Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

miskachrumka
13. máj 2012

@zewa11 ako odstrihli ?
nechápem ... 😒

zewa11
13. máj 2012

@miskachrumka no rozrezali mi to asi pod tým a jazvu z prvého cisaráku mi vyrezali,aj to mi hovoril,že strihám starú jazvu-len také cvakanie som počula a potom ma zašili a mám len jednu peknú čiarku 🙂 vedela som o tom že to tam tak robia tak som sa aj potešila 🙂

zewa11
13. máj 2012

@mijunik pozri nižšie odpísala som miskechrumke 🙂

miskachrumka
13. máj 2012

@zewa11 aha teraz som pochopila 🙂 dakujem

slunickomaja
13. máj 2012

@malamamka Děkuji 🙂 Ale odrazovali mě doktoři před druhým císařem od třetího dítěte a doporučovali mi sterilizaci ale pak mi jedna doktorka řekla ať se nenechám přesvědčit, že bych jednou mohla litovat 🙂 Jsem šťastná, že jsem ji poslechla 🙂 Teď po třetím se mě ptali jestli budu chtít steriliz. a já řekla, že v žádném případě! 😀 Neplánujeme čtvrté, ale příjde mi to prostě proti přírodě 🙂 Nikdo s tím neměl problém jen se mě zeptali jestli plánuji čtvrté dítě. Nikdo mi neřekl, že nepřipadá v úvahu mít další dítě. A můj stav po porodu sestřičky chválili a obdivovali 🙂
Přeji ti hodně štěstí 🙂

slunickomaja
13. máj 2012

@lienkao tak mě pod tím žebrem teď zas dva dny bolelo a to jsem měsíc po porodu. Nevím čím to je, ale zas to samo odeznělo. Na velkou jsem šla třetí den po sekci a v pohodě. Ale prdíky mi dali zabrat tedy 😀 Až ta injekce zabrala

malamamka
15. máj 2012

@slunickomaja Dakujem.... 😅 To je fajn, ze si sa nenechala odradit!!! Ja som tiez proti sterilizacii, hoci aj v starsom veku. Nech vsetko zostane ako ma, je pravda, ze netreba pokusat osud a stastie, ale co ma byt, bude. 😉 🙂 Tak mozno sa mi raz podari odhodlat sa... Vazne nad tym uvazujem a ked aj ty pises, ze to nebolo az take hrozne, tak som zase o kusok dalej... 😉 Este by som mozno jednu dcerku prijala 😵 😵 😵

miskachrumka
16. máj 2012

@malamamka ja som za sterilizáciu ale u našich počerných obyvatelkách 😉

miskachrumka
16. máj 2012

Maminy chcela som si kuknut video ako prebieha ten rez no nikdy som nemala odvahu ani teraz ...
chcela som mat prehlad otom ....no nejak mi to moje svedomie nedovolí 😒

malamamka
16. máj 2012

@miskachrumka Ja som to tiez tak mala, ani pred jednou sekciou som nemala odvahu si to pozriet. Teraz asi pred mesiacom bola na dvojke relacia Focus-zdravie a davali to tam. Cely priebeh aj pred aj pocas sekcie. No a uz som to len tak cez prsty pozerala, viac nepozerala ako pozerala 😕 😖 😲 😨 ... No som radsej, ze som to nevidela pred tym, by som si to potom na stole mozno v mysli premietala a naco sa zbytocne trapit niecim, co aj tak necitis a ani nevidis... Takto si z toho pamatam iba to, ako mi natisli dvakrat teple liciska mojich chrustov... 😵 😀 😉 a vedela som, ze jupi uz asi zatvaraju branu... 😀 a hor sa na izbu a rychlo sa dat dokopy... 😉

miskachrumka
16. máj 2012

@malamamka asi máš pravdu načo si premietat niečo zbytočne a zbytočne sa tím trápiť 😉

malamamka
16. máj 2012

@miskachrumka No jasne, aj tak ten priebeh neovplyvnis, oni su na to zvyknuti, poznaju to, vedia co robit...A ty budes mat co robit sama so sebou...treba vsetky zle myslienky a pocity vtedy odhanat a nie este mysliet na to, co prave robia... Potom ti to ovela lahsie a prijemnejsie a hlavne rychlejsie cele prebehne. Tot vsio, mam to za sebou dva razy, tak som sa uz trosku viac na to pripravovala... 😀 Samozrejma asi vzdy nejaka zla myslienocka vbehne na chvilu do hlavy, ale treba ju rychlo vypratat... 😉

miskachrumka
16. máj 2012

@malamamka a ty máš tiež obidve lokálne sekcie ?

malamamka
16. máj 2012

@miskachrumka Ano. Ty sa tiez chystas, ci este nevies?

miskachrumka
16. máj 2012

@malamamka ja sa nechystám mne to tak asi bolo súdene malý je tiež sekciou po 16hodinách ..
no dr nechce teraz riskovať a idem zas sekciou

malamamka
16. máj 2012

Ahaa, ja som velmi chcela ist druhe normal, aj to do poslednej chvile tak vyzeralo, no ked mi dali vyvolavacku, mala sa zacala dusit, tak sa hned dr vratil (chcel si skocit na ranajky, kym nezacnem mat kontrakcie) a hned ma znovu v panike presuvali na sal pod skalpel... 😖 Som zurila, ale hlavne, ze vsetko dopadlo ok. Rodila som u primara a ten mi do poslednej chvile schvaloval moznost rodit po sekcii prirodzene... U teba sa asi boji, ze by si sa asi opat vytrapila tolko hodin a nakoniec by si musela ist na sekciu, ze...? 😒

susy
25. máj 2012

ahojte. ja som bola oba porody sekciou a neviem si predstaviť, že teraz by som išla prirodzene. ja som v oboch prípadoch bola spokojná

lamina
25. máj 2012

aj ja som mala sekciu, chcela som ju, bola spinalka, strasne sranda pocas operacie..a potom ziadne bolesti, davali mi lieky ked som si povedala..nemala som ani bolesti ani stres ani zle zazitky..nemenila by som.prebiehalo to tak, ze mi dali spinal, ktory vobec neboli, tak som necitila nic, len ulavu ked vybrali maleho (konecne sa mi nic neyapiralo do rebier 🙂 ) a potom jiska, analgetika a sup na vozik do izby.. baby co boli v narkoze to vraj viac boli, aj som to videla...mna uz pri sekcii upozornili, ze si mam pytat analgetika ked ma len trosicku zacne rana boliet, lebo ked zacne velmi, z mi to nezaberie..pohoda, super 😉 a to som bola v nemocnici len na pozorovanie, verili sme ze este pockam, bola som v 35tt.hodinu pred operaciou som zjedla big mac, lekar sa smial ze este hranolky vo mne vidi🙂

alzbeta.hod
29. máj 2012

@lamina moc moc závidím tu srandu během operace :D já se třásla jak drahej pes :D ale zážitek který nikdo nepochopí pokud nezažije :D

martas77
1. jún 2012

ahoj baby mne robili akútnu sekciu po 12 hodinách trápenia sa, malá sa pri tlačení zasekla a strácala ozvy...mala som celkovú anestézu, keď som sa prebrala tak mi bola strašná ale strašná zima a nemohla som rozprávať...nakoniec som zostala na pooperačke 4 dni,prvé dva dni boli strašné bolelo jak ďas, mala som teploty ,rana bolieva doteraz pri zmene počasia...jazvu mám pomerne veĺkú, no teda skôr dlhú a vysoko....najhoršie je však že človek sa prebudí, brucho nikde, dieťa nikde......nakoniec som si dcérku držala až po 4 dňoch v náručí...

cat
1. jún 2012

@martas77 človek sa prebudí, brucho, dieťa nikde, sestrička nepodá žiadnu info...poznáám... ja som nahmatala mobil a píšem mužovi pamätnú sms: " čo máme?" 😀

martas77
1. jún 2012

hmmm ja som nevedela ani o koľkej sa malá narodila a nebolo mi rozumieť bo fakt sa mi nedalo rozprávat.. ešte že sú tie sms 🙂
inak ešte som chcela napísať že som mala normálne kontrakcie (nie ako niekto povie jáááj šak ty nevieš čo je pôrod keď si rodila cisárom), každá tá bolesť je špecifická a nedá sa povedať čo je horšie...

koran
1. jún 2012

Ahojte, čítam si tak príspevky a všetci zatial že cisarák je pohoda. Zaujímalo by ma, či mal ešte niekto tak príšerné bolesti po cisaráku ako ja. A to nie pár dní, ale celých dlhých 5 dní. ešte na ten piaty som revala od bolesti. A to som docela tvrďák, mala som už moc škaredých úrazov lebo som robila rizikovejší šport, ale radšej všetky úrazy dokopy ako tých 5 dní po cisaráku. A všetky ostatné čo tam boli sekciou, boli v pohode oproti mne. Ja som na 4. deň ledva došla asi 20m v hrozných bolestiach na obed a kočke čo robili sekciu deň dozadu, tak ma predbehla! sestričky od detičiek ma považovali za krkavčiu matku, lebo som malú odmietala, nebola som schopná sa o ňu postarať, nemohla som ju brať na ruky a predsa. bolesť bola taká - našlápla som na lavú nohu, akoby mi na lavej strane jazvy niekto vrazil kudlu, neopísatelné! potom na pravú nohu a na pravej strane jazvy to isté. sestričky nechápali a vraveli mi "vy ste nejaká citlivá na bolesť asi" no bola som tak znechutená, cítila som sa akoby som si to vymýšlala. rodila som v pondelok a ešte zo štvrtka na piatok v noci som nevedela dojsť na záchod, až mdloby ma z tej bolesti chytali, bolo mi z toho na vracanie a tak. nečítala som tu podobný príspevok, že bol na tom niekto čo i len trochu podobne (ale samozrejme som čítala tak námatkovo, nie všetky to sa nedá...)

koran
1. jún 2012

jedna doktorka povedala, že mi asi moc utiahli stehy, ale nechápem to akože len mne?? ked všetci ostatní boli v pohode?

votaress
1. jún 2012

ja som mala indikovanu sekciu v spináli - velmi som sa bala ale nakoniec to tak dobre dopadlo, ze ma pustili o dva dni skor ako je zauzivane po sekcii :D vsetko je podla mna o mysleni o tom ako si clovek tu bolest pirpusti, pretoze to bola neskutocna bolest ale kedze ja som chcela byt s mojim drobcekom tak som sa na tu bolest vykaslala 🙂 a mala som ho pri sebe stale hned ako ma postavili na nohy - pomohli do sprchy - na vlastnych som odkracala na izbu a dala som si sama hned dalsiu sprchu. Najhorsie na tom bolo ked som musela maleho prevazat v tej hnusnej postielke na ktorej vsetky 4 kolieska "utekali" kazde do inej strany - takze hned po sekcii tlacit bolo dost vycerpavajuce ale nikto mi nepomohol co matka nespravi koli dietatku 🙂

jkadankova
1. jún 2012

Ja som rodila svoje druhé dieťa akútnou sekciou po 9 hodinách kontrakcií, spinálom. Jediným pozitívom, podľa mňa, na tom je, že je malá v poriadku. Doteraz mám zimomriavky pri spomienke na každý rez a šitie a všetky tie úkony. Brrrrr. A to lekárka na začiatku poznamenala, že ešte nemala pacientku, ktorej by zabrala spinálka tak dobre. Mala som umŕtvené naozaj len brucho, nohy som riadne cítila a aj hýbala som nimi. Tá bolesť na druhý deň bola strašná. Ešte po príchode domov som ledva vstávala z postele a doteraz (3 mesiace po) ma jazva bolí a preukrutne svrbí. Sama o sebe vyzerá dobre, len taká čiaročka, ale keď začne bolieť alebo svrbieť mám čo robiť, aby som sa kontrolovala. A inak, pod a nad jazvou mám cca po 2cm úplne necitlivé brucho. Lekár vravel, že to môže trvať aj roky... Nechápem, ako to môže niekto chcieť dobrovoľne. Prvý pôrod som mala ťažký 18 hodinový, prirodzený, ale na druhý deň mi takmer nič nebolo a hneď som fungovala.

meusicka
1. jún 2012

ahojte, ja som mala sekciu pri dvojickach, prvy porod bol normalne. moja skusenost, uz ziadna sekcia, nikdy viac. pocas sekcie bolo vsetko ok, ukazali mi aj malinke, ale po nej to bol masaker. podotykam ze prvu som rodila normalne bez nejakej epi a trapila ma 33 hodin, kym konecne sa jej uracilo von, ale to bola malina oproti bolesti po sekcii.
ked mi vyprchal ucinok spinalu, zacala som mat strasne bolesti, slzy mi tiekli prudom a na moju ziadost aby dali uz nieco od bolesti, sestricka povedala, ze nech uz vydrzim kym mi stecie infuzka (neviem co to bolo) nastastie sa na mna prisiel pozriet moj porodnik a hned im nakazal vymenit flasku, lebo vraj po dvojickach su bolesti horsie ako po jednom babu(maternica je viaca roztiahnuta). potom to bolo uz lepsie, ale od bolesti mi davali kazdych 6 hodin a to som uz pocitala minuty, kedy mi konecne mozu nieco zase dat. handrkovala som so sestrickou o stvrthodinky, len nech uz daco v sebe mam. a aj ja som sa na celom tele klepala od zimy, alebo to bolo z nervoveho vypatia, uz ani neviem, ale bolo to nekontrolovatelne 😖
ked som sa potom ocitla na izbe (rodilo nas velmi vela a deticky mali zltacky tak na 600nedeli bolo malo miesta a lezala som na gynde) a priniesli tam potom maminku po sekcii, co sa v pohode vedela posadit a aj chodit som normalne nechapala ze preco ona vie a ja nie. dostalo sa mi odpovede, ze vraj utlejsie zeny znasaju po-sekcne stavy ovela horsie. no moze byt, neviem, ale ja som normalne lutovala ze som sa dala nahovorit na sekciu. radsej by som s dnesnou skusenostou uz rodila aj dvojicky spontanne 😒 este aj 5 dni po sekcii ked som vstavala z postele tak som musela predychavat ze som sa vobec posadila. dochadzal mi dych, dusila som sa. a ze ako som sa otacala na posteli, no ani sama neviem, drzala som sa za brucho a snazila sa vsemozne podopriet, len aby to bolo znesitelnejsie. moja skusenost je uz raz taka aka je. radsej rodit spontanne, potrapit sa troska pred tym, ale potom je to uz ok, a clovek sa tesi babatku ako mat to raz dva sekciou a potom sa nevediet tesit babu, lebo clovek ma otrasne bolesti.

jespera
1. jún 2012

@meusicka ahoj, ja som mala tiez sekciu - nepatrim k utlym, ale k normalnym postavam....a aj o tyzden - som nevedela poriadne vstat z postele...mala som sa postavit tak som si to radsej rozmyslela...je to sialena bolest, a prve postavenie sa z postele...boze, a potom chcela som sa napit vody tak som si rozmyslela...a o dva mesiace ma to caka opat...

meusicka
1. jún 2012

@jespera tak to ti silno drzim palce, nech to mas lahsie ako pri prvom porode. zial ak ma clovek sekciu tak druhy porod spontanne velmi lekari nechcu. ale aspon uz vies co ta caka, aj to je pozitivum 😝 takze este raz vsetko dobre 😉

jespera
1. jún 2012

@meusicka ved to, ja by som mozno aj isla na prirodzeny...ale casovo je to 2,5 roka...takze asi sekcia...A ci je to pozitivum, no neviem, niekedy je lepsie nevediet - alebo vediet , neviem....pri prvom porode ma taketo veci ani nenapadli ...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre