Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

misinn
12. máj 2012

@lienkao
@katkamarek
@leteku
@mijunik
@lienkao baby dakujem za odpovede, ja sa preto pytam ze by som bola velmi rada keby mi ten klystir dali prave kvoli tomu ze si neviem predstavit ako by som s tym rozrezanym bruchom potom tlacila na zachode 😅
ja som prve babatko rodila prirodzene a samozrejme som mala klystir, nie je to nic hrozne, uplna pohodicka 😉

misinn
12. máj 2012

baby a este sa vas opytam tie co ste rodili prirodzene a aj sekciou, ake su tie bolesti zo sekcie? pretoze ja som mala pri prirodzenom porode nenormalne bolesti, ja som to absolutne nezvladala a stale si hovorim ze ked som vydrzala bolesti z porodu aj ked som ich zvladala skor povediac tak ze som ich nezvladala, tak uz bolesti zo sekcie musim vydrzat...

alenka600
12. máj 2012

@eliskarenca
@misinn Ahojte, ja som klystir nemala, ale nemala som potom vobec problem s tlacenim. Mala som 17stehov a 6-7 hodin po operacii som vstala z postele a kompletne sa starala o dceru (dvihala ju, nosila, kojila, atd). Nebojte sa, kludne mozte byt rovnako fit ako som bola ja! Drzim palce!

leteku
12. máj 2012

@misinn - ja som bolesti po sekcii zvládala omnoho lepšie ako bolesti pri prirodzenom pôrode tie boli neskutočné. Pri sekcii to tiež bolelo, ale pre mňa to bolo omnoho lepšie. Síce keď si človek kýchol bola to veľká sranda 😝 .

misinn
12. máj 2012

@alenka600 dakujem za pozitivny prispevok, konecne niekto kto sa nestazuje 😅
@leteku ved ja si to tiez hovorim, vacsina zien tu pise ake su strasne bolesti po sekcii, ale ja neverim ze su vacsie nez pri prirodzenom porode, to asi fakt povie len taka co prirodzene nerodila 🙂

kiristinka1
12. máj 2012

Ahojte aj ja prispejem...podla mna by bol cisarsky celkom v pohode..ale ja som rodila cisarskym a s dusivym kaslom..nedalo sa inak...a kaslanie s tou ranou..velmi "mila" vec 😀

helcas
12. máj 2012

@misinn Žena, která nemá zkušenost s jiným porodem, než císařským řezem, nemůže tvrdit, co bolí víc...a nemůže to vlastně tvrdit ani žádná, která zkusila oba porody, jelikož každá vnímá bolest jinak a každá má jiný průběh porodu.. ne každý porod jde hladce, ne každý je těžký, stejně tak ne každý císař může mít hladký průběh..já měla štěstí u obou sekcí, bolelo mě to normálně, spíš vůbec, mnohem horší jsou teda moje 12ti hodinový migrény 🙂 Ale u prvního bylo otřesný to vstávání, nicméně motivace být schopná postarat se o miminko je silnější než bolest. Nepříjemné můžou pro někoho být ty procedury kolem - cévkování, vyndávání drénu, zavádění kanyly atd.. Já se spíš poměrně dlouho srovnávala se sekcemi psychicky, s první líp, protože byla naděje na druhý normální porod, ale po druhém jsem to v sobě dlouho řešila, ale myslím, že jsem to už úspěšně překonala. Jsem ráda, že mám díky císařům dvě zdravé děti, nicméně nikdy bych si to nezvolila dobrovolně namísto přirozeného porodu.

helcas
12. máj 2012

@kiristinka1 já měla kašel po obou sekcích, myslím, že je to docela běžné vzhledem k tomu, že na sále leží ženská hodinu dvě nahatá 🙂 a horko na sále zrovna není..a pak mi ještě po druhé sekci druhý den napatlali na záda obrovský množství nějakýho chladicího spreje a ten mě tak prochladil, že jsem se rozkašlala ještě víc..

misinn
12. máj 2012

@helcas ja sa bojim viac tych migren ako bolesti zo sekcie, lebo migrenami trpim pravidelne a urcite sa im nevyhnem ani po spinalke....ja mam zas psychicky strach z normalneho porodu, ked ze som uz prirodzene rodila...

helcas
12. máj 2012

@misinn já různými bolestmi hlavy a migrénami trpím od dětství, ale poslední léta jen jednou do týdne nebo za 14 dní a to už se dá 🙂 U první sekce jsem měla epidurál a bolesti hlavy jsem neměla žádné, měla jsem ho zavedený ještě celý den na té jipce, celou dobu jsem ležela rovně, což bylo nejhorší, protože v té poloze bolí bříško asi nejvíc..u druhého po celkové jsem na jipce byla v takovém polosedu a to bylo super, nic mě nebolelo 🙂 a vstávalo se mi jedna báseň

misinn
12. máj 2012

@helcas ja som uz tiez mala epidural, tak isto mi ho vybrali az na dalsi den, ale ja som mala migrenu, no ja som ani nelezala ja som hned chodila, ale vraj sa odporuca lezat..tak ked si mala epidural tak si nemala bolesti hlavy?az pri dalsom? to si mala spinalku alebo si bola uspata?
ja mavam migreny raz dva krat do mesiaca ale bez tabletky su neznesitelne, trpne mi pri nich cele telo, bolest hlavy nenormalna a neviem vtedy ani rozpravat ako keby sa mi zablokovalo nieco a neviem si spomenut na ziadne slovo, neviem sa vyjadrovat..je to hnusny pocit...nastastie teraz ako som tehotna tak ich nemam casto.

helcas
12. máj 2012

@misinn ne, hlava mě nebolela ani po jednom císaři.. jinak já záchvaty bolesti dřív taky řešila všemožnými léky - vyzkoušela jsem opravdu vše - od myorelaxancií, silných léků na bolest, čípků až po moderní antimigrenika...ale díky těhotenstvím a kojení jsem se to naučila zvládat i bez léků a je mi mnohem lépe.. občas jsem si teď lupla při začátku záchvatu dva paraleny a kafe a někdy to zabralo..ale teď v těhotestnví zas už nic neberu a dávám si jen mokrý plíny na hlavu 🙂

helcas
12. máj 2012

@misinn jinak já při záchvatu taky špatně mluvím, zablokuje se mi cetrum řeči a já se neumím vymáčknout, vyjádřit.. vadí mi hluk, světlo, mám místo žaludku kámen..ale to je normální

misinn
12. máj 2012

@helcas ja tak isto tiez sa mi zablokuje centrum reci, je to strasne neprijemny pocit a tak isto aj mne vadi svetlo a hocijaky zvuk..len ja mam k tomu aj trpnutie tela, vela krat citim ako mi trpne aj jazyk a dychacie cesty, je to strasne neprijemny pocit, bojim sa vtedy ze sa mi nieco stane, ale akonahle sa ukludnim tak to prechadza a ostava mi len bolest hlavy a vsetko ostatne okrem trpnutia...
tak ty si teraz das len studeny obklad? ja si dam vzdy jednu tabletku saridonu a ta mi zaberie za 15minut a migrena uplne zmizne.

helcas
12. máj 2012

@misinn jo, jen obklady...dělám to už tak posledních cca 5 let. nějak jsem se s tou bolestí smířila, sžila a vím, že po zhruba 12ti hodinách to odezní a že když už je to opravdu nesnesitelný a hrozně silný, blíží se konec..nejvíc nesnáším ten pozvolný několikahodinový začátek při kterém vím, že mě čeká ještě x hodin silné bolesti.. jelikož jsem doma na mateřské, většinou mi to ani nevadí v běžném fungování, když to na mě přijde a už je bolest opravdu nesnesitelná, zavřu se s dětmi v pokoji a lehnu na gauč a nechám je, ať si hrajou a po chvíli pochopí i ta mladší, že mě má nechat na pokoji, že se mnou nic nebude 🙂

misinn
12. máj 2012

@helcas tak to ta velmi obdivujem, ja zas nie som ten typ ze by som sa nechala vytrapit tak dlho ked nemusim...ine to je teraz ked som tehotna, lebo viem ze tabletky nemozem, ale ked tehotna nie som tak si vzdy dam tabletku..

natama
12. máj 2012

ono to sem moc nepatri, ale zkouseli jste ty migreny resit jinak nez klasickou medicinou? segre treba hrozne pomohla joga, nekomu kraniosakralni biodynamika a podobny alternativy... vysledek neni hned, ale urcite to stoji za zkousku. jo a ja treba mam zas dobou zkusenost s tim, ze hned jak zacnu citit, ze zacina, vlest do sprchy a na nohy od kolen dolu si poustet horkou vodu, co nejteplejsi snesu. misto hlavy se prokrvi nohy 🙂

eliskarenca
12. máj 2012

@alenka600
Asi to má každý jinak,tak uvidím,nechám se překvapit ☹ .Tak to jsi měla fajn,ale určitě je to individuální,tak uvidím,jak na tom budu já,doufám,že to bude v poho 🙂 .

misinn
12. máj 2012

@natama urcite aj to pomaha, verim tomu, ja aj ked len pravidelne cvicim tak mam migrenu menej casto 🙂 mozno aj kvoli tomu ze cvicenie odburava stres

vierka0
12. máj 2012

@natama ja mam na zacinajucu migrenu overeny liek - prirodny termofor nahriaty v mikrovlnke (to je taky vankus naplneny psenicou, da sa to normalne kupit) a taky horuci si polozim na hlavu, cez oci, zabera velmi rychlo 🙂

eliskarenca
12. máj 2012

@katkamarek
Já se klistyru nebojím,jen mě to zajímalo 🙂 .Stejně mám stále problémy se stolicí,ikdyž teď v těhotenství je to lepší,tak bych ho i možná uvítala,hlavně proto,jak píšeš,abych nemusela hned po sekci,ikdyž třeba budu muset i potom 🙂 , ☹ .

eliskarenca
12. máj 2012

@lienkao
Klistýr se dá určitě přežít, z toho strach nemám,jen mě to zajímalo.Já musím kvůli zdravotnímu stavu,mám problémy s páteří,takže kvůli nálezu nedoporučují ani částečné znecitlivení,takže musím na celkovou anestezii.Mám z toho trošičku strach,ale to asi každý adocela mě mrzí,že neuvidím hned miminko,nenadělám nic ☹ .

dalilali
12. máj 2012

@katkamarek ja som pred planovanou sekciou nedostala klystir tak neviem

maja21041989
12. máj 2012

Priebeh ok,ale potom umreš od bolesti :( Nevedela som sa postaviť sama z postele ešte 2 týždne ma dvíhal manžel...A to ani nechcem pomyslieť že sa mi otvorila jazva po 3 dňoch tak som chodila na čistenie 😖

katkamarek
12. máj 2012

@dalilali A kde si rodila? Ja budem znova rodit v novej nemocnici. Nepisala som, ze to u nas robia, praveze som pisala, ze neviem ako je to pred planovanou sekciou, lebo prva bola akutna a vtedy som mala klystir na zaklade toho, ze som isla povodne rodit normalne, ale ze ked nerobia, tak by som si to vyziadala, lebo podla mna to bolo pre mna takto jednoduchsie. 😉

cherry1981
12. máj 2012

@maja21041989 Presne to iste, tie bolesti po su strasne ☹ Ale co clovek nevydrzi pre ten malinky uzlicek 🙂

cherry1981
12. máj 2012

@misinn ja keby som mala ist este raz rodit, a mam si vybrat, tak prirodzene, je fajn, ze pocas porodu nemas bolesti nic ked ides sekciou, ale tie bolesti potom uf este teraz som neni fit

miskachrumka
12. máj 2012

Ma zaujala ta veta že cisárksky je ako šup a mám babo 😕 😕
mne sa to nezdá tak lahko mna čaká druhý a mám zas strach bola to hrozná bolesť ?(

miskachrumka
12. máj 2012

@cherry1981 mne trvalo približne asi 7tyždnov kím som sa dala dokopy ako tak ...

miskachrumka
12. máj 2012

@maja21041989 jéžiš toto som nemala čitat :(
mne sa teda zahojila dobre .....len ja mám robený rez od pupka dole nie bikiny rez :/

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre