Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

bubinovci
28. júl 2014

@maminka142 ja som mala spinál

dollynkaa
28. júl 2014

@maminka142 ja som mala spinal. Daj si spinal naco narkozu.

maminka142
28. júl 2014

@dollynkaa
@bubinovci spinal v MT nedavaju a ja sa ho aj bojím :P Prve som mala celkovou anestezou a chcem aj druhe tak...

bubinovci
28. júl 2014

@maminka142 ak ho tam nedávajú tak potom nie je o čom 🙂 ak si chorá treba to spomenúť anesteziológovi, ten už vie čo robiť. inak ja som sa bála spinálu ako čert kríža a nakoniec mám obe deti narodené cisárskym v spinále 🙂

dollynkaa
29. júl 2014

@maminka142 ako niekde nemozu robit spinal 😀 ale sak to mas za jedno.mna ukecali na spinal kvoli riziku vyliatia do pluc co sa stava pri narkoze
a zas ti poviem ze byt pri vedomi na tej operacke fuj 😕

inull5
29. júl 2014

@maminka142 ahoj, no ja som nemala takýto problém, ale mám pocit že zapálené hrdlo a kašeľ je kontraidikácia operacie v celkovej narkóze no v prípade sekcie nie som si istá, tam ja neviem, sekcia sa asi nedá prekladať ako operácia kolena, veď bábo nepočká 🙂
@maminka142 inak ja by som na spinal nešla za nič na svete.

maminka142
30. júl 2014

@inull5 Ani ja na spinal nechcem ísť :P Ale mam nasadene lieky, beriem aj antibiotika, tak verím, že sa z toho dostanem 🙂

tilda
30. júl 2014

Preco baby nechcete spinal?co tam hrozi?

fcielkaa
31. júl 2014

Ja som mala spinal a v pohode. Trosku neprijemne je to pichnutue do chrbta. Inak s puchnutim spinalu moj cisarsky porod trval asi 15 minut. To bola akoze ina rychlovka 🙂

sharmana
31. júl 2014

ja som mala cisársky ale s epidurálom, to bola pohoda. Ale baby po spinále naozaj treba nepohnute ležať 24 hodín? Prečo radšej nepichajú epidurál potom? Tam nemusíte ležať tolko a vôbec nie na rovnom a nohy si cítite hned.

anuskaaprazko
31. júl 2014

@sharmana po cisarskom sa musi dlho lezat aj kvoli tomu ze je to velka brusna operacia... Aj po sekcii sa lezi tolko. A nie vsade nechavaju lezat az 24 hodin, na Antolskej v BA sa lezi 12 hodin, potom je prve postavenie. Po spinali sa hlavne nesmie dvihat hlava lebo mozu byt bolesti. A neviem ci epiduralka je pre sekciu vhodna... Viem ze ak je akutna sekcia a je zavedena ta hadicka pre EPI tak sa len dopichne ale nie som si ista ci je to zrovna ta ista latka...

sharmana
31. júl 2014

@anuskaaprazko ja som mala akutnu sc, mne dopichli epidurálku, silnejšiu dávku, ako mi bolo vysvetlené.. ja len pre porovnanie, že tam vôbec nebolo treba ležať na rovnom, bez pohnutia a nedvíhať hlavu.. ako potom mamičky koja, ked ležia rovno a nemôžu ani hlavu zdvihnúť?

fcielkaa
31. júl 2014

@sharmana ja som lezala 24 hodin, prvych 12 bez pohnutia lebo som bola od pol pasa umrtvena, takze aj keby som sa chcela hybat tak nebolo to mozne 🙂 ja som rodila stvrtok rano a v piatok rano prisla fyzioterapeutka a zacala cvicit so mnou chodenie atd.

monika2712
31. júl 2014

@sharmana mne maleho priniesli na prisatie 4 hodiny po cisarskom, jednoducho polozia na bok k prsniku, neni potrebne k tomu dvihat hlavu. postel sme mali jemne vyvysenu v hornej casti do takeho polosedu.

monika2712
31. júl 2014

@anuskaaprazko ja som lezala na antolskej pred 2 rokmi a lezala som 24 hodin po cisarskom. az po tom ma postavili na nohy.

kamajka
31. júl 2014

Moja lrva dcera sa narodila 18:35 v pondelok a v utorok rano o 6 som uz bola na nohach. Umyt zuby,sprcha...horor... s kazdym dalsim cisarskym to uz bolo lepsie.. tretie dieta sa narodilo 8:47 rano,vecer o 18h som uz sedela,o 20:00 som behala okolo postele. Nikto nic nepovedal vraj ked sa na to citim tak fajn🙂.

anuskaaprazko
31. júl 2014

@sharmana je som sice lezala 12 hodin ale nie na rovnom normalne som mala vyvysenu postel, len hlavou som nehybala len otacala do stran 🙂 a kojilo sa tazko...

@monika2712 ja pred rokom a pol a uz to bolo 12 hodin

stastenka42
31. júl 2014

tak ja som rodila teraz v aprili na Antolskej ,mala som sekciu a dali mi tiež spinal..vsetko bolo uplne super,videla som ako babulku vytiahli,potom plač a všetko čo k tomu patri...užasné...ležala som 24hod ale malu mi priniesli na kojenie už po dvoch hodinach 😀 postavili ma presne po 24 hod a na 4 den sme už išli domov..

monicka9
8. aug 2014

Obe detičky som rodila planovanou sekciou začiatkom 39tt. Oba porody boli v narkoze, pri oboch porodoch som mala slabe 5 minutove kontrakcie, vsetko akoby rovnake až na prebudzanie po narkoze😣 pri prvom v Banskej Bystrici to bolo priserne na Jiske mi bolo hrozne zle, zle sa mi dychalo, vracala som, protivna sestrička, hrozna zimnica,myslela som že odpadnem,babatko som nevidela,mala som bolesti,no velmi zla spomienka😓 druhy porod som absolvovala v banskej stiavnici a to bolo teda uplne ine, prebudila som sa uz na chodbe ked ma prevazali z operacky, dali ma na pozorovaciu izbu po sekcii, bol pri mne manzel aj starsia dcerka, neuveritelne mile a ľudske sestricky,babatko mi doniesli prilozit,nebolo mi zle, nevracala som, trochu ma len jazva pobolievala ale vsetko ostatne bolo super😊za 6hodin po postaveni som šla s mojou rodinkou do zaplateneho apartmánu,sestricky boli velmi milé a nápomocné a uz prvu noc som mala pri sebe aj miminko lebo som sa citila veľmi dobre😊

wikinap
15. dec 2015

@janicka11 jani ty si mala tiez ccisarak,,,oj ty sa mas..preco,,,ja bych dala vsetko za to aby mi ho spravili,,,po tych skusenostiah z prvých dvoch pôrodov uz nkdy nechcem rodit normalne.....mam uplne depky z toho.....ale vybavit je problem ked nemas znamost....

ladyanne
5. feb 2016

ja by som do cisárskeho rezu nešla, je to zásah pre ženu i dieťa

mikema
2. nov 2016

@ladyanne no to je veľmi "inteligentné"čo si povedala. Ak ja nepôjdem na cisársky tak zomriem ja aj dieťa. Mám aj tak neísť aby som nezasahovala do prírody?!?!?! Takéto "hrdinky" ako teba mam najradšej!!!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre