Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

petkave
23. feb 2012

@annus ja som sa s tou pani mudr stretla asi 2 týždne pred pôrodom, lebo sa mi nezdali pohyby malého. Tak som šla pre istotu na pohotovosť, kde mi robili monitor. Už vo dverách ma privítala: "A čo si myslíte, keď dlhšiu dobu necítite pohyby? Ak je mŕtve, tak už aj tak s tým teraz nič neurobíme." No skoro som tam omdlela. Monitor bol našťastie v poriadku, malý asi iba celé poobede spinkal. Počas natáčania monitoru sme sa voľačo bavili o pôrode, termíne - lebo v knižke som mala napísané asi 3 rôzne dátumy. Tak som jej povedala, že som aj tak dohodnutá s mojou mudr na cisárskom, keďže prirodzený pôrod by nemusel dopadnúť dobre. Samozrejme, že som na to mala papier - nielen od gynekologičky ale aj od neurológa (ja mám tých komplikácií trochu viac) 😅 Tak pani bola mierne naštvaná a rovno sa ma spýtala, či som si to zaplatila. Nie, nezaplatila. To som jej aj povedala a tým to pre mňa haslo. Ale na túto potvoru som mala šťastie druhý deň po sekcii. Zrejme si na mňa pamätala alebo má problémy so všetkými ženami, ktoré rodia cisárskym. Tak ma jednoducho ignorovala. Raketa!
V každom prípade, je to mladá bezdetná žena, ktorá má od empatie asi dosť ďaleko. Keď rodila v tej istej nemocnici moja sesternica, iba 3 mesiace predo mnou, tak táto osoba pri pôrode lamentovala štýlom: No ja by som takéto niečo určite nezvládla. Ja dieťa asi len tak ľahko mať nebudem. ---- No neviem, či to bolo práve to správne povzbudenie pre rodiacu ženu... No fakt divná. 😖

annus
23. feb 2012

@petkave No, ja by som ju určite asi poslala kade ľahšie. Načo taká lekárka vôbec praktizuje, keď jej všetky emócie chýbajú???
Keď som dcérku rodial, bola tam jedna pôrodná asistentka. Spoznala ma, bola to bývalá spolužiačka mojej matky, tak som sa tešila, že tam mám známu. Lenže bola taká sprostá, že som kvôli nej aj plakala pri pôrode. Ráno mi môj doki spustil plodovú vody, nebolelo to, len bolo trošku nepríjemné. Ani muk som nepovedala iba nijaký ksicht som hodila. Ona vtedy na mňa začala kričať " No čo je? Nehovorte, že to bolí! Čo budete robiť pri pôrode???" Neskoršie, keď som už rodila, stála vedľa mňa a mala mi pomáhať. Doki mi vravel kedy mám tlačiť. No ja som tlačila ale nadarmo. Vtedy zas na mňa kričala " Čo netlačíte? Chcete zomrieť? Alebo aby vaše decko zomrelo?" Bola som úplne mimo, lebo som sa bála aj kvôli malej. Vtedy som začala plakať, že ja tlačím ako viem, ale nič sa nestane. Potom môj doki na ňu zakričal, nech dokončí, lebo nadarmo tlačím, lebo malá sa zasekla, nech ide radšej von a zavolá primára. Na štastie ona sa už nevrátila, ale došla iná pôrodná asistentka s primárom, tá bola úžasná, pomáhala mi, utierala mi tvár studenou vodou, dala mi aj kyslík pod nosom...ďalší deň ma došla aj pozrieť, ako sa mám. Tú kravu som potom nevidela...a to bolo jej šťastie, inač by odo mňa dostala. Potom keď som to mame porozprávala, tak mi mama hovorila, že je stará dievka a nemá deti 🙄

petkave
23. feb 2012

@annus Tak to asi tieto bezdetné nemajú kúska citu v sebe. Alebo sú také zatrpknuté a závidia. 😠 A fakt vedia nájsť úžasne vhodné slová vo chvíľach, keď ťa chytá panika a nie je ti všetko jedno 😖

zdenush88
23. feb 2012

@petkave no bud to bola pani doktorka F. alebo B. ? 😉

ika07
2. mar 2012

@livia76 ahoj,kedy uz mozem zacat nosit tie nohavicky? ja som 3tyzden po sekcii,ale jazva ma uz neboli

lucia2312
2. mar 2012

@ika07 jej tak to super ja som 3 mes este boli

ika07
2. mar 2012

@lucia2312 pouzivam biolampu a lioton gel,super vec

livia76
2. mar 2012

@ika07 už v pohode môžeš, s prípadným cvičením by som ešte počkala do konca 6-tonedelia 😉

lucia2312
2. mar 2012

@ika07 ja som biolampu tiez no hrozne ma to stipali a ten gel je priamo na jazvy?

ika07
2. mar 2012

@livia76 super,dnes som si ich dala no vydrzala som asi len 2hodiny 😀 cvicit to nevladzem,mala mi dava zabrat

ika07
2. mar 2012

@lucia2312 davaj si to dalej od rany a staci dve pipnutia a gel na ranu priamo ,to pekne schladi staci 1x za den

ika07
2. mar 2012

@lucia2312 ten lioton si davam po lampe hned

gloria9
2. mar 2012

ahojte babenky ja som tiez mala cisarsky a mne na to pomohla chodza samostatnost a rozchodila som to na tretí den som ani nevedela ze mi nieco robili uz len jazva mi to pripomína

sisinka8
5. mar 2012

AHOJTE!mala zvas niektora ten poporodny pas na brucho????tusim od chicco....chcela by som to kupit ale je to dost drahe..... 😒

tina1484
5. mar 2012

Ahoj ja som rodila cisarskym lebo sa mi neotvaral krcok maternici.najprv som sla prirodzenou cestou a to bola bolesthroza a strach.mne napichali injekcie do miechi a potom zacali rezat,doktorka zacala hovorit co mi robia oni ti vsetko budu hovorit.ukazu ti babatko,odcievkuju aby ti nic nezostalo.potom ti este raz ukazu umyte dieta a odvezu na izbu kde budes pod kontrolou do rana a az potom ti donesu babo je to krasny pocit.no a potom zacne seba trapenie rana bude boliet budu ta hnat z postely aby si chodila vela pila aby si chodila na wc abysi tu ranu.....pomaly budes chodit trosku sa bude tocit hlava ledva sa najes,sadnes ci na postel alebo na wc.ale neboj vsetko sa zvladne stoji to fakt za to este ktomu ak si prvorodicka ako som bola ja.lebo ked ti donesu ten maly poklad bezbranny hned na to zabudens

tina1484
5. mar 2012

@sisinka8 nekupuj zbytocnosti vymyslaju vsetko len aby zarabali.za dva-tri dni to prejde

petkave
5. mar 2012

@sisinka8 súhlasím, nie je to treba...

jedinecna
5. mar 2012

@annus ahoj, kazda zena cisarsky zvlada uplne inak, inak je na tom psychicky, inak fyzicky .... ja som mala z prirodzeneho porodu normalne depresie.... moj porod zacal ako prirodzeny - nemam ziadny prah bolesti, takmer som tam od bolesti odpadla, nevladala som stat na nohach ... no hroza ,..... napokon moj prirodzeny porod musel skoncit cisarskym - a som tomu velmi rada...ked mi zaviedli kateter-trosku to zastipalo(ale bolest to nebola). Raz som tu uz pisala, ze moj cisarsky bol uplne super. V podstate som mala aj poporodnu depresiu - trvalo to dlho - ale bola to depresia z toho prirodzeneho porodu, ktory sa ukoncil napichnutim spinalu a tie nehorazne strasne bolesti - kontrakcie prestali. Ja ked budem rodit druhy krat - tak jedine cisarskym.

baklik
5. mar 2012

@jedinecna alebo prirodzene s epiduralom, no nie? vsak skusenosti so spinalom uz mas, a je to podobne - to napichnutie myslim.

kakabus
5. mar 2012

Držím palce.Rodila som prvé cisárskym, druhé normálne.Po cisárskom si dlhšie bolavá, ale to zvládneš.

jedinecna
5. mar 2012

@baklik nie, prirodzene rodit nebudem......ked mm prisiel za mnou na porodny box - tak prve co som mu povedala, ze toto je prve a posledne dieta ... epidural mi uz nestihli dat

helka193
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
2hanah
5. mar 2012

Jestli Vás to zajímá opravdu detailně a máte i hodně intimní dotazy, ráda Vás zasvětím, mám za sebou dva a kdyby mi admin nestopli fotoblog, jsou tady k dispozici moje fotky přímo ze sálu a přímé fotky lékařům pod rukama, takže jestli máte zájem, pisněte mi do IP Vaši E-mail adresu a já Vám ty fotky ráda pošlu, ať víte, do čeho jdete a opustí Vás obavy.

helka193
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
2hanah
5. mar 2012

@sisinka8 Levnější a taky účinná alternativa je široký elastický obvaz nebo šátek, ale šátek není prodyšný. Na splasknutí břicha po císaři mi ten obvaz hodně pomohl a taky mě to břicho při stažení míň bolelo a měla jsem lepší pocit. Zkuste po porodu třeba ten elastický obvaz a kdyby Vám nevyhovoval, ten pás můžete dokoupit vždycky.

annus
6. mar 2012

@jedinecna Ja som dcérku rodila prírodzením spôsobom, ale dopadlo to ako dopadlo...proste hrozne, trvalo mi dva mesiace kým som sa cítila lepšie. Preto mi hned na začiatku tehu mi doki povedal, že ma odrodí jedine cisárskym. Že vraj, nechce ešte raz riskovať. Podla mňa to budem zvládať v pohode, veď horšie to nemôže byť ako môj prvý pôrod. Po pôrode ma museli operovať, dva dni som musela ležať, 2x som dostala krv, hrozné bolesti som mala...
Dúfam, že toto dopadne lepšie 🙂

jedinecna
6. mar 2012

@annus tak treba verit, ze to dopadne lepsie.....🙂

gabulka15
17. mar 2012

ahoj , akurat teraz tak rozmyslam , rodila som pred 3 tyzdnami cisarskym {spinalku} kvoli vysoku tlaku som mala cisarsky . Zle mi vpichli spinalku , lebo ked zarezali vsetko som citila na polke tela ☹ tak ma uspali , nic som nevnimala ale nebola som uplne uspata . Po porode ma dali na gynekologiu na jisku na 24hod. infuzie , meranie tlaku EKG. A anibiotika som mala az do odchodu domou , kazda sestra sa ma pytala preco mam antibiotika a ja som nevedela preco , ani mi nikto nepovedal. primar ked prisiel na vizitu ,tak len pozrel rez a uz bol prec , nebolo kedy sa ani spytat . co sa vlastne stalo .. nema neaka mamicka podobnu skusenost . ?

helcas
18. mar 2012

@gabulka15 ahoj, ja mam podobnou zkusenost...zavedli mi epidural, ale sekce me bolela a ac jsem se to snazila jako hrdinka vydrzet, po vyndani mimink z briska me necim oblbli, abych tu bolest nevnimala..antibiotika jsem mela u obou sekci, po prvni jen kratce, po druhe dele, taky asi 5 dni.. myslim, ze atb se nasazuji pausalne po kazde velke operaci, jako prevence infekce, nektere z nas je maji dele treba kvuli vysledkum kultivace (ja mela v pochve pritomneho toho beta-hemolytickeho streptokoka) atd..tech duvodu, proc nasadit atb je urcite hodne..v operacnim protokolu nabo propousteci zprave by to mohlo (ale nemusi byt) uvedeno

slunickomaja
27. mar 2012

Ahoj holky, prosím poradíte mi někdo? Půjdu na třetí císařský řez a doktorka mi doporučila jako prevenci pooperačních srůstů v jizvě HYALOBARRIER GEL. Máte s tím někdo zkušenosti? Moc děkuji za odpovědi 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre