Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

zuzana76
3. apr 2013

@sirinka tie klieste sa uz nepouzivaju, lekar vacsinou vybavuje dieta rucne, ja som si aj poplakala, ked som to videla 1.x, podla mna dojimave

dulkagabulka
3. apr 2013

@zuzana76 odkial vieš, že vybavuju ručne a nepouživaju kliešte?

zuzana76
3. apr 2013

@dulkagabulka vravela mi kamaratka lekarka a mam za sebou 2x sekciu, myslela som nasu porodnicu v nasom meste a aj v tom linku pod tymi videami bolo pisane, ze klieste uz len zriedka pouzivaju

andrejusa
10. jún 2013

ahojte, ešte to nemam potrvdene, ale asi budem aj ja mať cisársky,,, prvý porod mal byť tiež , no nakoniec som rodila prirodzene, ale mam taký pocit, že teraz si to tak možno dr. ulahčia. A neviem či by to aj pre mna nebolo lahšie,tak sa chcem s vami poradiť,,, ma niekto z vas neprijemny zažitok alebo velke bolesti popripadne trvale nasledky?dovod toho cisara je prasknuta platnička. Prvý porod bol bez epiduralky a doooosť bolestivy, nemohla som sedieť asi 6týždňov, čiže v tkomto by to asi bolo lepšie, no bojim sa kyretáže,alebo nejakeho zapalu, zrastov a podobne.... 😒

veronika1306
10. jún 2013

@andrejusa ahoj ja som po cisarkom rok a zatial je to vsetko OK rana sa pekne zahojila...po samotnom cisarskom boli najhorsie asi prve 4 dni kym som prisla nato ako mam vstat ale maly ma postavil na nohy ked som musela ku nemu vstat...ale dalo sa to naozaj vydrzat....a ked sm prisla domokov tak uz bolo vsetko super obcas som si dala cipok od bolesti ale inak bolo vsetko ok...nemusis mat obavy si myslim vzdy sa vsetko lepsie zvlada bez stresov...ale hlavne asi najlesie je cim skor sa rozhybat po cisarkom a bude vsetko ok...drzime palce nech vsetko dobre dopadne

andrejusa
10. jún 2013

@veronika1306 dakujem a nemuseli ti ani to čistenie robiť? vraj vedy sa tak žena nevyčisti ako pri prirodzenom porode a musi sa robiť ta kyretáž,,, takže za tie 4 dni si sa už vedela normalka postaviť a chodiť? ako je to s cikanim po takom porode, alebo čo je take neprijemné?

elilly
10. jún 2013

@andrejusa ahoj, mam za sebou dva cisarske rezy, jeden akutny (po 17 hod snahy o spontanny porod) a ten druhy bol tym padom planovany.Ak ti mozem poradit - Pokial ti lekar odporuca sekciu, teda bude planovana, pichnu ti len spinal (ziadna totalna anesteza) tak sa nemas coho obavat 😉 Po druhom porode (ten prvy bol naozaj tazky a sekciu mi robili v plnej anesteze, takze som sa postavila asi az po 4 dnoch, no hroza) takze po druhom porode som zacala hybat nohami akonahle som ich zacala citit, prevalovala som kolena zo strany na stranu, rodila som v stredu o 4 poobede a vo stvrtok rano som sa uz postavila, osprchovala a vybrali mi aj kateter. Kyretaz predsa so sekciou nijako nesuvisi, zrasty mozu nastat - aj ja som ich mala a mam, ale nijako ma neobmedzuju .. dokonca zrasty po prvom porode sa pri druhom same "rozplynuli" alebo "roztiahli" .. no prosto zmizli. Naozaj sa nemas coho bat, prave naopak, spontanny porod by ti mohol tu platnicku dorazit uz uplne 😖 drzim palce, nech dopadne vsetko na jednicku 😉

andrejusa
10. jún 2013

@elilly dakujem, a pri tom spinale si nemala tiež žiadne problemy? vraj velke boesti hlavy su pri tom,alebo teda potom. Ale keby som mala mať cisara, tak by som určite chcela byť pri vedomi a aj babo hned vidieť. Ešte neviem či mi ho budu robiť, dozviem sa asi v stredu.Určite niesom proti, ked dr.povie že to je ozaj potrebne,tak jasne že nechcem aby mi odišla platnička,toho sa bojim, no tiež sa trošku bojim neznameho. Tie zrasty vlastne čo znamenaju? to som počula od kamošiek 😖

ivanka.7
10. jún 2013

@andrejusa kyretaze a zrastov sa dopredu neboj, zbytocne sa budes bat. Ja som teda vobec neratala so sekciou a stalo sa (akutna, mala zle zrotovala a usilovne sa tlacila von cez moju lonovu kost, co dost dobre neslo), cize som nemala ziadne info. Ale pri sekcii som bola pri vedomi - robili mi ju epiduralnej anesteze - takze som malu hned videla a ano, rekonvalescencia trvala dlhsie, ale myslim si, ze to bolo skor preto, ze som bola uplne kaput z dlhych kontrakcii, snahe o prirodzeny porod a naslednej sekcii. Planovana sekcia, ked ju mas z ozajstneho dovodu, tak je urcite k telu setrnejsia. No ale v kazdom pripade, napriek tomu, ze som sa tak celkovo davala dokopy dlhsie, tak som nemala ziadne problemy - jazva ukazkova, tkanivo ok, ziadne zrasty, zapal, nic. Kamaratke robili kyretaz po prirodzenom porode napriklad.
Cim nijako sekciu neobhajujem, druhy by som chcela prirodzeny, ak sa bude dat, ale ked uz musi byt, je zbytocne sa bat problemov a nasledkov.
Inak pri spinale su bolesti hlavy hlavne vtedy, ak su maminy netrpezlive a vstavaju skor ako maju. Mne ked pichali epi, tak mi anesteziologicka napichla omylom spinalny priestor, takze som po sekcii musela 24 hodin lezat, aby som nemala prave tieto bolesti hlavy. Nemala som, lebo som lezala presne 24 hodin (ano presne, sestricky ma vstavali o jednej v noci 😀).
Ak mas planovanu sekciu, mozu ti ju asi robit aj v epiduralnej anesteze - napichava sa iny priestor ako pri spinale, asi 20 minut trva kym anesteza zaberie. Nerobieva sa pri akutnych sekciach, lebo tam vacsinou nie je tolko casu (ja som ho paradoxne mala, lebo predo mnou rezali este dalsie dve rodicky a my s Eliankou sme boli obe v dobrej kondicii, len prosto bola zaseknuta a nesla von a ani nesla doktorom nijako natocit).

elilly
10. jún 2013

Pri spinale ziadne, tie bolesti hlavy som mala po totalnej anesteze. Bolo to super, bola som pri vedomi, maleho mi hned ukazali a ked ho "obriadili" tak mi ho doniesli a kym ma sili, tak som si ho mojkala, vonala a stiskala 😵 zrasty su zhrubnute vyrastky v okoli jazvy, ale ako vravim, nebolestive, nic strasne. Ja som mala akurat problem so stahovanim maternice - to sa po sekcii niekedy stava, kedze tie procesy nie su uplne prirodzene, bolo to bolestive niekolko tyzdnov, ale aj to uz je za mnou. Maly ma 14 mesiacov a uz planujeme tretie 😉 Na tvojom mieste - teda neviem ako vazne to je s platnickou, ale asi dost - by som tu sekciu ziadala. Naozaj sa nemas coho bat, budes skor fit a miminko si uzijes hned v prvych momentoch 🙂

haniplanetka
10. jún 2013

císaře za sebou mám a ten spinál fakt nebolel vůbec 🙂. Byla jsem celou dobu vzhůru a ten pohled na maličkou za to stál 🙂. Rekonvalescence nebyla tak dlouhá, sice první týden byl dost drsný, ale dalo se to zvládnout. Hlava mě bolela jen 1 den.

veronika1306
10. jún 2013

@andrejusa tak kyretaz mi veru nemuseli robit.....s cikanim no dva dni som mala cievku teda hadicku na cikanie a potom so normalne chodila na WC.....no ako nebolo to sto percentne to chodenie ale ako dalo sa to zvladnut len kazda sme ina a kazda inak prezivame bolest tak je to individualne ale ako urcite sa o dalo vydrzat len neviem to porovnat s normalnym porodom tu bolest...ako prve hodiny po prebrati som sa citila hrozne nevedela som ci sa mozem pohnut vsetko ma bolelo ale urcite sa to dalo zvladnut....

zigzag
11. jún 2013

fuu baby, na to ze som chcela ist rodit cisarskym, ta ked som videla predpar dnami sekciu na you tube, tak som rada, ze som rodila normalne, fakt obdiv 😨

ivanat
11. jún 2013

@zuzana76 Ahoj, reagujem na Tvoj príspevok že lekári nepoužívajú kliešte, žiaľ používajú, mám dve kamarátky ktoré mali kliešťový pôrod, jedna východnom Slovensku a druhá v Prahe.

zuzana76
11. jún 2013

@ivanat kliestovy porod pri cisarskom reze? ano, bezne, ked sa dieta zasekne v porodnych cestach, tak sa voli bud vakuumextraktor, alebo klieste, ked sa rodi vaginalne, pri cisarskom reze sa mozu pouzit tiez, ale vacsinou sa dieta vybavuje z maternice rucne, tie kamaratky rodili cisarskym rezom? lebo tu sa bavime o cisarskom

elilly
14. jún 2013

@ivanka.7 tiez som mala prvu sekciu akutnu a druhu uz planovanu .. drzim palce, aby ti druhy porod vysiel spontanne, ak si to zelas .. len pre info, sekcia sa nemoze vykonat len pri epidurale, ved to by si ten rez citila 😅

ivanka.7
15. jún 2013

@elilly je rozdiel medzi epiduralnou anestezou a analgezou 😉 analgeza je to, co vsetci volaju epidural, anesteza je to, co docieli to, ze sice nohy a brucho citis, ale bolest nie, takze sa v nej da urobit aj sekcia 🙂 jej nevyhoda je v tom ze trva cca 20-30 minut kym zaberie, takze sa neda robit v naozaj akutnych pripadoch;
Epiduralny a spinalny priestor je iny, keby mi dali spinal museli by mi znovu napichnut chrbat a to sa nestalo. Do toho epi katetra do ktoreho mi sla predtym analgeza, mi pichli anestezu.
Nie som doktor, mozno som to nevysvetlila presne, ale takto mi to vtedy vysvetlili.

elilly
23. jún 2013

@ivanka.7 jj mas pravdu, spinal sa picha na inom mieste ako epidural ;) aj mne pri prvom pichali do epi katetra anestezu, akurat ze totalnu .. 😢

tatiana258
26. jún 2013

ahoj,chcela by som sa spytat ci papier na vysetrenia pred cisarskym rezom vam dal vas gynekolog alebo obvodna lekarka?? dakujem velmi pekne

brita
26. jún 2013

@tatiana258 Papier dava gynekolog.

brita
26. jún 2013

@andrejusa Ja som rodila sekciou dvojicky. vsetko prebehlo OK, ziadne zle skusenosti, ziadne bolesti hlavy a podobne. Samozrejme jazva bolela, ale nic strasne. Ja dakujem bohu, ze som nemusela rodit prirodzene. Toto bola prechadzka ruzovym sadom oproti tomu, co som tam videla a pocula - myslim zeny rodiace spontanne, ked som bola na sale.Ja som rodila poobede a na druhy den rano som normalne uz chodila, aj ked jazva boli, ale uplna pohoda to bola.

inkasofia
26. jún 2013

Ahoj. Aj ja som po indikovanom cisárskom reze po celkovej anestéze. Ziadne problémy neboli. Hned na druhý den trebalo vstat a bez problémov som fungovala. Síce trosku som cítila tú ranu tahá to a nedalo sa hned vystreto chodit🙂 Ale to prejde. Je tomu uz zajtra 19 mesiacov ale ja zly zazitok z toho nastastie nemám. Netreba sa bát

e_z
26. jún 2013

Kočky, napíšte prosím svoje skúsenosti s cisárskym aj do Wiki Modrý koník: https://www.modrykonik.sk/cisarsky-rez/
Brita, môžeš aj k pôrodu dvojčiat: https://www.modrykonik.sk/porod-dvojciat/
@brita
@inkasofia
@elilly
@veronika1306

tatiana258
25. júl 2013

ahojte ,chcela by som sa spytat co je lepsie pri cisarskom reze ci celkove uspanie alebo len polovicne uspanie poradte mi prosim uz mi ostava len 13 dni do porodu tak to moze prist hoci kedy dakujem velmi pekne :D

annulikb
25. júl 2013

ja som po 3 cisarskych a za 6 tyzdnov ma caka dalsi 🙂 ja som bola v celkovej anesteze a nie je to nic hrozne. Ta bolest sa da vydrzat, ved to dietatko to hned vylieci 🙂

salomee
25. júl 2013

@tatiana258 Tak to záleží, co je pro Tebe důležitější. Já zažila jen tu spinální anestezii, takže jsem byla při vědomí.... ale bylo to děsný, stejně jsem skoro nevnímala, bylo to jak v mlze, byla jsem skoro mimo, bylo mi zle a jakobych ani nemohla dýchat, každej nádech byl ohromný úsilí a bála jsem se, že ten příští se už nepodaří..ale byl to asi jenom můj pocit, protože ti, co mě hlídali, vypadali v klidu.. Malého mi ukázali stejně jen tak zdálky zavinutého, ten okamžik si pamatuju, ale nijak zvlášť.. ale stejně já jsem ten typ, co se bojí být mimo sebe úplně, tak bych si to asi příště zvolila zas.
Jo..a jedna ukázka mojí zastřené mysli: Slyšela jsem sestru, jak říká doktorovi, že použili tři roušky, zbývá jich sedm, tedy celkem deset...a já jsem si nějak vsugerovala, že takto si sdělovali apgar skore (3-7-10)..a šílela jsem, proč měl malej jenom tři body... no síla... a on měl přitom 9-10-10 ten můj mazlík🙂 )

ivinka77
25. júl 2013

@tatiana258 kazde telo reaguje inak... takze podla mna velmi tazko vopred povedat,co bude pre teba lepsie...ale z psychickeho hladiska podla mna je lepsi spinal ,lebo vidis,ze je babo OK a ze sa narodilo v poriadku...ja osobne mam 2 cisarske...prvy akutny po zacati spontanneho porodu, ked to neslo, akutne rezali...posledne ,co som v tych strasnych bolestiach zacula bolo,ze ''dietatku slabnu ozvy, okamzite nachystajte sal,akutna sekcia...'' s tymito slovami ma uspali a ked som sa zobudila, bol to des...neprajem tom ani najhorsiemu nepriatelovi..... strasne som plakala, mala som hrozny strach o malu,ci to prezila,trcalo zo mna milion hadieciek,infuzky,no proste psycho... ale na druhy den som uz bola na nohach ,aj ked to priserne bolelo... pri druhej dcerke som chcela zazit ten prvy plac a vidiet ju, tak som si dala spinal... bolo to supis, lekari cely cas srandovali,boli velmi mili,ziadny stres,tesila som sa na ten okamih, kedy ju zbadam a kedy zaplace... nebolo mi vobec zle,len ked ju vybrali,bol to taky zvlastny pocit,akoby podtlak,ako ked lezis na nafukovacke na vode a zrazu tak niekto ponori a ta voda ta vcucne...take nieco 😝 ... ale to bola len sekunda,dve... a tiez som sice po 24hod. vstala,ale bolesti boli ovela horsie,ledva som zila a mala som 2 mesiace neskutocne migreny :( Dr. vravela, ze cim viac rezane,tym horsia rekonvalescencia... ale ktovie...poznam kopec bab s presne opacnou skusenostou...takze si vyber 🙂

tatiana258
25. júl 2013

ked najhorsie je to ze si neviem vybrat stale nad tym rozmyslam a neviem sa rozhodnut uz zacinam byt stoho trochu aj na nervy

barbora87
25. júl 2013

@tatiana258 mne dali tiez na vyber...bud spinal alebo celkovu...podla mna zalezi od cloveka co ako znesie...ja som vybrala spinal a v pondelok ide na to...no poviem ti ze pri predstave cisarskeho mi je zle...

pstroska1984
25. júl 2013

v pohode.pichnu Vam spinalku,prestanete citit nohy,vytiahnu baby,zasivanie je kapanek zdlhave,odvezu na oddychnutie alebo na izbu a je..prvy den je dost na .. 🙂) ale mna rano rezali a vecer som stala a sla na wc..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre