Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

juzinka
31. aug 2008

ďakujem Vám kočky 😉

toni78
3. sep 2008

ahoj holky-vy co jste měli císař,umrtvení od pasu dolů-v jaké poloze jste museli ležet když vám do zad píchali jehlu? dík

certica
3. sep 2008

toni, posediacky v miernom predklone, teda co brucho dovolilo 😀

toni78
3. sep 2008

certica-v sedě s překlonem? Noo,to jsem zvědavá,jsem jak slon 😀

certica
3. sep 2008

no, ten predklon zas nie az tak doslovne 😀 , skor sklonit hlavu a ramena tahat k sebe smerom dolu

lulu21
3. sep 2008

co ak sa clovek mykne od bolesti?

toni78
3. sep 2008

certica-díík 😉 lulu-nesmí,prý ten vpich nebolí

certica
3. sep 2008

to neboli..
mne dokonca pri prvom SC robil oporu sanitar - postavil sa predo mna, dal mi ruky na ramena a povedal, ze sa mam o neho opriet

monika28
3. sep 2008

ahojte....
lulu, aj ja som sa trochu mykla a upozornili mi, že sa nemám hýbať, to bolo všetko... to pri tej prvej znecitlivujúcej injekcii... už keď mi to pichali do chrbtice, to som už necítila...
tú rpvú injekciu cítiš len ako slabučké vpichnutie, nič viac
tiež ma držal sanitár za plecia... bol strašne zlatý, lebo ma aj ukľudňoval, čo som bola taká oplašená 😀

anikaa
4. sep 2008

U mě bohužel taky proběhl císař a jako anestezii jsem si vybrala taky spinál. Bylo to super ani jsem to nečekala. Taky jsem se samozřejmě bála, ale nebylo to vážně o nic horší než odběry krve a další a další věci, které člověk musí podstoupit během těhotenství. Jakmila vám to píchnout přestane člověk cítit jakoukoliv bolest a je to super. Když mi to píchali, tak jsem byla v poloze klubíčka. Nedokážu si představit, že bych měla být v předklonu :(

januskat
5. sep 2008

Ja som prave v 30tom tyzdni a povedali mi, ze asi budem musiet rodit cisarskym rezom, lebo mi hrozi, ze pri normalnom porode vykrvacam. Mam totiz problem so zrazanlivostou krvy. Vobec som s tym nepocitala, preto sa velmi bojim. Ale nie samotneho cisarskeho, ale ako to potom budem zvladat po operacii, ked sa nebudem moct ani otocit na posteli... Ako budem kojit a tak... Poradte mi prosimmm..... Dakujem

zabkatt
5. sep 2008

januskat ja som z toho strach nemala, lebo som nevedela čo ma čaká. No začiatok je ťažký, ale po 48hodinách to bude už lepšie a potom ti to ani nepríde. Keď som sa prebrala, tak som bola z toho na nervy, ale dalo sa to zvládnuť, nieje to až také hroné. Ver že niektoré pôrody normálne sú viac násobne horšie. Ja som rodila 13hodín normálne a potom ma dali na cisársky a veľmi sa mi uľavilo. Ešte to trošku pobolieva, ale už fungujem normálne, dokonca by som chcela začať aj cvičiť, ale musím sa s niekým poradiť čo môžem a čo nie. Neboj všetko dobre dopadne držím palčeky 😀

binki
5. sep 2008

toni78: umrtvení mi píchali vleže naboku, což bylo vhodné, trefili se až napotřetí, museli volat ARO, ale nějak už mi vše bylo jedno, bodejť by ne, po 2 dnech kontrakcí 😀

xena22
5. sep 2008

Tak ja som ten vpich absolutne necitila,najprv mi to anesteziologicka potierala dobre 3 minuty tym stiplavym zltym roztokom a potom mi povedala,nech sa predklonim,spredu ma drzala sestricka doslova v naruci a anesteziologicka ma "oklamala" ze si len zameriava nieco nech sa nebojim,hlavne nech sa nehybem,tak som sa poslusne nehybala a ona zrazu,ze HOTOVO,rychlo si lahnite,normalne som nechapala,bola to totizto cast porodu,ktorej som sa bala najviac.Zabralo mi to ihned,aj ked sa mi zdalo stale ze vsetko citim a stale som opakovala,este nerezte este citim,tak mali zo mna show,ze uz som davno "otvorena"... 😀

toni78
5. sep 2008

jůůů,doufám že mě pořádně umrtví a zeptají se mě zda něco cítím ale spinál asi učínkuje rychle,že?

matenka
5. sep 2008

to umrtvenie nebolo vôbec také hrozné ako som si myslela, že bude, pre mňa osobne najhoršie bolo, že mi zmeraveli nohy a mala som pocit, že mi lozia mravce po nich a chcela som sa poškrabať 😀
to bol môj jediný problém, inak nič hrozné to nie je, potom keď prestáva pôsobiť injekcia, je dobré si dať niečo proti bolesti, lebo to bolí, ale dá sa to prežiť, pri bábätku je to ako nič 😎

montinka
8. sep 2008

ahojte dievcence ako sa mate?pocujte neviete nejaky nazov knihy s cvikmi po cisarskom doki mi povedal ze uz mozem cvicit ale iba lahke cviky hmmmm ale to su ake???????????

miah
8. sep 2008

Ahojte, chcem sa spytat na jednu informaciu o cisarskom reze.. v pripade, ze je planovany (ocna indikacia), v ktorom tyzdni sa robi? kto rozhodne o tom kedy sa spravi? 🙂 Pytam sa, lebo si to neviem predstavit ako to prebieha v pripade, ze je cisarsky rez planovany 😀

frufrunka
8. sep 2008

Ahoj všicí! 🙂 Bohužel jsem nestihla číst celou diskusi, ale jen přidám svůj postřeh... Rodila jsem ve spinálu, vůůůbec nic mě nebolelo (ani cévkování, jak se tu probíralo, ani vpich...) a oproti jiným maminkám ani rána. Odmítala jsem všechno proti bolesti (proč taky ne, když to vážně nebolelo, žejo? 🙂) a po cca 10 hodinách jsem už chodila a pustili mě se osprchovat. Takže v tom porod super, i když jsem strašně moc toužila po přirozeném, císaře jsem nechtěla. Udělal mi čáru přes rozpočet i v další věci: Chtěla jsem děti "nasekat" co nejdřív po sobě a s císařem se to dost liší, kdy můžu otěhotnět nejdříve. Mě řekli za 2 roky, což je pro mě moc dlouho... Na netu jsem se pak dočetla, že stačí i rok. A slyšela jsem o dvou případech, kdy maminky otěhotněly jedna po třech měsících, druhá po půl roce a bylo to v pohodě. Máte s tím některá osobní zkušenost - nebo víte o někom ze svého okolí, kdo po císaři otěhotněl dříve než za rok? A jak těhotenství té maminky probíhalo? Děkuju moc předem za postřehy, já bych se miminku vůbec nebránila teď hned okamžitě... 🙂

certica
8. sep 2008

fru, su tu aj baby, co rodili skor po sekcii, teda otehotneli do roka a myslim, ze v poho. tie 2 roky sa odporuca pauza medzi dvoma porodmi, tie otehotnenim. aj ked, x-lekarov, x-nazorov. zalesi asi dost od orgaznizmu jednotlivca, ako sa citis, zotavujes atd.

toni78
8. sep 2008

miah-já jdu na plánovaný císař,dělá se 14dní před Termínem porodu,mě ho doporučil ze zdrav.důvodů inernista, gynekolog ti ho doporučí jen když je dítě špatně otočené,cukrovka,otoky,tlak atd. jinak musíš mít doporučení od jiného lékaře.

miah
8. sep 2008

Dakujem za odpoved 🙂 Ja budem pravdepodobne rodit cisarskym rezom kvoli ociam 😖

monaberuska1
8. sep 2008

Ahojky tak doufám že se nepřipojuji nějak nevhod☹císařský řez jsem měla teda nečekaně, ale myslím si že dobrý, jenom ty první kroky jsou 😨 🤐 ale dá se to zvládnout🙂já se snažila hodně se pohybovat🙂

zabkatt
8. sep 2008

montinka ja som už začala cvičiť, a tiež neviem že čo najlepšie. Zatiaľ len v leže dvíham nohy, brušáky sa mi moc nedaria, lebo ma potom dosť bolí rana a hlavne cvičím na nohy a zadok. Stojím nohy do strán rozkročené a pomaly dole hore a zadoček stiahnutý 😀 ALe takú knižku s cvikmy by som tiež prijala. 😀

binki
8. sep 2008

toni78: umrtvení bylo hodně rychlé, už na vozíku cestou na sál jsem přestala cítit nohy, takže jsem se pak smála, jak se mnou hýbal takový malý sanitář a sestry 😎

montinka: tak já začala takovým tím sokolským cvičením a po dvou měsících jsem šla do fitka a spinning, později jsem přidala pilates

frufrunka: tchýnina kamarádka porodila v krátkých rozestupech 5 dětí císařem a vím ještě o další, jenže to nejsou češky

zabkatt: že mám zase břišní svaly jsem pocítila až tak 7 měs. po porodu 😀

graziela
8. sep 2008

Ahojte,
davnejsie som sa tu neukazala, aj teraz som len nakukla...pozeram, ze stale pribuda coraz viac "cisarovien"... ale to je dobre, ze deticky sa rodia a hlavne nech zdravucke deticky 🙂
Certi, kde zmizol tvoj album? Som chcela kuknut tvojich drobcov po case, ako rastiete a album fuc??? 😨 😨 😨
Ako sa inac mavate?

frufrunka
9. sep 2008

Holky, děkuju!
binki: ještě prosím prosím... mohla bys upřesnit, co jsou krátké rozestupy? U nás jsou v tomhle hrozně konzervativní, ach jo, cizinky se maj...

certica
9. sep 2008

grazi, mame sa fajn, len trosku sopliky - martin schytal od vikiho taku slabsiu virozu. vobec prvy krat ma soplik. album som akosi zmazala cez vikend, pre zmenu 😀

montinka
9. sep 2008

zabka a binki vdaka. tak ja vyskusam co ste pisali. hm zabka ja musim hlavne na brucho iba tam som pribrala ale ako pises ked robim brusaky tak ma to tiez boli tak radsej neriskujem ked mi uz raz praskla jazva. 😉

miah
12. sep 2008

ahojte, co si treba tobrat do porodnice ked ja planovany cisarsky rez?
aj take ako podlozky, vlozky??? 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre