Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

akejka
6. apr 2009

anitta, tak to u vás v Melníku je veľmi zle vyriešené, keď tam musia maminky po sekcii ležať 3 dni samé na JIS-ke. Pre kojenie je veľmi dôležité začať často prikladať - každé 2-3 hod. Už deň, 2 dni po pôrode - ako sa ktorá mamička dokáže postaviť...Ja som rodila v Bratislave v Baby friendly hospital, na špeciálnej izbe (pre maminky bezprostredne po sekcii) som bola len prvých 12 hod., potom som už za pomoci sestry musela ísť do sprchy,...a preložili ma na normálnu izbu v odd. šestonedieľok. 3 hod. po pôrode mi priniesli ukázať malú a priložiť na prsník a 24 hod. po pôrode hneď o 6.00 mi už priniesli malú, aby som sa o ňu starala sama...že aspoň pár hodín, koľko vydržím a zvládnem. Zvládla som až do večera a vteň deň som si naplno rozbehla laktáciu častým prikladaním malej. Na noc som dala ešte malú sestričkám a od rána 3. dňa po sekcii bola výlučne v mojej opatere...

akejka
6. apr 2009

mirunda, škoda, že si s tou zle hojacou ranou nešla hneď do nemocky, alebo sem nenapísala. Už si to mohla mať zahojené. Čím skôr tam teda choď, oni ti dajú antibiotiká, také s ktorými môžeš kojiť...Mne dali Zinnat, tie sa u nás dávajú aj novorodencom...a budú ti brať výter toho hnisu, či tam nemáš fešáka Zlatého stafylokoka - mne kvôli tomu hnisala rana a nehojila sa...

martao
6. apr 2009

anitta,
ja som rodila v Trenčíne a v Topolčanoch. Pri prvom som musela byť na inom oddelení, pre poruchu z dýchním. Malého som videla až za 30 hodín. Pri druhom v Topolčanoch- malého nosili pravidelne. Tretie v Trenčíne- tiež nosili pravidelne. Na 3 deň už som bola na roomingu. Inak to bolo rovnaké ako píše akejka

ibinecka
6. apr 2009

Akejka, tak čítam ty si dobráááá 🙂 Hneď po sekcii si sa starala o malú 🙂 šikulka si. ja si teraz budem tiež pýtať babátko čo najčastešie lebo viem aké to je ťažké keď nemáš mliečko a potom sa doma trápiš ☹

moni1412
6. apr 2009

petrahy si spominala ze tvoja suseda druhe rodila normalne... po akom case od CR otehotnela? 🙂

katka1981
6. apr 2009

ibinecka, nemozem ti odpisat na IP, prosim ta vymaz predmet, lebo je to potom dlhe a neda sa mi odpisat.

tinkaaa
7. apr 2009

Ahoj baby doteraz mi nič nebolo po cisárskom a asi sa začína niečo diať ☹ Strašne ma pichá v pravom boku,keď sa zohnem aj také akoby štípanie cítim 😒 ale vo vnútri.Pozerala som sa,že to mám pekne zahojené ani predtým som to nemala v neporiadku a teraz mi je takto.
Mám šitie,nie svorky,myslíte si,že by to mohli byť vnútorné stehy,po veľkej noci mám ísť ku gynekologovi ale ak to bude takto určite pôjdem skôr.Neviete mi niečo poradiť,veď sa ani nenaťahujem tak ja fakt netuším prečo ma to teraz začalo bolieť 😢

akejka
7. apr 2009

ibinecka dik. U teba to ako bolo po sekciách ? Ležala si niekoľko dní na JIS ? Bola si v Baby friendly hospital ?

akejka
7. apr 2009

tinkaaa poslala som ti IP. To štípanie som po 2. sekcii pociťovala aj ja. Už potom, čo sa mi rana konečne zhojila. Čiže asi 1-2 mesiace po sekcii. Potom to prešlo samo od seba...

tinkaaa
7. apr 2009

akejka ďakujem za odpoveď aj za ip

mirunda
7. apr 2009

Akejko, tak jsem dnes byla v porodnici na kontrole té jizvy a ten kousek, co mi nesrostl, tak mi sešívali znova.. ☹ Ještě se divili, že jsem nepřišla dřív, přitom mě s tou dírou pouštěli domu.. 😒 Takže děkuji za doporučení si tam zajít, mohlo to být později ještě horší!!!

andykov
7. apr 2009

mirunda, to Ti ji jako špatně sešili, jo? No to je děs běs 😕

akejka
8. apr 2009

mirunda, juuuj, tak si to musela mať dosť škaredé, keď ti to zašívali. A robili ti len to, alebo aj nejaké čistenie, prípadne antibiotiká ? Môžeš si to ošetrovať s tým repíkom, to ti len prospeje...
Ešte že si nečakala na prehliadku po šestonedelí...

miluska.h
8. apr 2009

ahojte 🙂

mam na Vas jednu otazocku.... ako je to pri planovanej sekcii so spinalkou? treba pred tym absolvovovat pohovor s anesteziologom?

martao
8. apr 2009

Pohovor s anesteziogom by mal byť. Robia sa pre prípad, že by nastali komplikácie. Mne robili pohovor priamo na sále. Pýtala sa či nemám zapálené hrdlo, či neberiem nejaké lieky.

tinkaaa
8. apr 2009

miluska treba ti predoperačné vyšetrenia,teda ja som ich absolvovala všetky a mala som plánovaný cisársky,teda interné,anesteziolog a ja aj alergolog 😉

miluska.h
8. apr 2009

martao, tinkaaa: dakujem 🙂

andykov
8. apr 2009

miluska.h, u nás bude. Jdu na něj už v pátek v osm, tak jsem zvědavá, co mi řekne. Už se to blíží, tak začínám být krapek nervózní 😖 Alergolog nevím, tam mě nikdo neposílal.

barca3979
9. apr 2009

Ahoj, mám dotaz na maminky co již prodělaly císařský řez. Jak se určuje,zda budete rodit v celkové anestezii,nebo jen částečné? Nebo je to jen na rozhodnutí lékaře?

Mě čeká druhý porod,bude císařem,první byl přirozený,ale katastrofální.
Rodila jsem 3 dny,neotvírala jsem se ani po 6 ti kapačkách,gynekolog mi ručně masíroval děložní čípek každých 20 minut,bylo to strašné,ta bolest a vysláblost po třech dnech porodních bolestí,nevyspanosti a hladu.
Nakonec malou vytáhli kleštěmi, měla šňůru kolem krku,resuscitovali ji. Teď jsou jí tři roky,je zdravá a moc šikovaná,jsem šťastná,že to tak dopadlo,ale mohlo být hůř. Gynekolog mi při porodu řekl,že mám křivé porodní cesty a špatně průchozí.
Už nikdy bych nerodila přirozeně,protože se bojím,že by ty komplikace mohly nastat znovu. I když se říká,že každý porod je jiný,tak křivé porodní cesty se jen tak nenarovnají a z toho mám strach.
Takže jsem si vyřídila císaře. Gynekolog mi ho nechtěl bez papíru od nějaké dr. udělat. Takže jsem šla k ortopedovi a jelikož mám i skoliozu,tak mi ten papír napsal,vyloženě z milosti,když jsem mu tam popsala svůj první porod a svůj strach z dalšího.

Teď když vás tady ale pročítám,tak mám trochu obavy i z toho císaře. Ale každý porod má něco. I když ten císař je vlastně operace.

akejka
9. apr 2009

ahoj barca, v celkovej anestéze rodia väčšinou mamičky, ktoré podstupujú urgentnú, neplánovanú sekciu. Plánované sekcie sa robievajú spinálkou. Je to z dôvodu, že celková anestéza má viac rizík ako spinálka (napr. že sa mamička už nepreberie, alebo sa zadusí zvratkami - ak krátko predtým jedla, alebo pila,...).
Ja som rodila 2x v celkovej anestéze, lebo už nebol čas na zavádzanie katétra na spinálku a 30 minútové čakanie, až anestetikum zaberie...u mňa šlo pri oboch pôrodoch o minúty...

asandys
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katka1981
9. apr 2009

Halo halo......

Zvestujem Vam stastnu spravu, ze Ibinecka ma krasnu Karinecku zdravu!!!!!

miluska.h
9. apr 2009

ahojte 🙂

chcela by som poprosit mamicky, ktore rodili sekciou, aby mi napisali ake procedury sa robia pred tym, kedy zacali citit bolesti a ako intenzivne boli tie bolesti. Co sa tyka lezania po porode, lezali ste 24 hodin bez pohnutia? a babetko Vam kedy priniesli na kojenie? Mna caka sekcia buducu stredu a trosku sa bojiiim ☹

reni7
9. apr 2009

ibinečka-veliká gratulace k holčičce 🙂

já tady na vás nakukuju,páč du taky na císaře,skrz kyčle,ale chtěla bych jít do celkové narkozy,a teď nevim jestli mi jí udělají když je to plánovanej CŘ a vy tady píšete,že u plánovanýho dělají spinál 😕

melany_s
9. apr 2009

Ahoj miluska.h, ja som mala sekciu v spinále. Predtým ma vycievkovali - nepríjemné, ale nebolí to a trvá to len pár sekúnd. Oholila som sa sama deň predtým. Žiadne iné procedúry som podstúpiť nemusela, ani klystír. Keď ma priviezli na izbu, spinál pomaly prestával účinkovať, začala som cítiť bolesti, ale dalo sa to vydržať. Asi 10 hodín som musela ležať vo vodorovnej polohe - kvôli tomu spinálu. Potom som s pomocou sestričky vstala, to dosť bolelo, ale potom to už bolo stále lepšie. Na druhý deň som už chodila celkom v pohode. Bábätko mi priniesli najskôr len na chvíľku, potom na dlhšie. Keď bolo pri mne, na bolesti som úplne zabudla - to nie je len fráza, naozaj to bolo tak. Myslím, že báť sa nemusíš, nie je to také hrozné. Držím Ti palce.

miluska.h
9. apr 2009

Ahoj melany: dakujem 🙂 si ma ukludnila... 🙂 ja sa v prvom rade velmi tesim na synceka, ale predsa len tie obavy su tam nejake... ved to ma asi kazda maminka pred porodom 🙂

melany_s
9. apr 2009

pravdaže, hlavne keď človek nevie, do čoho ide... ja som teda bola pekne priposr...ná 😀

andykov
9. apr 2009

Já jsem taky připos..aná 😀 Ale bude to mít ten najkrásnější výsledek mého života, tak se i na jednu stranu moooc těším a ty bolesti mi za to budou stát 😵 Pro malinkou cokoliv vydržím.

mirunda
9. apr 2009

Andykov a Akejka - asi mi to špatně sešili, ale nechápu, že něco neřekli už v porodnici.. to jsem tam tu díru měla taky a já si prostě myslela, že to tak má být :( Jen mi to propláchli a udělali snad dva stehy, tak snad už to bude dobrý.. 😖 Jinak žádný antibiotika mi nedali, to ne.. tak snad to nebylo zas tak uplně strašný.. ale zážitek teda na celej život, nevěřim, že na porod zapomenu, jak všichni říkají!!! 😒 😖 😢

iinuska
9. apr 2009

Melany, to je zaujimave, ze cisardky bez klistyru.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre