Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

xena22
27. okt 2008

Ja som rodila v Trnave,isla som na druhy cisrak a o sterilizacii nepadlo ani slovo,tak som sa na to nestihla psychicky pripravit,ale ked som uz lezala na sale a maly bol uz vonku,tak sa ma Dr opytal ci chcem podviazat aj vajecniky - no vhodnejsiu dobu si ani nemohol vybrat 😀 vtedy som chvalabohu zazmetkovala a povedala,ze nie,ze so sterilizaciou nesuhlasim,potom sa ma na to spytal este asi dva krat kym ma nadobro nezavreli 😉 takze nic som nepodpisovala,nic by som neplatila... teraz som rada,ze som sa nenechala nahovorit a ze este mozem mat jedno dieta...
Ale tak tri cisarske je uz urcite dovod na sterilizaciu a zdarma,ved ide o zdravie,ale neviem nebudem sa hadat,mozno sa za tie 4 roky spoplatnila aj sterilizacia zo zdr. dovodov,na slovenksu je vsetko mozne...

dula_renka
27. okt 2008

petrahy...co sa tyka financii, je to urcite uspora, ale ked mas zdravotne problemy, tak by to malo byt zadarmo. Ved sa chrani zdravie.

dula_renka
27. okt 2008

xena22 myslim, ze to bola len dobra vola lekara, ked si nic nepodpisovala. Zrejme by to bolo len medzi Vami bez zaznamu v porodopise 🙂

susanh
27. okt 2008

Aj ja som najprv tak rozmyslala, ze stat sa moze vselico a co ked este budem chciet babatko. Ale ked tak zvazim ze teraz mam uz 31 rokov, 5 mesiacov z kazdeho tehu mi bolo zle, co si pri druhom tehu odniesla aj starsia dcera, a ze nechcem byt donekonecna na materskej... Sama este neviem co mam urobit...

xena22
27. okt 2008

Susanh ja by som si este nechala otvorene moznosti 😉 Ja som bola vnutorne presvedcena,ze uz viac deti nebude,ze nechcem,dve su dost a podobne,ale zivot sa akosi otocil,my sme odisli s rodinou do irska,videla som ,ze tu je normalne mat viac deti,casom mi aj hormony zacali klopkat na celo a este som sa na to dala,je pravda,ze mam "len" 30r,ale niekde v podvedomi som si planovala,ze do 40ky este jedno dieta,bude,tak halt prislo to skor,ale 31 rokov ozaj nie je este argument,ze si stara.Tuna su bezne 40 rocne prvorodicky,takze je to na tebe.Neboj nikto ta nebude odsudzovat za to ,ze viac deti nechces...
A propo - tie tehotenske nevolnosti 😀 - ja som tiez tentokrat skoro 5 mesiacov len tak prezivala a decka ma videli akurat tak ako sa tmolim medzi wc a postelou,ale su uz vacsi a chapali to,striedali sa horsie dni s lepsimi a dovolujem si povedat,ze som uz ako tak za vodou,ale keby mi teraz niekto v tomto momente navrhol mat este 4te dieta,asi ho zabijem pohladom 😀

susanh
27. okt 2008

No mudrejsia nie som, to keby clovek vedel dopredu co bude.. Keby som to tretie mala mat okolo 30-ky, to by som si vedela lepsie predstavit, ale mat babo okolo 35-40 r. to uz asi tazko. A uz vobec nie neplanovane 😀 tak uvidim este mam cas rozmyslat..

certica
27. okt 2008

susanh, ak si si nie ista, nechod do toho. ja logicky (mam 32,5r., muz 37) uz tretie tiez neplanujem aj z inych dovodov a predsa vo mne hloda cervicek pochybnosti na tretie babo 😅

certica
27. okt 2008

aj ked teda sterilizaciu mi nikto po druhom neponukal...

susanh
27. okt 2008

Asi mas pravdu certi, kym mam aspon aku-taku pochybnost, asi by som to nemala spravit. Aj ked mi to rozum tak kaze. To je asi fakt riesenie ked zena naozaj nemoze a nechce na 100%.
Baby dakujem za nazory, cakala som ze budem ta najhorsia ked o tom vobec rozmyslam. 🙂

jejke
4. nov 2008

susanh, ak pises ze sa citis blbo medzi tymi co mali viac cisarskych...to poznam...do sterilizacie ma doktori neprinutili ale presvedcili ...takze tymi okolnostami som donutena bola...ja mam take jednoduche pocatia, ze aj hodenie slipov stacilo a bola som v tom...tak mi dal doki na vyber...bud to risknem a o par mesiacov-rokov mozem byt tehotna ktora bud pojde na potrat alebo zomrie aj s dietatom...
alebo si dam sterilizaciuu dobrovolne a viem ze ma ista smrt minie!

Ako matka dvoch deti nie som ochotna so svojim zivotom hazardovat a preto som na tu sterilizaciu sla s presvedcenim ze to lutovat nebudem.

Prirodzeny zensky instinkt :tuzba po dietati-je ale velmi silny a niekedy si este musim poplakat, z nedostatku"zenskosti"...
verim ze su to zbytocne momenty lutosti..ved dnesna zena nie je odkazana na dokazovanie si svojho postavenia tym ze kazdy rok-dva rodi...
hodnoty sa menia, pred dvadsiatimi rokmi bolo moderne mat dve detii...dnes je zasa "in" mat ich viac...
ja som uplne mimo trendu a je mi to jedno.
Iba ja sama som mala na to rozhodnutie pravo a dost velky dovod a ostatni nech hovoria
co chcu...sterilizaciu Ti spravia aj zo zdravotnych dovodov za poplatok 7800 Sk...tak neviem ak niekto pise ze zadarmo..potom asi mysli pocas cisarskeho....

lebo ja som si za to zaplatila.Takisto so mnou na izbe bola ani nie tretorodicka a ani nie po tridsiatke...tiez to absolvovala..ked zaplatis..spravia Ti to...podstatne je byt s tym zmierena, ak uz teraz nie si...pochybujes,
na stopercent si to budes vycitat aj potom.
takze hlavu hore!
Nik nema pravo za to Ta sudit!

skalnicka
5. nov 2008

ahoj maminky!
kedze uz mate po cisarskom reze, chcem sa opytat na to, ci niektora z vas mohla ziadat o spinal alebo sa rozhodlo bez nej, lebo mna caka cisar buduci tyzden a este neviem akym sposobom, ja sa uprimne bojim nechat uspat, ale ak na tom budu trvat..a este som postrehla, ze Xena 22 je z TT...tam idem rodit aj ja...ako su na tom v TT porodnici s pristupom k rodickam po cisarskom, ci moze byt maly na roomingu, ci pomahaju pri kojeni po sekcii...mam obrovske obavy, na sekciu som nebola pripravena, tak ma to prekvapilo...ak budete moct zodpovedat mi aspon cosi, bolo by fajn. dakujem velmi pekne!

petrahy
5. nov 2008

Ahoj ja som mala pichnutu epiduralku a v podstate som vsetko pocula a videla babo hned po narodeni je to krasny pocit, mala som tri krat cisarak a vsetky som mala robene takto u nas v nemocnici mi celkovu neponukli dokonca prve som rodila v Ba. Myslim ale ze by to mali doktori s tebou konzultovat co by si chcela alebo co je podla nich v tvojom pripade lepsie. Inak ja som mala velmi dobreho anesteziologa celu dobu so mnou komunikoval a bol velmi prijemny

susanh
5. nov 2008

Ahoj Skalnicka, mne dali na výber, ale nikto so mnou nepreberal výhody či nevýhody. Ale všeobecne sa hovorí, že spinál je menšie zlo, pokiaľ si zdravá.

simona55
5. nov 2008

ahoj skalnicka aj ja som mala na vyber bud to alebo to alekebi si mam vibrat tak potom uspat lebo predstavsy zemi pichli epidural anepodaril sa ani na 4 krat tagze aj take sa stava apritom som mala 2 sekciu. 😒

lulu77
5. nov 2008

ahoj skalnicka
ja som rodila 23.10, mala som planovany cisarsky, a tiez som nechcela ist do uplnej narokozy, ale ked som sa pytala mojho porodnika, tak vravel ze v dnesnej dobe robia cisarsky vacsinou so spinalom, len ked je to neplanovane a treba rychlo urobit cisarsky, tak davaju uplnu narkozu.Rodila som v Kosiciach, malu mi priniesli par hodin po porode, bola v inkubatore, prvy den po porode som musela len lezat vo vodorovnej polohe a malu mi nosili len na kojenie, druhy den som sa mohla osprchovat a uz som mohla chodit aj na wc, malu mi stale doniesli na kojenie a nechali nas par hodin spolu.Mala som nadstandard a rooming, ale na treti den chytila zltacku, takze bola na ziareni, ziarila sa az do odchodu domov, takze mne ju nosili len na krmenie. Ale deticky co nemali zltacku tak boli s maminkami na ten druhy - treti den, ale sestricky ti urcite pomozu,

dejna3
5. nov 2008

ahojky,
ja som mala neplánovanú sekciu pred necelými 3 týždňami. Keďže som mala už asi 6 týždňov nádchu, tak u mňa prichádzal do úvahy len spinal... som veľmi spokojná, počula som prvý plač malinkej, ihneď mi ju ukázali a potom, ešte počas operácie, mi ju priniesli už čistú, v perinke a priložili k hlave, a dalasom jej božtek 😵 😵 😵
zotavovanie prebehlo bez problémov, musela som 8 hodín ležať a nedvíhať hlavu, malinkú mi asi po 3 hodinách priniesli a priložili k prsníku..
na druhý deň, som už chodila a malú som mala pri sebe dosť dlho, lebo som si ju tak vypýtala....
na 3 deň mi ju už dali na izbu a 5 deň po sekcii nás pustili domov.... sestričky skutočne veľmi pomáhali...
ak druhé mimčo, tak rozhodne spinal, nad iným ani neuvažujem 😉

moncicici
5. nov 2008

baby a robili niekomu z vas cisarsky kvoli vahe babetka???

xena22
5. nov 2008

Skalnicka prveho som mala v celkovej narkoze a druheho v spinalke,mozem povedat,ze sa to neda porovnat,je to sto a jedno,pokym po celkovej narkoze som bola dva dni vyradena z normalu,tak po spinalke som bola ok hned,cely cas pri vedomi,maleho mi hned ukazali,prilozili,ale to nie je take podstatne ako to,ze som bola hned v pohode,5 hodin som si polezala este bez bolesti,sms-kovala odusu a trochu si zdriemla,potom nastal ten hrozny fakt,ze som musela nejako zliezt s postele 😀 a osprchovat sa,ale da sa to prezit a maleho mi prvy den nosili len na chvilu ukazat,ked neplakal,tak aj na dlhsie,sestricky boli fajn,ale od druheho dna som ho mala uz na izbe,samozrejme,ze mi pomahali s nim a ked bolo treba aj si ho vzali na hodinu dve sestricky.Ja som bola spokojna.Pristup sestricek bol celkom v norme,niektore boli mile,niektore menej - ja si na to nepotrpim,ze by sa muselo so mnou jednat v rukavickach.Bola tam sice jedna sestricka,z ktorej sa mi aj chlpy jezili 😀 ale mala sluzbu mozno dva krat v noci,takze v poho.Strava - hroznaaa,,,ale co uz,doma je len doma...

Neviem ci si mozes vybrat medzi spinalkou a celkovou narkozou,pri prvom mi dali celkovu,lebo som tam mala svojeho dr pri porode a "protekcne" mi dali vybrat a ja hlupa v domneni,ze to radsej cele prespim som si pokazila prve dni po porode,nemohla som spavat,uplne sa mi rozhodil spaci rezim,stale sa mi tocila hlava a bola som velmi slaba,tiez bolesti po prebrati z narkozy su hrozne,kym po spinali si este cca 5 hodin paralyzovana a tie najhorsie bolesti necitis...

petrahy
5. nov 2008

moncicici mne obidva prvy bol nepostupujuci porod po 12tich hod. sa rozhodli pre cisarak to som mala odtecenu plodovu vodu rano o pol deviatej, vytvorila sa mi nova tak mi ju prepichovali dostala som vyvolavacku a nic mala mala 3770g. Druhe som prenasala 10 dni isla som na UZV a zistili ze maly ma asi 4kg, tak ma na druhy den rezali lebo by som ho neporodila mal nakoniec4500g a tretie som bola cely cas na rizikovom a robili mi cisarak 2 tyzdne pred terminom a maly mal4400g vraj to moze byt dedicne. Nie sme cukrovkari nikdo ale velke deti mavaju hlavne ty co maju cukrovku.

moncicici
5. nov 2008

petrahy bo moj maly ma 4150g a neviem si predstavit ako ho normalne porodim

petrahy
6. nov 2008

moncicicci
Prajem Ti aby ti to dobre dopadlo a dufam ze sa potom ozves ak nie sem posli IP nech Ti mozem pogratulovat. Ak mas prve oni to moc neriesia proste si myslia ze porodis, ale predsa ti musia odmerat panvu. Lebo cisarak robia aj tym co maju uzku panvu pokial viem. Tak este raz prajem stastny porod 🙂 🙂 🙂

michru
6. nov 2008

Čaute baby a dobré ránko 🙂

michru
6. nov 2008

... ja som si naučila Damianka, že zaspáva na mne a občas kope nožičkami a tak silno ma kopal, presne do rany po cisarskom a dnes ma to trošku pobolieva.
... hmm ... budem ho to zaspavanie na mne odučiť...

michru
6. nov 2008

moncicici, mne robili cisarsky rez, koli vahe malého, lebo mam uzku panvu. Malého podla sona, vždy iba odhadovo zamerali a mal važiť 3600g, tak preto som rodila cisarsky.
No a Damianko sa narodil s váhou 2740g 🙂 , hlavne, že ten náš malý huncútik je zdravučký 🙂

michru
6. nov 2008

moncicici, a prajem ti stastny porod a aby ste hlavne obidvaja boli zdravucky a vsetko dobre dopadlo. Prvé dva dni po sekcii "cisárskom rexe" sú bolačky, ale keď ti donesú Samka, v tom momente na všetkú bolesť zabudneš 🙂

michru
6. nov 2008

skalnicka, ja som najprv mala mat iba lokalne umrtvenie "nohy", ale ja ako prvorodička som bola taká vystresovaná 😀 , že pri druhov vpichutí injekcie do chrbtice som sa mikla, takže tá polovica išla mimo do tela. Počkali ešte 5minút, skúšali mi či citim niečo a úplne všetko som citila aj rozoznala, že ma stiplali pinzetou na brušku, škrabkali nechtom... no ja už som zase začala stresovať a hovorila som mojej doktorke pomaly s plačom, že ja nechcem rodiť, že ja všetko citim, tak ma nakoniec dali do celkovej.
Po celkovej ma dva dni strasne bolela hlava, ale potom už bolo všetko ok.
Sklalnicka, tak ti prajem vela stastia pri porode, hlavne nech ste obidvaja v poriadku. Neboj všetko bude ok 🙂

skalnicka
6. nov 2008

ahoj vsetkym!
dakujem velmi pekne za rady ohladom dtuhu anestezie pri cisarskom, ja som mala minul rok v oktobri prekonanu trombozu v mozgu, preto nemozem rodit prirodzene, stale som vsak dufala, ze sa na to niekto da, ale nik nechce riskovat, tak som povolila aj ja...teraz anesteziologicka splieta, ze ona sa priklana k celkovej anestezii, ze po spinalnej su bolesti hlavy - ale to myslim je problem vzdy, ze by ma ta hlava bolela rovnako ako u inych zdravych zien...no ja neviem, viem len, ze mam PANICKY STRACH sa dat uspat, ale ak sa inak nebude dat, tak to budem respektovat a zmierim sa s tym aj ked...mna este nikdy neoperovali, tak preto sa bojim a je to velmi neprijemne...ax kazdopadne mi ostava uz len dufat, ze to dopadne dobre a ze bobacika budem mat v utorok pri sebe aspon po prebudeni... 🙂

michru
6. nov 2008

skalnicka, ta hlava niektore boli aj pri lokalke, alr aj pri celkovej. Ja som bola na izbe s jednou kockou, ta rodila o 2 hod skor ako ja a mala lokalku. A takisto ju bolela hlava ako mna po celkovej. Neboj sa celovej, všetko dobre dopadne, ale ked ti mám pravdu povedať, aj ja som sa strašne bála či sa pprebudím a tak.... Držím palce a potom daj určite vediet.

smejko1
6. nov 2008

dievcata a ako je to s jedlom a pitim....... pred a po cisarskom? moze sa nieco?

daskak
6. nov 2008

ahoj smejko 🙂 , no ja sompred cisarom 24 hod. nic nejdla, a po mi dali jest az na druhy den a to len mixovanu stravu 😝 ... hroza, no a co sa tyka pitia pila som normalne, pretoze cisarsky nebol planovany, rozhodlo sa to na poslednu chvilku, lebo normalny porod sa po 9 hodinach trapenia zastavil, ale pokialviem tak sa pred narkozou nic nesmie. No a prvy krat mi dali deci vody po 8 hodinach od narkozy..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre