Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

sirinka
1. jún 2009

ifilipkova ja idem vyskusat cicaplast na tu jazvu, tiez by mal pomoct na krajsie zahojenie...

a nikto z vas uz nema take to znecitlivenie okolo jazvy?

tinkaaa
1. jún 2009

sirinka ja som to mala hádam aj mesiac také ako umrtvené dookola tej jazvy taký divný pocit to je 😕

katty_k
1. jún 2009

akejka: tak ze me modelka nebude asi nikdy 😀 ale mas pravdu, neni kam spechat
tak se holt koupi nove obleceni, alespon mam duvod rici muzi ze nemam co na sebe 😀 😀 😀

reruna
1. jún 2009

zuzana, dr. mi řekl, že to může být i přirozeně, že to záleží na hodně věcech, první byl KP, tak záleží, jakou polohu bude mít druhé, jak bude velké, v jakém stavu bude jizva a asi i další věci, zatím to prostě nevím.

sirinka
1. jún 2009

tinkaaa diky...tak dufam, ze aj u mna to ozije, lebo je to velmi neprijemne, ak sa toho dotknem...

mirko
1. jún 2009

mna doka dnes potesila...pytala som sa jej, ci to vyzera aj na druhy cisarsky a ona ze nie, pokial ja nemam zdravotne problemy alebo maly nebude do porodu zle otoceny, ja som mala cisarsky z dovodu nepostupovania porodu
ja som sa jazvy odvazila tak "naozaj" dotknut asi pol roka mozno aj viac od porodu..

bubinko83
1. jún 2009

mirko,prečo si sa nedotykala jazvy? 😲

zuzana612
2. jún 2009

Mirko, takze aj ty mozes mat este normalny porod? Ja ani neviem kto mi to hovoril ze do 2 rokov od prveho cisarskeho je aj druhy porod cisarskym. Ja som chcela prve hrozne rodit normalne ale maly bol velky a bol otoceny KP a nakoniec som bola rada ze to bol ciasarsky ked som videla tie baby po normalnych porodoch. Ja ked som odchadzala z nemocnice tak som ani nevedela ze som rodila, jazva ma vobec neboli ako pisu niektore baby ze ju citia pri zmene pocasia. No uvidime ako to bude teraz pri druhom drobcovi. Ale keby som si mohla vybrat, tak by som asi chcela opat cisarsky

mimacik
2. jún 2009

čo sa týka narkózy, určite by som volila len spinálnu. mala som celkovú a dodnes ľutujem, že som Alenku nevidela hned ☹ a chcem sa vás spýtať, dokedy budem mať to "mŕtve brucho". ani mi nevadí, že ho mám, len dokedy to tak bude? a jazvu mám pekne zahojenú a nebolí. takže, ak CS, tak kľudne zas. aj ked som sa tešila na prirodzený pôrod. čo už

katrin21
2. jún 2009

zuzanka: blbost.. segra mala po cisarskom po 18 mesiacoch druhe a normalne . bez problemov.

katrin21
2. jún 2009

no baby..este k tomu mrtvemu bruchu..

ja som po cisarskom skoro 9 rokov, ale stale citim dookola take akokeby strpnute podbrusko. Proste sa tam asi narusili nervy, je to okolo tej jazvy. Neboli to ani nic, len tam proste uz nikdy nebudem mat taky origos cit pod kozou.

katty_k
2. jún 2009

napada me otazka, v pripade cisarskeho rezu, kdy nejdrive muzu znovu rodit?

kozicka
2. jún 2009

Ahojte,
ja som v 33tt a tiez mam babo hlavickou nahor, belezza aj mna si potesila ze sa este babo moze otocit, aj ked vraj na to potrebuje dostatok plodovej vody a tej ja mam malo, mimochodom neviete ci to moze mat nejake dosledky ked je malo plodovej vody?
A tie co mozte ist rodit normalne, neblbnite, bola som uz operovana a rezali mi brucho, takze viem aka je to bolest ked sa preberies z narkozy, chodila som skrcena lebo jazva ma tahala a bala som sa vystriet aby mi stichy nepraskli, okrem toho chodenie na zachod nebolo tiez bohvieco, bolo to sice pred 15 rokmi ale stale to mam zivo v pamati, takze ja som jednoznacne za prirodzene cesticky, bolesti sa pri cisarskom nevyhnes. A komplikacie mozu nastat aj pri porode aj pri cisarskom, tak naco zbytocne vymyslat...

zuzana612
2. jún 2009

Katrin, tak to si ma nepotesila 😀 Ja ze to bude automaticky cisarsky 😀 NO uvidime co mi o 2 tyzdne povie dr. ked pojdem na prehliadku

Katty, mne povedali po cisarskom ze by som nemala min. 2 roky otehotniet aby sa jazva stihla poriadna zahojit, ale to hovoria asi preto aby postrasili, lebo poznam baby ktore mali deti cisarskym do roka a nic sa im nestalo. Tak to asi zalezi od hojenia a tak

Kozicka, aj moj maly mal malo vody a vydrzal v brusku 41 tyzdnov. Tiez bol KP a akurat ma dr. postrasil ze keby mi nahodou odtiekla voda tak mam hned utekat do nemocnice lebo ze by sa maly tym ze je hore hlavickou mohol ubesit na pupocnej snure. Tak si vies predstavit tie stresy co som mala.

A k tej bolesti, ja som mala mozno stastie, mala som spinalku a nevravim ze som tu bolest necitila, ale bolo to v pohode. Najhorsie bolo sa na druhy den rano postavit, ale ked som to nejakych 26 hod. po operacii rozchodila, tak to uz bolo vsetko v pohode

reruna
2. jún 2009

kozicka mám taky zkušenost s otočením miminka, holt u mě to bylo bohužel naopak, Míša se otočil v 39 tt, předtím byl podle mého dr. pořád hlavičkou dole, i když je možné, že se dr. mohl i splést, vyšetřoval mě vždy jen pohmatem, žádný UTZ, ale je už dost zkušený, tak nevím. Navíc Miška strčil do porodních cest nožičku a skoro se prokopnul ven 😀 , takže třeba se tvoje mimi otočí tentokrát správně. Kolik jsem měla plodové vody nevím.

scouty1
2. jún 2009

ahojte som tu nova ja som rodila v saci po 12 hodinach kontrakciach sa rozhodli pre cisarsky dali mi lokalku takze vsetko vnimas len mas zakrite brucho plachtou nic necitis len je to taky blby pocit ja som maleho videla ako hovbrali uzsny pocit len ja som uz rok po cisarskom a strasne mi ostava z toho brucho neviem zhodit potom lezis den na jiske toto je take ze maleho mi priniesl ani nie na pat minut strasna bolest potom ked sa mas prvy krat postavit ale da sa zvladnut

avanka
2. jún 2009

Sirinka, aj ja mam okolie jazvy necitlive na lavej strane doteraz.......

sirinka
2. jún 2009

reruna no aj u nas to bolo tak, ze do 35tt bola otocena KP, potom sa udajne otocila hlavickou, to bola kontrola v 37tt a posledny den 38tt uz bola zase KP...co narobime... 🙂

akejka
3. jún 2009

sirinka jazva môže byť necitlivá niekoľko mesiacov. Je to bežné po sekciách. Neznepokojuj sa 😉

tinkaaa
3. jún 2009

ahojte aj ja som mala jazvu a aj mám ešte necitlivú,keď som hovorila s dokim o tom povedal,že je to v poriadku,že teraz budem ako rosnička predpovedať podľa nej počasie 😀 😀 😀
žiadna bolesť nieje taká hrozná,všetko sa dá vydržať,keď viete že ste priviedli na svet nový život a ten život je kúskom z vás 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
baby ktoré to ešte len čaká nemajte obavy,všetko sa dá zvládnuť a najhoršie je,keď si to zisťujete od druhých mamičiek,každá sme iná a každá to cítime a prežívame inak 😉

tinkaaa
3. jún 2009

ešte jedno
ja som sa tiež infomovala v jednom kuse a išla som do pôrodnice s veľkým strachom a ono až také strašné nebolo
(mala som plánovaný cisársky)

mimacik
4. jún 2009

zuzana612, si ma normálne potešila, že niektoré kočky porodili do roka po cisárskom a bez problémov. Viem, že je to indivindi, ale aspoň nejaká pozitívna správička v tejto oblasti. Ja chcem totiž tiež rodiť do roka 😉 Díky 🙂

mofer
4. jún 2009

ahojte, chcela som sa spýtať, či ste cítili, keď sa Vám bábo v brušku otočilo....moje je otočené KP, som už v 38,týždni a vraj sa ešte môže otočiť...

daskak
4. jún 2009

ahoj, aj moj maly bol tak otoceny... a potom sa raz v noci otocil... citila som to poriadne...... bola to sila.... a za par dni sme isli rodit...
tak sa drzkaj

denisa87
4. jún 2009

mofer,aj moj bol KP a tiez sa v jeden den otocil a bolo to citit a poriadne 😀

ajka27
4. jún 2009

mofeer mne sa malý otočil tento týžden, a už je tak ako má byť, takže kľud, doktor mi hovoril že mu mam dohovarať, tak som dohovarala, a on ti malý špuntík poslúchol

mofer
4. jún 2009

tak uvidíme, lebo už som objednaná na cisársky....10 dní pred termínom. Robili ste nejaké cviky, alebo niečo čo dopomohlo ku otočeniu?

ajka27
4. jún 2009

no ja nie, vôbec nič
ja tiež sa mam hlásiť budúcu stredu na dohodnutie si termínu sekcie, tak uvidíme ako dopadneme, či sa mladému mužovi nezachce ísť skôr a normálne 🙂

domulienka
4. jún 2009

Ahojte,prave som Vas citala ,ako ste pisali o necitlivosti jazvy.Ja mam vsetky tri cs,po prvych dvoch sa perfektne zahojila,pri poslednej sekcii,mam tiez necitlivu oblast na lavej strany oko jazvy a uz je dost dlho odvtedy,dr povedal ze to uz tri sekcie boli ,tak preto to,nemyslim,uz po sekcii ma tam v tej oblasti dost stipalo a mala som tam aj modrinku,ze by nesikovnost dr.,nevadi som najstastnejsia ze aj tretia dcerka je tu a ze ostatne bolo vsetko ok.
Drzim Vam palce buduce maminky,nebojte vsetko dopadne super.

reruna
5. jún 2009

monfer otočit se může, malý se otočil v 39 tt, bohužel naopak, předtím byl hlavičkou, otočil se KP a ještě tam strčil nohu a zaklínil si ju v por. cestách, takže musel jít SC.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre