Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

aninka89
2. feb 2010

maly mal skoro 4 kila a keďže som nizka a mam aj problemy s klbami, tak som mala planovanu sekciu no nikdy by som si nepomyslela, že je to taka hrozna bolesť. Ono sa hovori, že matka rýchlo zabudne no pre mňa to boli najhoršie dni v živote a nikoho nezaujimalo, že niesom schopna isť ani len na vecko a na druhy deň mi dokonca dali malého na izbu a mam sa starať ako chcem.....

latvia
2. feb 2010

verim, ja som po sponte nevedela zliezt z postele asi tyzden 😝 asi som padavka? 😅 ale bolelo to poriadne 😝

aninka89
2. feb 2010

prečo padavka? Ja som prišla na to, že keď som otvorene rozprávala ako som to preživala a že je to hrozné, tak postupne sa aj iné mamičky priznali.....no navonok akosi nikto o tom nechcel rozprávať, vyzerali a hovorili že v pohode no pravda bola inde. A dokonca aj z okolia, čo už maju roky po sekcii sú na tom väčšinou tiež tak, až potom mi porozprávali aké mali problémy....
Ale nehovorím, su aj také čo sa preberú z narkozy a môžu ísť domov, skoro dostanú mlieko a sú v pohode...

aninka89
2. feb 2010

no môj prípad to ani z ďaleka nebol ☹ No keď som doktorovi povedala, že viac deti nechcem aj keby neviem čo malo byť, tak sa z chuti zasmial a povedal že takých už veru bolo 😀 😀 😀

zezukr
2. feb 2010

Ráda bych se podělila se svým zážitekm s porodem císařským řezem:
Rodila jsem před skoro třemi týdny císařem a nemůžu si stěžovat na práci doktorů. Porod byl neplánovaný, takže jsem vůbec netučila, co se bude dít. Chtěli mně porod nejdřív vyvolávat, ale před zavedením pilulky zjistili polohu miminka se zakloněnou hlavičkou a už to jelo. Za půl hodiny mě už zařadili do programu operací a to bylo štěstí, jinak bych asi utekla strachy.

Operace proběhla ve spinálu, takže jsem celou dobu věděla, co se děje, viděla jsem hned malou. Ta byla venku od toho, co jsem přestala cítit nohy asi za 15 minut. Pak ji dostal manžel, zatímco mě šili, to trvalo asi půl hodiny. Celé to netrvalo ani hodinu a vůbec to neblolelo, kromě drobné bolesti při injekci mezi obratle s narkózou.
Po zašití mi malou dali hned přisát a pak jsem jela na pokoj. Ještě mi ji přivezli jednou odpoledne, když byl u mě manžel a jednou v noci. Noc byla krutá, musela jsem ležet na zádech a nehýbat se. Pomalu jsem aspoň pokrčovala a narovnávala nohy. Dostala jsem ale injekce od bolesti, takže jsem zaspala aspoň na pár hodin. To byly moje jediné injekce od bolesti. Sestřičky se potom ptaly několik dalších dnů, jestli nechci injekce od bolesti, ale už jsem žádnou další nepotřebovala.
Bolesti jsem měla jen při pohybu, ale byly to bolesti "přirozené" od jizvy. Pohybovala jsem se pomalu, zprvu v předklonu. Nejhorší bylo uléhání a vstávání z postele. Zvedání malé mi nevadilo.

Malou jsem si k sobě vzala hned druhý den a už jsem ji nedala ani na noc. Mléko se mi spustilo v neděli (operace byla ve čtvrtek), takže i toto proběhlo v pořádku.

Musím říct, že jsem maximálně spokojená. Nejhorší byl strach před operací, protože jsem nevěděla, do čeho jdu a pak, když mi vytahovali z břicha drén, to bolelo hodně. Jinak naprosto bez problémů. Jizva se krásně zahojila a měla jsem určitě míň bolesti, než kdybych rodila "normálně".

Hodně záleží na tom, kdo to dělá a koho máte kolem sebe. Já jsem měla štěstí na super tým lidí v nemocnici v Havlíčkově Brodě a kdybych teď nebojovala s kojením a s ostatními starostmi o malou, tak jdu rodit takto hned teď.
Přeju všem, co je toto čeká, aby na tom byly minimálně tak dobře, jako já.

latvia
2. feb 2010

no jooo, havlickuv brod je ina kapitola 😉 tam je skvela nemocnica 🙂 som rada ze si takto pekne porodila cisarom, tak by to malo byt 😉

blumka
2. feb 2010

aj ja chcem 😀 😀 😀

latvia
2. feb 2010

blumi, sak sa drz svojho motta 😉

fuka
2. feb 2010

Ahojte aj ja sa chcem podeliť o môj cisárky pôrod. 19 februára to bude presne 9 rokov ako sa mi narodili dvojičky. Bolo to o 6 týždňov skôr, takže som sa hrozne bála. V tom čase ešte epidurálky neboli tak často používané a hlavne pri cisárskom. Ten pocit mi asi bude chýbať celý život že som si ich nepritisla hneď k sebe. Deti som vydela po troch dňoch v inkubátorre. Bol to zvláštny pocit. Asi po troch týždňoch mi ich dali obydvoch na izbu až tam som si uvedomila že ich mám a strašne som sa rozplakala od šťastia. Po 6 týždňoch nás prepustili domov no večer mi syn prestal dýchať na rukách dostal zápaľ pľúc. Z nemocnice so musela odísť pretože by som to psychicky nezvládla. Syna nám dali po dvoch týždňoch domov. Teraz nám všetkým robia radosť. Hoci sú dvaja keď boli malý veľmi boli dobrý nepoznám noc že by som sa pri nich nevyspala. Rez mám krásny prretože keď som menila doktrora na prvej prehliadke mi povedal že kde som sa udrela a ukázal mi na rez. Ostal v pomykove keď so mu povedala že to je cisársky rez.

latvia
2. feb 2010

preco sa to vlastne vola cisarsky rez? 😕 😅 az teraz ma to napadlo, ked fuka napisala cisarsky porod 🙂 velmi pekne to vyznelo, tak honosne 🙂

andy22
2. feb 2010

baby, kolko sa teraz po cisarskom zostava v nemocnici?

blumka
2. feb 2010

latvia, dik za pripomenutie 😀 😀 ..este jedno motto by sa mi hodilo...vsetko je tak ako ma byt 😉 ja verim ze bude dobre...

latvia
2. feb 2010

samozrejmeeeeeeeeeeeeee 😉

supi
2. feb 2010

baby a ake spodne pradlo treba? Tie sietkovane nohavicky su asi zbytocne, nie? Daju sa nejake kupit spiecialne po sekcii?

zazalienka
2. feb 2010

supi, ja som mala sieťkové, pretože normálne tlačia na rez.. a behať bez nohavičiek s vložkou medzi nohami je dosť ťažké... ja som ich kupovala tuším v Brendone v Ba..

mirko
2. feb 2010

tie sietkovane gatuse su super, vytiahnes ich az na brucho a nemusia byt len ako jednorazove, operies a pouzivas dalej...a behat iba s vlozkou je veru zazitok.... 😉

dejna3
2. feb 2010

pridávam sa tiež k spokojným "nositeľkám" sieťkovaných nohavičiek po sekcii... normálne gaťky som sa odvážila obliecť až po vybratí stehov... tie sieťkované boli vtedy tak pohodlnéééé, hoci nevyzerajú 😅

ja som nedávno v telke kuki nejakú reportáž o sekciách a tam hovorili o pôvode a vzniku cisárskeho rezu... história cisárskeho rezu siaha veľmi hlboko do minulosti... moc si to ale nepamätám, len viem, že spominali, že názov nemá nič spoločné s júliom cézarom, lebo toho matka porodila prirodzene... ale tuším to bolo z toho dôvodu, že tento rez sa robil u bohatých, resp. vysokopostavených žien - v minulosti... a vraj prvé cisárske rezy boli vykonané po smrti, teda až keď matka počas pôrodu zomrela, rozrezali jej brucho a vybrali dieťa, aby aspoň ono prežilo... tak to tam bolo vysvetľované

babara
2. feb 2010

aninka, ja mela jizvu taky strasne dlouho necitlivou, ale pomalinku to bude lepsi, uvidis.

Jinak ja jsem to snasela taky celkem dobre, to jsem mela trochu komplikace s hnisanim jizvy, ale kojeni parada, jako u norm. porodu a bolest se dala prezit, horsi ty 3 dny bolesti po neuspecne vyvolavacce ☹

latvia
3. feb 2010

😀 ja sa musim priznat ze som behala len s vlozkou bez gatiek 😝 som si ju zasekla medzi nohy a bolo 😉

blumka
3. feb 2010

ja po prvom cisarskom som mala tiez sietkovane nohavicky...normalne som dala az ked som nemala jazvu citlivu...alebo potom take bombradaky co mali gumu az kdesi pod prsiami 😀 😀 😀 😀

pudo
3. feb 2010

jeeeeej, ahoj blumi, uplne nahodou som ta nasla... gratularos k druhemu baby... uz to mate za par... a mozno sa narodi v rovnaky den ako Terezka 😀 .... my uz mame tiez pokladik, Tamarku... a tiez musela prist na poslednu chvilu cisarskym... inak sranda, sa mi zda, ze je to len nedavno, co sme riesili Gesko 😀 😀 😀

k.a.t.k.a.
3. feb 2010

tak obdivujem tie co vedia byt s vlozkou bez nohaviciek 😅 to by som musela suchat nozkami male krociky, ja som mala tie sietovane vytiahnute az pod prsia 😀 hotova sex bomba som bola 😀 aj tak mi tam tie lekarenske vlozky lietali, najlepsie su tie nemocnicne .. po troch dnoch som ich aj tak vymenila za kridelka 😅

pia22
3. feb 2010

Kocky, chcem sa spytat, pri spinale vam babätko ukazali hned po vybrati alebo az po umyti a obleceni?

sirell
3. feb 2010

ja som videla malu, hned ako ju vybrali, ale to len na okamih, ako ju vkladali detskej sestre do ruk a potom o chvilku mi ju priniesli ukazat uz po osetreni, oblecenu a zabalenu v perinke.

babara
3. feb 2010

pia, mozna zalezi na porodnici, ale myslim, ze dnes uz je bezne, ze daj prcka nejdriv tobe na bricho, pokud to neni akutni cisar treba a musi dite zkontrolovat atp.

zezukr
3. feb 2010

Mně malou jen ukázali. Pak ji šli ošetřit a u toho už byl táta. Pak ji hned dali jemu na tzv. klokánkování, kdy je místo ženy nahý muž a má dítě na psou přikryté teplou (ovčí atp.) přikrývkou. Supluje tak matku. Malá prý pořád hledala prso, tak chvíli cucala manželovu chlupatou hruď, pak kůži na ruce 🙂 Koukněte na fotky.
Jak mě došili, asi půl hodině, tak mně ji hned přiložili k prsu, aby se chytla.
Pak mi ji ještě donesli jednou odpoledne a jednou večer. Člověk je tak trochu mimo, nemůže se beztak hnout, tak ji má jen položenou a kouká na ni.
Druhý den mi ji dali, když přišel manžel odpoledne a já si ji pak už nechala.

pia22
3. feb 2010

Zezukr ze klokankovanie muzov, to je super😅 Pytam sa, lebo mam 4 mes. po cisarskom a maleho mi na sale ukazali len na okamih uz obleceneho a druhy den mi ho doniesli po pol dni len ukazat po opakovanom ziadani🙄

zezukr
3. feb 2010

pia, to je špatně, že jo ☹ Hlavně se musí přikládat k prsu, aby se sputilo mlíko a nejdřív do tvou hodin po porodě...

latvia
3. feb 2010

pri cisarovi, aspon u nas sa vobec nepriklada dieta k prsu, zena je prikryta oparacnymi ruskami, to proste nejde... a dieta sa vo vacsine pripadov vobec neprisaje na ten prvy okamih, a nema to nejaky velky vplyv na neskorsiu tvorbu mlieka....ja som porodila 2.13 rano a prvykrat som kojila okolo 12 na obed...

joanna333
3. feb 2010

latvia, prosim ta pred planovanou sekciou sa robia vysetrenia rovnake pri spinali aj celkovej anest.??? lebo mne dnes dr. naplanoval sekciu kvoli KP, a ja som sa ho zabudla opytat ci mozem mat spinal...a v utorok mam ist uz na odbery...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre