Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

toni78
4. júl 2008

holky-a když jste objednaná k císaři-to vám dr, řekne přesně den i hodinu(jako u zubaře)?

janula2008
4. júl 2008

Toni: tak já měla termín 17.2., došla jsem na kontrolu do porodnice myslím 7.2. a tam mi řekli, že 11.2. nastoupím do porodnice a 12.2. bude v průběhu dne udělán císař.Takže žádné překvápko se nekonalo 🙂. Ale čas mi sdělili až 11.2. večer, aby tam mohla být i má drahá polovička.

renika
4. júl 2008

toni, áno povedia ti, že presne toho dňa a vtedy ti urobia cs, ak je plánovaný. Kamarátke dokonca povedali, či chce, aby sa dieťa narodilo desiateho alebo jedenásteho. Tak si mohla vybrať 🙂 Manžel bol tiež vonku, keď mi robili cs a potom zobrali Maxa, aby ho videl. Tak urobil fotky a videl ho skôr ako ja, lebo som ešte spala.

katja78
4. júl 2008

reni: IVF - In Vitro Fertilisation, čo je umelé oplodnenie

renika
4. júl 2008

katja, ďakujem. V týchto skratkách okolo problémov s otehotením sa absolútne nevyznám. Nikdy som totiž nebola snažilka. My sme sa rozhodli, že chceme bábo a hneď som bola tehu.

janula2008
4. júl 2008

Mně taky dali na výběr, no a mně se líbilo víc 12.2 než 13.2. 😉 A tak jsem chtěla Simonku už hlavně vidět a mít u sebe 😅 .

meleri
4. júl 2008

Reniko,

přesně jak píše Ktja, je to umělé oplodnění, při kterém ti dají do dělohy dvě embryja. Mi se obě dvě uchytila, ale jedno pak zaniklo, už celkem velké, a pořád tam je..

Jinak moje mamka porodila bráchu a šel nejdřív nožičkama, a prý to bylo šup hned..🙂 Tak jsem zvědavá čeho se taky dočkám..🙂

renika
4. júl 2008

meleri, dočkáš sa krásneho zdravého bábätka, uvidíš. Inak som čítala, že intelektuálky rodia ťažšie. Keď máš dopodrobna všetko naštudované s presným postupom, tak sa vyľakáš, že niečo neprebieha podľa plánu, tak ako má. Najľahšie pôrody majú vraj najjednoduchšie ženy. to povedal najznámejší slovenský gynekológ. A čo na to hovoria lekári, že to druhé embryo tam stále je? Nevadí to?

avanka
6. júl 2008

ahojte, idem vam napisat svoje cerstve zazitky z panovanej sekcie z 23.6. , porod bol jednym z najkrajsich zazitkov v mojom zivote....v nedelu som isla na prijem do porodnice, v pondelok rano som dostala klystyr, po vizite som odisla na porodnu salu, kde mi napichli infuzky a zaviedli mocovy kateter, pichli premedikaciu a asi po pol hodine ma osetovatel odviedol na operacku, anesteziolog mi napichol spinalku, ktoru som ani necitila a asi za necelych 10 minut bol Lukasko na svete...Pocula som len taky slabulinky plac, hned ho zobrali na osetrenie , zakricali miery a priniesli mi ho ukazat v perinke...Pocity boli uzasne, mala som hrcu v krku a tiekli mi slzy....
Mala som stastie na perfektneho gynekooga a anesteziologa, normalne sme sa pocas cisaraku rozpravali, smiali, vraveli mi tam vtipy, ani neviem, ze to trvalo skoro hodinu....prislo mi to ako 10 minut....potom ma previezli na izbu, kde za mnou prisiel Rastik(moj manzel) s mojimi a jeho rodicmi, ktori cakali vonku, ukazal mi malinkeho este vo fotaku....
Asi po 2 hodinach som si zacala citit nohy, poobede mi priniesli na chvilu maleho a na druhy den poobede po sprche som sa stahovala na nadstandardnu izbu....uz som normalne chodila, cez zuby a bolest, ale islo to..malinkeho mi nosili 2 krat denne na chvilku, vo stvrtok som ho mala cely den a od piatku uz bol len moj aj v noci....Kludne by som isla po tyzdni rodit znova....teraz ma jazva zaboli iba pri velmi prudkom pohybe, inak ani neviem, ze ju mam

Takze ziadne strachy, ja som sa bala a nebolo coho.... 😀

montinka
6. júl 2008

avanka a ked ti zavadzali ten mocovy kateter tak to boli? a to aj pri cisarskom sa dava klystir?a necitila si vobec nic ked ta neuspali celu?

certica
6. júl 2008

avanka, gratulujem 🙂 . tusim si rodila na antolskej, nie?

certica
6. júl 2008

sorry, som si ta zmylila 😀

heppu
6. júl 2008

avanka gratulujem presne tak si predstavujem aj moj cisarsky teda dufam ze to tak super ako tebe dopadne

katja78
6. júl 2008

avanka, tak toto je presne učebnicový príklad toho, ako má vyzerať plánovaný cisársky rez 🙂
veľmi Ti gratulujem 😉

chymenitta33
6. júl 2008

Aojko kočky🙂) montika ten močový vôbec nebolí to ani encítiš vôbec teda aspon ja a mne klystír nerobili☹)ja som mala tiež len spinálnu lebo som nemohla mať celkovú cítila som všetko ako chvenie a bruško ako na mory vlny ale BOLESŤ nie...

katja78
6. júl 2008

no tak ja som ten katéter teda cítila 😝 😝 😝
nie ako bolesť, skôr ako štípanie, pocit niečoho cudzieho, ale vadilo mi to iba pred samotnou sekciou.
klystýr som tiež nedostala, nevidím na to nejký rozumný dôvod 😕

chymenitta33
6. júl 2008

Chudátenko moje☹)ale však dalo sa to je už vtedy jedno, nech robia čo robia len nech toho vytúženého drobčeka máš🙂)no to teda ani ja načo ved to nie je prirodzenou cestou..ale niekde to robia

toni78
7. júl 2008

avanka-císař suprrr,já jdu ve čtvrtek ke kardioložce a ta mi napíše zda můžu rodit normálně nebo raději císař- jsem moc zvědavá!

janula2008
7. júl 2008

Montinka: katéter byl úplně v pohodě, skoro jsem to necítila a to jsem z toho měla docela bobky 😉 . Klistýr jsem dostala ráno tak tři hoďky před sekcí, taky nic hroznýho. 😵

toni78
7. júl 2008

ano,potvrzuji ze cévka i klistýr je úplně v poho 😉

montinka
7. júl 2008

ahojte no tak aj ja idem tou spinalnou.🙂 aspon uvidim drobca ako prva xi xi teda ak neratam doktorov.🙂 tak to ste ma potesili ze to neboli a co to pichnutie spinalu do chrbtice? citit to? inak pred operaciou sa asi nemoze ani jest ani pit vsak?

stanka911
7. júl 2008

ahoj montinka, mna ten vpich do chrbtice nebolel, len pri druhom cisarskom sa im podarilo trafit az na 8x🙂)) doktor mi povedal, ze ked uz teraz netrafi, tak ma uspia celkom, ale nastastie sa podarilo. neboli to, len je to neprijemne, lebo sa musis tak divne usadit, ohnut co najviac chrbat (co vzhladom k bruchu nie je jednoduche), oni to najprv dezinfikuju a potom pichaju. obcas som len zacitila take mravceníe v nohe (pri tych pokusoch🙂)) ale potom to uz slo raz-dva, najprv som prestala uplne citit chodidla a postupne vsetko az po hrudnik. no a mne na zaciatku (hned po vpichu) klesol dost tlak, takze mi bolo na odpadnutie, ale to trvalo asi len 3 minutky - hned mi nieco pichli - len im to treba hned povedat, ked sa nebudes citit dobre

montinka
7. júl 2008

aha no dobre vediet. dakujem stanka. a predtym si mavala aky tlak? hm dufam ze sa im to podari dobre pichnut a hned prvykrat

katja78
7. júl 2008

ten nízky tlak je nežiaduca reakcia po podaní anestetika, aj mne sa to stalo, nič príjemné. tlak sa vtedy pohybuje okolo 60/40! hneď ti dajú stiecť infúzie fyziológu alebo ti môžu pichnúť ephedrín. potom to prejde.i

janula2008
8. júl 2008

Ten tlak je nepříjemný, u mě to bylo taktéž, ani nevím kolik, protože i tak, mám strašně nízký - moje těhotenské maximum v poradně bylo 90/60...jindy i 85/55. 😀

stanka911
8. júl 2008

montinka, pocas cleho tehotenstva som mala normalny tlak, tych 120/80, v poradni mi ale stale namerali 150/90 🙂)) ale to bolo len v poradni, usudili ze mam "syndrom bieleho plasta" 😀

renika
8. júl 2008

normálne, keď vás teraz čítam, tak vám ten spinál závidím. Ja som mala cs v celkovej anestéze a malého som videla až o niekoľko hodín. To bol taký divný pocit, keď som sa zobudila bez bruška 😅

avanka, gratulujem - máte krásneho syna 😵

toni78
8. júl 2008

ahojte-já byla taky v celkové u prvního CS a ted uvazuji že se nechám opět uspat,po spinálce může nastat šílená bolest hlavy a než začnete cítit nohy,taky nic příjemného-tohle mi radila sestra z ARA 😅

montinka
8. júl 2008

baby a to ked vam ten tlak tak klesol to sa vam zacala tocit hlava ci co? a potom vam dali hned na izbu drobceka ci az na druhy den ako niektorym? toni len mne doktor povedal ze v takom vysokom stadiu vraj davaju radsej spinal lebo ze celkove uspatie je riskantnejsie kvoli tomu ze to babo ti tlaci na zaludok a na vsetko ale to ta nechcem strasit iba pisem co mi povedal.

avanka
8. júl 2008

Tak som sa konecne dostala k pocitacu...
Montinka, napichnutie spinalu som vobec necitila, pre mna bol najhorsi ten kateter, trochu to bolelo, ale horsi bol ten pocit, ze som si myslela, ze sa pocuram a to uz odtekal moc do katetra, potom to uz bola pohoda....a klystyr by som mohla dostavat aj kazdy den 😀 😀 😀 😀
Mne pri sekcii klesol tlak na asi 90 na 50, zacala sa mi tocit hlava a mala som pocit, ze odpadnem, som nizkotlakarka, takze taketo pocity velmi dobre poznam...pichli mi vsak nieco na zvysenie tlaku a do minuty bolo vsetko o.k
Maleho mi dali na izbu az na 3 den do vecera, na noc mi ho este zobrali a od 4. dna som ho uz mala stale....aspon u nas sa to tak robi...ale nelutujem, lebo by som asi nebola schopna sa o maleho na druhy den postarat, to mi ho len nosili na prilozenie...
Laktacia sa mi rozbehla na 4 den, takze tiez super
Toni, vobec to nie je strasne, ja som trpievala na migreny a bolest hlavy u mna nenastala a to mi anesteziolog kazal 24 hodin nedvihat hlavu a ja som ju dvihala asi po 5 hodinach 😀
A tie nohy ti ani nepridu...citlivost sa mi vratila postupne asi do 2 hodin
Monti a citila som akurat, ked vytlacali maleho z bruska a ked ma sii, ale iba ako take mierne tahanie....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre