Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

petra1985
24. mar 2009

moj priatel vlastne ani nechce byt pri tom on povedal, ze im tam nechce zavadzat, ze nech si robia svoju robotu v klude, ze on si pekne pocka vonku kym ho nezavolaju a hotovo.. keby som rodila normalne to uz by pri tom chcel byt

ninnaricci
24. mar 2009

ja by som tam drahého ani nechcela ani pri normálnom pôrode...nakoľko len trošku ma niečo bolí a už skáče...sa bojí o mňa 😉 ...on by to znášal horšie ako ja...tak sme sa smiali, že bude čakať v bufete v nemocke...a potom, že sa pôjde opiť...že aj tak budem na jiske
...noo som zvedavá...chcela by som ho vidieť...keď prvý krát uvidí malého...to musí byť tiež skvelý zážitok....lebo keď sme prvý krát videli drobca na 3D tak mu vyšli slzy... 😉 ale asi o tento zážitok prídem...noo nevadí...

horala
24. mar 2009

prvykrat som rodila cisarskym a teraz mi hrozi tiez. nevie niekto, ci sa na antolskej da dohodnut, aby co najskor - mozno uz na sale - prilozili babo? pri prvom babatku som asi aj kvoli tomu mala problemy so spustenim mlieka...

mizu416
24. mar 2009

Ahojte,ja som mala spinal a uplna pohodicka.Som velky stresak,bojim sa ihiel,ked mi beru krv tak mi je zle...Najskor som chcela celkovu anestezu,ale na Kramaroch ma anesteziolog ukecal 😀 na spinal.A myslim ze som si vybrala spravne.Bolo to trocha divne.Vobec som nevnimala ze co sa deje.Len som cakala kedy bude krpec na svete.ked mi ho ukazali tak uz mi bolo jedno co somnou robia...maleho som mala stale pred ocami...anesteziolog bol stale pri mne a hovoril co robia.a ked ma zasivali tak uz same ftipky...

petra1985
24. mar 2009

no presne viem o com hovoris.. ze to preziva viac ako ty.. noo nevadi potom si toho uzijete este dost s malym🙂 ved potom mozno by ho mohli dnu pustit vies aby si to videla 🙂 vraj tak uz robia no.. ked si chcete pofotit babo alebo tak.. treba sa pytat 😉

ninnaricci
24. mar 2009

petka..idem ešte v piatok na nejaké vyšetrenia...tak sa to určite opýtam...sama som na to zvedavá...ako to bude prebiehať

...mizu...si ma teraz ukľudnila...ja viem, že keď už budem počuť plakať drobca...tak to všetko napätie zo mňa opadne...
...sa chcem ešte opýtať...to naozaj 24hod musím ležať...alebo je to tiež individuálne?

mizu416
24. mar 2009

noo musela som 24hod lezat...neboj to zvladnes.nie je to take strasne.len sa zbytocne nestresuj.vsetko dobre dopadne...drzim palceky 🙂

ninnaricci
24. mar 2009

ďakujem mizu 🙂
...noo budem musieť vydržať...ale bude to pre mňa desné...už teraz v noci sa neviem uložiť...tak to chodenie na wc mi skôr pomáha...trošku kosti natiahnúť...ale po zákroku to bude asi niečo iné...aaale vydržíme 😉

miah
24. mar 2009

nina - po zakroku budes rada, ze sa nemusis hybat ☹
ale rychlo to prejde, ja som nemala ani ziadne lieky od bolesti a najvacsia bolest presla do tych 24hodin 😖

mizu416
24. mar 2009

Noo tak najhorsie je asi prve vstavanie 🙄 ale inak sa to da zvladnut.A hlavne ked budes mat dropca pri sebe tak na bolest ani nepomyslis 😵

ninnaricci
24. mar 2009

ďakujem baby...ste zlaté...som si istá, že to zvládneme...veď sme zvládli tých 9mesiacov...trocha bolesti asi patrí k tomu...a keby niečo...tak budeme pod kontrolou...opýtame niečo na uľahčenie
...to len taká panika na mňa ide...čím viac sa to blíži... 😅

sandra261
24. mar 2009

mozem este jednu otazku viem ze tu sa skor riesi samotny porod ale aj tak dufam ze sa mi nebudete smiat ale po akom case mozem bezpecne zacat so sexom je po cisarskom bolestivy?

jejke
24. mar 2009

Sandra, skus mrknut v tejto teme na strane 80,
alebo

http://www.dieta.sk/index.php?page=1&type=news&...

sandra261
25. mar 2009

dakujem za odpoved aj ked som sa tam nedocitala to hlavne co ma zaujima a to je to ci pri dosiahnuti orgazmu nedojde k dakej bolesti ci malaj alebo velkej ☹ mam z toho normalne velky strach a moj muz je uz v koncoch 😀 ved pri orgazme dochadza stahovanim materniice a nevim ked ju mam dorezanu neboli vas to?

mizu416
25. mar 2009

sandra261 nepocitujem ziadnu bolest.vsetko je ako ma byt. 😀

akejka
25. mar 2009

horala - ja som rodila 2x v celkovej anestéze, na Antolskej, malú mi priniesli po 3 hodinách na priloženie a už na 2. deň po sekcii som mala naplno spustenú laktáciu. Podľa mňa nezávisí to ani tak od toho, či ti malú priložia na chvíľku hneď, alebo po 3 hodinách, ale od toho, keď už budeš vládať sa o ňu starať (ja som vládala po 24 hodinách od sekcie), ako často si ju budeš prikladať. Ja som si ju prikladala každé 2 hodiny a v priebehu tohto dňa sa mi mlieko spustilo... 😉
Takže sa nebojkaj, ešte sa ti laktácia môže rozbehnuť skôr ako mamičkám po prirodzenom pôrode 😉

akejka
25. mar 2009

sandra - hneď po skončení šestonedelia môžeš v pohodičke sexovať. Práveže tým, že si nerodila zospodu, nie si zospodu zašívaná, máš výhodu...že to nebolí 😉 Orgazmus vôbec nevplýva na jazvu, ja mám za sebou jedno normálne hojenie rany po sekcii, jedno komplikované hojenie (6 týždňov hnisanie, otvory v rane,...) a pri sexe som nemala žiadny problém, jedine ak ten, že mi 2. šestonedelie trvalo neskutočných 10 týždňov ☹ tak sme sa s manželíkom nevedeli dočkať...

certica
25. mar 2009

co sa laktacie tyka, fakt je to hlavne o frekvencii prikladania. ja som na tom bola pri obidvoch chalanoch tak, ze tie prve dni v porodke sme sa kojili doslova kazdu pol hodku. akoze bola to fuska, ale s mliekom naozaj problem nebol. dojcim doteraz a dost 😀 , ale to uz je o inom.

sandri, a co sa sexu tyka, mozem ta ubezpecit, ze orgazmus na jazvu vplyv nema. mam odskusane, po oboch porodoch sme zacinali sex.fungovat 7., resp. 8. den. zalezi hlavne na tebe, ako sa budes fyz. a psych. citit 😉

giuli
25. mar 2009

u mňa nabehla laktácia okamžite,keď som sa prebrala z narkózy mala som premočenú nočnú košeľu po kolená....teraz ma čaká ďalšia sekcia po 10rokoch a dúfam,že to bude podobné...aj keď sa ešte rozhodujem či v úplnej,alebo spinálke....

teri30
25. mar 2009

Ahoj holky, jsem moc rada,ze jsem nasla toto tema. Dneska mi totiz dali termin meho cisare. Jsem v Anglii a musim mit planovany cisarak, protoze mi nasli anomalii na mozku, nejake cevky co by mohly pri normalnim porodu prasknout a skoncilo by to krvacenim do mozku. No jsem ted 20+3tt a termin podle utz by byl 9.srpna a dneskla me uz objednali na 3. srpna. Pry se planovany cisarak dela ve 39 tem tydnu. Tak jsem se doktorky ptala co jestli to na me prijde drive (s cimz jaksik pocitam) a rikala, ze by mi to udelali teda hned. Ale jak znam tento spital, tak je porad plno. Celkem se toho obavam.

sandra261
25. mar 2009

7-8 den? 🙂 a ja tu stresujem pri 3 mesiacoch 😀 nie vazne ja som velka citlivka na tieto veci tak preto sa pytam dakujem za rady som rada ze som nasla toto forum 🙂

katka1981
25. mar 2009

Baby taka mozno odveci otazka, daju sa pouzivat tampony namiesto vlozky po porode, mam na mysli ak zena mala sekciu. Ja som totiz vlozky nenosila ani nepamatam a som z nich strasne nervozna. Aspon po prepusteni z nemocnice, je to mozne?

ankam
25. mar 2009

katka -aj ja pouzivam len tampony...ked si mam dat vlozku tak ma to desi..........no ale nejak po sekcii ma to ani nenapadlo ze tampon.No si mylsim ze hej.Teda doma, v nemocnici by mala byt vlozka. 🙂

katka1981
25. mar 2009

ankam, ja keby som si dala co i len slipovu vlozku, tak som hned zaparena a trpim. Ved to stipe ako svina. Joj sa bojim ze budem sialene nervozna, chuda manzel a aby som nemala jedovata mliecko, malinka si to nezasluzi.

mirko
25. mar 2009

ajojte, tak tie tampony by ma tiez zaujimali??? 😒

horala
25. mar 2009

akejka+certica,

vdaka za vase skusenosti. mne sa laktacia rozbiehala velmi pomaly, normalne to bolo az po troch tyzdnoch,
ale vydrzali sme do dvoch rokov bez jedneho tyzdna, ked ma stopla lekarka kvoli tehu.

teraz si do porodnice pribalim pre istotu odsavacku, klobuky, feniklove semeno a termosku 😉 . ja som bola mobilna po 24 hodinach od sekcie a na to, ze to bol dost velky zasah do tela, som sa na vlastne pocudovanie spamatala velmi rychlo.

ak budem rodit sekciou, potom v spinalke a bola by som rada, keby mi babo aspon na chvilku prilozili este na sale, ak to bude technicky mozne.

majaaita
25. mar 2009

Tampony určitě ne, i to kladou v porodnici na srdce. Očistková krev by měla odcházet volně.
Vydržet se to dá, v porodnici používat ještě ty poporodní, doma normální. Uteče to 🙂

U staršího jsem taky měla očistky ve vedrech, stejně se ale člověk furt sprchuje, tak to jde.

andykov
28. mar 2009

Ahoj holky, tak já mám naplánovanou sekci na 14.4. a 10.4. mám ARO. To bude asi nějaký pohovor o anestezii, tak jsem zvědavá. 🙂

reruna
28. mar 2009

Sandra, no já mám jinou zkušenost než akejka, s tím sexem... Vyšetření po šestinedělí u gynekologa bylo vyloženě utrpení, vůbec jsem to nečekala, když jsem rodilaa císařem a měla bych tedy dole být stejná jako před porodem, no problomy jsem měla ještě tak půl roku po porodu než se to dalo do normálu. Asi je to hodně individuální, gyndr mi říkal, že těhotenství způsobuje změny v malé pánvi, tak to mohlo být tím, taky asi psychikou, protože toho půl roku bych byla fakt nejradši ,dkyby sex neexistoval, absoltní nechuť a to mám jinak sex ráda. Takže buď připravená i na tuto variantu, tím tě nechci strašit a vždy to nemusí být tak, že po císaři je hned vše perfektní.

angelika3333
28. mar 2009

Ahojte všetký zdravím. Mohol by mi niekto poradiť? Včera večer som sa dohadovala s priateľom o možnosťiach výberu porodu. Ja by som uprednostnila cisársky rez ale neviem či je to možné. Už aj tak som dosť vystrašená z roznych rozprávaní. Ďakujem 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre