Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

jaa
17. nov 2008

Jo a před Cř jsem snědla celou čokoládu,broskev a 2 rohlíky.Vypila litr minerálky a snědla ještě pytel bonbonů.na sále mi dali půl litru jontového nápoje.A pila jsem hned,jak jsem se vzbudila.Mlíko jsem měla do 36h a to mi malou dali až druhý den ráno.Plně ji kojím a v 6t má 2kila navrh od por váhy.Z por.šla s por.váhou a 5tý den. 😉

pepka
17. nov 2008

veracruz, mne vzali krv na internom, bez slova protestu, sami od seba ...

pepka
17. nov 2008

inak sranda, vsade su zauzivane ine sposoby, ked citam, ze ste mali zakazane vstavat z postele tak dlho, u mna to bolo prave naopak.....
mala som planovanu sekciu, od siestej vecer som nemohla jest, od polnoci pit. Na salu ma nakoniec vzali az tusim o stvrtej poobede po celodennom cakani na nemocnicnej chodbe v strese, hlade a smade ako hovado. Mala sa narodila 16,30, dve hodky som musela lezat s vrecom piesku na bruchu a okolo 22-hej vecer ma uz sestricky vyhanali z postele, nech sa postavim, idem vycurat a osprchovat. Stali nad nami ako gestapo (boli sme na izbe 3 baby, vsetky po poobednej sekcii) a hulakali, ze to je pre nase dobro ked nam nepomozu vstat, ked sa mi zatocila hlava, sadla som si spat na postel a zase kricala, ze nech jej poviem, ze mi je zle, kto ma bude zdvihat zo zeme, ked odpadnem, hadam nie oni..... Tak som nejako presuchtala na druhy koniec tej nemocnicnej dlhej chodby, sla na zachod (kedze do toho divneho lavora, co mi strcili pod zadok v posteli som to nedokazala spravit), nejako som sa osprchovala..... No ale co uz, brala som to tak, ze kazdy vstava obcas ritou hore. Okrem tychto sestriciek som ale mala z celeho cisarskeho dobry pocit, aj z lekarov a personalu....
Inak cievkovanie som necitila ani ked zavadzali ani ked vytahovali, robili to este v znecitliveni, rodila som so spinalom....

lulu77
18. nov 2008

no mna poslal na interne moj gynekolog, napisal mi sprievodny listok, bola som tyzden pred zakrokom, zobrali mi krv, natocili ekg, pani doktorka ma popocuvala a pozrela ci nemam krcove zily, to bolo vsetko

veracruz
18. nov 2008

pepka, lulu, mne na internom povedali, ze krv berie obvodny lekar, oni potom robia ekg a pod a pisu hodnotiacu spravu... ale dnes som donutila obvodnu, aby mi krv zobrala... storcovala sa, ale nedala som sa...

berunka
18. nov 2008

holky mela jste nektera planovaneho cisare?jak jste to snasely,mely jste epidural?a kdy vas cevkovali?

akrima
18. nov 2008

Ahoj Berunka, ja som mala planovany cisarsky, dost som sa bala, ale cele to dopadlo perfektne. Bola som znecitlivena iba od pasa dolu. Zavadzanie epiduralky som skoro vobec necitila. Na sale som bola cca 50 min. Malicka sa narodila 8.40h a na obed mi uz zacali bolesti. Neviem, ci som taka citlivka, ale bolesti boli hrozne. Najskor som hrala hrdinku, ze nic od bolesti nepotrebujem, ale nakoniec som musela aj tak sestricky poprosit. Z postele som vstavala za 24 hodin. Presla som k umyvadlu a stacilo! Cievkovana som nebola, s tym skusenosti nemam.

apfele
19. nov 2008

Ahoj Berunko, i já jsem měla plánovaného císaře z důvodu polohy mimča KP. Nástup do nemocnice jsem měla den dopředu, kdy mi udělali jen příjem. Druhý den v šest ráno jsem měla přípravu - krystýr, vycévkování, první infuzi, na sál jsem měla jít v 9.30, bohužel měli akutní případ, takže jsem se na sál dostala až ve 12 hodin. to čekání bylo nejhorší, člověk to chtěl mít už za sebou... malý se narodil ve 12:14, v jednu už jsem ležela na JIP. Měla jsem spinální anestezii. Musím říct, že jsem se toho bála, ale nakonec to dopadlo dobře. Nejhoší je, že necítíš nohy, a pak jsem jen cítila jak mi někdo trhá s dolní částí těla ( to vytahovali malého) - nic moc pocit, udělalo se mi trochu nevolno. Druhý den je dost hozný vstát z postele, ale dá se to. Mě všechno došlo až druhý den po císaři večer když jsem byla na odd. šestinedělí, člověk o tom začal přemýšlet atd. Chytla mě hrozná deprese, do toho jsem měla teploty, jak se mi spouštěla laktace. Prostě jsem si to vyžrala až do dna. Ted jsem dva měsíce po porodu a říkám si, bych do toho šla znovu, ale až za pár let 😀

molicova
19. nov 2008

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat. Rodila jsem před 3 týdny císařem. Po jaké asi době se bříško dostane do normálu. Dostala jsem cvičení na bříško, ale nějak se nic moc neděje. Díky Míša

kalo
19. nov 2008

molicova: moc ráda bych odpověděla, ale to je u každého úplně jiné...Záleží na tom, jak si měla pevné břišní svaly před těhu a v těhotenství, kolik si přibrala atd. Někdo má bříško za chvíli pryč, někdo až třeba za rok..
Já po porodu měla "propadlý lavor", ale povolená kůže se stáhla až tak za 2 měsíce. Posilovat bříško jsem začala na šikmé 3 měsíce po porodu a přímé tak 5-6měsíc po. Hlavně nespěchat, ať si něco neuděláš..Cvičit, až to bude úplně zahojené. Teď mám bříško hezčí než před těhu 🙂

lyzenka
19. nov 2008

ja mám bruško stále....ale je to aj dedičné (mama má také brucho aj babka mala brucho a bola pritom chudá)

ajvi
20. nov 2008

molicova
já byla před CS hubenour, ted skoro půl roku po mám ještě o kilo méně než před těhu a přesto mi bříško pořád zůstává - teda spíš ta vytahaná kůže. a to jsem poctivě cvičila co mě naučili ještě v porodnici, od třetího měsíce co mi poradila por.asist, teď už začínám přidávát po troškách klasické cviky. břísko se zmenšuje, ale pomaličku.
asi je to u každé opravdu jiné

molicova
20. nov 2008

diky za odpovedi. Jsem totiz v patove situaci. Vejdu se krasne pres stehna a zadek do dzinu, ktere jsem nosila pred porodem, ale bohuzel kvuli brisku a jizve to docela tlaci. Takze mi asi nic jineho nezbyde, nez si koupit uplne nove dziny. Protoze, asi behem mesice to brisku nezhubnu. Tak to necham byt a koupim vetsi kalhoty.

ajvi
20. nov 2008

moli, mě to šlo dolů nejvíc mezi 2-3 měsícem. to už jsem se v pohodě vešla do všeho oblečení.

pavlina05
24. nov 2008

holky, mě šly kila hodně dobře dolů. vážila jsem před těhu 61 kg, te´d mám 57 kg. chodím hodně ven s kočárkem a kojím furt o 106 😎

katakata
24. nov 2008

pipka, nerodila si nahodou na kramaroch? lebo to ako by som pisala ja svoju skusenost, az na to ze ja som sa do lavora v pohode vycurala 😉

sarkal
24. nov 2008

Ahojky tak já pro nepostupující porod měla císaře.Bylo to pro mě vysvobození.Čtyři hoďky jsem trpěla na sále než se rozhodlo pro císaře,během toho mě dvakrát cévkovaly,protože jsem potřebovala na malou a do mísy,kterou podemňe daly to prostě nešlo.Byla jsem už úplně hotová a mimo,jako cítila jsem to,ale to bylo nic oproti těm bolestem.Pak mě cévkovaly když se rozhodlo pro sekci,manža byl u všeho toho a já mu to nikdy nezapomenu.Jinak když jsem přišla po týdnu domů,měla jsem o 8kg méně a teď už se vejdu do riflí před těhu 🙂
Takže aspoň tak.Jak jsem se vždycky císaře bála,tak teď s odstupem si říkám,že to nebylo tak hrozný,jizva sice ještě trochu bolí,ale ten brouček co tady spinká v postýlce zato doopravdy stál 🙂 .

smejko1
24. nov 2008

ahojte, ja som 13 dni po a stale mam brucho....... fakt ma to prekvapilo........

dvojka
25. nov 2008

ahoj holky
já jsem dnes 13 den po císaři a začalo mě celkem dost píchat v podříšku.Nekrvácim.
Mám celkem strach aby tam nebyl zánět.Tak se chci zeptat jestli to některá nemáte také.
Jinak pravidelně nekojim.Rodila jsem v 33tt a malá je na jipce.Takže když tam jedem jí nakojím a jinak odsávám mlíčko.
Ty bolesti mě ale překvapily.

kerze
25. nov 2008

No nevím holky, já měla spinální anestezii a jak odezněla, hnali mne z postele do sprchy - prý čím dřív se začne, tím rychlejší je regenerace - 24 hodin to určitě nebylo - večer jsem rodila a ráno už musela vstávat. A cévku mi vzali taky, prý abych k tomu vstávání měla motivaci...Je fakt,. že jsem šla 4 dny po císaři dumů - jako po normálním porodu...

mobina
26. nov 2008

Kerze ono asi jak kde a jak u koho. Já rodila 33 hodin a večer bych určitě nevstala. Ráno jsem byla ráda, že si sednu, s pomocí rehabilitační jsem došla do sprchy a zpět. Na 6nedělí mě převáželi a cévku mi nechali o den dýl a fakt jsem byla ráda. Co jsem ale sama začala dělat už na Jip bylo převracení z boku na bok v posteli, abych se trochu rozhýbala a zvykla si na bolest břicha.

bianca
26. nov 2008

ahoj

ja som mala tiez cisarsky v spinaly a druhy den ma hnali z postele.Bol to des ale vdaka za to.Cevku mi nechali do rana a potom hop na normalnu izbu a hned druhy den mi doniesli malu na stalo a Na 5 den sme sli domov.
Teraz mam maly problem ale nie koli cisarskemu ale koli spinalu

mobina
27. nov 2008

Bianco mě taky hrozili záplatou po spinalu. Měla jsem šílené bolesti hlavy a prý by se mi okamžitě ulevilo. Ale já nechtěla zase dalších 12 hodin jen ležet, takže jsem to riskla. Patrně jsem tedy ještě měla bloknutou páteř z toho jak jsem hodiny a hodiny prodýchávala kontrakce, nicméně mi bylo doporučeno pít kolu nebo kafe, litry vody a spát bez polštáře. Naštěstí mě to pak přešlo asi 6 den.

petrahy
27. nov 2008

mobina co myslis tou zaplatou? Krvava zatka? Mne ju museli robit na treti den. Previezli ma na ARO z ruky zobrali 10ml krvi a pichli to do chrbtice na miesto vpichu po spinale. Poviem vam bolo to naozaj po tych troch dnoch ako keby som vosla do raja. Velmi rychlo to zaposobilo.

levik82
27. nov 2008

Ahojte, ja som mala cisarak pre nepokracujuci porod. Do nemocnice som sla o jednej v noci, o jednej poobede stale rovnaky stav ako po prichode - otovrena na 6prstov ale babo vysoko. Ani oxytocin nepomahal. Tak som si uz sama vymodlila cisarsky, lebo kontrakcie kazde 2min uz boli ozaj neznesitelne. Baby ktore rodili planovanym cisarskym sa cudovali preco vcetsi prominenti chcu cisarak lebo ich rez bolel, ale pre mna to nebolo nic v pororvnani s kontrakciami. Sa mi to zdalo ako ustipnutie vcielkou 😉 Az na to ze som zostala po porode anemicka a museli mu dat transfuziu krvy lebo ked ma chceli na dtuhy den postavit odpadla som. Preto sme sli domov aj az na 5. den. maly by mohol ist uz na 4., ale ja som mala stale nizke hodnoty hemoglobinu tak si nas tam nechali este jeden den. Bleda jak stena, ale stastna mamicka 🙂 Cievkovana som bola, to som asni necitila. Ani zavadzanie - to bolo v kontrakciach, takze to som vazne okrem nich nic necitila, ani vyberanie na 3.den. A to som sa toho tak bala. Ale nebolo coho sa bat 😉 A bola som uplne uspata pri cisaraku. Kebyze rozmyslaju o spinali asi ich zrusim, tak som sa na ten spanok tesila ako na vykupenie 😀
Pocas kontrakcii som manzelovi povedala ze druhe dieta nechcem 😝 ale na druhy den po cisarskom som uz bola tak daleko ze beriem aj druhe 😉 ale LEN cisarskym 😔

mobina
27. nov 2008

Petro přesně tak 😉

bianca
27. nov 2008

mobina u mna sa nejdna o zatku ale o to ze i po 2 mesiacoch od porodu si necitim polovicu stehna.Iba take mravencie.Zajtra idem pre listok k neurologovi.Ja som mala spinal celkoo blbo pichnuty.Len ma stve ze sa to stalo mne po 7 rocnej praci na ARE 😀

bevab
27. nov 2008

Ahojte, tie ktore ste rodili cisarskym pre nepostupujuci porod. Ako dlho to trvalo kym sa rozhodlo o cisarskom ? Dali ste si teda naskor epidural, predpokldam, ze spinal ani nic ste uz potom nedostali ? dakujem za rady 🙂

lucka79
27. nov 2008

Ahojte,zo zdravotnych dovodou musim rodit cisarskym,ale ked uz sa da vybrat medzi celkovym a ciastocnym uspatim,tak si radsej vyberiem epidural,lebo by som hned cchela vidiet male.Som silno proto cisarskemu rezu,ale inak mi lekari nedovolia rodit,vraj by som pri spontannom porod emohla umriet,vykrvacat a td...Takze nemam na vyber.Potrebovala by som vediet,ci moze bit u toho manzel,ci epidural boli ako ho pichaju do chrbtice,a kedy treba ist do nemocnice.Mam aj nahlaseny odber pupocnikovej krvy.Velmi sa bojim toho cisarskeho.Dcerku som rodila pred 9 rokmi a prirodzene,sece to trvalo 2 dni ale nelutujem to.Teraz som v 30.tt a cakame dievcatko.po epidurale musim ako dlho lezat?Bud eto potom velmi boliet ked zacnem spodok citit?Dostanem lieky na bolest i ked chcem kojit?Pride mi mlieko normalne?Daju mi hned malu k prsniku?Som z nitrianskeho kraja-Komarno.Ma s tym niekto skusenosti?Mozem si vybrat porodnika?Kolko asi stoji rosit ked si vyberiem lekara?Ako dlho musim byt v nemocnici po cisarskom?No mam este vela otazok,ale tie najvacsie som uz napisala.Budem sa tesit ked mi na par niekto odpovie.Velmi pekne dakujem.

petrahy
28. nov 2008

lucka mne naplanovali cisarsky rez na presny datum den pred tym som isla na prijem od polnoci som nic nejedla a nepila. Bola som v poradi druha na salu ma doviezli dali kateter, zabandazovali nohy, pichli epidural a potom napojili na infuzku a manzetu na meranie tlaku. Pri cisaraku u nas v nemocnici nie je dovolene mat nikoho ☹ hned ako sa maly narodil tak ho dali do poriadku a potom mi ho priniesli ukazat. Neviem po akej dobe mi maleho prilozili, ale nosili ho poctivo prikladat k prsniku. Po 24hod. lezania na chrbte prisli sestricky pomoct vstat a osprchovat. Samozrejme medzitym robili aj ocistu na posteli. Injekcie od bolesti davali bez problemov, len si treba pytat. Ja som bola sedem dni v nemocnici tu je taky zvyk ze stehy sa vyberaju na siesty a siedmy den. Inak viem ze je to niekde aj inak. Netreba sa zbytocne bat. Jedine upozornenie nepokusaj sa po cisaraku sa z postela zohnut lebo mozes mat komplikovane bolesti hlavy. Je dobre ak si z domu donesies flasky zo sosacikom a z nich budes popijat zle sa pije z pohara. Ak este nieco chces vediet v klude sa opytaj ja mam cisaraky tri. Jeden v Blave a dva tu u nas v Skalici.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre