Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

akejka
10. apr 2009

asandys choď s tým do pôrodnice. Nech ti to vyšetria. Nečakaj, až ti to prejde, alebo až ti to praskne...
Mne sa deň predtým, ako mi začal tiecť hnis urobil taký istý kopec nad celou jazvou a potom mi v strede praskol. Nechcem ťa nejak znepokojovať, alebo strašiť, ale treba s tým hneď ísť do pôrodnice (keďže si ešte v šestonedelí, tak tam...)

akejka
10. apr 2009

Ibinečka gratulujeme k veľkonočnému zajačikovi - Karinke !

mirunda, tak potom si to ozaj asi mala zle zošité. Len je divné, že ťa s tým prepustili domov z pôrodnice bez toho, aby ti to dokončili. Asi ťa prepúšťal nejaký neskúsený lekár, čo sa týka hojenia rán po sekcii.
A tie 2 stehy ti dali bez umŕtvenia ? bolelo to ?

fim
10. apr 2009

skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne 🙂

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila 😀 ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar 😀 potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. 😖 Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena 😀 no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super 😀 som z toho bola uplne sfetovana 😀 no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu 😉 ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo 😅 (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal 😀 . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo 😀 bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete 😀 . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja 😀 . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor 😉

petra1985
10. apr 2009

fim u mna to bolo naopak.. ja som mala ist na cisarsky a hodku pred tym ako som porodila mi oznamili, ze idem normalne.. riadna sprcha.. som bola pripravena na to, ze to prespim a bude ok a odrazu som ani nevedela jak a lezala som na stole na porodnej sale..

mirunda
10. apr 2009

Akejko, stehy mi dělali bez umrtvení, trošku to bolelo, ale dalo se to.. spíš to bylo uplně zbytečný ☹ Tak snad se to zahojí tak jak má..

certica
10. apr 2009

petra ahoj, tak uz to mas za sebou 😎 . gratulujem 🙂 . a coze sa to tak zvrtlo? nakoniec aj fajn, nie?

petra1985
11. apr 2009

certica ahoj🙂 noo uz ano chvalabohu to dobre dopadlo a hlavne to bolo cele rychle🙂 dakujem🙂 noo najprv som mala ist pre oci na cisarsky tak uz vraj ze netreba a tak mi zistili uzku panvu no a prisla som s bolestami do nemocky merali mi este raz a vraj som mala panvu jak stvorenu pre prirodzeny porod.. len zahlasili rodime a hotovo.. tak som ostala kus v soku no.. ale poviem ti ako som videla tie baby po cisarskom ako sa pohybuju po chodbe jak matohy a my po spontannom sme uz behali na druhy den ako srnky tak som bola stastna, ze to tak dopadlo hehe 😅

edusik
11. apr 2009

ahojte dievcata, rodila niektora z vas po AV malformacii na mozgu? Ja mam pre tuto operaciu planovanu sekciu. Vela nad tym rozmyslam, ako to dopadne... A este otazocka - je rozdiel medzi epi a spinal?

barca3979
11. apr 2009

Petra, já jsem se motala jak mátoha i po přirozeném porodu,takže si nevybereš. Vzhledem ke klešťovému porodu a křivým porodním cestám, jsem měla hrozně velké šití,byla jsem celá potrhaná. Doktor mě šil skoro hodinu. Měla jsem tři druhy stehů,přišívali mi dokonce i střevo ke svalu. Takže jsem malou měla u sebe až 3. den a v porodnici jsem byla celých 8 dní.
Ono je to individuální,mám kamarádku,která byla dvakrát na císaři a nemohla si stěžovat,po císaři šla už 5. den domů. Každý zřejmě jinak snášíme bolest,každému se jinak hojí rány a každý má jiné štěstí na to,jak mu byl zákrok udělán,takže si myslím,že je to v celku jedno jak rodíme,hlavně,aby vše vždy dobře dopadlo 🙂

petra1985
11. apr 2009

barca3979 no zalezi asi na zene ako to znasa vsetko a aky ma porod.. ja sa nemozem stazovat.. a viem, ze niekto si vyberat nemoze.. hlavne, ze vsetko dobre dopadne.. ja len hovorim co som videla 😉

katka1981
11. apr 2009

Ahoj Petruska, tak co uz ste zabehnute s malnikou?

petra1985
11. apr 2009

ahoj Kati no celkom aj hej zatial nam to ide🙂 vacsinou spinka takze dobre aspon nesarapati🙂 ale vecer zas je aktivnejsia ako cez den takze chodim spat neskorsie🙂 a ty ako sa mas? Uz sa ti to blizi🙂

lante
12. apr 2009

Tak ja už mám doma homeopatickú "výbavu". Myslím, že pri prvom cisaráku mi to pomohlo, tak sa nato dám aj tentoraz..........

edusik
12. apr 2009

Lante, co mas na mysli? Prave si prezeram net a snazim sa zistit nieco o homeopatikach na rozkojenie Ricinus CH5, to myslis ze ti pomohlo?

marrrka
12. apr 2009

mne ten ricinus nepomohol

anettad
12. apr 2009

Ahojte, ja som na kojenie pouzivala aj CHINU 9 berie sa 2x1 tobolka pod jazyk, a je ucinnejsi ako ricinus. Mne zabralo. Kojim doteraz, ale uz bez homeopatik

lante
12. apr 2009

Edusik, no užívala som aj Ricinus, kojila som dovtedy do kedy som chcela, takže asi zabral. Skôr som mala na mysli predoperačnú prípravu a potom na hojenie 🙂

andykov
13. apr 2009

Ahoj holky, já už to mám za sebou a to jsem plán měla až zítra, prostě praskla voda v pátek a už to šlo rychle. Pak až budu doma napíšu více. Malá je, ale krásná. Bolelo to jak sviň.

reni7
13. apr 2009

andykov-moc gratuluju k holčičce 😎 takže si rodila normálně? 😕

bocmanka
14. apr 2009

🙂 🙂 andy..gratulujeme ku kristínke.....vidíš a máš to za sebou, super veľkonočné sviatky.... 😎 😎
teraz si už budeš len užívať jar aj s bábätkom... 😵 😵
kto je na rade ďalej?????????

akejka
14. apr 2009

pripájam sa ku gratulácii andy, veľa zdravíčka Vám obom 😉

matja
16. apr 2009

toto je moc dlha tema na to, aby som to vsetko citala. Viete mi povedat, ci a kde sa tu pisalo nieco o tom, ze co robit, ked okolie rezu je citlive? Som 2 mes. po sekcii, po ktorej som mala komplikacie a ranu mi museli nakoniec znovu rezat. Ale necitim sa prilis dobre, doktori mi povedali, ze to bude trvat aj rok, kym mi to prejde. Existuju aj nejake babske recepty?

a este jedna otazka. Nad rezom mam taky opuch, alebo mozno je to len nestiahnute brusko. Mate to aj ostatne? Da sa s tym nieco robit?

melany_s
16. apr 2009

komplikácie po sekcii som nemala, takže s tým Ti neporadím, ale ten opuch nad rezom som mala aj ja. po čase sám zmizol

akejka
17. apr 2009

matja, ja som expert na zlé hojenie rany po sekcii 😵 Prvý krát sa mi rana hojila ukážkovo, po 2. pôrode ma takmer rezali nanovo (ako teba), ale obišli sme to pravidelným ošetrovaním, vytláčaním hnisu, prírodným liečením...ale trvalo to veru celé šestonedelie, kým sa mi rana konečne scelila, odpuchla a prestala hnisať...
Poradím ti odvar z repíka (môžeš takýto čaj piť aj zvnútra - liečo zápaly zvonku aj zvnútra, urýchľuje hojenie) a odvar z dubovej kôry - sťahuje ranu. Tieto rady mám od bývalého primára jednej nemocnice, ktorý ma ošetroval 2x týždenne celé šestonedelie...
Príp. na ten opuch nad ranou Camphor-ichtyolovú masť...
Len neviem, ten opuch máš citlivý ? Ja som v ňom mala hnis, asi by si s tým mala ísť k svojej gynekologičke, čo i je to O.K. Nech ti to postláča, vyšetrí...

matja
17. apr 2009

melany, akejka, dakujem. Doktorka ma videla vcera a povedala, ze to je OK.
Akejka, rez mi museli operovat znovu po 10 dnoch po sekcii, lebo sa mi tam dostal zlaty stafilokok a okrem toho, ze mi rana hnisala a bola cela zapalena, mala som stale horucky a rez sa mi zacal rozpadavat. Skusali mi ten hnis vystrekovat peroxidom, ale nepomahalo.
Teraz - 8 tyzdnov po porode - mam dost velku cervenu jazvu a nad tym taky opuch, ale mozno je to len ovisnute brusko, neviem to posudit. Je to take tvrdsie a trochu citlive.
Davala som si na to obklad z laliovych listov namocenych v liehu.
Akejka, ten odvar z dub. kory si myslela zvonka, vsak?

matja
17. apr 2009

akejka, teba ten rez uz nepobolieva vobec? A mas okolie rezu pekne a rovne?

akejka
17. apr 2009

matja aj ja som mala v rane zlatého stafylokoka, preto mi to tak dlho hnisalo a nehojilo sa. Aj mi hneď dali ATB, ale predstav si, ten zlatý stafylokok sa cez materské mlieko dostal do mojej malej a ako 3 mesačnej jej spôsobil veľký zápal prsníčka, museli jej chirurgicky odstraňovať hnis z prsíčka - cez bradavku ☹
ten odvar z dub. kôry len zvonka ! Ten nepi...
rana ma pobolievala skoro do 6. mesiaca, preto som dlho ani necvičila. Bola aj meteosenzitívna. Od 6 mes. po pôrode už ma vôbec nebolieva, ale bola dlho na niektorých miestach červená...až teraz takmer rok po pôrode je konečne celá biela, len na tých miestach, odkiaľ mi rana pukla a vytekal hnis (úplne vpravo, v strede a vľavo) je vtiahnutá dovnútra ☹ Vidno to, ke´d stojím...keď ležím mi ani nie je jazvu vidno...možno keď si úplne spevním bruško - to nebude vidno ani v stoji...lebo ke´d si rukami natiahnem kožu, vtedy nevidno tie vtiahnuté miesta... Až teraz som začala s brušákmi...doteraz som sa bála, aby ma neroztrhalo, lebo ja som okrem toho zlého hojenia jazvy mala pri pôrode aj prasknutú jazvu po 1. sekcii ☹

matja
17. apr 2009

coze? Ta bakteria sa dostala potom tvojej malej? Mna ubezpecovali, ze to nie je infekcne ☹ Brala som sestoro roznych ATB, kym ma vyliecili. Liecili ma totiz iba na stafylokoka a nakoniec zistili, ze to nebol iba ten, ale na JIS-ke som sa nakazila aj nemocnicnou infekciou, vdaka comu mi teploty pretrvavali tri cele tyzdne. Presne aj ja mam viac cervene miesta, odkial vytekal hnis a kde sa rana rozchadzala. Ale inac mam cely rez cerveny. No som zvedava, ako to bude o pol roka alebo o rok. Ked ma operovali druhy raz, tak mi rez este viac rozsirili.

matja
17. apr 2009

ale davas mi nadej, ze to raz nebude citlive a bude vyzerat aspon o cosi lepsie.
Planujeme este jedno babatko, som zvedava, ako ho budem rodit. Radsej nech mi dopredu nehovoria, ze cisarskym, lebo sa budem bat cele tehotenstvo, ze ako to dopadne po tychto mojich neprijemnych skusenostiach a zazitkoch z nemocnice.

Mna ta rana prve dni velmi bolela, len som to nikomu nehovorila, lebo som si myslela, ze to tak ma byt. Na izbe som mala este jednu pani po cisarskom a ta bola ciperka, v pohode chodila, vstavala z postele, tak som sa nechcela spravat ako nejaka citlivka. Az ked mi neprestavali horucky a rana zacala hnisat a rozpadavat sa, az potom si to vsimli aj doktori a zacali so mnou nieco robit. Najskor zacali tym peroxidom, no nic prijemne. Do jedneho z otvorov, kde vytekal hnis, mi vopchali hadicku, ktoru tahali po vnutornej strane celeho rezu a striekali mi tam peroxid. Neskor pridali aj tekuty framykoin a vystrekovali to aj tym, ale nic nepomahalo, ziadne ATB, ani toto, tak preto ta dalsia operacia...

certica
17. apr 2009

akejka, neblazni! ty brdo! to fakt si aj malicka musela takto odtrpiet 😒 ☹ . mna by svihlo o zem. inak si si teda prezila pocas aj po porode. to ja si mozem dakovat...

matja, ty takisto. drzim prsty, nech sa to pekne zahoji. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre