Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

lamarika
14. sep 2009

Ahoj Lorine, cisar sam o sobe nebyl tak zly, ale já mám skoro 5 měsíců po porodě a jizvu cejtím pořád. Někdy aji nepříjemně bolí a reaguje na počasí ☹ Jinak zahojená je krásně, až vybledne, tak nepujde skoro ani vidět. Já jsem krvácela 4 týdny, pak týden nic a pak jsem začala pravidelně po 14 dnech menstruovat 😠

lamarika
14. sep 2009

Lorine: Gratuluju k dvojčátkům 😉

wwcko
14. sep 2009

Caute. ja som bola na CR 3.9. samotny porod bol v pohode, len im trosku trvalo kym mi napichli spinalku... 😒 prva noc bola uplne priserna vdaka oxitocinu, inak sa dalo.... 🙂 zo dna na den som sa citila ovela lepsie az mi bolo cudne ze tak rychlo 🙂

hexe66
14. sep 2009

ahojte. wwcko gratulujem k Ninke. ja sa tiež pomaly chystám CP.ešte neviem či bude celková anestéza alebo spinál. môžem ťa ttrošku vyťažiť? napichnutie sa dalo zvládnuť? takže si sa zotavila celkom rýchlo? ďakujeem

akejka
14. sep 2009

lorine, ja som krvácala po 1. sekcii 6 týždňov a po 2. sekcii až 10 týždňov 😠 (ale maternica bola čistá, UZV O.K.)
A presne mesiac po skončení oboch šestonedeľných krvácaní som dostala menštruáciu (za plného kojenia)

atrami
14. sep 2009

Maminkám gratulujem k detičkám.

Tiež som sa čudovala ako rýchlo som dokázala fungovať.

lorine,
krvácala som 4 týždne. Menštruáciu som dostala po 11. mesiacoch.

diapozitiv01
15. sep 2009

Ahojte,
ja som po sekcii krvacala silno asi 2 tyzdne, potom uz skoro nic a za 4 tyzdne som dostala MS. Ta bola tiez velmi silna a trvala 10 dni. Za par dni ju cakam znova 🙂
Jazva sa zahojila uplne perfektne. Vo stvrtok mam ist na kontrolu po sestonedeli, tak som zvedava co povie doky.
Mam take jemne bolesti a mam pocit ze sa mi zase hlasi slepak, s ktorym som bola v 9 tyzdni na chirurgii, ale tam to nechcel nikto operovat, lebo som bola na zaciatku tehotenstva a nikto nevie o ucinkoch anestezie na zaciatku tehotenstva. Ze pokial nepraskne, tak vydrzime...
Este k spinalke, mne sa ju snazila anesteziologicka napichnut, ale ani na 10 pokus sa to nezadarilo, boze to bolo asi najhorsie pocas celeho porodu, vzdy mi napichla nejaky nerv, niekedy sa to dalo vydrzat, len som citila bolest vacsinou v lavej nohe a potom sa niekde fajnovo trafila a ja som nemohla, normalne som sa rozplakala...Po sekcii prisla so mnou na izbu a ospravedlnovala sa mi. Takze som bola v uplnej.

lamarika
15. sep 2009

hexe: já byla na celkový, z lokální jsem měla strach, že bych to neustála a stejně by mě museli uspat

kacka123
15. sep 2009

Ahojte baby,

-No ja som dnes bola u svojej ocnej a necha ma rodit normalne aj ked mam dioptrie -9,5 a -10,0, a mam aj zmeny na sietnici a to trhlinku, ktoru mi laserom platali. Moja panva ma posledne cislo 17,5 a mala ma uz teraz v 35 tyzdni 2500 g a ja mam 157 cm.
Keby sme nemali znameho, ktory ma bude rodit tak sa asi dost natrapim, ale takto si mozem vybrat akym sposobom budem rodit a pri vsetkych tychto veciach som sa rozhodla pre cisarsky rez. Teraz je moda za kazdu cenu rodit prirodzene ale ja sa bojim, ze by sa babo zaseklo v panve a vobec oslepnut sa mi pri tlakoch tiez velmi nechce takze to je moja situacia. Je niekto na tom podobne ako ja? :D

Vsetkym drzim palce

PS: ozaj tie maminy, co uz mate po cisarskom , boli ste potom na JISKE alebo vas previezli na normalnu izbu?

hexe66
15. sep 2009

lamarika. ja mám tiež so spinálu strach. a ešte fakt neviem. po normálnej anestéze ale strašne zvraciam a tak. vôbec netuším. prosím ťa-ako dlho si krvácala a za ako dlho je možné napr. ísť kočíkovať. teda proste nejako normálne fungovať. poprosím aj ostatné kočky. Dík

klya1
15. sep 2009

Tak ja som mala sekciu 27.8. a zo spinalu som bola uplne happy. Sice bol trosku problem napichnut mi to kvoli krivej chrbtici (bolo to na niekolko pokusov), ale vobec to nebolelo a pravdu povediac, neprijemny (nie bolestivy) bol vlastne len ten prvy vpich a potom mi to uz vobec neprislo. A vidiet drobceka chvilocku po narodeni za to teda urcite stalo. Ja by som urcite aj znovu volila spinal. Po zakroku som potom musela lezat na chrbte min. 12 hodin, ale po cca 15 hodinach som uz bola na nohach a kracala k umyvadlu (dalej ma sestricka nepustila, ja som totiz povodne mierila do sprchy 😀). Celkovo to bolo dost v pohode. Teraz (necele 3 tyzdne) uz ani neviem, ze nejaka sekcia bola. Jazvu necitim, ziadne problemy sa nekonaju. 😉

mirka907
15. sep 2009

Ahojte...tak ja som mala sekciu (neplanovanu) 21.8 a jej priebeh, vratane spinalu bol v pohode. Baby ktore sa spinalu bojite...ja patrim medzi ludi , ktori do tehotenstva mali straj aj z odberu krvy kvoli ihle..ozaj ihly neznasam a zvladla som to🙂 tak hlavne klud a ako pise klya..vidiet a pocut drobca hned po narodeni stoji za to..
Chcem Vas ale upozornit na jednu vec..po zakroku okrem bolestivej jazvy mozete mat aj silne (postfunkcne)bolesti hlavy...stava sa to vraj zriedkavo ale mne sa to pristastilo a nie je to sranda..je to bolest ktora vam pomaly nedovoli chodit... nechcem Vas strasit ale ak Vam mozem poradit, ak budete nasledovat moj priklad (co dufam nie)hned to povedzte na vizite nech to riesia...

anitta
15. sep 2009

ahojky mirka já měla to samé po spinale hrozná bolest hlavy zvracení a nemohla jsem chdoit mžitky před očima, dostavilo se to druhý den po operaci. musí se po operaci hodně pít tak pozor na to 😉 jinak jsem taky štastná že jsem zvolila spinal a malého hned viděla slyšela a mohlase ho dotknout je to prostě krááása

smejo251
15. sep 2009

ahojte baby tak uz to mam za sebou a uz sme s mojim pokladikom doma...poviem vam nech tu napise kto chce co chce kym nezazite nic vas na toto nepripravi....klistir absolutne v pohodicke vobec to nie je nic hrozneeee, potom cievkovanie no trosicku neprijemne ale musim povedat ze mi to robila perfektna sestricka a nic som necitila ziadnu bolest akurat ze je to trosicku neprijemne ale nic strasne som necitila ked mi to zavadzala. uspatie pohodicka kedze som rodila v celkovej narkoze no len potom to prve otvorenieoci este sa mi krutil svet a nevedela som ani kde je sever ale ta bolest och tak ta bola strasnaaaa...akoby mi niekto boxoval minimalne tyzden a ja som mala pocit ze miniekto do toho brucha este picha s ihlicami...no neprijemny pocit ale potom ked vym ukazu babatko vsetko prejde...trvalo to asi 20 minut a potom to vsetko skoncilo.Po bolesti prisla zimnica a potom uz nic. a este bolo strasne na druhy den kedy som sa musela postavit a ist sa prejst...no na prvzkrat sa to mne ani nepodarilo lebo sa mi este krutila hlava ale na druhy pokus som vstala a potom to bolo uz len lepsie a lepsie...
babatko mi nosili ku mne kazde tri hodiny tak ako ostatnym zenam len oni kojili a ja nie lebo som lezala...ale na treti den sme aj mi kojili no snazili sa a na 4 den som si uz maleho vzala k sebe a bol pri mne az kym sme slli domov...

pink_lady
15. sep 2009

ahojte ja som mala urgentny cisarsky pred necelym mesiacom, to napichnutie chrbtice som skoro necitila len som bola prekvapena ze ako rychlo to ucinkuje na nohy 😀 a potom mi celu dobu trpli nohy /nemohla som nimi pohnut, necitila som bolest, len trpnutie - ale tok voli opuchom) bolest po cisarskom - bola a aj este je ale je to nic oproti mentruacnym bolestiam a uz uplne nic proti oblickovej kolike 😎 horsia bolest pre mna bola ked som musela bezmocne lezat 24 hodin a nevidiet maleho ... ☹

lamarika
15. sep 2009

hexe: já krvácela 4 týdny, ale jak jsem přišla domů, tak jsem hned druhý den vyrazila s malým ven. Byla jsem teda docela pak vyfluslá a jizvu jsem cejtila, ale nebyla to kdovíjaká bolest. Prostě jsem věděla, že tam je 😉 Dali mě hned na normální pokoj a týž den co jsem byla na císaři mi ještě nosili malýho na kojení, ale druhý už mi ho dali a už byl u mě 🙂 Jinak já doporučuju se snažit po císaři co nejdřív zatnout zuby a vstát. Já chodila ještě tu noc, a proto jsem měla malýho od rána u sebe 😉 Pro mě císař a následná bolest nebylo nic hroznýho, dá se to vydržet, ale spíš mě vadí, že jizvu cejtím ještě pořád a někdy dost nepříjemně ☹

hexe66
15. sep 2009

babenky moc ďakujem za info. už sa to pomaly blíži, tak uvidíme.

wwcko
15. sep 2009

hexe dakujem 🙂

Mna napichnutie trosku bolelo, bo som nebola dobre uvolnena, alebo som bola malo ohnuta, neviem, ale nevedeli mi ju trafit, ale nakoniec sa podarilo, inak cely porod v pohode. 🙂

akejka
15. sep 2009

ahoj dia, juuj, tebe sa to nakopilo - ešte aj ten slepák...v nemocke ti ho rozháňali ľadom ? Skús si teraz dávať ľadové obklady, nech ti to prejde...
tá štítna žľaza ti blbla len počas tehu ?
Na mňa sa pri poslednom tehu toho tiež dosť navalilo - v poslednom trimestri...2 x som bola chorá - schytala som divné ochorenia ako "ruža" (polovica tváre červená, vysoké teploty, ATB), potom ATB preventívne a potom som zas chytila zápal dutín+ horúčky, opäť ATB...pochudla som 2 kg, lebo som 3 dni nič nejedla ☹ našťastie všetky tie ATB boli penicilín. rádu, podľa viacerých doktorov úplne neškodné pre mimi a lepšie, keď som ich brala...lebo neužívanie by mohlo mať horšie následky, mohli by tie ochorenia prejsť na malú...
myslím, že som sa nakazila v MHD, alebo v práci...pracujem v banke, kde chodia aj chorí klienti a cez klímu sa to rozpráši po celej miestnosti ☹
Po pôrode som mala tiež kopec zdravotných problémov, už som ti ich spomínala...ja mám zrejme riadne oslabenú imunitu tehotenstvom, pôrodom...nedávno ma 1. krát v živote potrápila aj zlatá žila a to som neporodila nakoniec prirodzene, ani som netlačila malú pri 2. pôrode 😕

dia, ozaj, ty si nemala urgentný pôrod, ke´d ti hneď nedali celkovú anestézu ? Alebo s ohľadom na tvoj zdrav. stav sa pokúšali o spinál ?
tak sa držkaj, nech tie 2 mesiace rýchlo ubehnú 😉

diapozitiv01
16. sep 2009

Dobre ranko,
tu stitnu mi chvalabohu zistili na zaciatku tehotenstva, na jednej hospitalizacii v Lubochni.
Uz dlhsie som mala problem s nepravidelnym cyklom, bolo mi stale zima a bola som unavena, to su priznaky znizenej funkcie. Je ale zarazajuce ze ked som bola s tym cyklom u mojho uz byvaleho gynekosa tak ze este pockame, ze on nevie ci sa este vyvolavacka vyraba a to mi meskala 3 mesiace..
A 2x cez tehotenstvo som tiez chytila zapala dutin, teda ja ked mam nadchu tak mi to vzdy prejde do dutin ☹.

Zo zaciatku to nebol az taky urgentny pripad, potom co sa nam nepodarilo rozbehnut porod po 2 cipkoch a infuzke oxyto. a po 5 hodinach len takeho lezania na porodnom boxe. S manzelom sme kecali, bolo mi velmi dobre. Ale ked doktori postupne chodili a ja som nemala vobec kontrakcie tak sa rozhodli ze ideme rodit sekciou. Lebo uz viac ako 30 hodin pred tym mi odtiekla plodovka a mysleli si ze sa to same rozbehne.
Tam sa ma snazili napichnut ale nedalo sa, potom dobehla sestricka ze ide popocuvat drobca a chvilu jej trval kym ho nasla, ale tie pohlady co si vymenili s doktorom za ten cas, neprajem nikomu.
Tak doktor zavelil koniec pokusom a ide sa celkovou.
Ale bolo to uplne v pohode az na tu dezinfekciu ktora ma neskutocne stipala medzi nohami 🙂 . Viem ze ten plyn smrdel ale nadychla som sa tak raz a uz si len pamatam ako som nachodbe vykrikovala meno muzika a dostala som zo seba tak dve vety ako sa ma Maximko. Ziadnu zimnicu su nepamatam, len to ze som si chcela zakaslat ale neskutocne to bolelo. Potom ako mi davali infuzky + oblbovaky na bolest tak to bolo v pohode.
Ja som sa vlastne zo sekcia zotavila velmi rychlo a vlastne aj som musela. Chodievala som malickeho pozerat na JIS-ku max. ako sa mi dalo, potom tie stresy v piatok. Rodila som v utorok vecer, v sobotu ma pustili na moju ziadost domov a v pondelok sme cely den behali po uradoch + vybratie stichov a v stredu sme mali poslednu rozlucku s Maximiliankom. Vlastne okolnosti ma donutili nemysliet na bolest a ist, ist zivotom dalej.

atrami
16. sep 2009

kacka,
záleží na nemocnici. Všade je zvlášť pooperačná izba. Niekde je jedna centrálna. 2. syna som rodila v Topolčanoch, bola tam jedna izba so 6. posteliami a v strede sedela sestrička. Takže žiadne súkromie- hroza.
2 ďalšie porody boli v Trenčíne. Na izbe boli síce 3 postele, ale vždy ak sa dalo maminu nechali samotnú. Bolo to super. Približne po 2-3 dňoch, preložia na rooming aj s malinkým. Je to vtedy, ak dokážeš už poriadne chodiť.

smejo,
gratulujem. Nech malinký krásne papá a je zdravučký.

smejo251
22. sep 2009

dakujeme krasne

yoya
22. sep 2009

Smejo251 - gratulujem, držte sa .... všetko dobre. 😉 Som rada, že si napísala svoje zážitky a pocity, tiež mám strach, ale to si bola asi na tom rovnako ako ja.Takže ďakujem ti veľmi pekne za povzbudenie.
😉

smejo251
23. sep 2009

nebojte sa baby da sa to yvladnut ta chvila bolesti naozaj stoji za to a po 14 dnoch uz hovorim ze chcem j druhe baby takze pohodicka......nejko to babo musi ist vonku ozaj sa nebojte ....nic nie je take zle aby nebolo horsie...maly musel ist do nemonice lebo sa nam vratila zltacka a verte mi ze to bolelo ovela viac ked som ho pocula ako place a nemohla sommu pomoct ..radsej by somprezila 10 cisarskych ako tu jednu noc v nemoici sinfuyiziou a pod svetlom hrozne...

marketka.27
24. sep 2009

Ahoj všem, moc prosím, nemáte někdo tip na nějaké povídání o tom, jak se dát po akutním císaři zase dokupy? Něco ve smyslu, jak se starat o jizvu po SC, jak dlouho je normální, že bolí, kdy se dá pomalu začít cvičit atd. Jinak blahopřeju všem, které tu píšete, že jste po SC v poho🙂, pro mne to byl fakt záhul, proti kterému normoš porodní bolesti i ledvinová kolika byly sranda, já už chci být taky v pohodě a jen si užívat maminkování 🙂

vitana
25. sep 2009

tak ja som mala s cisárskym tiež dobrú skúsenosť.. celé to rýchlo ubehlo ani som sa nestihla čudovať a malinký bol vonku.. tak sa nebojte, ja som stále myslela na bábänko.. 🙂

julia30
26. sep 2009

ahojte,

v pondelok som nakoniec rodila SC a bolo to v pohodicke. par minut na sale uz po 3 hodinach som bola na izbe a tiekli do mna infuzky a ja som uz dokazala hybat nohami teda len tak jemne ale uz osm si ich citila tak som pomaly rozcvicovala, keby som vedela ako tak uz vecer vstanem ale na stastie som nevedela ako 🙂 v utorok som chodila uz ako rybycka a uz som si aj malu brala a prikladala na treti den sa mi objavilo mladezivo a v noci zo stredy na stvrtok som uz aj trocha kojila. dnes uz mi mliecko ide pekne kojime sice ho este asi nemame uplne dost ale snazime sa to nejako riesit 🙂

bolo to uplne super a mam pocit ze oproti tym porodom co som tam odsledovala tak som to mala dost v pohodicke.

drzte sa nebojte sa a hlavne budte v pohodicke a stale si hovrte, ze ide o babatko a musite sa kvoli nemu prekonat aj nejaku tu bolest aj ked hovorim, ja som ziadnu bolest necitila ;) asi mi naozaj spraivli dobre ten rez.

Prvy cudny pocit bol az dnes ked mi vybrali stychy a bojim sa ze aby sa mi to nejako neotvorilo, co uz by sa asi nemalo ale aj tak pre istotu nenosim nic tazke ani nic a snazim sa co najviac oddychovat.

krasny den prajem

Julia

giza
27. sep 2009

Julia, ako si to myslela, ze prvy cudny pocit? Ved po kazdom chirurgickom zakroku ak si neni stale pod silnymi analgetikami citis bolest....

Inak to pisete presne, treba mysliet na dietatko, ved pren sa to vsetko oplati podstupit....

julia30
27. sep 2009

Giza ;) ze ja som prvu bolest citila az ked mi vybrali stychy posledne a to len 1/2 dna a dnes uz to je v pohodicke skorej citim zavinovanie maternice ako bolest alebo kojenie ako bolest, inak add kojenie tak to tiez vidim ako problem zatial 🙂 ale zatial papkame a prospievame tak neriesim bolest mojich bradaviek 🙂

jednoducho zjavne som to mala dobre zasite alebo neviem co prve dva dni som dostavala lieky proti bolesti do zili priamo cez kanilu a treti den som si uz len doobeda dala tramal a nic viac od vtedy a bola som v klude asi som to dobre rozchodila. Skorej ma to stipkalo ako bolelo ale to pripisujem tomu ovisnutemu bruchu a tomu potu co to tam "dezinfikoval" solou 🙂 ale nie som odbornik tak neviem ;)

jednoducho ja mam pocit ze som to zvladla prilis jednoducho, a obdivujem zeny co rodia prirodzene lebo tak by som to ja asi nezvladla ;( alebo teda s naslednymi problemami asik.

andrea12737
28. sep 2009

Ahojte mam otazocku, ako sa da naplanovat cisarsky? kedy si treba najneskor vybrat dr. na sekciu? ak ste ju mali planovanu, zaplatili ste si doktora? Mam vysoke prietoky a nikto z dr. sa mi nechcel presnejsie vyjadrit ci mozem ist rodit normalne, alebo bude lepsi cisarsky.. 😒 ☹ vdaka za kazdu radu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre