Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

cat
6. okt 2008

skalnicka ale vyries si to s porodnikom co najskor, ved uz si v 35tt 😲
petal,kvapky som nebrala,len som bola sledovana u ocnej cele tehotenstvo a indikaciu som potrebovala napisat aj od nej, aj od prednostu ocnej kliniky z Antolskej nemocnice, akoby som si to vymyslala ze mam ozaj problem.

Baby mna to brucho na dotyk stale boli, uz je to mesiac..nie v jazve, ale nad nou cele brucho mam citlive. Je to normalne?, ved po prvej sekcii ma uz na 6.den VOBEC nic nebolelo.

tweety22
6. okt 2008

skalnicka, urcite si to vyries co najskor s tvojim doktorom, na tom nie je nic zle od neho nieco ziadat, ja som svojho porodnika 2 mesiace prosila o sekciu (z normalneho porodu mam panicky strach), ten sa mi stale smial, ze urcite to zvladneme prirodzene, nakoniec to bola sekcia. nie na zelanie ale kvoli predcasnemu odlucovaniu placenty... nikdy som sa vsak nehanbila zato, ze som rodila a xcela rodit sekciou, podla mna zena trpi tak ci tak, ci prirodzene alebo cisarskym 🤐

norik1
7. okt 2008

Skalnicka tak sa opytaj doktora takto" pan doktor a mohla by som rodit vaginalne? Viete kvoli tej tromboze..." takto nadviazes konverzaciu a doki nebude mat pocit ze sekciu chces silou-mocou. Istota je predsla len prijemnejsia ako tie pocity, co mas teraz. Hlavne by si sa vobec nemala stresovat, lebo to moze skoncit tak, ze uz nebude cas nic riesit lebo predcasne porodis... 😀 drz sa a davaj na seba pozor cmuk

Cat: ja som sice po prvej sc, ale mna to brucho bolelo tiez tak dlho, potom bolo take "zvlastne" na dotyk - ako keby umrtvene, aj teraz ked sa dotknem tak citim ze sa dotknem, ale je to ine ako inde na tele...vraj je to ok, ved sa ti davaju dokopy nervy a nervove zakoncenia....

skalnicka
7. okt 2008

jaj dakujem, dakujem, nejako to uz len bude 🙂 kazdy z nas ma svoj osud, svoju cestu 🙂 a anjela strazneho...dobre to dopadne. Inak, zelam vam vsetkym vela zdravicka, stasticka s malickymi ludmi, aj ja sa uz na toho svojho tesim! zivot je zazrak...

miah
7. okt 2008

ahojte, ked robia cisarsky rez v celkovej narkoze, po akom case Vas asi preberu? 🙂

cat
7. okt 2008

diky norik, presne, je to take zvlastne a ine ako inde, ja by som uz chcela aj cvicit ale neviem ci mozem ked je to taketo 😒
miah, nas na kramaroch preberali hned po prevezeni na pooperacnu izbu,cize ziadne vyspavanie nehrozilo..ja som sa vlastne sama prebrala ako ma davali na postel.

miah
7. okt 2008

tak to je dobre 🙂 lebo nechcem dlho cakat kym uvidim malickeho 🙂
teda ak pojdem s celkovou narkozou ☹

eovin
7. okt 2008

Miah,probudí tě ještě na operačním sále.Anesteziolog tě jinak nesmí pustit ze sálu.

norik1
7. okt 2008

Mna sa doki na kontrole po siestich tyzdnoch opytal" uz ste zacali cvicit na brucho?" ja ze nieeee....somsa tiez bala, neee? a on ze "juj tak kludne zacnite, mozte zacat mesiac po sc, ale pomaly a postupne si pridavat" takze asi tak...ak sa ti rana pekne zahojila (nehnisa) Cat tak uz mozes pomaly zacat 😵 😵

norik1
7. okt 2008

miah preco chces celkovu narku? Ved ked uspia celkovo teba, tak to uspi aj tvoje babetko a to doktorkovia nemaju radi - nikdy nevies co to s tym babetkom urobi...

miah
8. okt 2008

neviem ci si budem moct vybrat, tak preto sa pytam radsej aj na celkovu 🙂
myslite, ze ked je len spinal moze byt muz pri mne? 🙂

nensy
8. okt 2008

miah já měla jak celkovou u prvního a u druhého spinální a nemohl u mě bejt ani při jednom ale taky záleží na nemocnici někde je to normální že tam muže manža bejt

norik1
8. okt 2008

Co ja viem, tak k cisarskemu velmi nepustaju - predsa len je to uz riadna operacia a osobne si myslim, ze ak by to muzik videl, radsej by tam nesiel...je to ine ako normalny porod, babetku stlacaju pluca (imituju prechod porodnym kanalom aby sa vytlacila z pluc plodova voda a ono sa mohlo nadychnut), pohlad na toto uz naozaj vydrzi malokto...ved aj mamky maju pred ocami rusku... babetko potom ockovi ukazu este nez ho daju na novorodenecke 🙂 Miah si z BA, nemyslim ze by vase porodnice nemali v tomto ohlade ny vyber. U nas sa pri planovanych sc dava spinal (a nikto sa ta nepyta - matka je pri porode druhorada - najpr babetko, az tak matka) a celkova narka len ked mamusa rodi normalne a je odrazu potrebny okamzity cisarak...
ozaj, nepytala si sa dokiho, aka je bezna prax? 😉

miah
8. okt 2008

lekar mi povedal, ze anesteziologicka sa so mnou porozprava ked ma hospitalizuju 😀
takze este neviem, ci vobec bude na vyber.. ja si necham poradit, samozrejme!! 😉
nieje to neprijemne ten spinal? 😀

norik1
8. okt 2008

neprijemne? nie, pichnu ti lokalku takze nic necitis 😀 len musis lahnut na bok a schulit sa do klbka co najviac a to je divne, lebo ti vadi brusko xi xi... vyhodou je, ze za polhodku mas po tom🙂

miah
8. okt 2008

bolel ten vpich? 🙂

norik1
8. okt 2008

Pichnu ti lokalne umrtvenie - to citis ako normalnu injekciu. Potom uz citis len ako ti prstami nahmata to spravne miesto - ale samotny vpich uz necitis...ked mi po 4 dnoch vyberali epiduralku, tak som necitila ani to vyberanie... nemusis sa bat, boli to az ked ti prestane ucinkovat ta latka a to uz budes mat babo davno pri sebe 🙂 Mna viac bolelo stahovanie maternice, to su take minikontrakcie...

toni78
8. okt 2008

ahojte-já mám zasebou 2 císařské řezy(v celkové narkoze i spinál) když ted můžu posoudit oba porody,volila bych asi celkovou,nevím jak kdo ale u spinálu sice bolest necítíte ale vnímáte jak se vám hrabou v břiše a ten hnusný tlak..............na konci jsem se nechala uspat až malého vytáhli. Co se týče zdrav.stavu po tomto císaři,jsem o.k narozdíl od celkové ale to je na tom vše co je dobré. Ale každá jsme jiná-hodně mamin jsi spinál chválí 😅

fajra
8. okt 2008

Hplky jak jste to měly po císaři s jizvou? Měly jste ji tvrdou? Já od včera chodím na laser, prý to není dobré, že ji mám tvrdou, že mi to může začít dělat problémy, tak se modlím, aby to bylo ok 😢

juzinka
8. okt 2008

Ahoj fajra ja ju mám taktiež tvrdú a som cca približne rovnako dlho po cisaráku ako ty, tak neviem .... Pôjdem na kontrolu k doky tak uvidím čo povie. 😒

fajra
8. okt 2008

nad je to normální a ještě se to zpraví, jinak radši ani neuvažovat ☹ ještě se mi kousíček trošku otevřel a vyšlo trošku vody....no snad laser pomůže!!!

kalo
8. okt 2008

fajra: já mám pořád půlku jizvy tvrdou /a jakoby vystouplou růžovou žížalu ☹ / Hned po porodu jsem ji poctivě několikrát denně masírovala a žádná změna. 5 měsíců po porodu jsem taky chodila na laser...taky změna žádná...jen dr.říkal, že by po tom laseru neměla ta tkáň růst do výšky (což se u jizev stává). Pak jsem si koupila mast na vyhlazování jizev Contratubex a taky žádné zázraky.....Jizvu mám hnusnou pořád ☹ ☹ ☹ Ale dělala jsem, co jsem mohla....

fajra
8. okt 2008

A co na to dr. že máš tu jizvu tvrdou, nic?

kucerka0507
9. okt 2008

Ahojte babenky, chcem sa spýtať,tých čo majú už po cisárskom, kedy vám robili cisársky, presne ako vám vyrátali termín alebo skôr?? A keď skôr, tak o koľko dní?

fajra
9. okt 2008

Kucerko, mně dělali císaře, protože jsem se neotvírala. Termín jsem měla 15.8. a 20.8.se malá narodila 🙂

kucerka0507
9. okt 2008

aha, moja malá zase nie otočená dolu hlavičkou, ja mám termín 21.10. a myslela som si, že sa robí skôr, bojím sa toho, že čo keď mato chytí skôr....

danca.b
9. okt 2008

Kucerka,cisarak sa robi pred terminom,ja mam za sebou 3.Dva x som bola v celkovej narkoze a 1x som mala spinalku a za seba hovorim,ze ten 3x to bolo najlepsie....rychlejsie som sa zotavila a skoro nic ma nebolelo.

deina
9. okt 2008

Tie, ktore ste uz po cs - kedy vam jazva vybledla? Mne teraz zacina vyzerat viac k svetu, uz je takmer cela bleda, ale stred je este farebny, kolko to este bude trvat?

levik82
10. okt 2008

Ahojte babenky, chcela by som sa vas nieco spytat. Ja som doteraz myslela ze budem rodit normalne, ale pomaly sa zacinam obzerat aj po temach s cisarakom, lebo nam povedali ze maly je velky - ma asi 4 kila. Ja som dost uzka, teda, merali mi uz aj panvu, zevraj zatial prejde - ale natesno - ale este maly moze narast. Merali nas v stredu, dnes mam termin, zatial sa nic nedeje, v nedelu kontrola, ale doktorka sa uz tiez boji ze maly este narastie... Neviete ci v takom pripade uz zo strachu mozem ziadat cisarak, alebo aka je sanca ze mi ho pri velkom babätku navrhnu samy, alebo ako to chodi??? Zevraj sa uvidi pri porode, ale tak neviem...

danca.b
10. okt 2008

Deina ja si myslim,ze to je individualne,podla toho,kto ma aku hojivost ran, teda jaziev.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre