Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

laluchova
23. apr 2008

baby aj mna pravdepodobne čaká cisársky...chcem sa lenopýtať ako je to keď sa nechám lenlokálne umrtviť, čiže keď som pri vedomí, zato sa platí???je to vlastne epidurálka, ktorá sa pri normálnom pôrode platí...ale ako je to pri cisárskom??? díkk

pavlina05
23. apr 2008

laluchova já předpokládám, že se Epi neplatí...

lucka0122
23. apr 2008

pri cisarskom sa to neplati lebo ti to musia spravit....

ajuskamimi
23. apr 2008

presne ako pise lucka, pokial mas cisara, tak neplatis a neviem ci EPI je to iste ako SPINAL, lebo pri epi necitis bolest, ale pri spinale necitis nohy, nevies sa hybat, ako keby si bola ochrnuta od pasa nadol

nadhera
24. apr 2008

laluchova, kedze som sa pred tyzdnom vratila z porodnice a babenka tam rodila na cisara + epi or spinal, neviem, ale neplatila nic. jedine, keby si isla klasicky porodit s epi or spinal tak samozrejme platis.

magda27
24. apr 2008

pri sekci se vazne epi neplati, to je soucast lekarskeho vykonu. Pri operaci se taky neplati za narkozu preci 😅

krajcoanka
24. apr 2008

no ,ja som rodila v okt.07 a rodila som normal z epidural (zmierňuje bolesť, ale všetko cítiť).(spinal- necíťiš sa od pol pasa dole-ako ochrnutie),ale kedže som bola na sále 9 hodin a malý neschadzal, tak som uprosila dr. na cisar.
A epidural som normalne platila, lebo sa podaval(pytala som sa na to) 😒

krajcoanka
24. apr 2008

certica, blahoželam!
Krajmary, ja som pri prvom rodila 27 hodin a pri druhom 33 hodin. Takže nie vždy to platí čím viac, tým lepšie 😖 rodila som po cca 2,5 roku.Uvidíme ako bude tretie 😅

graziela
24. apr 2008

Ahojte babenky,
pokial ja viem, tak epidural aj spinal maju rovnaky ucinok, rozdiel je len ten, ze epi sa moze postupne doplnat podla potreby a spinal je jednorazova zalezitost s dlhsim ucinkom.

lenka34
25. apr 2008

najprv som rodila normálne s epi, potom so spinálom cisarák a neplatila som nič

barbarek
25. apr 2008

Ahoj holky, tak jdu zase nakouknout. Jak se vám daří?

Já jsem už docela ok a jizva se hojí. Stehy se mi vstřebaly, jen na obou koncích mám takové uzle, jakoby z vlasce, a ty vypadnou nechtějí. Řekla bych že docela i táhnou. Tak snad vypadnou.Jsou i takové delší než na začátku, tak nevim 😠

Jinak já jsem rodila při epiduralu, vřele doporučuju a nic jsem neplatila. Ale vim, že v Praze v Krčské nemocnici se epidural platí 5000 Kč. To je dost drsný! 😠

nensy
25. apr 2008

tak to je divný já taky měla epi a neplatila jsem .barbarek mě ty stehy vytahovali.ty už taky nevědí jak stěch lidí mají tahat peníze 😒

barbarek
25. apr 2008

Nensy já mám samovstřebávací, takže už stehy nemám. Jen ty dva uzle na konci.

Jo vydělávají na všem, někde to je zdarma a někde platíš. Mě dokonce říkal kámoš, že někde za otce u císaře platíš 3500 Kč a my to měli zdarma!!!

dvojka
25. apr 2008

Barbarek -Tyjo a to se manža vydržel nato dívat?Ten je ale statečnej. 😎

barbarek
25. apr 2008

On seděl u hlavy a na zákrok neviděl, takže ok. Jen říkal, že když šel pak za malým ho fotit, tak viděl otevřené břicho a že teda nic moc 😀

dvojka
25. apr 2008

Mu to nedalo se tam nepodívat.
Ty jo,tak to je pěkný žes ho mohla mít hezky u sebe.To my jsme takové štěstí neměli,ale já bych to tam asi stejně nedostala,pač by si myslel,že bude muset asistovat,i když to neni pravda 🙂 .

barbarek
25. apr 2008

Jo podíval a pak trochu litoval 😀
Byla to paráda ho tam mít. Povídal si se mnou a s anestezioložkou a já nevěděla co se děje u břicha. Asi měli za úkol mě zabavit. Já se právě bála, že uslyšim co si tam říkají a budu z toho nervní. Ale fakt ok. 😉

dvojka
25. apr 2008

Určitě by to měli zavést všude,aby mohl tatínek asistovat i při císaři,pokud to tedy maminku uklidní
No Ondrášek je kus chlapa.Hezkej kus chlapa...(myslím tím miminko,neznám jméno tatky,tak aby to nevypadalo,že píšu o tvém manželovi) 😀

pavlina05
25. apr 2008

Ahoj holky!!!
Také nakukuji.
barbarek jé, to jsi měla bezva manžu u porodu. To bych také chtěla, ale on se bojí krve a cinkání těch nástrojů....
A tyka bych chtěla epi.
No uvidím......

petule.h
25. apr 2008

no to víš, když ti řežou břicho při epidurální anestézii, tak to chápu, moje kamarádka tak rodila A SAMA Chtěla discmana aby to neslyšela a taky jí tam poslali manžela, tak si povídali, ale on k břichu nešel vůbec, aby to neviděl.no já měla celkovou narkózu, tak jsem nevěděla o ničem 🙂

laluchova
25. apr 2008

tak dík, veľmi ste mi pomohli...síce v utorok idem do nemocnice na poradňu, tak sa teda opýtam.Pomaličky sazmierujem stým, že budem rodiťcisárskym, aj ke%d som si to chcela odrodiť normálne, ale pre bezpečie malej nebudem riskovať, predsa som prvorodička a malá je stále hlavičkou otočená hore, postavila si hlavu a má vraj už málo miesta pre otočenie....

pavlina05
26. apr 2008

JJ, já chápu manžu. Pro mě to nebude problém, dělám ve špitále a u operací jsem stávala běžně....
no uvidím co mi řeknou v nemocnici a ci ještě na to MM 😎

evka25
27. apr 2008

Ahojte. Som tu nova. Chcem sa opytat, prvy porod som mala cisarsky z dovodu velkeho babatka 4520 kg a 53 cm a nemohla som ho vytlacit vonka proste to neslo, cakam druhe babatko a momentalne som na rizikovom tehotenstve, krvacala som v 2.mesiaci a dr. mi povedal na poslednom usg, ze mam nizko placentu a ze aj dietatko je dost nizko ale moze sa to este do konca tehotenstva zmenit. Chcela by som vediet, ci moj druhy porod tiez ukazuje na cisarsky alebo budem rodit spontanne,co ma dost netesi, kedze som si aj dost vytrpela 24.hod. a cisarsky bol pre mna vykupenim. A ak budem rodit normalne ci mi bude moct byt podana EDA, lebo trpiet uz nechcem.

dari
27. apr 2008

ahoj evka25, prvy som tiez mala cisarsky kvoli KP. Pri druhom ma supli do nemocky o par dni skor pred TP, tam ma merali, ake je velke babo, aka je jazva atd. Inac cele tehotenstvo prebehlo bez tazkosti - takze som mohla rodit normalne. Podla ultrazvuku mala vazit Hanka 3700g - takze to vyzeralo na velke babo a mohla som opat rodit cisarskym. Ja som moc nechcela a rozhodla som sa pre normalny. Mala mala 4200g. Ja som mohla mat epi a aj som ju vyuzila - i ked po cisarskom to neradi davaju, ale to zalezi od lekara ako sa rozhodne... 🙂

krajcoanka
27. apr 2008

graziela, nie som si istá či máš pravdu. Mne davali epidural-zmiernuje bolesť, ale cítiš všetko len take tupe bolesti su to.Inač nakoniec som mala sekciu v plnej narkoze ☹
Spinal-necítiš sa od pol pasa dole-mala kamoška 😖

jejke
29. apr 2008

Ahojte,
Certi, blahozelam k Martinkovi, super, ze si to zvladla a ze ste dobre dopadli,drzali sme Vam palce 😉
Dari , to vazne?Tak velke babo si rodila po cisarskom vaginalne?
Pokial viem ak ides rodit po cisarskom "normalne" nedava sa epi ani sa porod nevyvolava aby nepraskla maternica, s epiduralom by si to necitila, a vyvolavacka Ti to prasknutie moze sposobit.
Takisto som bola poucena ze ak ma dieta nad 3800, si po cisarskom menej ako tri roky, nepustia Ta rodit normalne, je tam privelke riziko prasknutia starej jazvy. 😖
Asi ale nie vsetci doktori toto dodrziavaju.hmmm 😲

kalo
29. apr 2008

dari: moc ráda slyším, že i po císaři je možné normálně porodit 🙂 Taky bych chtěla mít to "štěstí". 🙂 A když to srovnáš...který porod byl pro tebe horší??????

graziela
29. apr 2008

Krajcoanka, nehadam sa, co sa tyka tej epi a spinalu, mozno mas pravdu, ja som len citala takyto nazor tu na konikovi. Sama mam odskusanu tiez len celkovu narkozu. Kmotra ale mala epidural pri klasickom porode a tvrdila, ze necitila absolutne ziadnu bolest. Ale aj to moze byt individ. a moze to zalezat aj od davky epiduralu v danom momente.... 🙂

krajcoanka
29. apr 2008

graziela 😉 🙂 .Ved v poho 😉 ja sa nehadam. 🙂 Mne davali asi male davky. chceli ušetriť 😖 .to vieš 9 hodin na sale a davka zabera cca 20 min. alebo kolko(nesledovala som, ale zdalo sa mi pomerne kratko), tak top bola ina spotreba 😖 . Inak mi tvrdila že pri väčšej davke sa bolesti môžu zastaviť a môže sa ísť od začiatku. 😝

balala
30. apr 2008

Ahoj holky, tak jsem ráda,že jsem si trochu početla o císaři. Já rodila císařem před 3 lety, měla jsem vyvolávaný porod ve 38tt,protože jsem měla zánět ledvin,ale zkončil císařem-malý nesestupoval,neotvírala jsem se a měl hlavičku ve špatné poloze,tak měl i špatné KTG a už se jelo na sál. Nechala jsem si píchnou epidurál z kterého jsem měla hrozný strach,ale byla jsem ráda, je krásné,když jsem malého hned viděla. Dnes mám termín, čekáme holčičku a bylo mi zděleno,že musím opět na císaře,tak jsem naštvana(litry vypitého maliníkového čaje,lněného semínka,těhu cvičení,...no chtěla jsem rodit spontálně, no nevyšlo to) ☹. Malá je málo dole a zase má hlavičko jako Daneček ve špatné poloze no snad to bude vše o.k.,zítra nastupuju do Šternberka av pátek ráno na sál. Mějte se pěkně a brzy napíšujaké to bylo po druhé(s rozkojením jsem neměla žádný problém,malej se hned přisál i když ho donesli až 4 hod. po porodu,tak snad to půjde hladce i malé) ahojky Hanka

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre