Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

luciebx
10. feb 2010

co ja videla v tom poradu tam teda vzali mimi pryc od matky a davali do inkubatoru jelikoz bylo malinke../ tak nevim

latvia
10. feb 2010

u nas sa nepriklada, matka je zakryta operacnym pradlom

annalena
10. feb 2010

proti tej zimnici po spinaly alebo celkovej narkoze pomaha liek, co obsahuje petidin alebo klonidin...to su ucinne latky 😉 😉 😉 klonidin sa dava aj napr. narkomanom, co sa "trasu" abstakom 😀

latvia
10. feb 2010

😕 fuuuu, akoze slahnut napr dolsin pacientke so zimnicou? jaky to ma mechanizmus? som myslela ze je to od zimy 😀

latvia
10. feb 2010

n onem chapem, jak rozmyslam tak rozmyslam.....abstak u fetaka je predsa nieco ine ako zimnica u pacosky, ci nie? 😅

lante
10. feb 2010

Zuzana, mne zavádzali kateter až na sále po zavedení spinálu, takže som to ako bolesť necítila....iba som cítila, že mi niečo niekam tlačia 😝 😀, myslím, že je to omnoho pohodlnejšie než misa...a vyberanie nebolí.

annalena
10. feb 2010

davame a bezne. pol ampulky tj 25mg a v momente je zimnica prec. do par sekund 😉 ale zabi ma zato, aky to ma mechanizmus ucinku..... 😅 ale skusim zistit 😉

lante
10. feb 2010

A ešte som zabudla. Malého mi neprikladali na sále ani jedného. Možno keby som požiadala, tak priložia. Teda Miška by asi priložili. Vilka nie, lebo ho rezli skalpelom na hlave, tak uháňali pozrieť, či je to len povrchový škrabanec.

latvia
10. feb 2010

😀 nezabijem, lebo chcem vediet co najdes 😉

dejna3
10. feb 2010

a môže sa ten liek podať aj po sekcii? myslím, či neprejde do mlieka a tak?

latvia
10. feb 2010

do mlieka prechadza, konkretne ten dolsin dost utlmuje dychanie novorodenca a saci reflex, este ked sa poda pri porode....do mlieka by mal prejst uz v mensom mnozstve, takze asi taky velky vplyv by nemal mat....

latvia
10. feb 2010

no musim to skusit na tu zimnicu 😀 chcem vidiet ten efekt do par sekund 🙂

dejna3
10. feb 2010

ja som tú triašku dostala až keď som už bola na izbe, riadne zakrytá ...
tak v najhoršom to vydržím tak ako minule, i keď som vtedy mala pocit, že to snáď už neprejde 😒

annalena
10. feb 2010

😀 Mam to, ale nic moc.....cize , mechanizmus ucinku zatial nieje presne znamy. Existuju teorie o tzv. centralnej regulacii - pravdepodobne interakcia s opiodnymi receptormi kappa, okrem toho sa petidin viaze aj na alfa -adrenoreceptory. Pri postOP zimnici sa dava v davke 25-50 mg, resp. 0,3mg/kg iv
😎

latvia
10. feb 2010

😎 😉 si dobraaaaaa 😀 a u vas im po tej davke dovolia kojit?

annalena
10. feb 2010

dejna dava sa az po operacii, ked ta zimnica vznikne, dopredu sa nedava, cize to je uz babo vonku. 😉
do mlieka urcite mnozstvo prechadza, ale ucinok tohto lieku trva cca 3 hodiny, cize kym sa asi babo ku kojeniu dostane, tak je uz davno prec, odhliadnuc od toho, ze mlieko sa po cisarskom spusta o nieco neskor ako po vaginalnom porode.
a este jedna vec.... petidin sa moze pichat aj do svalu, pri vaginalnom porode na zmiernenie bolesti. cize tam je aj ucinok na babo urcite vacsi, lebo to male este vonku nieje 😉

latvia
10. feb 2010

Pethidin má také depresivní účinky na plod při porodu. I v relativně nízkých dávkách způsobuje respirační depresi, potlačuje sací reflex a má dlouhodobý vliv na chování novorozence. Jeho účinek je zřetelný, jestliže byl pethidin podán 3–4 hodiny před ukončením porodu, a zanedbatelný při aplikaci do 1 hodiny před ukončením porodu. Je to způsobeno tím, že pethidin a jeho aktivní metabolity potřebují určitý čas k tomu, aby se jejich koncentrace v plodu stala klinicky významnou.

dejna3
10. feb 2010

tak veľmi ďakujem za infošky 😉

latvia
10. feb 2010

tato diskusia ma normalne nuti studovat 😉

latvia
10. feb 2010

tak si ho potom nechaj pichnut dejna, ak to na teba zase pride.a ak by ti niekto hovoril ze sa nemoze po tom kojit, tak vies ze mozes 🙂

latvia
10. feb 2010

uz zacinam tiez ponocovaat 😝 je to nakazlive...infekcne 🙂 prajem dobru noc vsetkym mamickam a nastavajucim mamickam

dejna3
10. feb 2010

dobrú noc 😉

edusik
10. feb 2010

zuzana710, teoreticky ano, ale prakticky si to neviem predstaviť, lebo v oblasti prs som mala natiahnutú plachtu, aby som nevidela zakrok, ruky napichnuté - nepoužiteľné, malú aj tak hned obriadovali, merali a tak, a hned ťa
šijú a odpájajú, no proste majú s tebou robotu, do pol hodky som ja bola na izbe, a malú mi doniesli asi po 15 min a hned mi ju sestra prikladala, aj mi ju holučkú položila na prsia... myslím že hodinka hore dole... aj tak som z toho veľa nemala, ale aspoň si na to spomínam, že to bolo... a či to pomohlo aj malinkej to by som chcela vedieť aj ja...

blumka
11. feb 2010

ahojte...
tak uz to mam za sebou 😀 a vsetkymi desiatimi, ba aj dvadsiatimi odporucam spinal 😀
v prvom rade diky baby za rady (latvia a annalena) 😉
ak ste take zlate ako ti dvaja anesteziologovia ktori boli pri mne tak radost rodit 😀
spinal mi pichli hned na prvykrat, dost som sa bala ci ma nebudu napichovat na 4 razy ako tu niekto pisal..ale potom som zacula ze sa cosi o ihlach bavili..ze nejake nove maju ci co..tak mozno to je tym 😉
pichli mi to o 11;45 a mala bola na svete 12:10...o druhej som uz bola na izbe, bolesti som mala od nejakej tretej, ale co som bola prekvapena tak som vobec napr. nebola unavena ani ocapena z nicoho...dali mi infuzku proti bolesti a uz mi bolo fajn...vcera som uz aj chodila, dnes uz v podstate beham , ziadne bolesti nic...citim sa dost silna..co som po prvom nemohla povedat...
jedine co ma tu stve v tejto nemocke je ze vraj maju vela deti, tak nestihaju vsetky nosit pravidelne na kojenie...takze som malicku videla len 2x odkedy sa narodila..namiesto mojho mliecka ktore este jasne ze nemam, ju pchaju nutrilonom a potom ked grcka tak povedia ze naco mi ju donesu ked je najedena a grcka...no tak diky..uz som sa aj stazovala ale jedina odpoved je ze maju toho vela ze nestihaju 🙄

latvia
11. feb 2010

blumiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii 😵 😵 😵 gratulko k malej aj ku krasnemu cisarovi 😀 sa tesiiiiiiiiiiiiiiiiim 😉 hlava neboli, to je supeeeer 😉
no, s tymi sestrami asi nic nespravis, ale skus tam kazde 2 hodiny dojst a poprosit ze si chces malu prilozit a basta....to ze grcka, je normalne, povedz ze si hovorila s laktacnou poradkynou a ze je to ok 😝 prikladaj ju kazde 2-3 hodky, ak mozes chodit tak tam jednoducho dojdi a dozaduj sa malej, zavolaj si lekara a povedz ze si nezelas aby tvoje dieta pchali nutrilonom ked mas mlieko a si ochotna dojst kazde 2-3h ju nakojit! trosku zvys hlas ak to nepomoze, trvaj na svojom

latvia
11. feb 2010

ups, teraz som poriadne precitala...pchaju ju nutrilonom a grcka? tak ju nemaju nim co pchat!! nie kazdemu dietatu robi dobre! trvaj na svojom , nemusia ti ju nosit ak nemaju cas, ty tam dojdes, prilozis a uvidis....ak si mala navykne na flasu, o to horsie bude pit z prsnika

blumka
11. feb 2010

latvia, ved to...tak urobim, len doteraz som sa este neodvazila zajst taku dlhu cestu..som o poschodie nizsie ako malicka...ale poobede ked pride manzel tak pojdeme spolu za nou. Mlikeo sa mi este nerozbehlo, ved ako aj mohlo, ked som mala malicku len 2x prilozenu..ale krasne sa prisala a aj tahala co to...takze ono bude, len keby som castejsie mohla...
a to s tym nutrilonom som nepochopila ani ja...a to hned prvy den zahlasili ze budu dokrmovane...to je teda uzas pristup v dnesnej dobe ked sa vsade snazia presadzovat kojenie na poziadanie... 🙄

latvia
11. feb 2010

ahaaaa, tak nic, ale ked budes schopenko tak tam zajdi a trvaj na svojom, predsa, to prve mlieko je dolezite a ked sa mala vie prisat, je to ine....ved ti tam mozu dat niekde stolicku a nakojis za 10 minut, to nieje problem.ja viem ze nestihaju, ale po takejto dohode by im to vadit nemalo

blumka
11. feb 2010

veru tak spravim a pre mna za mna nech sa na mna aj sestricky hnevaju ja som za svoje babo zodpovedna nie oni...

vies co je zaujimave? sme na izbe 3 po cisarskom v jeden den, a len ja som pila vodu po spinali..oni dve nie...ale nik mi nic nepovedal ani lekari ani sestricky, len oni dve sa ma pytali ze preco pijem ked im zakazali...tak oni chudata si len mocili pery a cmulali lad a ja som si glgala vodu 😉 radsej som sa nic nepytala akoze ja nic ja muzikant...ale nechapem preco, ked aj oni su po spinale

latvia
11. feb 2010

po im nedovolili pit??? 😕 marnost sediva, tak to mali stastie ze ich nebolela hlava 😅 a ty kde si teraz ze si online? 😀 alebo pises cez mobil?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre