Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

danii
28. aug 2006

v niektorej teme, tusim sa vola normalny porod ci cisarsky rez, sa prave toto rozoberalo. skus tam nahliadnut 😉
preco mas z toho zly pocit? bojis sa, alebo si chcela rodit normalne a teraz mas proste strach zo zmeny?

danii
28. aug 2006

takto sa to vola: Císařský řez, či normální porod? 😉

bellasandra
autor
28. aug 2006

Dakujem 🙂 No hej , chcela som normalne..a to mi pripada..take akoze neskutocne...vies ze uspia ta..a sup a uz mam bábo 😅

danii
28. aug 2006

bella, mozes sa nechat epiduralkou umrtvit len od pasa dole. budes vsetko pocut, vidiet a najma o vsetkom okolo teba vediet 😉 len nebudes nic citit.
takze ked ti babo vyberu, rovno ti ho daju a mas ho pri sebe 😉
moja sesternica rodila 1x pod kompletnou narkozou a 1x od pasa dole. nevie si ten druhy sposob vynachvalit... a aj po tej regeneracnej stranke.... 😉

bellasandra
autor
29. aug 2006

Dakujem, no tak to by bol lepsí ten druhy spôsob 🙂

gedren
29. aug 2006

Myslim, ze pokud je cisar planovany, tak by Ti s tim epiduralem mohli vyhovet - celkova narkoza je asi nutna jen v pripade, kdy je potreba zasahnout opravdu rychle a epidural by nestacil zapusobit. A taky kazda nemocnice musi umet poskytnout celkovou narkozu 24 hodin denne, ale o epiduralu to neplati, tam zalezi na aktualni dostupnosti anesteziologa, co to umi, takze zase, pri neplanovanem to nekdy vyjde a nekdy ne, ale pri planovanem to urcite jde zaridit 🙂.

cermonca
31. aug 2006

Pry kdyz tehulka meri min nez 155 cm je vetsi riziko ciserskeho rezu ze na klasicky porod muze byt mala panev.Ja merim 152 a v tehu.prukazu mam poznamku mala rodicka.Docela z mam strach.Ma s tim nekdo zkusenosti?

zuzu13
31. aug 2006

ahojte, prvé bábo som rodila s epi a cisárskym. Takýto pôrod by som zvládla aj 2 x do roka. Je to super. Nič ma nebolelo po pôrode mohla som sa venovať mimi. Takže žiadne strachy cisársky s epi je úžasný výmysel.

vilca
1. sep 2006

Ahoj holky, nevíte náhodou některá, jak je to s rodičkou-astmatičkou? Mám astma II.stupně (dvakrát denně musím inhalovat léky) a nevím, jestli náhodou nebudu muset kvůli tomu rodit císařem.

tonicka
1. sep 2006

Ahoj vilca, daj si vo vyhladávaci astma a hľadať v tehotenstvo. Sú tam dve témy s touto otázkou. Je tam silvie a renča3, kt.sú astmatičky. Oni rodili cisarskym, ale nie kvoli astme ale iným komplikáciam. Podľa mňa, ak by si musela rodiť len cisárskym, už by ti to lekár povedal 🙂

melory
1. sep 2006

baby co hovorite na to ze si chcem vybavit cisarsky? mam uzku panvu a maly sa mi pri porode zasekol a mal komplikacie lebo sa udusil a museli ho intubovat a ozivovat srdce s tymi sokmi. nechcem to zazit pri druhom a chcem si vydobit cisarak. este ze bol hugik taky malinky mal 2800g a 48cm a teraz ked bude babo velke sa obavam ze ked sa zasekne nik mu nepomoze.

dorotka
1. sep 2006

vilca ak aj budes rodit cisarskym urcite nie pri celkovej anesteze aspon moja mama je astmaticka a gynekologicku operaciu absolovaval pri ciastocnom umrtveni kvoli astme

renca3
1. sep 2006

Melory, ja som si ho vybavila z tych dovodov ako ty. Maly sa zasekol, ale mal 4360 g. Pomohol len cisarsky. Tento druhy sa javi tak isto velky.
Ale asi az 3. doktor mi ho odklepol. Na Slovensku to nejde len tak.

zuzanasimona
2. sep 2006

Ahoj bellasandra. Ja som rodila svoju dcérku cisárskym rezom a poviem ti že by som chcela zas a znovu rodiť tak. Je to fajn. Ja som dostala epidurál do chrbtice a za 45 min bola vonku. Len sú potom na druhý den bolesti hlavy a dostávaš infúzie ale je to krásny pocit mať vedla seba ten pokladík.

ervotoc
2. sep 2006

melory no jasnačka,ja by som po takych skusenostiach tiez podobne uvažovala,hm a co na to tvoj doktor,viem,ze niektori su v pohodke a vychadzaju v ustrety,ved porod nie je len o bolesti a strachu,hm,,

bellasandra
autor
2. sep 2006

zuzanasimona, no prave preto sa mi to aj pozdava, ale zas na druhej strane..neviem, taka som nerozhodna, no kvôli tým mojim klbom to bude musiet byt aj tak pravdepodobne cisarsky. 😅

tinka1001
2. sep 2006

Ahojte zienky. Malinky bol otoceny opacne (dolu nozickami), takze aj ja som rodila cisarskym, no v uplnej anesteze. Ja som sa bala, ako to vydrzim hodinu pocuvat klepot tych nastrojov na mojom bruchu. 🙂 Ale je to fajn, aj druhe by som chcela rodit cisarskym. Nic ma nebolelo, mohla som si normalne sadnut, a hlavne ist na zachod, co sa po normalnom porode asi moc neda. No vybavit si to tiez nie lahke. No ja mavam velke migreny a vtedy by sa nemalo rodit normalne, mozno ak s tou epiduralkou. Tu to vsak stoji 2000,- Sk. Aj u vas?

cukrikk
4. sep 2006

takze ja som rodila 2x cisarskym prvy krat som musela druhy krat som to chcela lebo som vedela co ma caka. Prvy krat ma uspali a po druhy krat som bola od pasa dole nehybna . Priznam sa ze som to urobila len kvoli tomu ze ma na to nahovaral doktor ake to je krasne ked mi da babatko na brusko ako ho budem pocut atd. Ale ked ma zacal rezat a ja som citila teda mala som ten pocit ze vsetko citim a ako som vsetko vnimala a pocula.... sestricka skalpel, sestricka odsavajte krv, sestricka rychlejsie sestricka..... tak mi ostalo zle a v tedy mi museli dat omamnu latku a ja som zaspala 🙂 takze som sa prebudila a nic som nepocula a nikoho nevidela ako keby ma uspia, az na to ze som si necitila nohy a ten pocit nikomu nezelam.Bolo to strasne predctavte si ze som mala pokrcene nohy a mnazelovi hovorim prosim ta skrc mi nohy ... proste som si nic necitila uplne nehybne bolo mi z toho tak zele ze som si musela vypytat tabletky na spanie nech to vsetko prespim. mozno si myslite ze som padavka ale to vobec nie len to nie je nic prijemne

mixka
4. sep 2006

cukrikk a ty mas kolko deti??? a ako sa volaju???

cukrikk
4. sep 2006

a keby mam odporucat tak cisarsky 🙂 vlastne som od spodu ako panna hehehe ale no vazne urcite to musi citit aj chlap ked sexujete hmm neviem hovori sa tak he

cukrikk
4. sep 2006

mam dve Lillien a Yannicek

mixka
4. sep 2006

tvoje deti su tie v tvojom albume???

cukrikk
4. sep 2006

ano

katiak
4. sep 2006

ja som mala cisarak indikovany kvoli zlej polohe babatka, ale samotny termin bol dost narychlo, mozno aj preto ma robili v celkovej anesteze (ale presne to neviem, nebol cas pytat sa) a musim povedat.. mne sa to teda velmi nepacilo, prebudzanie neprijemne, strasna bolest brucha, ale vadila mi hlavne neschopnost pohybu, nevladala som sa stverat na tu blbu zeleznu postel, nemohla som poriadne chodit a hlavne mi vadilo, ze som sa nemohla poriadne starat o dieta, nevladala som ho dvihat (vlastne by sa to ani nemalo), doma ho nosil manzel a ja mam z toho doteraz zly pocit. laktacia sa rozbehla o par dni neskor ako u "normalne" rodiacich a rekonvalescencia - mala som pocit, ze trva dlho. na ostatnych rodickach pomaly nebolo vidno, ze by rodili a my sekcie sme sa po chodbach vliekli ako zombie. 🙂 ale vsetko je individualne, ako vidis, je dost zienok, ktore si cisarak pochvaluju, tak snad budes patrit medzi ne. drzim palce, nech ti vsetko dobre dopadne.

cat
4. sep 2006

cukrikk, veď ty si známa osôbka- ako tak pozerám fotky v tvojom albume 😲 😲 nič len som prekvapená 😉 😀
a teraz k cisárskemu: ja som mala celkovú narkózu hoci som chcela byť hore, a dúfam že pri druhom si už spinál nejako vydupem, len problém je že ak má baba skoliózu, nepodarí sa to vždy pichnúť a zase nie je asi bohviečo mať chrbát rozpichaný ako sito 😲

bellasandra
autor
5. sep 2006

Dakujem holky 🙂 , tak neviem...uvidim co mi povie pôrodník, ci celkova , alebo len to umrtvenie..necham sa prekvapit.Ale zas pri tej mojej Artritide..no uvidime.. 😅

ludkasasa
5. sep 2006

bellasandra - tak ešte ti poviem svoj zážitok ja - rodila som cisarakom pred 3 mesiacmi a išla by som hocikedy - urobila som všetko preto aby som nerodila normálne - bojím sa bolesti - a bol to ten naj naj naj super pôrod aký si ani nevieš predstaviť . Tiež som rodila v spinálke - teda od pol pasa nehybná - žiadna bolesť - nič nič- bábo bolo na svete za 5 minút - nikto tam nič nehovoril - ako doktory - len so mnou 2 sestričky rozprávali o všetkom možnom - nič som necítila - nič ma nebolelo - a po prevoze na izbu super pocit - si ľahká nič ťa nebolí ešte pol dňa - v pohode sme s manželom srandovali , písali sms známym - a po pol hodine nastúpila bolesť asi ako slabšie krámy - trvalo to asi 3 hodiny - a potom už žiadna bolesť nič len super pocit - neboj sa cisaraku - je to fantazia takto rodiť hlavne pre ženy ktoré sa boja bolesti - všetko je to aj o psychike - pre mňa to bolo super - ešte aj trhanie zubov bol pre mňa horší zážitok

kacabacka
5. sep 2006

ludkasasa: co to znamená, že jsi udělala všechno proto, aby si nerodila normálně? 🙂 co všechno jsi musela udělat? A na Slovensku je císař na požádání?

danii
5. sep 2006

kacabacka, da sa. najma ked poznas lekara u ktoreho budes rodit, da sa dohodnut

cat
5. sep 2006

kacabacka- nie, nie je, musíš mať zdravotnú indikáciu alebo doktora ktorý ti už nejakú napíše -za patričnú "pozornosť".
Mňa nedesila bolesť, vydržím vela, ale reálna možnosť deštrukcie pohlavných orgánov a zničený sexuálny život-keďže v SR sa rodí tak ako sa rodí, čiže neprirodzene, na chrbte a s nástrihom 😠 Vy češky môžete ísť trebárs do Vrchlabí, no my tu si môžeme akurát pískať 😒 ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre