Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

zazalienka
30. jan 2012

@tetapetra jááj, no ohromné.. dúfam že sa nič nestane, prajem ľahký pôrod bez dlhých trápení..

tic_tac22
4. feb 2012

ja som mala rodit riadne ale sa mi to nepodarilo ,tak som zbitocne bola v bolestiach 11hodin ale da sa to vydrzat aj bolestiach len si musis sama verit ja som si zatala zuby aby som vedela vidrzat tie bolesti a potom som si dala od polpasa umrtvit , pri mne to trvalo 20 minut a len som pocula malicku ako mi place ukazali mi ju a poviem vam zienky ze ten pocit to sa neda opisat ked vam ju ukazu je to najkrajsie na svete co moze byt lebo tie bolesty za to stoja netreba sa nicoho bat ako to ma prist ten porod tak aj pride 🙂

katulka74
4. feb 2012

@den22 zalezi z akeho dovodu si mala prvu sekciu,ja som sa pri prvom neotvarala,tak po 14 hod mi urobili sekciu,druhe som chcela rodit normalne,tak ma nechali,ale znova po 12 hod museli urobit sekciu a pri tretom by som aj porodila normalne,len uz som nemohla ☹

simonavanova
5. feb 2012

ono záleží aj od toho v akom meste rodíš, v TO ti určite nikto nedovolí po prvej sekcii rodiť prirodzene ☹
ja som bola na tom ako katulka74 pri prvom, pri druhom sa ma ani nepýtali či chcem prirodzene či nie, jednoducho ťa tu objednajú 2.týždne pred termínom na CS a hotovo. Ale maminy, pravdu povediac, radšej nech sú detičky v poriadku, zdravé, maminy tiež v poriadku, kašlime na to, ako sme rodili, hlavne že máme zdravé deti a my sme tu pre ne živé a zdravé 😀 😀 😀

teleranka
5. feb 2012

dievcata, davali vam po CR na brucho nejake vrecka s pieskom alebo ine zataze na stiahnutie maternice????

helcas
5. feb 2012

@teleranka mě ne, ale v některých porodnicích vytlačují z dělohy očistky ručně přes břicho, prý nic příjemného :/

teleranka
5. feb 2012

@helcas myslela som si, ze to je len zly vtip, ale vraj tam, kam idem rodit ja, to robia niektorym zenam po sekcii...jeeminenku 😖

helcas
5. feb 2012

@teleranka moji kamaradce to delali, pry je to neprijemne, ale ono se to ve vsech tech procedurach uz ztrati 🙂 treba se zase ta deloha lip cisti, ja se po druhem cisari cistila hur, tak mi doktorka naordinovala oxytocinove kapky do nosu 🙂

kebulina
5. feb 2012

Ahoj žienky, chystám sa na sekciu a zisťujem, že v porovnaní s prir. pôrodom je to oveľa väčší zásah do intimity. Ja som hrozne hanblivý človek a mám z toho obavy. Na klystír a cievkovanie som už psychicky pripravená, no vraj, keď tam človek leží 24 hod po spinálke, tak sestrička príde mamičku poumývať a meniť vložky, príp. podložky. Kedy sa budem môcť po operácii obliecť? A keď pôjde sestička so mnou do sprchy, bude tam celý čas so mnou? Umrem od hanby. Čo ma tam ešte takéto čaká? Napíšte, nech nemám šoky. Dííík.

zazalienka
5. feb 2012

@kebulina Ahoj, ja som nemala ani klystír ani ma necievkovali, oholila som sa doma, pred nástupom do pôrodnice.. no a teda nikto ma neumýval, akurát som si vypýtala bažanta ( misu) keď som cítila že aj mechúr mám.. na ďalší deň mi na ranu natreli niečo také pogumované, akoby tekutý obväz no a potom som šla do sprchy.. ale sestrička tam so mňou nebola, v stredu som mala sekciu, v piatok som sa s potešením sama sprchovala🙂
skôr na vizite by si mohla mať problém, keď nadvihne paplón a kuká na ranu.. ale dá sa to zvládnuť, tiež nie som typ okukávací, skôr hanblivý.. neboj, všetko prežiješ, zvládneš, hlavne keď Ti prinesú krpca.. ostatné Ťa trápiť nebude, to mi ver🙂

fiallinka
5. feb 2012

@kebulina jo, u nás cévkovali i umývali, druhý den do sprchy už ale pustili samotnou... a ani nevím, jestli je to větší zásah do intimity, při přirozeném porodu se ti dívá mezi nohy taky málem každý, kdo jde kolem sálu 🙂, tady mezi nožky vidí max. tak sestra, doktoři hledí jen na ránu na břichu 🙂.

marcovka1
5. feb 2012

@kebulina zas to tak neber ved pre sestricky a lekarov je to prirodzena vec ..nebudes ani prva ani posledna naha zena ktoru videli 😕 bud rada ze ta sestricka poumyva ,lebo na nohy sa postavis po 12hod. a do sprchy ides sama neviem kde budes rodit a aky system tam maju .tak si to zisti a budes kludna 🙂 no a po sekcii ta osetrovatel - cize chlap preklada na postel,ale to bude ucinkovat este narkoza tak ani si to nebudes pamatat kto tam bol vsetko... 😀 ja som tiez inac hambliva a prezila som to 🙂 tak ze drzim palce 😉

helcas
5. feb 2012

@kebulina neboj, nebude ti to připadat hloupý, nebudeš o tom vůbec přemýšlet, budeš mít co dělat sama se sebou, miminkem a tak 🙂 pro mě by asi nejhorší bylo říkat si o bažanta, takže jsem byla ráda, že jsem vycévkovaná a cévku vyndali až když jsem se postavila na nohy... spodek jsem ukazovala celkem ochotně a bez hanby, už v těhotenství jsem si celkem zvykla, že to k tomu patří..teď už jsem zase stydlivější 🙂

elienka
5. feb 2012

@kebulina práveže CS mi pripadá menší zásah do intimity. Mňa v pôrodnici ani zospodu už nevyšetrovali (ležala som predtým 10 dní na gyne), počas vizity stačilo ukazovať ranu, takže som nemusela rozkračovať nohy celému publiku a že ma sestrička raz umyla - to mi padlo veľmi vhod. Prekladal ma sanitár, moja najväčšia starosť bola, aby mu zo mňa neseklo v krížoch - nie som žiadne drobátko. a v sprche som sa už sprchovala sama aj keď za dozoru sestričiek, ale taká som bola slabá, že som bola rada, že ma dozorujú, skôr som bola v šoku, že len prvýkrát na mňa dávajú pozor a potom už som sa sama musela sprchovať.

all123
5. feb 2012

@kebulina Ahoj,nemáš sa vôbec čoho bať ( ináč aj ja som strašne hanblivá 😅 ) ja som sa oholila sama doma ( lebo som mala ísť rodiť klasicky)..mne dávali vyvolávačku,ale kedže som sa neotvárala a bolesti som mala dosť silné rozhodli sa pre sekciu..mne robilo najväčší problém "cievkovanie" ale také strašné to nebolo a ani ma to nebolelo a potom ku mne prišiel mladý ošetrovateľ,ktorý mi doniesol takú tú zelenú nemocničnú košeľu na viazanie vzadu a kázal mi vyzliecť si košeľu..no napodiv mi to absolútne neprekážalo 🙂 potom som už cupitala na sálu...a po pôrode nás chodili umývať sestričky ale boli strašne zlaté a tiež mi to neprekážalo..v sprche so mnou nebol nikto..akonáhle som sa postavila z postele,už som nikoho nepotrebovala,síce rez trochu bolel to je samozrejme ale všetko som zvládala sama 🙂 ..Ani Ty sa nemáš čoho báť,ked Ti dajú do náručia drobčeka,už ťa nebude zaujímať podľa mňa nič iba TO MALINKE 🙂 ..vravím z vlastnej skúsenosti,lebo ja som taká hanbilvá,že aj bežné gynekologické vyšetrenie mi robí problém 😒 😉

simonavanova
6. feb 2012

@kebulina presne ako píšu ostatné holky moja, nebude ti vadiť nič, nikto iný ťa nebude zaujímať len tvoje BABATINKO 😀 😀 😀 😀 😀 . pre mňa to boli 2 najkrajšie pobyty v nemocnici, uvidíš ako dobre ti padne keď sa budú o teba starať, umyjú ťa..... ja som oba razy behala ako srna po 12hodinách, ale všetko záleží od tvojho organizmu a psychiky ako sa na všetko budeš cítiť. v pôrodniciach sme ako na bežiacom páse, po pár dňoch ani nebudú vedieť či si tam bola, nieže ťa ešte videli nahú.... 😉 😉 😉 😉 😉

janine6623
6. feb 2012

Ahojte no mna asi tiez caka cisarsky, uz som to rozoberala aj s inymi aka som hanbliva, ze sa budem hanbit kazdymi povedal, ze mito bud vtedy jedno. Snad to nejak vsetko vydrzime, musime mysliet na babatka. Ale isto tonebude nic prijemne.

domeli
7. feb 2012

@janine6623 ver tomu, že Ti to bude jedno 🙂

domeli
7. feb 2012

@teleranka BA-Kramáre dávajú to vrece s pieskom či čo to je, ale nebolo to nič nepríjemné. Keď mi to tam dali, zdalo sa mi to akurát ťažké, ale o chvíľu som vlastne ani nevnímala, že to tam mám. Mala som spinal a teda prvé 3-4 hodiny som si necítila nohy, tak to možno bolo aj tým. Keď ma potom umyli, už mi to viacej tuším nedávali. Ozaj to nebolo nepríjemné ani mne, ani mojej spoluležiacej, tak sa neobávaj 🙂

adnrea
7. feb 2012

@teleranka ja som bola z cissarskeho rezu taka omamena ze to vreco s pieskom som ani neregistrovala.... az ked mi ho dali dolu tak som pocitila taku ulavu 🙂 takze nemas sa coho bat 🙂

extrate
7. feb 2012

je vhodné používať po pôrode SC pás na brucho? niečo takéto myslím http://shop.tehotka.sk/tovar/2299-Poporodny_pas... čítala som že je to dobré aby sa nepraskli stehy a aj ako podpora chrbta. ale neviem či to nebude len ďalšia z tých vecí ktoré vôbec netreba len sa na tom zarába. máte niektorá s tým skúsenosť? ja som ešte nerodila a na poslednej poradni mi dr oznámil že to bude pravdepodobne sekcia.. :(

filipal
8. feb 2012

davam sem link na zaujimavy rozhovor s ceskym porodnikom

http://ona.idnes.cz/gynekolog-porod-cisarskym-r...

sisinka8
10. feb 2012

ja som za cisarsky.... 😉 boliet to boli aj tak aj tak ale v dnesnej dobe je to bezpecnejsie uz ako pred20,15 rokmi.a spinalna anestezia a epidural tj.bez celkovej anestezie este viac znizi komplikacie a rizika.

mamka78
10. feb 2012

@extrate popôrodný pás na brucho je podľa mňa presne to čo píšeš 🙂 ,netreba ho,ale sa na tom dobre zarába 😅 ,je to podľa mňa len psychická podpora.ja mám za sebou 2 SC a po pôrode treba hlavne ranu vetrať,aby sa rýchlejšie zhojila a nie ju prekrývať.A neboj určite to dopadne dobre,keď ti dr.povedal,že je treba SC,tak určite vie čo vraví,všetko bude o.k.,držím palčeky a želám rýchle zotavenie 🙂

gabkazabka
10. feb 2012

@extrate ja som po prvej sekcii poporodny pas mala a mne velmi pomohol....nieje to sice lacna zalezitost....ale ja som nemohla velmi chodit,lebo brucho po sekcii mlandrave a vsetko mi to tlacilo na jazvu....ked som dala pas,tak som mala spevnene brucho a lepsie sa mi chodilo 😉

nikuska124
10. feb 2012

@kebulina Nemas sa preco hanbit. Mne doniesli veci a a opytali sa ma ci mi urobia klistir alebo si ho chcem urobit sama. Jasne ,ze som si ho urobila sama. Potom prisla sestricka skontrolovala ci som dobre oholena a zaviedli mi infuzku a uz som cakala kedy ma zoberu na operacku.Po cisarskom mi hned zaviedli kateter na 24 hodin cize to bolo uplne v pohode a kedze prakticky si este necitis nohy ani nic tak to vobec necitit zavedenie. No co sa tyka utieranie po cisarskom je jasne ,ze krvacas. So mnou boli v nemocnici partner a kamaratka sestricka sa ma opyatala ci chcem aby ma cistili ony alebo chcem aby chodila ona, kazdych 10min mi mali menit vlozku a cistit ma. Priatel hned povedal,ze on sa o mna postara a ze on ma bude cistit pravdupovediac prvykrat som sa hanbila ako pes. V kazdom pripade sestricka ma prisla pozriet kazdych 30 min. Hned mi dali aj kvapky a aby som velmi nekrvacali a asi po 4 hodinach som prestala kvaky som pokracovala brat a pocas celeho sestonedelia som nekrvacala obcas sa mi stalo take ako spinenie ale inak nic, ani vlozky bavlnene ani nic som nemusela uzivat. Co sa tyka vymeny podlozky tak chodili sestricky a 2krat za den mi menili poslene pradlo,ale boli tak zohrate,ze ma ani neodhalovali ani nic pootocili ma aby som sa nemusela velmi hybat a aby som nemala bolesti. Podlozky som mala tiez na izbe cize ak som chcela mohla som si ich menit aj sama. Sprchovanim som nemala problem, prvy den ked som sa sla sprchovat som si zavrela dvere a prisla sestricka ze ci nepotrebujem pomoct a zbrzdila ma,ze preco pri sprchovani nemam pootvorene dvere aby som mohla zavolat partnera keby daco. Kedze partner bol so mnou den i noc tak sa mi to nezdalo byt take tazke so vsetkym mi pomahal.Takze neboj sa, ak preferujes aby ti pri osobnych veciach pomahal partner tak urobis lepsie vsak koniec-koncov ten ta najlepsie pozna....Ozaj my sme vizity nemali ,takze nekto mi nechodil obcumovat rez, sestricka mi to prisla iba precistit 3krat denne a prelepit a rano a vecer prisla vzdy za mnou osobne lekarka opytat sa ako sa mam pozriet jazvu ,informovat o vsetkom potrebnom a taktiez som jej mohla zavolat kedykolvek na mobil ked som nieco potrebovala....

nikuska124
10. feb 2012

@teleranka Mne nedavali nic, ziadne zataze, ale ked chces mozes si zabezpecit taku bandaz co sa dava po operaciach pomoze ti to velmi hlavne z toho dovodu,ze ti to bude viac drzat pokope a ked sa budes pohybovat bude ti to tlmit bolest. Skus sa informovat su aj specialne poporodne inak pomaha ti to aj stahovat brusko a cize skor budes mat ako predtym, lebo obycajne po porode mas akokeby tam kozu nazvys....Je to skvela vec skus sa informovat.

teleranka
10. feb 2012

@nikuska124 dobry napad dakujem , skusim sa opytat. kde si rodila Ty? a aku si mala narkozu?

teleranka
10. feb 2012

@gabkazabka ahojky, nevies, kde taky pas zozeniem, teda, ktory je najlepsi? ako dlho to treba nosit, a treba to nosit stale, alebo len par hodin denne? a kolko dni po sekcii si ho treba dat?

nikuska124
10. feb 2012

@extrate Takze ja osobne si myslim,ze to nie su vyhodene peniaze. Je to dobra investicia. Myslim si ,ze to ma vela vyhod aspon ja som v tom nasla iba vyhody. Mne to poradila doktorka na dalsi den po sekcii a priatel mi to hned siel kupit. Je to hlavne velka pomoc pre teba, pretoze urcitym sposobom ti to stahuje ranu a ked chodis nemas take bolesti ako bez bandazi,taktiez tvoje brusko sa da skor do povodneho stavu. Myslim tym ,ze ho nemas potom take ako ovisnute. V kazdom pripade ked to budes uzivat tak prve dni ti to velmi pomoze od bolesti! Odporucujem!!!!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre