Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

petrahy
6. nov 2008

Ja som nemohla jest a pit nic od polnoci cisarak mi robili o pol deviatej a pit mi dali tusim par hodin po cisaraku ale musela som lezat a pila som cez slamku, po 24hod. po porode mi pomohli vsta a osprchovat sa a na obed mi dali kasovitu stravu normalne som zacala jest az na 3az 4 den. Ale tie tekutiny su velmi dolezite a hlavne vydrzat 24hod. lezat na chrbte. To bolo pre mna horsie ako nejest. A potom som papkala jogurtiky z domu domacu polievocku a pila vineu to aby som mala stolicu inak ti daju klistyr ked sa nevyprazdnis a to som teda nechcela.

majaaita
6. nov 2008

Smejko, měla jsem císaře v epidurálu. Od půlnoci nic nejíst, od tří od rána nic nepít, jen lok třeba ráno. Císař v deset. Pít jsem začala hned po příjezdu na JIPku, jen lehce, od odpoledne už normálně. Jídlo - druhý den ráno piškoty, k obědu vývar, večer vývar. Od druhého dne kašovitá mixovaná, k večeři špagety. Pak jsem byla na stolici a už jsem jedla normálně.
Hodně pít, aby ses zavodnila, to je hlavní.

evitkamalicka
6. nov 2008

ja som nejedla cele doobedu pred cisarskym ktory mi robili cca o 14tej a po cisarskom som nemohla jest a pit este 2 dni, takze mi davali len infuzky glukozy

smejko1
6. nov 2008

dakujem za rady babule..... pit isto teda budem.... mam mat spinal.... no a tiez si neviem predstavit lezat na chrbte..... to sa nemozem prevalit ani na bok?
musim muzikovi pripomenut ako sa robi polievocka.... nech mi ju potom nosi 😉

petrahy
6. nov 2008

smejko to veru nie a nebodaj chciet sa zohnut z postele a podat si vodu mohla by si mat potom komplikovane bolesti hlavy a myslim ze ani nebudes moc vladat, budes rada ak ti sestricky na druhy den pomozu a tu polievku si daj doniest urcite z domu mne to dost pomohlo a to mi ju varila ,, svokra" na moje vyslovne zelanie 😕 😀

smejko1
6. nov 2008

OK, nebudem sa kotulat nikam 😀
ale ziadna tu nepisete o tych vyvodoch... ake to bolo ked Vam to vyberali? alebo citili ste niekto aj ked Vam ich zavdzali?

simona55
7. nov 2008

cav. trocha to ttak stekli pri zavedeni aj trolinka boli ale dasa vidrzat amislis na kateter ze? neboj to nic ja som mala 2 cekcie a psledni bol nedavno 28.6.08 ateras su uz aj take stehi ze ani ich nevyberaju uz som to videla na izbe bola pani tej sa vhojili do rani ale mne ich viberali trovha to stipalo ale len tie bocne .

majaaita
7. nov 2008

Smejko, na pití po spinálu je dobrý koupit si Rajec vodu nebo nějakou jinou lahev se sportovním netekoucím uzávěrem, nesmíš totiž zvedat hlavu a z brčka se pije blbě.

Cévku do močového měchýře mi zavedli cca hodinku před operací, vyndali po 24 hodinách, když jsem vstávala.
U druhého císaře jsem měla i drén, ten mi vyndali po dvou dnech, fuj 🙂

Stehy po pěti dnech, vnitřní mi teď jeden vyhnisal, ale nic vážného, u prvního císaře bez potíží.

ada11
7. nov 2008

Ja som mala 2 sekcie, obe v celkovej narkóze. Pri druhej sekcii mi dali na výber, či chcem celkovú alebo spinál. Vybrala som si celkovú. Pred plánovanou sekciou sa nemá jesť ani piť aspoň 6 hodín, po sekcii je tekutá diéta/ samozrejme nie hneď/, potom kašovitá a až potom normálna - racionálna. Pri prvej sekcii som mala katéter 2 dni-predčasný pôrod, pri druhej sekcii ma vycievkovali jednorázovo.

llaayllaa
9. nov 2008

ja by som tiež radčšej ešte raz sisarsky ako prirodzený porod

avanka
10. nov 2008

ja som mala planovanu sekciu v spinale, od polnoci nic nejest a nepit, rano mi dali infuzky, kateter a o 9,08 sa malinky narodil 🙂
Potom ma previezli na izbu, hlavu som sem tam zdvihla, ked som sa pozabudla 😀 ziadne bolesti hlavy som nemala...poobede som sa uz prevalovala na bok, lebo mi Lukaska priniesli a ja som ho chcela poriadne vidiet
Po 24 hod sprcha, vybratie katetra (absolutna pohoda oproti zavadzaniu), stahovanie sa na nadstandardnu izbu, po 3 dnoch jedlo (brr) a po 7 dnoch domov...
pohodicka a tesim sa na svoj druhy cisarsky, snad o 3 roky 😀 😀

miah
10. nov 2008

ahojte baby, taka otazocka 🙂 kedy ste po cisarskom opat zacali s pohlavnym zivotom? 😝 😀

certica
10. nov 2008

jej miah, ty uz to mas za sebou? gratulujeeem 🙂 😎 . a kde si nakoniec rodila?

certica
10. nov 2008

s tym pohl. stykom...my sme zacinali skoro (po tyzdni pri prvom sc a 8 dni to bolo teraz po druhom), ale mala som to odobrene. zalezi, ako sa citis. ja uz som ani nekrvacala v tom case, az neskor

miah
10. nov 2008

ano, uz je to za mnou 🙂 nakoniec v celkovej narkoze, ale som rada, lebo ked som uvidela tu salu, tak mi prislo tak zle, ze keby som mala spinal asi by ma museli ozivovat 😀 rodila som nakoniec v Banskej Stiavnici 🙂 ja este krvacam, ale stale dufam, ze uz to kazdym dnom prejde a budeme moct ist na to 😵 😵

certica
10. nov 2008

tak potom opatrno 😀 🙂

miah
10. nov 2008

jasne 🙂 opatrnosti nieje nidky dost :-P

avanka
10. nov 2008

Miah, my po nejakych cca 3-4 tyzdnoch, ked som prestala krvacat 🙂 aj toto je jedna z vyhod sekcie 😀 😀

ajvi
10. nov 2008

ahojky,
mozna uz tady takova diskuse byla, ale nemum silu cist vsechny stranky zpatky 😉 . Mela jste nektera prosim po cisari problem se sexem. jsem uz 5mes. po porodu a bohuzel problem stale trva. kontrola po 6ned byla v poradku. chut by byla, vsechno je ok až na samotny pohl.styk - boli to, jako by to nebylo pruzne, ale napevno. nepomaha ani lubrikant... ☹

daduda
10. nov 2008

ahojky ajvi, no já jsem byla na tom podobně do +- roka po porodu, pak se to pomalu zlepšovalo, nevím jestli je to normální, ale ptala jsem se i své gyndařky a ona řekla, že někdo to tak může mít, tak jsem to brala tak, že jsem zase vyjimka, 😖 . Používali jsme s manžou hodně lubricantu, dlouhé - až manžu lituju - předehry, ale vydrželi jsme a vzájemně se podpořili, i když sem tam hádka proběhla, protože co si budem povídat, když to není příjemné, tak se i chuť ztrácí, ale jsem ráda, že jsme to vydrželi - teď čekáme druhé a sex je lepší....

Ale pokud si nebudeš jista, za zeptání na gyndě nic nedáš.. 😉

damin
10. nov 2008

A jak je to s kojením po císařským řezu? Po normálním porodu jsem měla mlíko do 36 hodin. I když se mi zdá, že už přes měsíc se mi v prsou cosi tvoří.

daskak
10. nov 2008

ahoj, mne sa mliecko po cisarskom urobilo do 24 hod,a kojime sa doteraz 🙂

petrahy
10. nov 2008

damin co sa tyky mna a kojenia prve pokus o kojenie zly sen pomahali mi sestricky a nic moc nerzkojila som sa ani po prepusteni z porodnice malu previezli na Kramare a mna pustili domov. Takze kojenie nula bodov. druhy cisarak rozkojila som sa trosku doma ale pridavala som UM a po mesiaci sme presli uplne na UM. Tretie som kojila 3mesiace mala som zase velke stresy manzel po sluzobkach a ja sama na tri deti. Takze pokial budes v pohode mozno budes kojit. Poznam take co sa rozkojili pri cisaraku uz v nemocnici a vydrzalo im to. Zial niekto musi davat aj UM od zaciatku ako ja. A ked si kojila prve budes kojit asi aj to druhe. takze vela uspechov 🙂

damin
10. nov 2008

Děkuju, první jsem po normálním porodu kojila skoro 2 roky. Mám jen obavy - jak to právě půjde po císaři, když je to plánovaný ráz na ráz a to tělo se na to samo nepřipravuje.

mirko
10. nov 2008

ahoj mne sa mlieko zacalo robit tiez asi 24hod po cisarskom ako pise daskak,ja som mala celkovu narkozu , maleho mi doniesli na pooperacku hned rano ako som sa prebrala a nosili mi ho az kym som sa "neprestahovala" na izbu, , a kojili sme 8mesiacov 😉

ajvi
10. nov 2008

daduda, díky za odpo...taky si říkám, že se to snad zase spraví. císaře jsem mela plánovaného a ze začátku jsem se s tím nemohla smířit a švagrová co taky rodila cs mi říká:tak aspoň budeš moct hned v pohodě sexíkovat...a ono prdlačky....no co 😒
damin: kojení po cs v pohodě, malému je 5m a je jen kojený /a to i přesto, že mi ho poprvé na kojení přinesli až po dvou hodinách a první dva dny jsem ho nekojila v noci kvůli injekcím proti bolesti/

veracruz
17. nov 2008

ahojte, je dost pravdepodobne, ze ma caka cisarsky kvoli polohe babatka - KP... chcem sa vas spytat, kto vam bral krv na predoperacne interne vysetrenie... obvodna mi odmietla, internisti tiez a zajtra dufam, ze ma neodmietne moj gynekolog... dakujem...

certica
17. nov 2008

tak na predoperacne by ti mali brat krv v gyn. poradni (uz priamo v nemocnici, kedze by si posledny mesiac mala normalne chodit tam)

veracruz
17. nov 2008

certica, ja chodim do BA a byvam mimo, tak sme sa dohodli, ze mi spravia vysetrenie u nas v meste... nevedela som, ze to bude taky problem...

jaa
17. nov 2008

Holky já koukám,jak brzy poCŘ jste už mohli sexíkovat 😒 .Já jsem 7t po a bolí mě sval po řezu.tak na to nemám ani chut.navíc to nebyl plán.cř a tak vše dole bylo plně nachystané. ☹ A navíc pořád špiním.ne moc,ale přeci.Jeden den ano,druhý ne.A tak se to střídá.... 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre