Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

eva76
27. mar 2012

Ahoj, ja som mala sekciu v plnej narkóze, nakoľko sa mi začal strašne rýchlo zdvíhať krvný tlak.

iinuska
27. mar 2012

@gabulka15 ahoj,ja som mala dve sekcie,ale ani po jednej som atb neuzivala

sirell
27. mar 2012

@gabulka15 mam podobnu skusenost s ATB. tiez som ich brala dlhsie. preventivne sa davaju po kazdej operacii 48 hod. ja som isla domov na piaty den a este som dostala domov na tri dni. tiez mi nikto nic nepovedal. v prepustacej sprave som potom zistila ze som mala velmi vysoke CRP - zapalove parametre, pricom teplotu som vobec nemala aj rana sa mi pekne hojila.

anieli_1
27. mar 2012

@gabulka15 ahoj vzdy ked si precitam o tom jak mamicka citila rez ked rezali tak sa mi rozum zastavuje ze kde boli doktori......ja som mala dva cs a pri prvom sa fakt nepamatama ako to bolo bola som unavena po celej noci ale pri druhej mi krasne kontrolovali ci veim zdvihnut nohy a potom sa ma pytali ci nieco citim nieviem co robili a ja ze nic a oni tak fan mozme rezat....a takto by to mali robit pri kazdej 😠 je mi to luto a ja som atb dostala asi na treti den ako v tabletkovej forme lebo sa mi zapalil rez a mala som este na tri dni domov a moj dr mi predpisoval dalsie ale sa mi zda ze davaju aj preventivne do infuzky.......alepodla man ked ti davali tak ti mali povedat za c... to je len ich lenivost 😠

helcas
28. mar 2012

@anieli_1 takhle to dělají všem, to ani jinak nejde, aby tě začli řezat a přitom by ti nevyzkoušeli, zda to cítíš, nebo ne...mě nebolelo řezání, ale až "práce" uvnitř 🙂 anatomie člověka je celkem složitá a prostě se může stát a stává, že se ne úplně dobře zavede anestezie a nebo i dobře zavede, ale nic není vždy stopro a prostě některé nervy se neuspí a pak to bolí...není to nic výjimečného, ale je to blbý no 🙂 ale jsou horší věci, i tohle se dá řešit, že tě douspí nebo oblbnou

anieli_1
28. mar 2012

@helcas ale viem aj o takom ze to proste nezabralo a citili cely rez tak hned uspavali..........ja som sa strasne toho bala pri tomto druhom a som sa stale rozpravala s anestez. o tom a dr este srandoval ze este nerezem 🙂 ale teraz pri malej mi to bolo prijemnejsie teda pri malom som strasne citila tahanie a vsetko ale bolest nie ale teraz to nebolo take silne ........

helcas
28. mar 2012

@anieli_1 no, to se prostě může stát, že kůže je uspaná a těsně pod ní ne..každej to máme v těle trochu jinak....já měla druhou sekci v celkový, takže jsem to neřešila, teď mě ale čeká plánovaná sekce, už kvůli tomu, že je to třetí, chtěla bych kvůli miminku zase epidurál, takže bát se zase budu, jestli mi to zabere normálně, nebo zase bude něco bolet...ale když všechno ostatní půjde dobře, ani si na to za 5 minut nevzpomenu 🙂

nanulik
28. mar 2012

ja som mala tiež sekciu a spinal. a anesteziologička mi povedala že bolieť to nebude ale že to budem cítiť. a bolo to tak. cítila som všetko ked sa vo mne hrabali. prirovnala by som to k trhaniu zubov. nebolí to ale človek cíti že s ním niečo robia

helcas
28. mar 2012

@nanulik jo to hrabání a tahání jsem taky cítila, to bylo normální, ale pak se přidala šílená bolest 🙂 to je trošku jiný než to tahání

anieli_1
28. mar 2012

@helcas no to aby som mala strach zase ak ma napadne mat 3tie babo 😒

helcas
28. mar 2012

@anieli_1 No mě už jak zaváděla anestezioložka epidurál, říkala, že mám počítat s tím, že to někdy nezabere úplně, že se u malého procenta pacientů tohle objeví.. a ještě říkala, že ale jsem si vybrala to malé procento případů, kdy je miminko v poloze koncem pánevním, takže tohle se mě určitě týkat nebude a ještě jsme se tomu spolu smály..no a nakonec to bylo tak, že jsem si vyžrala jak konec pánevní, tak bolest u epidurálu 🙂 pak se v druhém těhotenství ještě přidaly špatné triple testy - falešně pozitivní, předčasný odtok plodovky a předčasné ukončení, takže já asi nic nemůžu mít jako normálně 🙂 ale 2 zdravé děti jsou doma a to je hlavní

anieli_1
28. mar 2012

@helcas hej hej najhlavnesie ze su deticky zdrave 😉

majuska43
28. mar 2012

@katiak presne ja mam taky isty zazitok,jedno bolo fajn ze babenko bolo hned vonku a bolo vporiadku no mne do spevu teda nebolo 🙂

gabulka15
28. mar 2012

@sirell ahoj , co to je CRP?

helcas
28. mar 2012

@gabulka15 promiň, že odpovídám já - je to C- reaktviní protein - marker zánětlivého procesu v organismu..

annus
1. apr 2012

Ahojte baby. Chcem sa Vás spýtať na niečo. 13.3. sa mi narodil synček, rodila som cisárskym. Našťastie rýchlo som sa zotavila, už aj cvičiť som začala, samozrejme ešte si dávam na seba pozor. Bola by som zvedavá dokedy ste po sekcii krvácali? Ja ešte furt krvácam, nie silno a hlavne keď kojím. Zabudla som sa na to spýtať lekára. Díky za odpovede.

alenka600
1. apr 2012

@annus ja som krvacala plus minus 5, mozno 6 tyzdnov. ku koncu to bolo uz velmi slabe.

annus
1. apr 2012

@alenka600 Díky za odpoveď 🙂))

monika755
1. apr 2012

Ja som tiež krvácala 5-6 týždňov ako v šestonedelí,a ked kojíš tak prsia sú "prepojené" s maternicou a vtedy trošku viac zakrvácaš.

petruskavikik
12. apr 2012

Ahoj annus. Krvácanie pri sekcii aj pri normálnom pôrode má byť optimálne prvé 3-4 dni červenej farby. Následne cca v priebehu týždňa sa majú sfarbovať do hneda a postupne až do biela (v dôsledku prevahy leukocitov). Celé to má trvať cca 6 týždňov. Keďže si písala 1.apríla t.j. 17 dní po pôrode, tvoje krvácanie by už malo byť bielej farby prípadne žltej. Ak to tak nie je a tvoje krvácanie je červené, môže byť všetko v poriadku. Ale je aj možné, že na malinkom mieste sa ti nemusela výstelka maternice odlúpiť pri pôrode, ale mohol ti tam kúsok ostať a ten ti teraz môže robiť šarapatu 🙂. T.j. pri namáhavejšom pohybe sa ti môže z toho miesta odlúpiť kúsok tejto výstelky a spôsobiť krvácanie. Zbehni si určite ku gynekológovi nech ti ultrazvukom pozrie maternicu, či nejde náhodou o polyp (zvyčajne ten to spôsobuje). Držím palčeky.

jedinecna
12. apr 2012

@annus si este v obdobi sestonedelia... nie je sa co cudovat ze krvacas ... u kazdej je to individualne ... ja som tiez po cisarskom asi 5tyzdnov krvacala, v podstate stale to bola cisto cervena krv - len stale to bolo menej a menej ...a je normalne ze ked kojis tak vtedy viac krvacas. Treba vyckat ...

annus
12. apr 2012

@jedinecna Díky za odpoveď. Na šťastie už 3-4 dni krvácam len velmi slabo 🙂

snu
14. apr 2012

ahojte, ja mam tiez jednu sekciu za sebou v spinale,, a chcem sa vas spytat po kolkych hodinach vas postavili? mna si po 5 alebo 6h a priserne ma bolela hlava Asi 5dni,ale maleho som nemohla mat pri sebe,, teraz rodila kamaratka a v tej iste nemocke ju postavili po 10h a bolesti hlavy nemala,, pre mna je ale hrozne tolko lezat v rovnrj polohe,, mnesa toci hlava ked rovno lezim len 5 min :DDD som si vtedy hovorila.ze spinal uz nikdy,, ale teraz zas tak pojdem,kedze je to lepsie pre babo,,,

stanislavao
14. apr 2012

@snu preco je spinal lepsi pre babo? ja ked som isla na sekciu, tak mi doktor, primar hovoril, ze aby som si spinal nedala, ale celkovu, lebo vela zien vraj ma priserne bolesti hlavy. ked ma uspali, tak ze do 2 min bol simonko vonku, uz ho manzel pocul plakat. robili mi to cca o pol 12 na obed a vecer, ci v noci sme sa uza mali postavit, co ja som nedokazala, lebo ma priserne rana bolela.

vierka0
14. apr 2012

@snu ale preco si lezala v rovnej polohe ? ved hlavu ti mohli v pohode dvihnut..ja som mala dokonca svoj vlastny perovy vankus, som si ho napolohovala, ako mi vyhovovalo 🙂 inak, ja som vstavala az na druhy den rano o siestej..

snu
14. apr 2012

@stanislavao mne zas anesteziolog hovoril,ze je to lepsie,ze babo neni tak oblbnute a aj mliecko sa rychlejsie pusta,, a tiez kvol rane,lebo si nohy necitis 4hodiny aj viac,, mna ta rana bolela len ako silna svalovica a ked somsa chcela postavit to bolo zle,ale ako som to rozchodila to bolo ok,,ale taaa hlava to bolo strasne,,to uz nikdy nechem zazit,, tak dufam,ze to bude ok,,lebo ja som nevedela oblezat a chcela somsa otocit a sestricka mi nepomohla,tak som sa sama snazila otacat,ale bez pomoci noh to islo tazko a asi som moc namahala ten chrbat,alebo co,,pripisujem tu bolest tomu.. a zas vraj ze aj kvol tomu,ze ma skoro postavili,,tak ja neviem,,,

snu
14. apr 2012

@vierka0 nedovolili mi,,vraj rovno lezat.. tak dlho si lezala? fuuha

vierka0
14. apr 2012

@snu no robili ma o pol deviatej rano, okolo desiatej som sa prebrala a lezala som do dalsieho rana, do tej siestej 🙂 priznam sa, skor by som sa asi nepostavila..len ja som mala celkovu anestezu..som zabudla povedat 🙂 a v pohode som si mohla dat postel do polohy aka mi vyhovovala..dokonca som sa pytala ci sa mozem otocit nabok, vraj ano, ale ze to viac boli, skusila som a ano, boli to 🙂

snu
14. apr 2012

aha tak v celkovaj som bola ale len na kyretaz,ale to bola len neaka slaba,to som tiez po 4h uuz chodila

stanislavao
14. apr 2012

@snu mne tiez anesteziologicka chcela spinal, ale primar - moj porodnik, mi este predtym hovoril, ze ked ma bude presviedcat na spinal, nech si to nedam. kazdeho ta rana inak boli. boli tam zeny, co im akoby nic nebolo, no ja som sa asi 2 tyzdne nevedela sama postavit z postele. este aj doma mi manzel musel rano pomoct vstat. este ze mal dovolenku. a aj tie bolesti hlavy su asi individualne a kazdy aj spinal inak znasa. vela stastia.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre