Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

teleranka
5. dec 2011

@petkave
@katulka74 dievcata, asi je to naozaj velmi individualne u kayžej jednej z nas. pamatam si ako som dlho pred tehotenstvom stresovala, ako a kolko priberiem a co si preboha živeho budem obliekat pocas tehu!!! buduci tyzden zacinam 6.mesiac, vid moj fotoblog, ale po brusku ani stopy, az ma to frustruje. obliekam si stale moje stare veci, najmensie dostupne velkosti. a jak ma strasili vsetci! lebo v rodine vela pribrali vsetky...a u mna je to uplne inak.

cecil36
5. dec 2011

@teleranka dakujem urcite sa ozvem ako sme dopadli 🙂 Inak z toho priberania si nic nerob, ja som za cele tehu pribrala 6 kg 😀
@petkave veru veru aj ja sa tesim na take malinke babo, ta moja pubertiacka to je uz uplne o inom. Ani neverim, ze niekedy bola miminko 😀
@amrash @nikita308 jeej baby aspon nie som sama s takym velkym rozdielom. Lebo kazdy na nas pozera, ze co sme sa rozhodli po tolkych rokoch 🙂
@nikita308 a kde budes rodit?

nikita308
5. dec 2011

@cecil36 Idem rodiť do Piešťan, ale inak chodíme rodiť do Trenčína, len tam mi nechceli urobiť cisársky... a z toho veľkého vekového rozdielu si nič nerob, ja som sa zapovedala, že v živote nechcem mať takýto veľký vekový rozdiel (lebo ja mám bratov o 13 a 14 r. starších), že chcem mať deti hneď po sebe, no a vidíš... mali sme iné starosti a na bábätko sme si zmysleli po toľkých rokoch... 🙂 ale pevne verím, že to bude pre všetkých nás spestrenie... 😵

cecil36
5. dec 2011

@nikita308 ja idem na Kramare v BA, tak snad to tam uz buduci tyzden pofici normalne 🙂 My sme to tiez najskor odkladali a potom to akosi niekolko rokov neslo 😒 Ale zabavu budeme mat, to uz teraz vidim 😵 A kvoli comu mas cisara, teda ak sa mozem spytat? Ja som po ivf, mam cukrovku a maly je väcsi, navyse prvy porod bol dost komplikovany, tak u mna dr. nechcu riskovat.

misinn
5. dec 2011

ahojte, chcela by som sa opytat, ci sa robi CR na planovany termin porodu alebo ci sa robi skor pred terminom? 🙂

petkave
5. dec 2011

@cecil36 mne sa ten vekový rozdiel páči a tiež rozmýšľam o niečom podobnom. Mám doma malého diabla, dve by som určite nezvládla. A okrem toho, už sa teším do práce. Ale keď bude v puberte, už ho moc nebudem zaujímať a bude mať vlastný svet, tak vtedy by som si rada "zaobstarala" ešte jedno bábo...
@misinn ja som mala termín pôrodu 8.8. a cisársky mi robili 5.8, keďže bolo všetko v poriadku, neotvárala som sa ani neboli komplikácie... Doktori sa snažia čo najviac priblížiť tomu termínu pôrodu, ktorý máš podľa ms alebo utz... No ak by sa niečo vyskytlo, tak jasné, že ti ho urobia aj skôr... U mňa sa doktorka rozhodovala podľa aktuálneho stavu na kontrolách... Chodila som každý týždeň, tak podľa toho... Len sranda bola, že najskôr mi hrozil predčasný a nakoniec, keby mi ho "nevybrali", tak by som možno aj prenášala... Takže termínov na sekciu som mala podľa tých posledných kontrol viac: 30.7, 3.8 - ale to mudr povedala, že to ešte počká, že to necháme na toho 5.8, ale že ak by sa čokoľvek začalo diať, mám hneď dojsť...

cecil36
5. dec 2011

@misinn zvycajne to byva o par dni pred, ked nie su komplilacie. U mna to bude o desat dni skor lebo mam cukrovku.
@petkave ano to poznam, dcera uz s nami ani nikam nechce chodit, uz ma svoj program. Ale zas na braceka sa velmi tesi 🙂

petkave
5. dec 2011

@cecil36 tak to je fajn, že sa teší... ja mám kamošku, má 3 dievčatá - 14r, 4r a 2,5r. ... Na tú prvú sestričku sa puberťáčka tešila, ale keď neplánovane pribudla aj ďalšia, tak je toho na ňu dosť a jasné, že jej malé lezú na nervy... Veď práve, že staršia dcérka je už vlastne samostatná, nepotrebuje ťa toľko, čiže budeš mať dosť času vychutnať si drobčeka a zároveň sa na dcérku budeš môcť spoľahnúť, keď bude treba trošku pomôcť...

sesilia
5. dec 2011

baby a moze byt manzel pri cisarskom pri porode?

misinn
5. dec 2011

@petkave
@cecil36 dakujem za odpoved, ale myslela som ze sa robi vzdy skor aspon o tyzden....lebo mne ho ani nebudu robit v mojom meste tak ja uz teras nad tym uvazujem ci by som potom stihla vobec prist keby nieco 😅

helcas
5. dec 2011

@misinn ahoj, me ho delali 39+4..mozna by ho delali i driv, ale doktorka mi zjistila polohu koncem pánevním 5 dní před tím a mezi tím byl i víkend..

mlha99
5. dec 2011

@helcas můžu se zeptat a před tím bylo mimo normálně hlavičkou dolů, že ti to zjistili až 5 dní před tím??

já mám mimo práve KP takže čekám zda se nám otočí a nebo mě čeká císař..☹ a kojení pak bylo v pohodě??

helcas
5. dec 2011

@mlha99 myslím, že miminko bylo otočené kolem 30. týdne hlavičkou dolů a vůbec netuším, kdy se pak přetočilo špatně hlavou nahoru, nicméně vím, že tou hlavou dolů bylo před koncem hooodně dlouho (přetočení velkýho miminka člověk cítí) a jelikož už žádný uz už pak nebyl a ani pohmatem mi dr. polohu nevyštřovala, nezjistila to...až právě těsně před :/ apsoň jsem se nestresovala dlouho dopředu, stačilo těch 5 dní před, prožívala jsem to špatně... pořád jsem ale doufala, že se za tu dobu stihne přetočit, ale bohužel..kojení v pohodě, jen prsa se nalily až 5. den, jinak v pohodě, žádný problémy, kojila jsem normálně 6 měsíců plně a vydrželi jsme víc než 10 měsíců

petkave
5. dec 2011

@sesilia u mňa bol pri sekcii priateľ. Ale keďže som bola v celkovej anestéze, tak nebol priamo na sále, ale vo vedľajšej miestnosti, ktorá bola presklená, takže videl všetko, čo so mnou robili.
@misinn teraz je ešte veľmi skoro na to, aby ti záväzne povedali, že ti budú sekciu robiť napr. týždeň pred termínom. Ako som už písala, mne to mudr prispôsobovala podľa toho, aký bol aktuálny stav... Ale skôr ako v 36 tt sme sa o termíne ani nebavili... Až potom mi začala hovoriť nejaké dátumy, že kedy by to šlo urobiť a až týždeň pred sekciou mi definitívne stanovila termín. To bolo v stredu a povedala mi, že nasledujúcu stredu mám dojsť na kontrolu (to som už bola 40 tt) a rovno ma poslala na príjem.Sekciu mi robili nasledujúci deň. ... Ja som sa s mudrou takto dohovárala možno aj preto, že som na zákrok chcela vyslovene ju, takže sme zvažovali aj to, že kedy má operačné dni a podobne. A vyšlo to. No ak by som začala rodiť skôr, bola ochotná prísť aj inokedy...

mlha99
5. dec 2011

@helcas tak to jsi mela fajn, že jsi se zbytecne nestresovala dopredu jako já🙂 já teda porad doufam, ze se jeste treba otoci.) uvidim zitra na kontrole.
na porod KP bych si netroufla ani omylem je tam riziko ze se neco stane... takze pocitam s tim cisarem. A po cisari jsi se citila jak?? asi nic moc..no tak ono i po klasickym porodu to neni nijak zvlast ruzovy🙂

s tim kojenim jsi me uklidnila🙂ale kazdej je individuální že....-)

helcas
5. dec 2011

@mlha99 to kojeni bude v pohode, nesmis stresovat a navic takhle dopredu o tom vubec nepremyslej, to se rozjede..nevim proc, je to hrozny, ale mam ted asi 10 kamaradek, ktere rodily cisarem a vsechny naprosto normalne koji(kojily)..dve z nich mely problemy s bradavkami - ploche nebo vpacene a i tak s kloboucky to zvladaji, cisar necisar..
jinyk kazdy cisare vnima jinak, kdyz se vse povede, jak ma, i po fyzicko strance to neni tak hrozny, myslim, ze ani po te psychicke, to trauma z neporodu se dostavi az pozdeji, ale znam maminky, ktere to berou uplne v pohode i po psych.. strance.. ja dokud jsem mela nadeji, ze se apson druhy porod vydari normalne, brala jsem to jakstaks, ale ted, kdyz uz mam na deloze dva zarezy, je to horsi, porad na to musim myslet..ale to patri jinam 🙂 a kazdy to opravdu vnima jinak

amrash
5. dec 2011

@misinn Asi je to individualni podle diagnozy, ale ja jdu uz po druhe do porodnice o 14 dni dopredu, nez je termin porodu podle posledni MS.

domeli
5. dec 2011

@sesilia bežne to nie je možné (BA-Kramára napr. nie, aj keby si si ho chcela zaplatiť), nakoľko je to operačný zákrok

domeli
5. dec 2011

@misinn mne ho naplánovali presne na 38tt + 0. O tom, že bude plánovaný sa vedelo už dlho - mala bola od 20. týždňa KP a odvtedy sa nepretočila. Lekár po poslednom sone v 37+3 rozhodol, že z tejto polohy sa už vraj určite nepretočí, lebo je tam "zašprajcované", tak ma objednal hneď na 38tt, že vtedy je dieťa riadne donosené, tak nebudeme riskovať akútnu sekciu niekedy neskôr. K tomu "určite nepretočí" by som chcela len dodať, že ja som síce tiež mala pocit, že sa nepretočí, ale ktovie, pretože aj moja malá mala byť chalan a to u dvoch lekárov nezávisle... 🙂

misinn
5. dec 2011

@domeli
@amrash dakujem vam za odpovede, ja by som bola pokojnejsia keby to bolo skor, ale mozno kazda porodnica to zvikne robit inak tak uvidime 🙂

amrash
5. dec 2011

@sesilia U nas v porodnici to mozne je - ptala jsem se na to telefonicky. Ovsem je to operacni zakrok, takze tatinek ceka v predsali a muze filmovat a fotit a prcka vidi driv, jak mamina 🙂

domeli
5. dec 2011

@misinn hlavne nech je čo najpokojnejšie bábo a potom je jedno, kedy sekciu spravia, nie? 🙂 Prajem krásne tehotenstvo a držím palce, nech sa neponáhľa skôr, ako ho "vyzvú" 🙂

misinn
5. dec 2011

@domeli ano mas pravdu 🙂 dakujem ti velmi pekne 🙂 🙂

nikita308
5. dec 2011

@cecil36 No nám sa toto druhé bábo podarilo na prvýkrát, čo som bola prekvapená... 😨 a cisársky mám z iných zdrav. dôvodov, ale nechcem o nich písať... som dlhodobo na liekoch, tak preto... aj prvý pôrod mal byť cisárskym, ale išlo to tak rýchlo, že sa nestihol realizovať, porodila som spontánne...

katulka74
5. dec 2011

@petkave ani moje nekriesili,je to individualne.ale pri druhom a tretom nechcu lekari kvoli tomu celkovu,lebo uz su tam zrasty a dlhsie to trva,kym sa k babetku dostanu,urcite to je individualne,kazda sme ina,celkova je velka zataz pri akomkolvek zakroku

petkave
6. dec 2011

@katulka74 no tak som zvedavá, čo mi povedia, keď budem nabudúce tehotná. Ale teraz sa s tým stresovať nejdem, aj tak to plánujem až o nejakých 10 rokov... Páči sa mi väčší vekový rozdiel medzi súrodencami, tak mi to, dúfam, vyjde.

silkos
6. dec 2011

Ahojte, mam naplanovany CR na 12.12, dnes mi doktorka oznamila,že som tesne na 1 prst otvorena. Myslite si,ze mi babo do pondelka vydrzi?

garzonka
6. dec 2011

@silkos ahoj, termin sa ti blizi, ale toto je naozaj tazko povedat, ci sa to nerozbehne skor...jedna si moze mysliet ze vydrzi a druha ze nie 😉
a tvoja doktorka sa ako rozhodla? neposlala ta hospitalizovat skor? ak nie, mozno sa netreba stresovat....

silkos
6. dec 2011

@garzonka povedala, ze podla nej to vydrzi....tak dufam teda. Je to pre mna nova vec, sice cakam druhe dieta ale pri prvom som sa neotvarala ani v den porodu

garzonka
6. dec 2011

jasne, udrzuj sa v pohode, ziadny stres (hoci viem ze nervy pracuju, mam to 3x za sebou)...ale urcite to bude dobre

na jeden prst to este nemusi nic znamenat, kolke sa otvorili na 5cm a potom sa to zastavilo 🙂
drzim palce a vela zdravia pre babatko i pre teba

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre