toho trochu obavu.Díky 😉

certica
5. jún 2008

janka, uz mi to je jasne. ja som po spinalke lezala 17h, potom som sa uz pytala vstat, skor mi nedovolili

pavlina05
5. jún 2008

Ahoj holky!!!
prosím vás, mám plánovaý císař. řez. zA jak dlouho vás pustili z porodnice domů????
díky P

certica
5. jún 2008

pavli, myslis od porodu? mna pustili 5.den, ale bezne po 6.dnoch. ak mas planovany, tak rataj aspon s 1 dnom navyse (hospitalizacia pred operaciou)

certica
5. jún 2008

u vas to vsak mozno bude odlisne...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre