Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

fafa
26. okt 2006

Vavka, nevies sa rozhodnut? Ja som tiez mala taky problem a "ukecali" ma asi 10 min pred sekciou.

vavka33
26. okt 2006

Ja som rozhodnuta,len sa pytam.A este po tom,ako som malinku vcera videla na sone....?Nedovolim aby sa jej nahodou nieco stalo

fafa
26. okt 2006

No a rozhodla si sa pre epi alebo celkovu? Sona su strasne mile... Az mi je luto, ze to uz asi neabsolvujem. Nevies, ako je to s tretim dietatom po sekciach? Ale ty budes mat vlastne len prvu, tak ta to asi velmi netrapi... 🙂

vavka33
26. okt 2006

Ja chcem epi?nechcem buvat,ked sa mala 1.krat nadychne 🙂
Neviem,ale po dvoch sekciach odporucaju dalsiu,aby sa ti nahodou pri tlakoch neroztrhla maternica

andrea.m
26. okt 2006

No čo ja mám info tak po 2 sekciách už vôbec neodporučajú deti,lebo tá maternica by sa mohla roztrhnúť už počas tehu v prípade že by bolo veľké bruško.Vraj je to len na vlastné riziko.Skús sa ale radšej opýtať svojho lekára čo on na to.

vavka33
26. okt 2006

Moja kolegyna ma 4 syna a vsetkych sekciou,nikdy ju nik neoradzal od alsj tehotnosti.Tak neviem

lola55
26. okt 2006

Vavka33, Bellasandra bola pod celkovou narkozou....mame spolocnu lekarku, ktora pri cisarskom preferuje radcej celkovu narkozu...
Ja teraz cakam 1.dieta, no ako som uz pisala pred rokom som absolvovala gyn.operaciu a sekciu mi bude robit cez ten isty rez. Budem moct mat potom este aspon 1. dieta?
Vavka a ako bolo v HC? 😉

grettka
26. okt 2006

vavka33, to je mi zvlastne, ze vsetkych staroch mala sekciou, pretoze pokial viem, prave zo zdravotneho hladiska, svetova zdravotnicka organizacia po tretej sekcii odporuca sterilizaciu zeny.. Aspon tak to bolo rped par rokmi, teraz neviem. A v podaktorych nemocniciach u nas sa robi uz po druhom, samozrejme vtedy musi dat zena pisomny suhlas... to viem, pretoze sestrnici to tak urobili po dvoch, samzrejme nebola k tomu donutena, ale lekar jej to odporucal.

fafa
26. okt 2006

Ja som tiez mala dve sekcie a ponukali mi sterilizaciu. Ale dost mi o tom dr. rozpraval, ze je to uz nezvratne a tak. Aby som sa poriadne vedela rozhodnut. Tak som si to nedala. O tretom dietati zatial neuvazujeme, ale mozno...tiez si myslim, ze je to dost velke riziko.

vavka33
26. okt 2006

Neviem,ona mala fakt vsetkych 4 sekciou,keby jej niekto povedal o sterilizacii,asi ho zabije,pretoze ked zena colen raz potrati vytuzene babo,tak potom je stastna za kazde ktore caka-teda aspon ona.
Loli,pisala som to tusm v januarovkach,ale bolo to nieco uzasne!Lekar prijemny,a zazitok neskutocny.Fotky mam v albume/pozri/ a komplet cele vysetrenie je na dvd.

lola55
26. okt 2006

Vavka33...tak to som rada....fotky su krasne, nooo a niekedy sa hovori ze divecata nie su nikdy iste....ta Vasa slecna Vam ju ukazala v plnej parade 😀 Uz len uspesne prezit cisarske a mozme sa tesit 😉

grettka
26. okt 2006

vavka, je rozdiel potrat a cisarsky...

vavka33
26. okt 2006

Gretka,potrat je prerusenie alebo ukoncenie tehotenstva ,kym cisarsky rez je porod cez brusnu dutinu-rezom.Cisarsky sa vola preto,lebo to bolo zavedene v minulosti,za vlady cisarov,aby ulahcili porod bohatym panickam.Staci ti to tak

vavka33
26. okt 2006

Lola,dufam,ze ta mala nebude daka exhibicionistka 😀
Aj ty ides rodit cisarskym?

grettka
26. okt 2006

vavka, dakujem za obsirne vysvetlenie, ale velmi dobre viem aky je rodiel medzi potratom a cisarskym, nemusis ma druhy krat poucovat....

vavka33
26. okt 2006

A tak potom prepac,ale to predtym vyznelo,ze sa to pytas,pozri si to o 3 riadky vysie.Tak som to asi nepochopila.

mitinka
26. okt 2006

ahoj bell ja to vravim stale niet horsej bolesti ako cisar,ze?? bolest ako svina!!!! ☹

ninocka
26. okt 2006

ako u koho

mitinka
26. okt 2006

mas pravdukazdy ma prah svojej bolesti ale ked pise ze s bolestou bola prekvapena tak ju mala asi poriadnu

sunnysan
26. okt 2006

Ja som rodila v auguste, 1. krat, cisarskym rezom a s epiduralom, bol to taky divny pocit, kedze som citila, ze nieco so mnou robila, ale nastastie som to nevidela, ale inak to bolo super, vobec nic ma nebolelo ani predtym ani potom, maly sa narodil o 3. rano a cez den som uz v pohode chodila, ziadne bolesti som nemala, citila som sa super a za par dni som uz o porode ani nevedela...tiez som mala pred par rokmi gynekologicku operaciu a rez mi robili na tom istom mieste, vtedy som sa po operacii liecila poriadne dlho, neda sa ta ani porovnat. Ak niekedy budem cakat 2. dieta a bolo by to mozne, vybrala by som si zase cisarsky,urcite niektore mate s tym aj zle skusenosti, ale pre mna to bola parada...

fafa
26. okt 2006

Maly sa narodil o tretej rano a ty si uz cez den chodila???

snilko7
26. okt 2006

ja som malého tiež rodila cisárskym a tiež som nemala žiadne potiaže. Narodil sa ráno o 8 a už na obed som vstala z postele a išla na WC, trošku som pociťovala také tlaky pri močení, ale inak v pohode. Ale ak budeme čakať druhé bábo a bude to možné, chcela by som rodiť už radšej normálne, predsa len nie je to operácia. A cisársky je vlastne operácia, je to násilný zásah do človeka - aspoň ja to tak pociťujem

mitinka
26. okt 2006

snilko7 mas pravdu je a poriadny!!to ja som sa nemohla este ani po tyzdni postavit s hroznymi bolestami ronila som krvave slzy!!! ☹

fafa
26. okt 2006

Ja som sa cudovala, lebo som mala 2x cisarsky a vzdy som lezala 24 hod skoro bez pohnutia na posteli. Ale asi je lepsie skor vstat, lebo ja som mala zavrate.

mitinka
26. okt 2006

asi je lenze mne ovedal sam anesteziolog vstat az okolo osmej a to som bola dokoncena 12:30.mala som tiez hrozne zavrate ostavalo mi zle po chvilach som stavala ale s obrovskymy bolestami ☹

yesno22
26. okt 2006

snilko, je cudne ze ta pustili z postele, vacsinou zeny musia 24 hod. lezat na pooperacnom...aj ked je pravda, ze aj kamoske pomohli na vecko ani nie 8 hod. po cisarskom, lebo sa citila dobre.. 🙂

sunnysan
26. okt 2006

fafa, ano, cez den som uz chodila, samozrejme, ze najprv som pomaly skusala a len tak po izbe, ist na wecko a tak, ale naozaj oproti tej operacii predtym, co bolo podobna, som sa citila o 200% lepsie a zotavila som sa chvalabohu velmi rychlo, kedze sme v zahranici a nemam tu pomoc s malym, len seba a partnera, takze som bola velmi rada, ze to tak dopadlo a naozaj mi to bolelo len velmi malicko a epidural bol uplne super, ziadne vedlajsie ucinky som nemala.

fafa
26. okt 2006

aha, tak ty si rodila v zahranici a kde? a preco cisarsky? ja som mala rodit vo Fr., ale rozhodla som sa pre Slovensko, lebo som chcela aj druhy cisar a tam by mi ho asi nespravili.

lucija76
26. okt 2006

Ahojky,nahodou jsem zabrousila do vasi diskuse,mam dotazek: Fafa,ty zijes ve francii? Ja totiz taky,tak jsem zvedava,a podle fotecek v tvem albu mi to pripada skoro jako u 'nas doma',ja bydlim s pritelem v La Baule v Bretani ;)

andrea.m
26. okt 2006

ja som tiež vstala 8 hodín po sekcii,lebo som sa nechcela dať vycievkovať a nedarilo sa mi vymočiť sa do misy 😖 bola to hrozná bolesť tie prvé kroky,ale urýchlilo to moje zotavovanie 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre