Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

cernovlaska
21. jan 2009

Pychule,ahoj 🙂 já mám taky jizvu moc hezkou,ani stehy mi nevyndavali,mám samovstřebávací,jen mi při odchodu domů ustříhli na obou stranách uzlíky a bylo hotovo 😉 po CS jsem byla 24 hodin na pooperačním,kde mi 1x dali léky na bolest a to hned jak mě dovezli ze sálu,pže jsem si myslela,že mám pořád kontra,jak jsem byla zblblá 😕 ale pak už jsme si nic píchat nenechala,nebylo třeba,neříkám,že jsem byla hned jak laňka,to první vstání z postele nic moc,ale po sprše a když přišel přítel a přivezli malýho,tak už mi bylo hej 😵 jen při vstávání z postele pozor,musíš přes bok,jinak to doooost pálí a o spánku na boku si taky nech pár dní zdát 😕 břicho se mi už taky zatáhlo a taky mi zůstal špek,ale už jsem začla cvičit,tak snad to půjde rychle 😅. Kojení bylo dobrý,pže se může kojit v sedě,ale mě se udělalo mlíčko až 4-tý den,tak jsem z toho byla trošku špatná a domů nás pustili 5-tý den,ale jen proto,že měli plno a my jsme byli bez problémů,jinak se tady v Plzni zůstává po CS 6 dní 😵

Nikolic:jj bandáže se,pokud vím,dávají při každý operaci a taky jsem je při CS měla,jen jak už pospíchali na sál,tak mi PA blbě zabalila levou nohu,ta bandáž tam byla zmuchlaná,takže,když mi je pak už na šestinedělí sundali,tal jsem měla nohu samej oteklej buřtík a nebylo to zrovna příjemný a ještě jsem dva dny nosila stahovací punčochy,dokud jsem se nezačala víc hýbat 😵 tak hodně štěstí 🙂

nikolic
21. jan 2009

Všem moc děkuju za informace,koukam že má každý jiný zkušenosti,ale nějak to dopadne.
Ćekáme holčičku,tak se už moc těšim a to je nejdůležitější 🙂

pychule
21. jan 2009

Taky moc děkuju za odpovědi!!!!!!!!!!!!! Je to velmi poučné, hlavně jste HOLKIIII statečné a všechno jste to zvládly i když to nebylo zrovna lehké:::---))))))))))) Vím jak bolí zhnisaná a zlomená pánev, tak snad to takové nebude!!!!!!

Všem rodícím či čekatelkám - hlavně zdraví pro celou rodinku 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

boogie
22. jan 2009

ahojte všetci,chcela som sa opýtať mám za sebou dva cisarske rezy ,teraz som v 5tt a čaká ma tretí ale moj doki nejako nad tým krúti hlavou a dokonca ma prehováral na upt čo v žiadnom prípade nepripustím.Má tu niekto skúsenosť s troma cisarskymi rezmi.Dakujem za každú odpoved

ibinecka
22. jan 2009

ahoj boogie, ja som tiež 2x po SC a teraz som v 7 mesiaci. Môj lekár bol práve za to aby som si to nechala a teraz sa teším že to ozaj bolo správne rozhodnutie aj keď aj ja som bola preto aby sme mali ďalšie bábätko. Poznám viacero žien ktoré mali 3x sekciu a zvládli to v pohode. To sme proste mi ženy 😉 Odkiaľ si?

ivana24
22. jan 2009

Boogie: Ahoj, mám kamarádku, co má za sebou 3sekce a to ta poslední byla s dvojčaty a je v poho. Vím, že to hodně taky řešila a nakonec do toho šla. Měli dvě holčičky a chtěli kluka. No a dvojčátka vyšla holka a kluk 😅

lienocka235
22. jan 2009

boogie .. rizika dost zavisia aj od casoveho sledu CS.. teda.. po akom case od posled. porodu si tehu..

katka1981
22. jan 2009

zukab: dakujem a vam vela zdravicka

katka1981
22. jan 2009

Rodila z vas niektora cs na antolskej? Mohli ste mat pri sebe manzela?

anettad
22. jan 2009

Katka 1981, ja som tam mala 2x sc, ani raz pri mne manzel, byt nemohol, caka sa vonku na chodbe pred operackou. Male mu potom ukazu, a hned odvazaju v inkubatore hore na 4 posch. k novorodencom, tam moze aj otecko naobliekany v mundure. 🙂

katka1981
22. jan 2009

anettad: mala si clekovu alebo spinal? Nechybal ti tam manzel? To kazdy lekar nedovoli, alebo sa da niektory aj ukecat? Ja chcem manzela pri sebe ak by som mala cs a spinal, inak sa pokakam od strachu.

anettad
22. jan 2009

1x som mala sc necakane maly nevedel prejst porodnymi cestami to som mala celkovu anezstezu, a pri druhom som mala spinal. Manzel mi tam ani nechybal, nemala som cas na neho mysliet. Podla mna ti ani jeden lekar nedovoli byt na sekciovej sale. Tam si obklopena anesteziologmi a porodnikmi takze nicoho sa nemusis bat, ja som to prezila 2x a sla by som dotoho este raz, ale dalsie uz neplanujem 😀 Rada na porody spominam. 😉

katka1981
22. jan 2009

anettad: a co bolo lepsie pre teba celkova alebo spinal? Zotavenie a vsetko... A ake su tam sestricky..... a kedy ta prestalo boliet brusko?

anettad
22. jan 2009

Asi lepsia bola celkova, lebo ta na nohy postavia za 12 hod. Po prvej sekcii je to ok, zotavujes sa rychlo, po druhej je to horsie, si viac ubolena, mne u druhej sekcii nedali na vyber, hned mi vraveli spinal. po spinali ta postavia za 24-26 hodin a poviem ti ze tolko lezat na chrbte mi slo riadne na nervy. Esteze mi nosili maleho prikladat. Sestricky su fajn, ja som bola spokojna pomahaju su zlate. 🙂 Inak myslim ze pokial nemas ziadnu indikaciu, tak robia kazdeho v spinali, lebo je to menej rizikove ako celkova anezteza. 😉

katka1981
22. jan 2009

anettad: aj ja by som radsej spinal, lebo je to menej rizikove, a nevadi kriva chrbtica? Ale zas az taka hrozna nie je, ved anesteziolog stan vidi, zatial si tu chrbticu v pohode nahmatam. A preco treba 24 hodin lezat? Jedna baba vraj po 6.hodinach sla do sprchy. To je pravidlo? Ci existuju aj vynimky? Aj svagrina hovorila, ze lezat 24 hodin bez akehokolvek pohybu je hroza a ze potom ked sa mohla zacat hybat, tak mala strasne mdloby. A to nemozes ani jest ani pit ani nic?

ivana24
23. jan 2009

Ahoj holky, taky máte stejnou zkušenost jako anettad? Je druhá sekce horší?

trikit
23. jan 2009

Suhlasím s anettad, i keď ja mám za sebou len jednu sekciu, ale baby na porodnici po druhej sekcii to zvládali oveľa horšie ako ja.

Ja som mala na výber spinal alebo celková. Moj výber - celková, mám fóbiu už len na pomyslenie že ma režú zaživa 😉

anettad
23. jan 2009

Katka, anesteziolog, vidi kam ti picha neboj, neboli to, ani to nebudes citit. 24 hod. sa odporuca lezat, lebo ked vstanes skor, mozes ocakavat, velke bolesti hlavy a to nemusi byt vobec ten den 😖 poviem ti nie je to vobec prijemne. Pit mozes sestricky ti prinesu feniklovy cej 1 l. postupne upijas, a este mozes pit bezbublinkovu mineralku, odporuca sa pit vela. Na dalsi den ti prinesu vyvar, so sucharmi ale to potom ak uz si vstala s postele a odchadzaju ti vetry 😅 .Dovtedy nemozes nic papat kym ti nezacnu pracovat creva, preto lebo pred porodom ti daju klystir.Katka neboj sa ked pride tvoj cas budes mysliet len na ten maly uzlik stastia anebudes mat cas sa bat. 😉
Ivana24 druha je horsia aspon u mna hej, horsie sa mi hojila jazva a mas ako keby kontrakcie ked sa stahuje maternica, mne to pripadalo ako porod kedze som si pri prvom vytrpela vela. Hned ako ti odtrpne brucho odporucam pitat nieco proti bolesti. Ja som sa po druhej davala dokopy asi mesiac aj dlhsie. 🙂

ivana82
23. jan 2009

Tiez viem, ze spolubyvajuca v porodnici na izbe mala druhu sekciu po piatich rokoch a zvladala to najhorsie z nas vsetkych, ale ona bola v celkovej anesteze a preto ju drazdilo aj hrdlo a musela kaslat, teda ked ju drazdilo hrdlo musela kaslat a tym si napinala brucho a o to viac to bolelo, ostatne sme mali spinal a boli sme v pohode. Takisto sme mohli pit, vstali sme az po 24 hodinach, vytiahli nam cievku a museli sme ist na wcko do pol hodiny. Osobne som to znasala velmi dobre, uvidime ked pojdem rodit druhe babatko 😖

katka1981
23. jan 2009

anettad: svagrina si zazmluvnila na antolskej doktora, vraj je super, cakam, kedy dojde aby mi napisala co a ako a pojdem za nim aj ja a ked mi sadne, tak budem kludnejsia. Hlavne uz musim mat vybrateho lekara, budem sa menej bat. A ty vies ozaj dobre ukludnit. 😎
ivana82: ja sa bojim tej cievky velmi, nikdy som to nemala, ale poznam podrazdeny a zapaleny mechur, toho sabojim ako cert kriza. Ale pri rozrezanom bruchu je to asi malina, ze?
Snad mi budu aspon babatko nosit na rozptylenie a budeme kecat na izbe s babami, lebo ticho ma zabije, to budem mat depku, ze az. A hlavne nech som rychlo doma. Tam budem mat opatrovatela na mieru, takze bude pohoda, aj pofuka, aj vsetko 😎 Len skoda, ze ho nemozem mat pri sebe tam cely cas.

anettad
23. jan 2009

katka cievky sa bat nemusis, to neboli, budes rada ze ju mas, lebo ked ju vyberu budes sa musiet zmobilizovat a ist po svojich na wc, a to ti poviem je ozaj zaberak 😀 Neboj vsetko dobre dopadne, manzel ta bude chodit navstevovat, a ubehne ti to ako voda, inak pustaju na 6 den domov, ale ja som pri oboch sla na 5 den, vsetko bolo ok a som sestricka tak som sa vedela o seba postarat.Koho si ide zazmluvnovat? Poznam tam par dr. lezala som na rizikovom s podozrenim na preeklampsiu, a bolo fajn.Sestricky super. 😵 vsade aj na porodnici, aj na 600sto nedeli, aj na novorodeneckom. 🙂 Su tam najlepsi odbornici.

ivana82
23. jan 2009

NAozaj sa cievkovania nemusis bat, nas sa snazila sestricka rozosmiat a vravela mi, ze mi dava ich kabelku a mne vobec nenapadlo co to bude, tiez som sa bala, ale vobec som to necitila, ani ked mi ju zavadzali ani ked ju vyberali... 🙂

petra1985
23. jan 2009

a co to je ta cievka baby?

ivana82
23. jan 2009

laicky iba z z toho co som zazila - cievku ti zavedu do mocoveho mechura, aby ti moc odtekal rovno do obalu, danej kabelky, kedze sa po cisarskom nesmies pohnut 24 hodin a vsetko ta boli, nesmies tlacit ani nic podobne, tak to je preto...

petra1985
23. jan 2009

oh jeminenky.. to ma asi caka.. tak to ste ma nepotesili 😀

katka1981
23. jan 2009

anettad: Dr. Havaldu a asi aj ja za nim pojdem. Tak obe cakame baby, porada, sesternicky sa budu spolu paradit. To bude pekne leto.

Rodila z vas niektora cs u Dr. Havaldu?

katka1981
23. jan 2009

cievka sa dava az po porode, ze? Ked to este necitim, lebo som umrtvena, dufam.

certica
23. jan 2009

katka, cievkuje sa (na antolskej) vramci pripravy na porod, cize este pred operaciou

katka1981
23. jan 2009

certica: uf, jaj, brrr, tak to bude este vsetko citit, no nic, asimi to bude vtedy uz uplne jedno, a ked mi od strachu cvrkne, bude mat kam 😀 kedze klystir ten druhy problem uz za mna vyriesi 😀

anettad
23. jan 2009

katka najprv klystir, potom cievka a ides dievca na sekciovu salu VIP farom 😀 .Dr. Havalda je velmi dobry odbornik, a velmi mily dr. Odporucam 😉 a je to aj fesak. Gratulujem k dievcatku. Tusim teraz je dajak vela bab, ked ja som cakala oboch tak bodovali chalani ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre