Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

marketa137
9. jan 2010

jestli myslíš jako tu velkou bolest tak já chodila ještě 4 den v předklonu, ale když jsem 6 den šla domů tak už jsem šla rovně 😉 . někdo má bolavý bříško ještě třeba měsíc ale mě už pak bylo fajn 😉

zuzana612
9. jan 2010

Ja som sa posstavila na nohy 24 hod. po porode, vypytala som si maleho ku sebe a 4 hodiny som si sadla iba ked som ho isla kojit. Takze som to vlastne rozchodila. Nevravim ze to nebolelo, 2 dni som si pridrzala brucho ked som chodila, potom som na seba natiahla stahovacie nohavicky a bolo to super. Ked som odchadzala z nemocnice, ani som nevedela ze som rodila a sama som sa domov aj odviezla 😀 Jazvu som mala este skoro pol roka ako opuchnutu, ale bolesti ziadne. Len teraz pri druhom tehu ma zavse ta jazva tahala, ale boliet to nebolelo

zuzana612
9. jan 2010

aj ja som mala spinalku, maly sa narodil rano o deviatej a na JIS-ke som bola 24 hod. Postavili ma rano okolo siestej aby som sa umyla, teda skor som sa posadila na posteli a potom ma previezli na normalnu izbu kde mi este asi do dvanastej tiekla infuzka. Dovtedy som mala aj cievku, akonahle mi ju vybrali som sa postavila, zasla sama na wc a odvtedy som chodila. Takze je to to iste ako v inych nemocniciach, akurat ze v Ruzomberku som tych celych 24 hod. na JIS-ke dostala napit len par krat po par duskoch caju, ziadne velke mnozstvo tekutin nehrozilo, co ma dost prekvapilo, lebo som tiez citala ze treba vela pit a este som si so sebou zobrala aj flasu s vodou aby som mohla pit poleziacky. No a o tom ze 2 dni som nemohla ani nic jest ani nehovorim. To bolo asi to najhorsie zo vsetkeho. Zevraj koli tomu ze ak by nastali nejake komplikacie a muselo sa ist znovu na operacku. Aj ked je to podla mna blbo, vsak ked pride niekto do nemocnice a robia mu akutny cr, urcite nema prazdny zaludok.......

sonice
9. jan 2010

ja takisto prvy den som len lezala, pak ma postavili. bolelo to, ale kazdym dnom to bolo lepsie. 6 den som takisto odchadlaza hrdo narovnana i nimco som si sama niesla. jazva sa zahjila pekne, no prave v tomto pocasi ma boli. troska sa bojim, ze takto budem citit kazdu zmenu pocasia. Inaksie 2 mesiace po CR som uz pomaly zacinala cvicit a teraz 3m po CR uz tancujem. fyzicka je sice v haji a brusne svalsvto stale povolene. takze si sem tam bruucho este musim drzat 😀

MMCH bolesti po cisari sa nedaju srovnat s porodnymi, po CR uz je to len sranda. Ja som si uzila najskor 10 hod. bolesti, pak doktor rozhodol o CR. Takze ten planovany CR je o toto lehci.

erian
9. jan 2010

holky, jak to je s analgetiky po císaři a kojením? Nepřechází ty látky z analgetik do mléka???

lante
9. jan 2010

erian, ono chvíľu (1-2 dni) trvá kým sa mlieko spustí. Myslím, že keby to bol problém tak ti na bolesť nedajú nič. 😉

julenka
9. jan 2010

ja som tiez ako pise marketa chodila este na 4 den v predklone,ale na 6 som si uz babo sama v pohode niesla na rukach a citim tu jazvu uz len pri zmene pocasia,ale to neni uz bolest,len take jemne stipanie

a k tym analgetikam,mne priniesli maleho na kojenie po 12 hod.po porode takze uz v tele asi niesu. a .mliecko nastupuje tak na 3-4 den,zatial je len kolostrum

annalena
9. jan 2010

erian urcite mnozstvo tych liekov do mlieka prechadza, ale nie vsetky lieky su nebezpecne pre babo. kludne sa moze napr. novalgin, paralen alebo cipky. Aj ibalgin, ale ten je az ako 2. alternativa, vacsinou sa nedava.
Mne najlepsie zaberal novalgin, davala som si ho 2-3x denne asi prve 4 dni. Ale vacsina bab co boli so mnou v porodnici si davali tie cipky. To ja ale nemusim 😀
a ako pisu baby, to mlieko po CR nastupuje trosku neskor, tak na 3-4 den a to uz je skoro po bolesti, cize ziadne lieky netreba.

annalena
9. jan 2010

luala drzim palce, nech ti to dobre dopadne 😉 fakt mi je luto, ked to tu tak citam, ze niektore nemocnice este nechavaju tak trpiet.

zuzana612 mas uplnu pravdu, je to blbost, ze ta nenechali najest. Po spinali sa moze jest hned!! Ak nastanu komplikacie, tak sa robi narkoza aj s plnym zaludkom, to je vtedy uplne jedno. To ja by som nemohla jest po mojom CR 3 dni, pretoze mne na 3. den zakrvacala jazva a museli ma znova operovat.

misicka455
9. jan 2010

Já jsem měla císaře v pondělí aještě dneska to břicho bolí když se zvedám nebo když se obracím z boku nabok.Tak nevím zda je to v pořádku.

Jo a jak dlouhojste krvácely?

bibione
9. jan 2010

annalena: nehovoris dobre...akutny cisar je uplne nieco ine ako planovany...tym,ze ti daju klystir,aby si mala ciste creva a za tym,kebyze sa napraskas...by si sa divila co by to stebou urobilo...je uplne jedno ci je to cisar alebo slepak...kazdy operacny zasah do organizmu je obrovska zataz...ja som mala cisar ale v celej narkoze...boli celkom fofri...lezala som 12h po nom,ale postavit mi dvakrat nehrozilo...po 6h som mohla caj,vypila som jeden pohar a za hodinu ma chytili take strasne krce,ze som revala od bolesti.. nevedela som co zo sebou,tak mi dali taky sirup aby tie krce povolili,ale na dalsi den znova a znova 😖 .takze preto sa musi s pitim a jedlom obzvlast opatrne 😉 ...kym neodidu prve vetry ti daju len napit,inac by ta roztrhlo 🙄

misicka: mna brucho bolelo este 2 tyzdne a nabok som sa dostala az teraz...a to brucho ta este bude boliet...mna v podstate ani nie tak brucho,ani rana ale maternica sa este nescvrkla,tak ju citim celkom dost 😒

bibione
9. jan 2010

zuzana: jasne, ze treba pit,aby ta po spinali hlava nebolela,ale tych 24h by si mala byt v klude,kym sa telo spamata 😉 to je uplne normalne...jedine,ze by si chcela hned grcat 😝

misicka455
9. jan 2010

Dík moc jsem šilená a jen se hlidám a hlidám 😠

bibione
9. jan 2010

analena: ked si anestezilogicka,ako mozes povedat,ze epi a spinal je to to iste???pokial ma pamat neklame,tak epidural je analgeza a spinal anesteza...ja v tom vidim velky rozdiel...by ma zaujimalo co ambulantne v spinali robite

andys004
9. jan 2010

Ahojky,já mám též za sebou dva císařské řezy oba byly akutní.První byl udělán pro nepostupující porod po patnácti hodinách a druhý po osmi hodinách.Sice jsem se otevřela úplně, ale malej nesestoupil dolů tak jsem hodinu tlačila a bohužel se nezdařilo, tak porod byl ukončen císařem.Bohužel u mě ještě došlo k ruptuře dělohy to doktorka zjistila při té operaci, takže já i kdybych porodila normálně tak bych musela na zákrok.Nejvíc mě na tom štve, že jsem jim říkala ,že mě strašně bolí břicho a oni nic.Byla to taková bolest ,že jsem chodila v předklonu a nebyla jsem se schopná narovnat.Tak ty co už máte po císaři tak si na to dejte pozor a nenechte to jen tak.Jinak já po tomto porodu tvrdím,že císař je procházka růžovým sadem,takové bolesti které jsem zažila tentokrát to byl teda nářez 😝 .Po císaři je nejhorší to vstávání a první procházka a pak už to vcelku jde.Nejlepší je pohyb a zase pohyb chce to zkrátka rozhýbat.První měsíc je takový,že to je dost cítit, ted už to jen cítím když se toho dotknu .Nebolí to je to takové divné jako když je to pořád umrtvené a někdy to děsně svědí.Já měla celkovou narkózu a nemůžu si stěžovat.Pro mě částečné umrtvení nepřicházelo v úvahu za prvé protože to bylo vždycky na rychlo a za druhé i kdybych měla na výběr tak bych nemohla kvůli trombofilii a jsem děsný posera.
Měla bych na vás jeden dotaz hlavně na ty co už mají za sebou dva císaře.Co vám bylo řečeno o dalším těhotenství a nabylo vám zakázané? Není tu někdo kdo už má více jak dva císaře,já bych v budoucnu ,tak za dva až tři roky ještě chtěla jedno dítko a nevím zda to risknout.V nemocnici mi bylo řečeno,že další těhotenství mi nedoporučují a pokud by se tak stalo tak bude automaticky císař a těhotenství se ukončí v 37tt.Jen se dostat do toho 37tt že 😠

loki01
9. jan 2010

bibione: mas pravdu epi a spinal je neco jineho. Ja mela obe pri porodu. Prvni epi a pak uz byl vyply a malemu se zacaly ztracet ozvy tak nebyl cas tak mi pichli spinal. jinak ziju v GB a tady je spinal hodne pouzivany u CS, nebo i pri klestich.

loki01
9. jan 2010

bibione: ted jsem cetla o tech vetrech a tady na to uplne kaslou 😒 , ja jsem jedla par hodin po CS, pac jsem mela hlad...a pak v noci jsem myslela ze me to vynese 😀 ..jako krece slusne...ale vydrzela sem 😀 a ja si agentka jeste popila bublinkove fanty 😀 no vubec me to nenapadlo... 😠

loki01
9. jan 2010

Jinak se mnou se nikdo nesral🙂 Maleho jsem mela u sebe hned a celou dobu, na zadne JIPce jsem nebyla, rovnou na pokoj. V patek jsem rodila a v nedeli na obed uz jsem byla doma. Jo a chodila jsem asi 12 hodin po porode..ale boleloooo 😖 😀

tami_tami
9. jan 2010

ahojte ja som mala tiez cisarsky so spinalom - necakane ale predsa... rodila som v utorok o tretej, odporucali mi lezat minimalne do rana -- bez dvihania hlavy kvoli bolestiam... bola som na inzfuziach az do stredy vecera.... rano s om dostala kusok vianocky ako prvu stravu... jest som stale mala menej aby som nemala problemy so zaludkom... a bolesti? tak ja som dost trpela... kym som bola na pooperacke kde som mala oporu pri vstavani a sadani tak to celkom slo... ale ked ma prelozili na izbu tak som este v piatok lezala na posteli a plakala lebo som sa z nej nedokazala dvihnut... domov som sla v sobotu a poviem vam ze este pred tyzdnom som bola na tom tak ze som si nedokazala zaviazat snurky na topankach ani sa nejak extra hybat... taktiez az pred tyzdnom som sa v pohode otocila na bok... inac som lezala na boku len s podlozenym bruchom - maly vankusik to istil... a inac stale su pohyby ktore nemozem a pri ktorych to vie pekne zaboliet...

mariekaterina
9. jan 2010

andys004 : prosím tě co je to ta ruptura dělohy?? Je to že ti praskne??? Já jsem před 3 roky měla CŘ a teď nevím co mě čeká jsem v 36 tt a dokt mi nic neřekl co mě čeká... tak mam strach co bude když budu rodit normálně... jak vůbec poznají že není vše O.K.?? Vždyť u normalního porodu bolí snad všechno ☹ a ještě jednu otázku mám: píšete o epiduralu a spinalu, jaký je v tom rozdíl ??? Já jsem chtěla u CŘ abych byla při vědomí a jen umrtvena dole, ale nějak mi to nefungovalo, tak mi dali celou narkozu. Teď bych to chtěla zkusit znovu, ale obávám se že to zas bude zbytečné a zkončím u celkové narkozy.... jinak na CŘ si nemůžu vůbec ztěžovat, na duhý den jsem šla sama na pokoj v celku mě nic nebolelo, až se setřička divila
😕

mili84
9. jan 2010

misicka: já jsem po císaři skoro půl roku a jizva mě bolí do teď..dokonce stále část břicha necítím 😒 Při každé změně počasí mě to bolí. Na břicho jsem si ještě lehnout netroufla. Budě Tě to bolet dlouho...ale je to bohužel normální. ☹

evitkamalicka
9. jan 2010

ahoj kocky, tak ja som mala cisarsky uplne v pohode, okrem prveho postavenia z postele ma nic nebolelo a po tyzdni som uz ani nevedela ze som ho absolvovala, uvidime co bude pri druhom

loki01
9. jan 2010

mili84: ja spala na brichu asi po 3 tydnech
mariekaterina: to ti asi davali epi, ten nemusi fungovat, v podstate epi se picha pod pater a spinal primo do patere(tam jak je mozkomisni mok), zeptej se na spinal, ten ti opravdu fungovat bude, bolesti hlavy se ani nemusis bat, ja nelezela a hlava me vubec nebolela a to uz jsem par hodin po porodu sermovala aspon nohama abych se procvicila 😀 , no a deloha ti muze rupnout..ale je to myslim jen ve 3 % pripadu nebo tak nejak..bohuzel nikdo ti nezaruci ze tam nebudes patrit, je to pry velka bolest. Jinak jestli te jizva neboli v tehu tak bys mela byt ok( ale zase nekoho nebolela a ..) a mela bys jit na UTZ te jizvy. No a ta by mela byt aspon 3mm tlusta. Zkus se zeptat doktora. No a pak davat pozor aby te ta jizva nebolela pri porodu. To bys asi poznala tu bolest, protoze porodni bolesti poznas ne?

bibione
9. jan 2010

mariekaterina: ruptura delohy,po nasom maternica,je roztrhnutie...jednoducho povedane,rupne 🙂 ...stava sa aj to,ale ojedinele
epiduralna analgezia je len analgetikum,cize tlmi bolesti,ale hybat sa moues uplne v pohode...ked je cas a musi sa urobit cisarsky,mozu ta operovat aj snim...ale na to by som moc nedala...predsa len,nie kazdemu zaberie a nikdy nevies dopredu na ako dlho,pri tejto je klud 12h po
spinalna anasteza je zas lokalne znecitlivenie,cize od pasa nadol nic necitis,to znamena,ze naozaj nic,tu je klud 24h
vykonava sa predovsetkym pri planovanych cisasrskych....ked treba rychlo konat,tak celkova narkoza...cize uplne uspatie,ale horsie prebudzanie a o bolestiach ani nehovorim
rozdiel vtom,ze kazdeho to inac boli je aj v tom,ci je planovany alebo akutny pre nepostupujuci porod...ta druha moznost nic moc,ja som po 14hod kontra mala cisar a bolelo ma to potom...nechcem byt vulgarna 😠 ...je to normalne,lebo maternica sa vytrapila dost plus to rezanie nieje len o bruchu...chcete vidiet ako prebieha cisar? je to na mojevideo.sk

bibione
9. jan 2010

loki: si dobra 😉 ja si na brucho este netrufam...nosim teraz tie stahovacie gatuse a je to dobra vec,lebo bez neho som mala pocit,ze si na nohy nedovidim 😀

bibione
9. jan 2010

tamitami: kup si tie stahovacie nohavicky a hned si lahnes na bok bez problemov...pekne to drzi brusko 😉

loki01
9. jan 2010

bibione: porad te boli? Ja uz dneska udelala i par sklapovacek at to bricho mizi 😀 jinak mam pekne hnusakovou jizvu..jak byl maly dole tak jsem rozkuchana od kycle ke kycli 😠

bibione
9. jan 2010

loki: ked mam tie gatky,tak ani nie...ale ked idem na zachod a dam ich dole,brucho hned padne dole...no placku tam mam ako hrom 😀 ja si este pockam do ukoncenia sestonedelia a idem na to,vybavila som si trenera,nech na mna dozrie,aspon to nebudem flakat 😀 ja som mala 9 stehov a ty?

bibione
9. jan 2010

ozaj...ta pigmentova ciara,co je na bruchu...ta mi aj zmizne sama ci jedine opalit??

janka256
9. jan 2010

ahojte ...ja som po dvoch cisarskych a andys004 teraz cakam tretie babo a este pri druhom mi bolo povedane ze este jedno sa da to dalsie by uz bolo privelke riziko ale aj tak mi doktorka povedala pri poradni zew si mam davat velky pozor na seba lebo uz som rizikova aby mi este pocas tehotenstva nerupla maternica takze sa snazim nedvihat nic ale mam malu dcerku ta sa stale pyta na ruky tak obcas povolim 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre