Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

janka1874
11. jún 2008

avantka tiež by som neriskovala radšej si vybav sekciu

kacenocka
11. jún 2008

mimiba, ja mam dioptrie -8,5 a uz dve ocne lekarky mi povedali, ze ak raz budem mat dieta, tak jedine sekciou, lebo by som mohla oslepnut...

avanka
12. jún 2008

Jani, ved aj idem..... 😒

montinka
12. jún 2008

ahojte chcela by som sa spytat ten cisarsky rez robi pozdlz brucha?

montinka
12. jún 2008

alebo vodorovne

certica
12. jún 2008

vodorovne, bikinovy

montinka
12. jún 2008

aha vdaka

zinuska
12. jún 2008

caute! certi tak mam tie poporodne nohavky uz aj ja! 🙂 tie sietkove,a niesu az take strasne,chapem,ze sa celkom pozdavali tvojmu muzikovi 😉 😀 ale ja mam nejake pratelne a univerzalne cislo.vraj tieto sa necisluju,ze je jedna velkost... ale su mi dobre.

este sa chcem spytat,pred planovanym cisarom kolko nebudem moct papat a kedy mi daju po sekci papat 😀 -strasne dolezite pre mna 😀 😉
a lezat na boku sa da asi kedy po cisari??? a na bruchu??

montinka
12. jún 2008

zinuska myslis ze po cisarskom potrebujes tiez tie nohavicky akoze aj ja som si ich kupila a aj vlozky az tri baliky a dnes mi doktor povedal ze asi pojdem cisarskym.

montinka
12. jún 2008

inak som si pisala s jednou babulou co ma uz cisarsky za sebou a ona mi napisala ze prve dni davaju jest len bujony

julova
12. jún 2008

zin - ja som nemohla papat 24 hodin pred cisarakom a jest Ti daju az ked sa Ti dostavia prdy 😀

julova
12. jún 2008

ja som sa na brucho odvazila asi po 1,5 tyzdni - to uz sme boli doma z porodky...ale heeezky opatrne 😝 😀

montinka
12. jún 2008

julova a zevraj prve dva dni ti daju vyvod z mocoveho mechura aby si nemusela chodit na wc?a dali ti hned babatko?

julova
12. jún 2008

neviem a ko s tym vyvodom...ja som ho mala len pr operacii...a to som spala...ale ked som sa zobudila, tak uz nie...mala ho len kocka co mala spinal - ale to je pochopitelne, kedze sa od pasa dolu necitila 😉...takze ja som 5 hodin od prebudenia z narkozy vstala a pytala sa na WC-ko...babatka nam doniesli v ten den...ale len na par minut...lebo sa lezi este na pooperacke...na dalsi den som uz isla na sestonedelie a malu mi nosili, resp. som si ja isla po nu na novorodenecke...ale na 24 hodin som ju mala az na 3ti den...spinkat este vzdy chodila na novorodenecke oddelenie...

montinka
12. jún 2008

to si vladala ist hned na wc?

julova
12. jún 2008

isla so mnou sestricka a naspat som isla popri stene sama 😀...ja som chcela ist sama...nebolo to bezbolestne...ale nechcela som cikat do misy 😉...ale je to na kazdom - ako sa kto na to citi...

lila794
12. jún 2008

ahoj, mne vyvod nedavali, cakali, ci sa do 8 hodin sama vycikam do podloznej misy, ale nejako mi to neslo, tak ma 2x cievkovali a potom to uz islo. Lepsie je, ked sama ides cikat, lebo to rychlejsie rozchodis. Co najskor sa snaz to rozchodit, aj ked to bude boliet. Den po sekcii som bola len na infuziach a na ten dalsi mi davali normalne, dietnejsie jedlo. Fuuuj, nedostala som do seba nic. Ale ako pise julova, az ked sa dostavia prdy.
Na brucho sa mi dalo az po dvoch tyzdnoch a na bok skor. Ale ja som mala neplanovyny rez, takze som bola ubolenejsia. Lebo som rodila v strasnych bolesiach a na poslednu chvilu maleho zo mna vyrezali. Tak ty to budes mat lahsie, len ziadny strach! 😉

montinka
12. jún 2008

ja sa nebojim len som zvedava ake to potom bude a co budem vladat potom robit a tak.

montinka
12. jún 2008

a kedy sa vam zacalo tvorit mliecko?

julova
12. jún 2008

montinka - s tym som nemala problem...na treti den sa mi mlieko spustilo...ale vydrzali sme kojit len 3 mesiace ☹...tazko povedat preco...proste mi mliecko odislo...hoci som bojovala do poslednej chvile...ale pricin moze byt hocikolko...tak to nepripisujem tomu, ze som rodila cisarskym...je to vela aj o psychike..kojenie nie je tak jednoduche ako to vyzera, obzvlast ked este nemas ziadne skusenosti...ale mysli pozitivne a vsetko bude dobre 😉

lila794
12. jún 2008

No, napriklad, kym som zisla z postele do kresla(tam som maleho kojila, lebo v posteli sa mi nedalo), tak to trvalo, to lezanie na chrbte je strasne - boleeel!Ale v porodke ti budu zo vsetkym pomahat a doma manzel, ty budes len kojit a odsavat mliecko!!! Ja som stratila vela krvi, tak ma dopovali zelezom. Bola som bleda ako stena, aj transfuzku mi chceli dat, ale nakoniec som mala vysledky lepsie. Ale ma to aj vyhody!! Jedina som si v jedalni mohla sadnut na stolicku, vsetky jedli postojacky, co ich to tam bolelo 🙂 a aj milovat sme sa mohli celkom skoro 🙂 ...

lyzenka
12. jún 2008

mne sa zacalo tvorit, hned na druhy den, ked mi ho dali....ale predtym den som si pomohla s odsavackou....odsavala som, odsavala, az kym mi nevyslo mlezivo...a potom sa to uz same spustilo... 🙂

vesi
12. jún 2008

presne ako píše julova, ja som mlieko nemala, ale kočka čo bola tiež po sekcii, mala mlieka toľko, že by nakrmila pol oddelenia. u nás v rodine moja mama nemala mlieko ani pri jednom dieťati, ani jej sestra,(rodili normálne) no dodnes neviem či to môže byť aj genetikou, lebo ked som sa na to pýtala doktorov, každý odpovedal ináč 😠 pravda je, že ma vtedy ani nenapadlo, žeby som nekojila 😔

lyzenka
12. jún 2008

no, najhorsie bolo po cisarskom, ze nad postelou neboli tie drziaky, za co by som sa mohla chytit a posadit sa a potom postavit....musela som vyuzivat brusne svaly, aby som si vobec sadla...a to bolo bolestive....ale za tie tri dni sa to rozhybalo....a potom pohoda....

lyzenka
12. jún 2008

a kojila som do zaciatku 8.mesiaca.

montinka
12. jún 2008

hm super. vsak ja som stale chcela viac cisarsky ako normalny porod neviem ja sa strasne bojim toho zasivania neviem preco a ani ten cisarsky zatial nie je este stopercentne isty ale asi bude( dufam)

julova
12. jún 2008

Monti - pekny termin porodu mas 😀...moj mladsi brat je 22. jula a ja 23. jula 😀 😉

vesi
12. jún 2008

montika, je to hlavne o tom ako to pojmeš ty. ja som bola taká rada, že malú vytiahli von (mala som zdrav. problémy), a že je v poriadku, že som sa napriek bolesti cítila výborne a brala som to s humorom každý deň to bolo lepšie a lepšie 🙂

lyzenka
12. jún 2008

zinus,

tie sietove nohavky som vyuzila aj po cisarskom.....klasicke nohavicky by ma na tom reze asi tlacili....a tieto boli aspon take volnejsie a vzdusnejsie....este aj doma som ich pouzivala... :O)

cat
12. jún 2008

mne ti parchanti nedali jest este 3 dni 😀 teda az na treti den k veceru,to uz som umierala hladom. Stale sa vypytovali na prdy, az som musela oklamat a dali mi polievku (taky grc). Prdiet som zacala az po nej 😀 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre