Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

livia76
7. dec 2008

mesiac po cisarskom 😒 bazen neodporučam -uvadomte si, že máte zašité 3 vrstvy-nie len kožu,ktorú vidíte ale hlavne maternicu-takže min 8 týždnov nezatažovať !!!!- neviete, ako to vypadá v nútri 😵 trošku vydržte-odporúčam nosiť sťahovacie popôrodné nohavičky 😵 😵

zuzanka26
7. dec 2008

já mám zítra dva týdny po řezu a pořád to teda cítím a navíc si neůžu pořád lehnout na levýjde bok, na pravém to ujde. ALe pod tou jizvou je to takový tvrdý, to ještě asi bude dlouho co?

nelinka79
8. dec 2008

ahojte neviete poradit aké cviky su vhodne po cisarskom? ja som teraz siedmy týžden po zakroku a v stredu idem k doktorovy na kontrolu. ked bude všetko v poriadku chcela by som zacat cvicit len neviem aké cviky su vhodne. dik za radu

luucia
9. dec 2008

Holky, mě dr cvičení na břicho nedoporučila 3 měsíce po císaři 😕

kalo
9. dec 2008

Já začala cvičit až tak 5 měsíc po..
Nelinka79: jestli můžu radit, nespěchej! Jestli chceš, aby se ti břicho pořádně zahojilo, neměla pak problémy a vydrželo třeba někdy ještě druhé těhotenství, tak buď v klidu pár měsíců a odpočívej. Na cvičení je pak času dost. Byl to velký zákrok a to aby se to dobre zahojio je teď nejdůležitější 😉

trpezliva
9. dec 2008

podla mna to je vsetko individualne..ja som si isla prvy krat zabehat 5tyzdnov po porode! a potom uz postupne 3-4x tyzdenne a teraz kazdy den. asi ked mala lili tri mesiace, tak som zacala s brusakmi. a tiez v pohode. mlieka mam straaasne vela, takze co sa hovori, ze aktivitou pridem o mlieko sa vobec nepotrvrdilo, prave naopak..
takze netreba sa bat, ked sa na to citite, zacnite pomaly cvicit..mne to uz velmi chybalo. 😎
a co som v tehu pribrala 17kg tak po pol roku som bola skoro spat na povodnej vahe (50kg).
drzim palce vsetkym sportujucim maminam 🙂 😵

graziela
9. dec 2008

Ahojte babenky,
dlhsie som sa v tejto teme neukazala, no neda mi, neopytat sa vas, ktr. uz mate po sekcii, ako ste na tom s jazvou? Mam na mysly prave vzhlad, ci je tenka ako nitka, alebo biela, al. cervena hrubsia a pod...Ja som bola totizto dnes (1.krat po porode, po 6 mesiacoch) u svojho gyn. a len tak sucho skonstatoval, ze nemam moc peknu jazvu, ze sa mi urobili keloidy, tj. ze mam keloidnu jazvu...Ja som uz o tom niekedy pocula, ze aj taka jazva byva, ale ta moja sa mi celkom pacila, oproti 1.sekcii je ovela krajsia, sice o cosi sirsia, ale zdala sa mi celkom v pohode, aj sa mi celkom rychlo zahojila a cca. 1-2 tyzdne po porode som ju takmer vobec necitila a ani teraz nie...
Nie je sice tenka ako nitka, je este taka ruzova, hruba ako taky povrazok...nemala som tu moznost, vidiet aj ine jazvy, tak skuste opisat tie vase len pre zaujimavost... 😲

pinco
10. dec 2008

ahojte, ja by som tiez s tym cvicenim radsej pockala, brusko postupne splasne, netreba ho hned namahat cvikmi. Ja som sa tiez bala, ze mi ide ostat take ako keby som bola stale v 4tom mesiaci a uz ho mam normalne (tak mierny spek ostal samozrejme, ale vsak zacnem raz cvicit 😀 )

a jazva mi presla viacerymi fazami... Cez tenku nitku, cez ruzovy hrubsi pasik na teraz taky asi 3mm pasik, ktory je v strede mierne vypukly. Ja som mala aj pred tym jazvu po operacii a najprv bola dost dlho taka vypukla, ze som si ju nahmatala aj po plavkami, ale potom (asi po dvoch rokoch) sa to same tak zrovnalo a mala som tam len taku bielu hladku, ale dost siroku jazvu. Teraz sa mi tato zda lepsia. ak sa ti zda graziela, ze to mas lepsie, tak kasli na gyndosa, ono sa ti to este zmeni, ved vies aj sama, ked si uz raz na sekcii bola. Tito dktori musia mat na vsetko dake pomenovanie... 😉

labelka
10. dec 2008

ahojte...mam taku nezvycajnu otazku...po ako dlhom case po cisarskom sa moze pouzivat stahovaci pas? dakujem

dejna3
10. dec 2008

labelka, ja som začala nosiť sťahovacie nohavičky pár dní po tom, ako mi vybrali stehy

fiallinka
11. dec 2008

zuzanka: mně to tvrdé postupně mizelo, asi 6 týdnů po porodu zmizelo úplně...

ivana24
11. dec 2008

No pokudmůžu poradit, vepřové sádlo a masírovat jizvu, ať se vám neuděají srůsty. Fakt to pomáhá, je to nepříjemné, ale co tě nezabije, to tě posílí!!!!

betina
11. dec 2008

ahoj holky,

prosím vás, mám 2,5 měsíce po sekci a jizvu mám stále hodně červenou, tvrdou ,vystouplou a v okolí jizvy to pořád ještě dost bolí. Je to normální? děkuji

zabkatt
11. dec 2008

betina áno každá žena je iná a každá jazba potrebuje svoj čas. Niekomu sa to zahojí po mesiaci inej po pol roku. Ja ju mám tiež stále takú hrubú, aj sem tam bolí ale lekár ma uistil že sa to časom zahojí🙂))

damin
12. dec 2008

Jsem 3 neděle po sekci a po vyndání stehu - byla jizva krásně zahojenál, ale zanítilo se mi podkoží. Na 2 místech mi udělali dreny. Po 14ti dnech už mám jedno místo zahojený, ale z druhého mi pořád vytéká tekutina (už to naštěstí není zanícený) - dneska mi to místo opět doktor naříznul, aby to mohlo odtékat a nezavřelo se to předčasně a řekl mi, ať si koupím hemagel. Nemáte s tím někdo zkušenosti? Už se to hojí druhý týden a jsem z toho už unavená, potřebuju fungovat a tohle mě brzdí.

nelinka79
15. dec 2008

ahoj mne tiez vytekala z rany tekutina a mne pomohol dermachlorofil sice som bola cela zelena 😅 ale zabralo to...

miah
16. dec 2008

Ahojte, ako dlho trva krvacanie po cisarskom?
Viem, ze je to u kazdeho individualne, ale je normalne, ze uz krvacam 7mi tyzden? ☹

barny
16. dec 2008

ja som krvacala asi dva tyzdne tak neboj to prejde, ale ak sa ti to nevidi, behni svojmu dr

ada11
16. dec 2008

ja som krvácala ešte aj po šestonedelí, asi tak7-8 týždňov a po 4 mesiacoch som dostala menštruáciu /a to kojím a dosť často/

miah
16. dec 2008

neviem, niektore baby pisu, ze to moze byt, ale mne uz sa to nejako nepozdava ☹
uz 7tyzdnov 😠 fnuk ☹
zajtra zavolam lekarke, co si o tom mysli 🙂

miah
16. dec 2008

ada11 - no tak to som rada, ze niekto bol na tom tak ako ja 🙂

ada11
16. dec 2008

u mňa to už nemalo konca-kraja, už som myslela, že skončím na gnde na kyrete.

miah
16. dec 2008

no ja ked tu citam, ze baby krvacali tyzdne ☹
a moj maly bude uz mat 8tyzdnov pomaly a ja stale krvacam 😠
tak mi tiez nieje do smiechu ☹ uz aby to preslo 🙂

nelinka79
17. dec 2008

damin : mne sa znova spravili také ako bubliny na dvoch miestach a jedna mi uz praskla a vyteka mi z toho taka tekutina. ked mi to prasklo tak isiel aj hnis takze sa to cisti. teraz cakam kedy mi to spravi aj ta druha. ja si to liecim doma ale chcem sa ta spytat co ti povedal doktor preco sa tvori ta tekutina?

miah ja som prestala krvacat po 7mich tyzdnoch 😝

aneta29
17. dec 2008

🙂

labelka
18. dec 2008

ahojte mozem sa opytat po kolkych hodinach pripadne dnoch po cisarskom ste uz sami vstali z postele a zacali "normalne" fungovat? myslim tym ze ste sami presli na wc... do sprchy...

janula2008
18. dec 2008

Lab- Rodila jsem v 9.40, vecer me nutili uz vstat 😉 Graz-i ja mam keloidni hojeni jizev a ta v podbrisku vypada opravdu hrozne, pritom sesity to bylo krasne ☹ cervena, vystoupla, rozjeta ☹ ☹ nemate na to nekdo nejaky tip? Ted si chci na to za tisicovku koupit nejaky silikonovy gel, tak jsem zvedava, jestli to aspon trosku zabere, ale dost pochybuju 😖 jeste, ze je to pod kalhotkama a pritelovi to nevadi,ale treba bile plavky u me nepripadaji v uvahu, je to tak vystouple, ze to jde videt i pres bile kalhotky ☹

danca.b
18. dec 2008

Ahojte,ja som po troch sekciach a mam jazvu peknu,sem tam som si na to dala contratubex-mast.

dvojka
18. dec 2008

danca.b .tys měla 3císaře?Mě řekli,že by bylo lepší kdybych už žádné děti neměla,že je to velké riziko a že i kdybych další měla tak mi pak podvážou vaječníky nebo v horšim případě vezmou dělohu

lulia
18. dec 2008

Ahojte.ja som 13 dni po 3 cisarskom reze a po prasknuti maternice a este stale mam dost velke bolesti brucha a stale krvacam.Dr.v Topolcanoch my povedala ze mam narok na podviazanie vajecnikou zadarmo so zdrav.dovodou a dr.v Novych zamkoch my povedali ze to bolo volakedy ze uz to neplati tak my to ani neurobili.pa

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre