Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

zuzulik
16. feb 2010

dakujem 😉 takze v porodnici pobudnem min. 6 dni, ze??

latvia
16. feb 2010

tusim niekoho pustili aj po 5.dni,ale to je asi indivindi

certica
16. feb 2010

ja som sa pri druhom drala domov, tak ma pustili uz 5.den, ale musela som dobehnut este na ten steh vybrat

veverca
16. feb 2010

U nás dávajú svorky. V pondelok som rodila, v piatok ich vybrali a šli sme domov. Ale upozorňovali ma, že sa mám aspoň 2 týždne šetriť.

rennca
16. feb 2010

zuzulik: já jsem šla dom 4 den

rennca
16. feb 2010

stehy jsem měla vztřebávací. 10 den jsem si doma akorát ustřihla konce 🙂 to byla akce to vám povim 😀

fide
16. feb 2010

Ahojte ja som bola tiež prepustena na 4 den...v 3 den mi vybrali svorky a frcala som...ale viem ze v Bj si zienka polezi ccelý týždeň...skor nie aj keby sa mala super dobre ...takze je to individualne v kazdej nemocke..

zuzulik
16. feb 2010

jej kiezby sme tam nemuseli zostat ten tyzden, to by bola pohodicka 😉
no nechame sa prekvapit, hlavne nech sme v poriadku 😉
ja sa uz neviem dockat....
a teda pit mozem takmer hned po spinlay ,ano???

predpokladam, ze pred samotnym CR ma zacievkuju,ze?,

latvia
16. feb 2010

jj, pit polhodku po prichode na izbu mozes....zacievkovana budes, resp.mala by si byt.kde budes rodit?

martinkah
16. feb 2010

dievčatá,
po koľkých hodinách po spináli môžem vstať? niekde sa píše, že 24h sa musí ležať, inde, že baby vstávajú už po 6h, som z tho zmätená..

zuzulik
16. feb 2010

latvia : v ČR - Praha..
a dostanem aj klystir?!

veverca
16. feb 2010

Ja som ležala 24 hod. Na druhý deň po pôrode ma previezli na šestonedelie a keď som mala "precupkať" z vozíka na postel, mala som čo robiť... Tie dva dni po pôrode ma rana dosť bolela, potom to už bolo lepšie.

latvia
16. feb 2010

mala by si aj klystir aj cievku

latvia
16. feb 2010

najmenej 6 hodin bez zdvihania sa lezat, potom mozes skusit sa osadit, ale nevstavala by som...je to individualne, niekomu sa vpich zaceli po hodine, niekomu po 24h

certica
16. feb 2010

ja som vstavala po cca 15-16h, ale na vlastnu ziadost, toolko som ukecavala sestricky, az povolili. a hned, ako som sa osprchovala, "utekala" som pre babo 🙂 .

rennca
16. feb 2010

martinkah: já se taky mohla po 6h postavit a jít vysprchovat. CS jsem měla v 8h a vztala jsem až v 19h..bylo to docela krutý 😒 ale dalo se to zvládnout. sestřička mi akorát řikala at se neleknu že až vstanu tak ze mě vyletí hodně krve...a taky se tak stalo. chudák musela to uklízet od postele až do koupelný 😒

rennca
16. feb 2010

já jsem žádný klystír nedostala jelikož mě přijali den předem tak od večera jsem už nic nemohla. úplně mi stačila hadička do močáku 😒

certica
16. feb 2010

rennca, a nemala si nahodou celk. narkozu, ked po 6h?

sampo
16. feb 2010

ahojte baby, chcem sa opytat, ci niektorej z vas vychadzali vonku stehy po cisarskom 😅 a ci to museli znova rezat 😝

rennca
16. feb 2010

certica: ne ne měla jsem spinál. jak jsem psala. CS byl v 8h ráno a v 19h jsem vztávala ale sestřička se mě neprvě zeptala jestli chci jít do sprchy že jsem po 6h tak prý můžu a nebo jestli chci umýt na postely...sprchu jsem přijala s radostí 🙂

rennca
16. feb 2010

přidala jsem jednu fotku z JIPU tak se mrkněte. Je to asi 1 hod. po SC 🙂

annie13
16. feb 2010

rennca mam planovany CS na osmeho marca ale ked citam tvoje prispevky bojim bojim 😒

latvia
16. feb 2010

annie, a coho sa bojis?? 🙂

monaberuska1
16. feb 2010

annie nemej strach 🙂 😉 bude vše oukej, mi tedy meli neplanovany. meli jsm ekomolikace proto cisra..ale po cisari radim co njedriv chodit, cim driv zacnete tim je to lepsi, 😉 ted jsem po druhé tehu achtela bych tedy normálne rodit, ale uvidime 🙂 annie tak za chvilku je to tu, drzim pesticky 😉 🙂

rennca
16. feb 2010

annie13: neboj 😀 já to taky čekala hrozný ale nakonec to bylo vše v pohodě. S trochou bolestí počítat musíš, ale rychle to přejde..až ti dají toho malého uzlíka tak hned veseleji..ted už o tom píšu jak kdybych před 16 dny žádného CS neměla 😀 kdyby občas ještě nepíchla jizva tak ani nevím že tam je 😀

rennca
16. feb 2010

a taky už jsem přestala krvácet což je super protože jsem čekala že to budu mít celé 6-nedělí a ještě déla... 😅

dejna3
16. feb 2010

ja som vstala po spináli po cca 8 hoďkách a s pomocou sestričiek som prešla do kúpeľky

katka22r
17. feb 2010

ahoj kocky ja som mala cisarsky ez iez a chcem sa spytat ci je normalne ak sem tam krvacam,nie je to v kuse cize nieje to normalna menstruacia len ked sa namaham alebo vela chodim...inak kedy ste mali prvy sex po sekcii?bolelo to?

babara
17. feb 2010

Ahoj Katka,
ja myslim, ze to normalni je, ja krvacela dost dlouho skoro tech 6 tydnu a teda styk me teda bolel jeste dlouho, mozna to ale bylo tim, ze jsem si uzila i cast vaginalniho porodu, nevim ☹ nebo antikoncepci Pharmatex 😠

annalena
17. feb 2010

katka po cisarskom je rovnako sestonedelie ako po vaginalnom porode, cize krvacanie po 3. tyzdnoch od cisarskeho je uplne normalne 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre