Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

kaja73
8. nov 2010

@klaudiab Ano u toho a bol fakt užasny.Robil mi hodinovy podrobny ultazvuk ,fakt nič nezanedbal.Asi jemu vdačim, že to so mnou dobre dopadlo. 🙂

klaudiab
8. nov 2010

@kaja73 To rada počujem, že všetko ok 🙂 , tiež ma bude moja lekárka odosielať na Kramáre na ultrazvuk, tak dúfam, že padnem do rúk akurát jemu 🙂

kaja73
8. nov 2010

@klaudiab Ja som za nim bola v jeho sukromnej ambulancii .Všetko som si sama platila,ale stalo to za to 😉

janka256
8. nov 2010

@teerry
@klaudiab no mne to doktorka odporucila hned tu sterilizaciu a ja som platila za to 50 eur a urobili mi to pocas porodu spinalom mohla som sa rozhodnut ci si to dam alebo nie ale tak zas do konsa reprodukcneho obdobia brat stale tabletky aby som neotehotnela by bolo jednak nakladne a ako sa poznam ja by som aj zabudala na to a zas dalsie dieta by som sa uz bala tych rizik tak radsej nie... 😖 a na poradne som chodila ako rizikova pacientka ale vzdy som jej hovorila ked sa mi nieco nezdalo lebo zo zaciatku ma ta jazva aj dost bolela ale bolo to roztahovanim maternice a v 9-tom mesiaci niekedy na zaciatku mi na ultrazvuku ak pozrela hrubku jazvy tak vraj by mala vydrzat ale zas som musela mat porod planovany 10 dni pred terminom aby sa kontrakcie nerozbehli skor vraj sa potom jazva rychlo stencuje... sice ja som mala mat planovany 7 dni pred ale kedze mne sa deti rodili skor vsetky tak preto a myslim ze to bolo akurat lebo v den porodu som uz mala nejake podivne bolesti... 😅

klaudiab
8. nov 2010

@kaja73 No, dúfam, že mi ppdarí k nemu objednať aj na Kramároch, tam ich robí viacero doktorov ultrazvuky v rôznych ord. hodinách, tak uvidím ako mi to zapasuje a skúsim sa dohodnúť potom so sestričkou 🙂

rebinka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
klaudiab
8. nov 2010

@janka256 Takže urobia to aj pri spinále, to je super, mala si potom dlhší pobyt v pôrodnici, kvôli zákroku alebo ťa prepustili domov ako po pôrode?Aký je postup pri vybavení sterilizácie?

teerry
8. nov 2010

janka256:
no ja sa zatiaľ takýmito vecami nezapodievam... viem že je tam riziko, keby som otehotnela po 4ty krát... 😒 a preto by som radšej ten normálny volila... 🙂
a ako myslíš že si mala podivné bolesti??

janka256
8. nov 2010

@klaudiab dom nas pustili na 6 den po porode skor nechceli aj ked som ziadne tazkosti nemala ale aj tak malinka mala zltacku tak mi to bolo jedno a postup no dr. mi napisala ziadost ja som ju iba podpisala a zaplatila do teh. knizky mi ju potom pripla aj doklad o zaplateni a to bolo cele 🙂

janka256
8. nov 2010

@teerry neviem len ma noc pred porodom uz pobolievalo brucho aj krize a stale som chodila na vecko ale to bolo aj strachom asi aj myslim ze sa nieco rozbiehalo kedze pri prostrednej dcerke sa mi tak zacinak porod tak vsetci okolo mna lietali ze rychlo rychlo lebo som kontrakcie mala uz kazde 3 minuty a otvorena som bola na 3 cm a este k tomu mala bola otocena opacne a vraj keby uz bol zadocek v porodnych cestach zostupeny tak by sa uz cisarsky nedal urobit a musela by som odrodit normalne a toho sa bali praveze... 😒

klaudiab
8. nov 2010

@janka256 V ktorom týždni si bola, keď si podpisovala žiadosť? 🙂

didiana333
8. nov 2010

@klaudiab žiadosť musíš mať minimálne 30dní podanú a vyplatený šek...inak to neurobia.Aj ja som tak bola a pri sekcii to rovno urobili...ale tých 30dní je tam podmienka,ked to nestihneš,tak to ani neurobia...

janka256
8. nov 2010

@klaudiab no navrhla mi to hned ako som zistila ze som tehotna a cas na rozmyslenie som mala tak do 8 mesiaca tehotenstva a didi ma pravdu ziadost treba mat podanu 30 dni lebo sa este caka na schvalenie...

teerry
8. nov 2010

@janka256
no a to ti tak rýchlo nabehli kontrakcie?

romana.st
8. nov 2010

Ahoj holky,

možná jste to už řešily, ale je tady toho napsáno spousty a nechce se mi to vše číst 😎 Mám otázečku.....Kdy se může začít cvičit po císařském řezu (posilovat bříško). Díky moc

klaudiab
8. nov 2010

@didiana333 Ďakujem krásne za odpoveď 🙂

klaudiab
8. nov 2010

@janka256 Ďakujem krásne za odpovede 🙂

didiana333
8. nov 2010

@romana.st vela závisí aj od toho,ako sa cítiš,ale tak pol roka minimálne by si to nemala namáhať...ja som sa cítila super už po dvoch týždnoch,ani som jazvu necítila,ani nič...ale na cvičenie teda by som si skôr ani netrufla,ako po polroku.... 😀

teerry
8. nov 2010

@romana.st
ahoj, ja som začala cvičiť po 3ch mesiacoch, ale brušáky a také veci až po 5tich mesiacoch, po prvom raze ma to trošku pobolievalo, ale netreba to preháňať, ale už potom v pohode, teraz mi začala aj ta jazva lepšie vyzerať, myslím na koži,ale to asi nie je tým spôsobené 🙂 tak sa do toho môžeš smelo pustiť, 🙂

janka256
8. nov 2010

@teerry na ano aj mne sa to zdalo velmi rychlo este vecer ma trochu krize pobolievali a rano som mala poradnu tak som uz mala bolesti kazdych 10 minut a muz mi este vravel to preto ze si hladna najedz sa a prestane ta boliet bruchoi dobre ze som ho neposluchla lebo uz v aute ked ma viezol som sa skrucala kazdych 5 minut a este som sla na poradnu to uz bolo dost caste tak dr. ma mna hned ze utekajte na porodnicu ja hned za cami pridem a robime cisarak 🙂 este muz sa ma vonku pyta ze co ako som dopadla a ja ze nic v pohode utekaj domov pre tasku o chvilu sa narodi mala tak som ho vyplasila ze nevedel co skor a ani sa so mnou nechcel rozpravat na chodbe len slzy v ociach som videla a triasol sa asi viac ako ja a to bol hrdina ze ked rodim normalne bude pri mne no to urcite s nim by mali viac roboty jak so mnou

janka256
8. nov 2010

@klaudiab rado sa stalo ved sa ozvi ako to prebieha tebe potom 😀 aj tak uz idem nakrmit malu 🙂

teerry
8. nov 2010

@janka256
no tak to je fakt rychlo.. a pri druhom si mala kontrakcie či nie?? no ved to,by museli asi hospitalizovať aj jeho :D ale tak možno keby bol pri pôrode, keby si rodila normálne tak by sa trošku skludnil alebo by ho sestričky usmernili, nie?? 🙂 alebo by to spravila dáka facka na spamätanie :D

romana.st
8. nov 2010

Holky, děkuji moc....tak asi pomaličku a polehoučku začnu 😀 Moc se mi sice nechce, protože lítám celý den kolem 2 dětí a jsem ráda, když večer lehnu do postele.

janka256
8. nov 2010

@teerry no to bolo pri druhom toto a pri prvom mi odisla plodova voda a kedze na sone zistili ze je KP tak sa rozhodlo hned no moje deti sa asi nechceli nosit dole hlavou oni si tam sadli a ani sa nepohli dokonca vceci traja boli v brusku asi v rovnakej polohe ja nechapem preco co aj dr. prekvapilo stale ale vraj mam maternicu ok ani nie je otocena ani nic a aha 😀

teerry
8. nov 2010

@romana.st :
ja som tiež myslela že nebudem mať čas ani energiu, lebo ja chodím ešte na vyšku okrem toho ale ak ti mám povedať pravdu, tak ma to nabije energiou a raz za čas som unavená aj z niečoho iného ako z malého. a budeš cvičiť doma, či do nejakého fitka alebo niekde budeš chodiť? 🙂

teerry
8. nov 2010

@janka256
no môj malý bol tiež KP... a tiež mi odtiekla plodova voda... 😉

miranda77
8. nov 2010

tak ja jsem dnes byla u dr. a zjistovala jsem, co by rikal ma dalsi tehotenstvi po dvou CR - tvaril se uplne v pohode, skoro jsem si pripadala divne, ze se na to ptam 😉 ... a pak rikal, ze jsou i zenske, ktere proste prijdou s velkym nalezem a porodi i po dvou cisarich normalne ...

andrea142
8. nov 2010

@miranda77
@lamarika : ďakujem za odpovede 🙂

romana.st
8. nov 2010

@teerry Cvičit budu zatím doma Pilátes. Malá bude mít teprve 4 měsíce a plně kojím...Tak bych to musela různě kombinovat, ještě počkám. Doma si dám na uši Mp3 a pojedu 😝

teerry
8. nov 2010

@romana.st
no jasne, čo ti vyhovuje, to je najlepšie poskúšať a uvidíš.ja plne kojím ešte stále a to bude mať malý 6 mesiacov za 2 týždne a nerobí to žiaden problém ked cvičím aj kojím. práveže sa cítim lepšie, ale ked budeš cvičiť, tak poriadne doplnaj tekutiny 🙂 aj ked sa ti nezdá že si smädná 🙂 😉 tak držím prsty, nech sa ti dobre cvičí 🙂
inak ja chodím na aerobik do fitka a neviem si to vynachváliť , lebo si aj od malého na chvíľu odpočiniem a hodinka týždenne nikomu nikdy neuškodí 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre