Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

petule.h
18. júl 2008

zuzana: já nevím jak u Vás na Slovensku, ale tady si to určit můžeš, pokud je porod naplánovaný dopředu...já taky nad tímhle dost přemýšlím...asi taky bych zvolila narkózu, no nevím...po spinalu nemůžeš celý den chodit, máš ochrnuté nohy...po narkóze nemáš ochrnuté nohy, ale taky se celý den nezvedneš..prostě 1 den jsi na JIP stejně v polože vleže...někde by nesnesl vlastně operaci při vědomí, někdo zase chce miminko hned vidět...proto to překoná...je to těžké posoudit, každá jsme jiná...
Je pravda, že když mi malého večer přinesly na kojení, tak žádný vztah k dítěti nebyl, bylo to divné..ale 2 dny se to vše změní, možná když ti ho dají hned jak ho vyndají, je to jiné, ale láska vznikne tak jako tak 😀

deina
18. júl 2008

Mne kamaratka hovorila, ze tiez nemala ziadny vztah k dietatu hned na zaciatku, aj ked jej ho dali hned (cisarsky so spinalom) - to nemusi mat suvis s cisarskym, niekedy treba trosku viac casu, aby si na seba mama a babo zvykli.

petule.h
18. júl 2008

no ono je to divné, když se probudíš a čekáš...pak koukáš a nic necítíš...ale jak říkám, po týdnu v porodnici jsem věděla, že jsem zamilovaná na celý život 😀 ..

junovka
18. júl 2008

Baby, ja mam na vas jednu otazku?Robili vam uz pecenove testy po porode?A mali ste niektora zvysene? 😕

certica
19. júl 2008

junovka, nerobili. teda ja som este ani na kontrole po sesto... nebola 😅 , ale pokial viem, tak moja gyn. robi pecenove len v pripade, ze sa chystam uzivat HAK.
pokial si mala v tehu zvysene, to je potom zrejme ina vec

junovka
19. júl 2008

praveze, v tehu som mala ok 😒

deina
19. júl 2008

Mozu byt tie testy zvysene po tehotenstve kvoli tehotenstvu? Ja som mala zvysene, ked mi po tehotenstve robil lekar testy kvoli HAK, ale pripisovala som to antibiotikam. 😕

lucky.lady
21. júl 2008

Ahoj holky 🙂
Já jsem rodila první dceru císařským řezem v celkové anestezii a docela špatně jsem se z toho potom dostávala. Teď budu na 80% rodit zase císařem. Tentokrát plánovaným.

Nemáte prosím některá radu, jak napomoci rychlému hojení jizvy už v porodnici? Nějaké vodičky, nebo tak... A taky se hodně bojím, že spinál nějak nerozdýchám. Jak budu cítit, že mi roztahují to břicho, že mi do něj řežou. Už teď je mi při pomyšlení špatně ☹. Ale celkovou anestezii nechci, prý se z ní dostává hůře a taky chci vidět svoje miminko čerstve po porodu 😒.

haniczkaa
21. júl 2008

ahoj holky, ja jsem 14 po sekci. rodila sem v celk.narkoze cisarem, a muzu rict ze mi po ni nic nebylo. zadny bolesti hlavy nic. myslim si, ze je to lepsi celkove uspat, teda spis pro me. ja jsem hrozna plasanda, ale zase
pro dite je lepsi epi. no ale jizva boli jak cert. nevite nekdo za jak dlouho budu moct mit dalsi deti?

lucky.lady
21. júl 2008

haniczkaa: já myslím, že už po roce a půl 😉. Ale určitě čím později, tím lépe. Proč si rodila císařem?

toni78
21. júl 2008

lucky-taky mám zasebou císař(celková narkoza)taky jsem po ní nebyla 100% a ted asi na 70% opět císař- taky se trochu obávám aby se neopakoval první 😒 jinak já jizvu nemazala ničím jen masírovala,tad mám koupenou měsíčkovou mast+bepanthen na jizvy+masírovat,hlavně ve sprše.

lucky.lady
21. júl 2008

No jo, ale to je až po zahojení. Já ji nijak nemasírovala ani nemazala a krásně se zahojila, že není ani vidět 😉.
Spíš mi šlo o to, co dělat bezprostředně po operaci. Ty první dny.... Jestli ji omývat třeba řepíčkem, nebo co... Při prvním císaři mi v porodnici radili časté sprchy a omývat mýdlem. A řekla bych, že to bylo docela dobré 🙂

zuzana76
21. júl 2008

petule, vdaka za odpoved, ja som rodila prve cisarskym, celkova narkoza a zotavovala som sa velmi dobre, samozrejme ze to bolelo, ale nie velmi, chodit som mohla na druhy den, teda po 23 hodinach som vstala prvy krat, nebolela ma hlava, len som sa citila slaba, lebo ja som mala velmi nizky hemoglobin, tusim len 70 a ma byt 120, chceli mi dat aj transfuziu, ale odmietla som a radsej som baral zelezo a o 2 mesiace som uz aj tak bola uplne fit, jazva ma neboli, tym, ze tento cisarsky v narkoze bol celkom ok, fakt sa nemozem stazovat, tak aj druhe, az niekedy bude by som chcela rodit v narkoze, lebo ja som padavka 🙂

certica
22. júl 2008

lucky, na lepsie hojenie jazvy hned po porode mozes uzivat aj homeopatika:

Arnica montana 9 CH (volný prodej)

urychlení hojení, vstřebání hematomů
odstranění pocitů zhmoždění
lék má specifický účinek na svaly a kapiláry
Dávkování: 5 granulí 2x denně

Staphysagria 5 nebo 9 CH (volný prodej)

na hojení řezných chirurgických ran (nástřih hráze, císařský řez)
Dávkování: 5 granulí 2x denně

inac baby, nebojte sa toho spinalu. je to super. ja by som zase nechcela porod prespat 😉 . samozrejme, ak to inak nejde...

lucky.lady
22. júl 2008

Certica: moc děkuji 😵. A Ty jsi sama tato homeopatika vyzkoušela? A koupit se dají asi v lékárně, že? Nebo je to speciální obchod?

Já spinal chci, ale bojím se, že to prostě psychicky nezvládnu. Kdyby u mně alespoň mohl být manžel, aby mě rozptyloval... ale tam, kde rodím, být nemůže ☹. Takže budu jen sama ležet a poslouchat jak si povídají o tom, jak mě řežou 😖 😢

janula2008
22. júl 2008

Lucky ahoj, proc tam nemuze byt manzel?? To uz snad jde vsude nebo se pletu? 😲

petule.h
22. júl 2008

lucky.lady a kde rodíš??? Já vím, že u spinálky může být manžel u tebe u hlavy, jen při celkové né

lucky.lady
22. júl 2008

Rodím v Benešově. Na předporodním kurzu nám PA říkala, že tam prostě toho manžela dopovolují ani při spinálu ☹

blumka
22. júl 2008

babule co ste uz po cisaraku, kedy vam lekari dovolili druhe babo?

janula2008
22. júl 2008

Aha, tak to je blby, u nas tady v Brne u spinalu byt muze (hmm u hlavy, meho dali do pulky tela a po ctvrtce to zabalil 😀 😀 ), ale u narkozy ne. To je skoda, myslim, ze i kdyby vydrzel jen tu ctvrtku jak muj, tak to za tem zazitek stoji a prece jen je to trosku podpora. 😔

janula2008
22. júl 2008

Druhe rikaji tak po 2 letech... I kdyz ja osobne tak nejdriv za 10 let, Simca je za tri deti 😀 😀 😀

lucky.lady
22. júl 2008

Při první dceři mě taky nejdřív "řezali" jen na epi. Ale já hloupá se koukala na tu plínu přede mnou a viděla jsem obrysy doktora, co tam dělá. Když to se mnou začalo škubat, jak mi roztahovali ten otvor, tak jsem to nějak nezvládla a začala na ně křičet, ať už na mně nešahají a ať mě celkově uspí 😅. Prostě jsem to nerozdýchala.
A přestože tentokrát bych hrozně chtěla vidět svoje miminko těsně po narození, čerstvé, voňavé, tak se bojím, že to zase nezvládnu. Když už teď je mi při té představě špatně... ☹
Říkám si, že bych zkusila alespoň poprosit nějakou sestřičku, nebo PA, jestli by tam mohla sedět u mně. Oni tam jsou moc fajn lidi. Já prostě budu potřebovat rozptýlit, abych si nepředstavovala a neposlouchala, co mi to tam budou dělat ☹ ☹ ☹

zuzana612
22. júl 2008

Ahojte, ja som mala CR pred 19. tyzdnami. Brala som 2 tyzdne predtym homeopatika, presne tie co pisala certica. A neviem ci to bolo vdaka nim, ale druhe dieta by som chcela jedine cisarskym. Mala som spinalku, necitila som vobec nic, dokonca som ani nevedela kedy zacali. Musela som sice byt potom 24 hod. na JIS-ke co bolo hrozne, ani nie tak koli bolesti jazvy ale koli tomu ze som musela lezat. Uz po 2 hodinach som sa otocila na bok. Jasne ze druhy den rano ked som sa mala postavit to bolelo, ale ako ma previezli 24 hod. po op. na izbu, som sa postavila a snazila som sa to rozchodit. Nasi mi potom doniesli stahovacie nohavicky ktore super pomahali lebo som tak necitila jazvu ked som chodila. A ked som po tyzdni odchadzala z nemocnice, tak som ani nevedela ze som nejaky CR mala

lucky.lady
22. júl 2008

zuza: stahovací nohavičky? Co to je?

zuzana612
22. júl 2008

spodne pradlo ktore nosia baby ked chcu vypadat stihlejsie 😀 najlepsie su co najmensie aby tu ranu riadne stiahli

certica
22. júl 2008

ja som stahovacie noh. ani po jednom porode nenosila. jedny mam doma s visackou od svokry este 🙂

lucky, tie homeopatika, ak aj nepomozu, urcite neuskodia a zas to nie je taka palka, cenovo fakt prijatelne. a dostanes ich bezne v lekarni, prip. v homeopatickej

co sa pritomnosti partnera pri sekcii tyka, zalezi asi od kazdej nemocnice, ake ma zvyklosti a ci to povoluje. osobne vsak velmi nevidim opodstatnenie pri operacii mat partnera, zato pri normalnom porode urcite ano... moj nazor

lucky.lady
22. júl 2008

Manžel je taky rád, že tam nemůže být 😝. No, já jsem se spíš divila, že v některých nemocnicích manžel být při operaci může... přeci jen by to mělo být sterilní prostředí a vůbec. Ale když už jsem četla, že to jinde jde a představila jsem si tu podporu, kterou by mi v tu chvíli poskytl, že by mi dal zapomenout, že do mně zaživa řežou...

Ale je to otázka několika minut, tak se na to pokusím nějak předem psychicky připravit. To přece musím zvládnout, abych viděla hned to naše miminko.

certica: myslíš, že bude stačit, když ta homeopatika začnu brát jen týden před operací? Možná na ni totiž půjdu už právě za týden ☹.

certica
22. júl 2008

urcite to staci

erikasadek
22. júl 2008

o milis sa ja mam za sebou dva cisarske pri prvom nemohol byt pri druhom ano cely cas bol pri mne nic nevidel vsetko je zakryte ale drzal ma za ruku a spolocne sme trpeli bol pre mna opora ani neviem ako zbehlo tych 30 min a potom sme spolocne videli nasho syna zobral si ho na ruky ako pri normalnom porode takze ma to vyznam je to velka psichicka podpora mat pri sebe svojho partnera

lucky.lady
22. júl 2008

Já to radši ještě proberu s doktorem v nemocnici. Ve čtvrtek jdu na kontrolu. Abych potom nedostala sprďana, že jsem něco nekonzultovala. Taky jsem četla, že jsou homeopatika na podporu kojení: ricinus communis 5ch, tak se na to taky poptám.
Snad to k něčemu bude 🙂. Děkuju 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre