Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

teleranka
26. nov 2011

@petkave ahojky! samozrejme, definitivne rozhodnutie padne az na jar v den porodu, necham si poradit a vysvetlit pre a proti. ale tiez si neviem predstavit, ze ma budu "rezať" za živa, že si nebudem cítiť nohy...že budem počuť odsávajte, skalpel...šak odpadnem aj poležiačky...ale uvidíme, teda. hlavne, nech je bábatko v poriadku, nothing else matters.

gaby21
1. dec 2011

Pridam aj ja moju skusenost so sekciou, pre mna to bol pekny zazitok , tak velmi som sa tesila na maleho, ze som takmer necitila ziadnu bolest, na druhy den som uz behala po chodbach, no a na treti den prislo mliecko a ja som sa v klude starala o maleho 😅 Ked sa budete rozhodovat pre ciastocnu alebo celkovu anestezu nevahajte, ta chvila, ked vam vyberu babatko z bruska zdvihnu ho nad tu plachtu a povedia, je to chlapcek. alebo dievcatko, samozrejme my sme vedeli, co to bude, ta chvila je jednoducho prenadherna a stale to mam pred ocami, nikdy mi to nezide z pamati, potom kym ma zasivali, tak sa postarali o maleho, som ho pocula plackat, tak som vedela,ze je v poriadku, potom mi ho takeho zabaleneho este priniesli ku hlave, a ja som mu mohla dat prvy boztek a ovonat ho, tak krasne vonal 😅 . A ked som povedala sestrickam, ze ako krasne vonia, tak mi povedali, jaaj ved to nemoze este sme ho nekupali 😵
@teleranka Jaaj moja, to tak nefunguje, ze skalpel, odsavajte, vsetko prebieha v uplnej tichosti, nicitit vobec nic, stale ta niekto kontroluje, ci si v poriadku a tak, ale ciastocna anesteza je aj lepsia pre babatko 😝

teleranka
1. dec 2011

@gaby21 to veim, ze je omnoho lepsia. uvidime, co povie neurolog, ja som totiz mavala v minulosti epilepticke zachvaty, tak ci mi odporuci takuto alebo celkovu anestezu.

petkave
1. dec 2011

@teleranka ja mam diagnózu tiež niečo ako epilepsiu (trpela som ňou predovšetkým v detstve), doteraz to mám nedošetrené, že o čo vlastne šlo a dostala som od neurologičky papier na sekciu. Ale rozhodovanie o type anestézy nechali na mňa...

didiana333
1. dec 2011

@teleranka
@petkave aj ja som mala sekciu,lebo som mala v detstve epi a zostali mi migreny silné v dospelosti...a tiež mi neur doporučila sekciu radšej...ja som chcela celkovu anestezu,lebo vraj po nej nie su bolesti hlavy...a to bol moj najvážnejší problém aj v tehu....a nelutujem.... 😉 nebolo mi nič a po troch týždnoch som už aj zabudla,že som rodila....

jedinecna
3. dec 2011

Ahojte, aj ja pridam svoju skusenost so sekciou. Bola to robena akutna sekcia - z porodneho salu priamo na operacny stol. Pocas celeho zakroku so mnou komunikovali, malinku mi hned ukazali ako ju vybrali. Ranu mi zasili - snad plastickym stehom - po celkovom zahojeni asi ani nebude vidiet, ze tam bol rez. 24h po zakroku som musela lezat - no a ked ma postavili na nohy - bala som sa toho - ale zvladla som to super. Poobede som uz behala hore-dole, malinku som ale tazsie dvihala, tak ked prisla navsteva za mnou - pozicala som si z novorodeneckeho vozik a pekne som si ju odviezla. Na dalsi den - uz som prakticky nepotrebovala pomoc, bola som sebestacna. V pondelok mi robili rano sekciu, v piatok toho isteho tyzdna som isla domov. Nemala som ziadne bolesti hlavy, zavraty - no proste nic. Jedine co mozem odporucit po sekcii - nebat sa postavit na nohy, nemysliet na to ze je tam rez, rana sa urcite neroztrhne....treba pomalicky behat, skusit sa zohnut ako to ide a na treti den uz ani neviete ze bola nejaka sekcia.

katulka74
3. dec 2011

@teleranka urcite nebudes pocut nic,oni komunikuju medzi sebou uplne min a ocami a hlavne potichu.ja mam 2 sekcie v celkovej a jednu pri vedomi a uz by som sa uspat nedala,bolo to nieco uzasne vidiet hned maleho a dat mu pusu,tiez som sa velmi bala a nebolo mi nic,ziadna zimnica,ziadne napinanie a trosku som citila hlavu na treti den,ale hned som si supla colu a kavu 🙂

tina_telekova
4. dec 2011

Ahojte, a ako to je s kojenim po sekcii? Kedy Vam donesu babatko na prve kojenie?

evab.
4. dec 2011

@tina_telekova Ahoj, mě donesli mimčo hned jak jsem se trochu probrala a jinak mi nosili mimčo na JIP po třech hodinách na kojení

petkave
4. dec 2011

@tina_telekova ja som mala sekciu ráno pred deviatou, v celkovej narkóze, okolo obeda som bola prebratá, ale malého mi doniesli približne o 16.00...

tina_telekova
4. dec 2011

Dakujem pekne za info

cecil36
4. dec 2011

@petkave prosim ta mala si po celkovej narkoze velke bolesti? Davali ti aj nejake lieky? Mna to caka o 11 dni, tak nech sa pripravim 😠

petkave
4. dec 2011

@cecil36 v deň zákroku som cítila bolesť iba pri preberaní. Na bruchu som mala vrecko s pieskom, tak ma to dosť tlačilo. Ale keď mi to dali dole, bola to úľava a zároveň mi kvapkali nejaké analgetiká do žily, čiže úplne fajn... Najhorší bol ďalší deň, keď ma nútili vstávať a hýbať sa. To ti povie asi každá, či už po čiastočnej alebo celkovej narkóze... No keď sa párkrát postavíš a začneš sa hýbať, bolesť sa stále zmenšuje... A ak by ťa to aj napriek tomu veľmi bolelo, pýtaj si od sestry analgetiká a zbytočne netrp. Ja som si nič nepýtala, nejako na mňa aj pozabudli a potom sa sestrička čudovala, že čo tak skučím od bolesti. Takže ten deň "po" bol asi najnáročnejší. Takže odporúčam pýtať si niečo proti bolesti, ak ti sami nedajú alebo neponúknu. A tretí deň už som si ani nič nepýtala, bolo to už celkom vydržateľné.... Držím palce... Určite sa ešte ozvi, ak by si niečo potrebovala vedieť, alebo potom, že akú si mala skúsenosť... Dúfam, že bude pozitívna.

cecil36
4. dec 2011

@petkave dakujem pekne 🙂 A s kojenim si nemala problem?

petkave
4. dec 2011

@cecil36 ako som už písala, tak mi malého priniesli okolo štvrtej poobede, aby sa prisal... A potom každé 3 hoďky mi ho nosili. Jediný problém bol, že sa mi ťažko otáčalo do boku na kojenie, takže to bola dlhšia procedúra, kým som sa dala do správnej polohy. Ale kojenie samotné sa celkom dobre postupne rozbehlo. Našťastie, s tým nebol absolútny problém. A na 4. deň som si musela ísť na novorodenecké požičať dokonca odsávačku, keďže mi mlieko tieklo spopod nočnej košele až do papúč 😀 ... nechcelo sa mi otravovať s podprsenkou, tak to potom tak dopadlo 😀 😀 😀

teleranka
4. dec 2011

@katulka74 tri cisarske? fiiiha, klobuk dole. a vies porovnat napriklad rekonvalenscenciu po celkovej a spinali? alebo napriklad, tiekli ti dlhsie infuzie po celkovej?

teleranka
4. dec 2011

@petkave vrecko s pieskom na bruchu si mala?? to sa robi bezne? ci pana.... na bolesti sa radsej nepytam, lebo to uz budem uplne pokakana od strachu 🙂))))))

cecil36
4. dec 2011

@petkave ze do papuc 😀 😀 😀 Inak to sa ti pekne mliecko rozbehlo. Mne sa po klasickom porode ledva na stvrty den spustalo.
@teleranka aj ja som pokakana od strachu 😉 Ale uz to mam za par 😀

petkave
4. dec 2011

@teleranka aj ja som bola celá pokakaná z toho. Vravela som si, že nebudem nič čítať a aj tak som čítala, nedalo mi to... A čím viac sa blížil deň D, tým horšie som spávala a mala strašnéééé stresy. Ale zvládla som. A to som totálne precitlivelá, omdlievam od bolesti, je mi zle už len z pohľadu na lekára. Fakt hrozná padavka. A tu som. A s odstupom času sa na to dívam v pohode a kľudne by som si to zopakovala. I keď tesne pred zákrokom mi nebolo všetko jedno a chcela som zdrhnúť zo sály aj s cievkou v pipine 😀 😀 😀 Vrecko s pieskom som dostala kvôli stiahnutiu maternice. Pri normálnom pôrode si ženy musia tlačiť na brucho, aby sa im čo najviac stiahla. Keďže ja som tvrdo spala, dali mi vrecko, aby sa mi maternica vstrebala. A nemuseli mi ani nič pichať na stiahnutie. Ale ženám po 2. a 3. pôrode pichali nejaké injekcie na stiahnutie, lebo čím viac pôrodov, tým horšie sa bruško vracia do pôvodného stavu.

teleranka
4. dec 2011

@cecil36 drzkaj saaaa a napis potom, ako to dopadlo.... uz nech to mas za sebou a v naruci nech uz drzis svoje vytuzene babatko.

petkave
4. dec 2011

@teleranka
@cecil36 náhodou, ja vám aj závidím... minulý týždeň si suseda priniesla bábo z pôrodnice a mne to prišlo tak ľúto... Ten môj chalan je už taký veľký, neposlušný a jedovitý. Júj, kľudne by som si to zopakovala, ten pocit stojí za to všetko...

jedinecna
4. dec 2011

@tina_telekova ahoj ... ja som mala sekciu ukoncenu cca o 10h, no a malu mi doniesli cca o 15h na prve kojenie...potom este vecer cca o 19h....

jedinecna
4. dec 2011

@teleranka neboj nebudes pocut ani to ako rezu, ani to co sa medzi sebou rozpravaju... na rozpravanie s Tebou tam bude anesteziolog - ja som mala tam velmi prijemnu doktorku ....no ale aj tak nakoniec - ked som vedela ze malinka je vonku, je OK, tak som sa doktorov - co mi robili zakrok - pytala ci mi daju svorky alebo mi to zasiju - tak tam som mnou zacali srandovat - ze este si budem vyberat a neviem co .... potom sa pytali ako sme vybrali meno pre malinku ..... takze ma zasili, popri tom taketo veci so mnou prebrali 🙂

alenata
4. dec 2011

@tina_telekova Ja mám takú skúsenosť....malého mi priniesli až na druhý deň....ale nevedel efektívne papať.....a mliečka bolo dosť. Odsávala som až do dvoch mesiacov...potomzačal papať sám,...potrápili sme sa...ale vydržali sme do roka. Stálo to za to 🙂

nikita308
4. dec 2011

@cecil36 Ahoj, my dve sme na tom asi rovnako, tiež mám 12-ročnú dcéru a čaká ma cisársky, zajtra sa idem objednať... 😉 akurát, že my budeme mať asi zasa dievčatko... 🙂

amrash
4. dec 2011

@nikita308
@cecil36 Držím palce, ať váš nic nebolí a všechno probíhá bez komplikací, rychle a pohodově a ať máte brzy u sebe krásná zdravá miminka. Mne čeká císař v únoru - také po 12 letech. 🙂

veronika70603
4. dec 2011

Ahojky! Nemusíš sa ničoho báť, mne cisársky rez zachránil aj život aj dieťatko.... 🙂 Rodila som v trnavskej nemocnici... ráno mi odtiekla plodová voda, muž ma rýchlo viezol do nemocnice. Ale bolesti ani kontrakcie mi neprichádzali. Dali ma na oddelenie rizikovej tehotnosti a nič somnou celých 30 hodín nerobili! potom ma začalo strašne bolieť brucho. Davidkovi začínalo zlyhávať srdiečko... rýchlo ma viezli na operačnú sálu. Tam sa ťa spýtajú, či chceš celkovú anestézu alebo spirálnu. Ja som sa dala umŕtviť len od pása dole. Po pichnutí injekcie som nič necítila... len o tri minúty mi ukázali krásneho drobčeka.
Nemusíš sa ničoho báť 🙂 Len sa vyhni trnavskej nemocnici.... týždeň po tom, ako sme s Dadom šťastne dorazili domko, im zomrela ďalšia pacientka.....

katulka74
4. dec 2011

@teleranka ano po celkovej som vstavala po 24 hod a infuzie mi isli 2 dni,v spinali mi tiekli infuzie do vecera v ten den ako som rodila,po celkovej som sa velmi dlho davala do kopy,predsa je to velka zataz pre organizmus a babatka vacsinou kriesia.

nikita308
4. dec 2011

@amrash Ďakujem... 🙂 bolesti sa nebojím, len nech je všetko v poriadku... 🙂

petkave
4. dec 2011

@katulka74 moje bábätko nekriesili, všetko bolo v absolútnom poriadku... Muž bol celý čas pritom, tak dal pozor... A dlho som sa dokopy nedávala... Nato, že som strašná padavka a omdlievam pri každej čo i len slabšej bolesti, som to v pohode ustála a týždeň po návrate z pôrodnice som už doma behala s mopom a leštila dlážky 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre