Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

minaz
7. jún 2012

@kalifa28 ahoj, aj ja som užívala wobenzym, ale až pár dní po sekcii bo sa mi vytvorila nejaká zrazenina. odporučil mi to primár.

minaz
7. jún 2012

@karcha ahoj, ja som nastúpila do pôrodnice deň pred plánovanou sekciou a ráno o 8,30 som išla na sálu,o 9,00 sa to všetko začalo, o 9,12 malinkú vybrali a cca o 10,00 som sa už prebrala na pooperačnej izbe. 🙂

veronika66
7. jún 2012

a keď niekto nastúpi do nemocnice deň pred plánovaným cisárským neviete kde bude cez noc a cez ten deň?

xlucia
7. jún 2012

@veronika66 tam kde lezia maminy z rizikoveho, a potom ide na salu, operacku

veronika66
7. jún 2012

@xlucia aha no super tak to je nie ten nadšštandart tam pojdem az po sekcii vsak ? Ak teda bude volne

xlucia
7. jún 2012

@veronika66 kam ides na antolsku? a inak kdekolvek si , nikdy nejdes po cisaraku na nadstandart ani ked je volny min. prvych 24 hodin. to si sledovana na speci izbe blizko sestier

veronika66
7. jún 2012

@xlucia nie na kramare idem

kalifa28
8. jún 2012

baby v koľkom tt sa robí plánovaná sekcia?

veronika66
8. jún 2012

@kalifa28 keď sa plánuje tak na 38tt ale niekedy sa nemusí plánovať skorej lebo dieťatku je najlepšie v brušku a niekedy čakajú do 40-41 tt a potom deti vyberú ale to stále záleži od lekára

xlucia
8. jún 2012

@kalifa28 podla toho kolke je to tehu. ci si uz cisarak mala a ake su dovody na cisarak

kalifa28
8. jún 2012

@xlucia no práveže mala a bolo to kvôli velkosti malej a teraz sa mám rozhodnut, že či chcem cisarsky, alebo nie, ale je určite chcem, lebo aj táto vyzerá byt obor 😝 , tak preto sa informujem, že kedy najskor sa to robí...

xlucia
8. jún 2012

@kalifa28 v tomto pripade sa robi od ukonceneho 39tt po ukonceny 40 tt. zvycajne sa byt rychlejsi nez kontrakcie. mne robili den po ukoncenom 40 tt

kalifa28
8. jún 2012

@xlucia lebo ja sa nádejám, že to bude v tom 38tt...

minaz
8. jún 2012

@veronika66 ahoj, ja som bola na nadštandardnej izbe hneď ako som nastúpila do porodnice, bo ja som bola v banskej štiavnici a tam majú myslím až šesť nadštandardných izieb a práve v ten deň sa uvolnili asi dve, tak som si mohla vybrať.

hvezdicka84
15. jún 2012

Ahoj děvčátka, prosím o radu🙂 Dr mi naplánoval císaře na 39tt. Ptala jsem se ho, že co když začnu rodit dřív přirozeně a on říká, že mu mám kdykoliv zavolat (i v noci) a že mi dá další instrukce...Pochopila jsem, že mě bude operovat on...Ale nějak mi to nejde do hlavy, že jako to tak normálně je Dr k dispozici nonstop??Nebo se za to bude něco platit?? 😀 Jak jste to měly vy? Co se dělá, když začnu mít kontrakce dřív než je plánovaný den císaře??Díky moc 😉

helcas
15. jún 2012

@hvezdicka84 podle mě ti dá instrukce a pošle tě do nemocnice, kde ti sekci udělá kdokoliv jiný, kdo bude sloužit..pokud tedy nejste výslovně dohodnuti, že se o tebe postará on sám...v nemocnici ti píchnou něco na utlumení stahů a připraví tě na operaci, pokud to nebude akutní..v akutním případě bys jela prostě hned na sál, kontrakce nekontrakce 🙂 to jen podle mě

ivaanka
22. jún 2012

@hvezdicka84 pokud bys zacala rodit driv,musela bys hned do nemocnice, kde ti daji neco na zastaveni kontrakci a hned jdes na sal. Takhle mi to vysvetlil muj doktor

2hanah
22. jún 2012

@hvezdicka84 Na zastavení kontrakcí nic moc nezabírá, jakmile by odtekla voda nebo se začalo dít něco k porodu, okamžitě jeďte do nemocnice a hlaste, že máte naordinovaného císaře a jdete hned na sál, než by miminko sestoupilo moc nízko do porodního kanálu, pak už císař, myslím nejde, ale nepanikařte, ono to většinou dost trvá, než tam sestoupí, zvlášť jestli jste prvorodička.

vlnka81
27. jún 2012

Ahojte zienky, pisem rychlo kym sa mi drobec nezobudi 🙂 takze pardon za chyby a preklepy.. pred necelymi 2 tyzdnami som rodila planovanym cisarom a pred tym som si citala tuto diskusiu a som si povedala ze ak to vsetko dobre dopadne ze isto napisem..ale ako sa vseobecne vie, ak je vsetko OK tak malokto napise, vacsinou sa vyrozpravaju maminky ktore sa trapili...a tak na povzbudenie vam chcem napisat ze moj cisarak bol uuuzasny 🙂 takze vsetko poporadku 🙂 do nemocky som nastupila 9pm - odber krvi, mocu, monitoring - poslali ma na izbu, mali sme nadtsnadrt aj s manzelom, sli sme spat az po polnoci lebo k nam este chodili sestricky a kadeco vysvetlovali...rano som si mala dat klistir a osprchovat sa specialnym dezinfikacnym gelom, mali po mna prist o 8:45 (cisarak bol naplanovany na 9am) ale prisli o 15 min skor a tak hop hop ze mam sa sprchovat rychlo - co bolo po psycho stranke velmi dobre lebo som vobec nemala cas mysliet na to co a ako bude,vobec som nemala cas na ziadne obavy 🙂 vysla som zo sprchy, polozili ma na postel, natiahli mi specialne pancuchy proti embolii (vyzerali ako svadobne - biele s podvazkami 🙂))) a uz ma brali na salu, tam ma posadili na stol, anesteziologicka mi vysvetlovalal vsetko co robi krok za krokom, som sa strasne bala - ale nakoniec epidural vobec nebolel - odber krvi boli viac...dali mi este infuzky...cakali kym epi zacne ucinkovat...potom prisiel na salu moj manzel - vyzeral ako Dr taky vyobliekany - som sa smiala 🙂) a operacia zacala 🙂 citila som ako sa mi dotykaju brucha ale nic nic ma nebolelo, bolo to ako masaz 😀 aspon ja som si to tak hovorila aby som nestresovala - a pomohlo to 🙂 manzel ma drzal za ruku...a vjednom momente sme zrazu zaculi plac - a to bolo naaadherne 🙂 som sa hned rozplakala aj ja od stastia...maleho zobrali, manzel siel s nim , potom mi ho priniesli a polozili na hrud kym ma zasivali...cele to trvalo asi 40 min. Potom ma odviezli na moju izbu, napichali ma vselijakymi liekmi proti bolesti - ale epi mi ucinkoval dlho tak az ku veceru sa bolesti zacali zvysovat. Cely den som s bejbim bola "skin to skin" lezal na mne a cickal si mliecko kedy chcel. Kolostrum som mala hned, mlieko sa mi zmenilo asi po 3 dnoch...najhorsi bol 2. den , to som si dalal pichnut aj morfium, ale zas ta bolest nebola az taka brutalna ze by som z nej odpadavala...bolo to zle - ale uz som zazila aj horsie. a na obed za mnou prisli ze hore sa moja, idemem chodit - to som sa postavila , urobila 3 kroky a tlak mi siel tak dole ze som skoro odpadla...tak ma nechali ze pridu na dalsi den...ale mne to nedalo a vecer som uz skusala chodit...a ked v noci maly plakal a manzel ho prebaloval tak mi to nedalo a skrcena som vyliezla z postele a sla som im pomoct 🙂 aspon drzat malinkeho za rucku 🙂 a odvtedy uz bolo len a len lepsie, z nemocky sme sli tusim na 6. den a to som sla po svojich a uplne v pohode, dnes necele 2 tyzdne po porode beham ako srnka, chodim s malym na prechadzky a je mi fakt dobre...len mi chyba spanok - ale to uz nie je problem cisaraka - to uz maju vsetky zeny viac menej rovnako 😀 tak drzim vsetkym ktore to este caka palce a urcite to bude vsetko dobre 🙂 ak by ste mali otazky kludne sa pytajte 🙂

tinkaaa
30. jún 2012

Ahojte dievčatá,je tu nejaká maminka,ktorá rodila cisárskym a bojovala celé tehotenstvo s upchatým nosom- resp.rožšírenými cievami v nose -+kvapky,alebo spreje?
Ja som rodila prvú dcérku cisárskym takže viem čo to obnáša no mám obavy ako to bude teraz,keďže nos sa mi tak upchá,že doslova lapám po dychu +som astmatik alergik.Ozvyte sa prosím,ak ste si niektorá týmto prešli

kalifa28
14. júl 2012

@tinkaaa ja 🙂 a čo ta zaujíma?

ivv
14. júl 2012

@vlnka81 ahoj, a cisarsky ti robili v belgicku? lebo to je super, ze si babo videla hned, aj ti ho prilozili, aj si ho mohla mat pri sebe, samozrejme bez manzela by to asi neslo.. 🙂 lebo tu na sr take nehrozi 😒

tinkaaa
14. júl 2012

@kalifa28 hlavne to či nebol problém u anesteziologa,keď si užívala do nosa spreje - lebo ja mám ten nešťastný nos upchatý už viac ako 2mesiace 😒 a bohužiaľ bez muconasal plus neviem žiť

kalifa28
14. júl 2012

nebol žiadny problém, pred sekciou som si strekla a potom, ked som sa prebrala, tak som ho už nikdy viac nepotrebovala.... žial, až kým som znovu neotehotnela... v tretom mesiaci som dostala nadchu, prechladnutie a už to išlo opät.... ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ a sprejíkujem doteraz 😠 😠 😠 je to strašné, hlavne ked musím každemu vysvetlovat, že za to može tehotenstvo a že to potom prejde... nikto mi neverí a vypadám jak narkoman 😝

tinkaaa
16. júl 2012

@kalifa28 mojka u mňa je to tak isto - resp pri prvom tehu som to nemala ale teraz tiež na mňa pozerajú ako na narkomana - ja som sa len bála,aby som si ten sprej predtým mohla dať,totiž niekde som čítala,že 8h pre operáciou a po nej sa lieky nemajú dávať,ale ja som aj astmatik tak si neviem dosť dobre predstaviť akoby som si nedala ani tie lieky - pri prvom tehu si pamätám,že som si vstrekovala sprej na astmu hneď ako som sa ráno zobudila

pattie
16. júl 2012

@tinkaaa ahoj, já jsem při císaři měla rýmu a přesně jsem se bála, že nebudu moct smrkat a pamatuju si, že těsně než jsem šla na sál jsem si ještě stříkala do nosu Nassivin a pak ho dala manželovi do kapsy. Nikdo nic neříkal

kimmie
16. júl 2012

@tinkaaa Ja som alergik a tiez som dostala prisernu nadchu asi v 20tt a trvala asi 3 tyzdne. Najhorsie to bolo v noci, zobudila som sa vzdy okolo 4:00 rano so zapchatym nosom a nemohla som spat. Velmi mi pomohol neti pot, je to taky maly plastovy cajnicek. Je to uzasne na vyplachnutie nosa. Mne to vzdy pomaha na jar s alergiou na pel a tiez vzdy ked mam zapchaty nos. Ja som videla podobny cajnicek v DM drogerii ale mal ine meno. Naplnis si to prijemnou teplou vodou (nie horucou ani studenou), pridas lyzicku soli, zamiesas aby sa sol rozpustila. Nakoniec sa iba naklonis sa nad umyvadlo a nalievas si vodu striedavo do jednej a druhej nosnej dierky a voda vyteka z tej opacnej nosnej dierky.
Mne to vzdy velmi pomoze a hlavne to nie je ziadna chemia.
Tu som nasla kratke video pouzitia, ale tie cviky na konci nerobievam 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=j8sDIbRAXlg
jackey
16. júl 2012

@tinkaaa já jsem to měla jako ty, celé těhu jsem měla tzv.těhotenskou rýmu..potvrdil mi to i můj gynekolog, že je to docela běžná věc a bez Olynthu jsem nebyla schopná žít..v porodnici jsem to jen nahlásila a žádný problém nebyl:o) Horší je to spíš po císaři, kdy smrkání je jak boj o život:oD

kamino
18. júl 2012

I já se přidám se svou zkušenosti s cisarskym řezem. Opravdu nebyl plánovaný,doma jsem cca 24 hod rozdychavala kontrakce,byly v rozmezí 10 až 5 min,ale žádná pravidelnost. Ráno před odjezdem přítele do práce jsem ho požádala,jestli mě radši neodveze do porodky,co kdyby náhodou. Tak už si mě tam nechali,šok byl,ze stále jen otevřeno na 2 prsty. Kontrakce se asi stresem zpomalily,tak mi dr pichla vodu,ta už byla zakalena. Na monitoru slabší ozvy,tak hurá ná sekci. Po cca 30 hod jsem si přála celkovou anestezii a nelituji,byla jsem vyřízena a věřím,ze bych to stejně asi prospala...po probuzení sice bolest,ale dostala jsem něco do infuze,tak to šlo. Malého mi přinesli cca ve 22 hod na prilozeni,byl to super pocit,měla jsem i štěstí na personál. Ráno už jsem šla po svých do sprchy,sice to bolelo,ale dalo se to. Po dvou dnech na JIP mě přeložili ná normální pokoj,malého jsem dostala k sobě,jasné,ze vstávání z postele bolelo,ale zas to nebylo takové,ze bych brecela😉 čtvrtý den po sekci hurá domů,myslím,ze zvladame,jen mám problém s ohybanim,jizva je ještě dost cítit,ale co bych chtěla týden po sekci. €ozrejme bych raději rodila přirozeně,ale císař e neberu jako tragédii,zachránil nám syna. Jen parlicka,vahovy odhad ráno před porodem 3.10 a skutečnost 2.60;-) ale za týden už nabral 20 dkg😉

hamimami
24. júl 2012

ahojte, mam otazku, mozno sa to tu uz rozoberalo ale nechce sa mi citat celu diskusiu tak dufam ze sa nebudete hnevat.....pred tromi rokmi som rodila cisarskym, kvoly zlej polohe dietatka, vsetko prebehlo v pohode, mala som z toho dobry pocit, nemala som vobec kontrakcie lebo to bolo planovane......po sekcii som sa prebrala a mala som dost velke bolesti ale preslo to do druheho dna a potom sa to uz len zlepsovalo.....bola som s tymto porodom velmi spokojna....teraz cakam opat babatko a chcem sa opytat, myslite si ze je mozne vyziadat si opat cisarsky ak som ho uz raz podstupila?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre