Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

matja
17. apr 2009

certica dakujem. Pre mna vsak bolo hrozne to, ze som nemohla byt na izbe so syncekom a nemohla som ho kvoli silnym liekom ani kojit. V nemocnici sme boli tri tyzdne. Nakoniec ma pustili domov aj tak s teplotami a bolestami. Dalo by sa o tom pisat vela, co vsetko som tam zazivala, ale uz je to za mnou a tesim sa so synceka. Po cely cas som sa utesovala tym, ze hlavne je, ze on je zdravy chlapcek.

arabeska
17. apr 2009

matja,kde si rodila?boze az ma striasa ked si to citam ☹ ryxlo sa zotav

matja
17. apr 2009

arabeska, rodila som v Martine. Celkom vychyrena porodnica, ale asi iba ked je vsetko v poriadku. O viacerych doktoroch som si urobila svoj vlastny nazor. Ked mi zacala rana hnisat, tak si ma tri dni ani nevsimli. Ak ma videli piati lekari (podla toho, ako sa im striedali sluzby), tak kazdy mi stanovil inu diagnozu. Ked ma videl doktor, co mi robil cisarsky, tak mi povedal, ze na taky stav mam narok. Ten jeho vyrok som dodnes nepochopila.

Kym so mnou zacali nieco robit, tak som mala velke bolesti. Raz som sa nedokazala posadit, co som dostala taky akoby krc do toho rezu a hodilo ma dozadu, kde bol stojan na infuziu. Sestricka na mna naziapala, ze ci si chcem rozbit hlavu a ze sa mam pozriet na ostatne, ako to zvladaju a mam sa viac hybat. Vraj ako sa budem doma tocit okolo babatka. Ja som vobec netusila, ako to ma boliet, nevedela som, ze ma to boli urcite omnoho viac ako ostatne, tak som sa niekolko dni premahala a tvarila sa tak, aby ma nezhadzovali, ze som "citlivka".

pilotka2
18. apr 2009

Ahoj holky, ani jsem nevtušila , že budu mít zase osobní příspěvěk na toto téma. jsem 9 den po cs. byl neplánovaný ale díky bohu že byl. 2 dny jsem se snažila rodit přirozeně, ale nemohla jsem malinkého dostat ven i když vše bylo krásně otevřené tak jak má být. oni totiž masleli že syn bude mít 3,5kg a on měl 4kg a 52 cm. cítím se fain, měla jsem ho u sebe hned druhý den.

arabeska
18. apr 2009

matja 😲 😠 😠 😠 aj zvazujes podat nejaku staznost?ved to neni mozne aby sa takto spravali k pacientkam 😠 dufam ze uz to je cele za vami a uz sa len budete tesit z babatka.
😔

matja
18. apr 2009

arabeska, nie, necham to tak... boli tam aj mili doktori a sestricky a nechcem robit dalsie problemy. Nakoniec tam budem rodit asi este raz 😀

matja
18. apr 2009

a dakujem za prianie 😉

savev
18. apr 2009

Ahoj, mohl by mi prosím někdo poradit?
Jsem dneska přesně měsíc po sekci. Na tom spíčku nad jizvou (asi uprostřed mezi jizvou a pupkem, ale v pravé části - doufám, že to je srozumitelné 😅 ) se mi udělala bulka asi velikosti švestky. Je hodně bolavá na dotek a kůže je kolem toho místa červená, zapálená.
V pondělí se s tím chystém k dr., ale jsem z toho nervozní, co to může být. Neměla jste to některá? Nevíte, co to může být? Díky moc za odpovědi.

reni7
18. apr 2009

savev-já to mám teda před sebou,ale být tebou tak bych jela na pohotovost,vypadá to že se ti tam udělal nějakej absces-je to něco jako opouzdřenej zánět,do pondělí je dost daleko jestli to máš zapálený 😖 ☹

bodka23
18. apr 2009

Ahojte.Ja som rodila cisárskym dvojičky,tak to bolo viac pravdepodobné a hlavne som dúfala,že ma nenehajú trápiť normálnym pôrodom, ale nakoniec sme nemali dobrú polohu na normálny pôrod a hlavne by to asi ani nevydržali.To sa človek dozvie až keď je po všetkom a potom si vydýchne.Dostala som epidurálku a už to išlo veľmi rýchlo.Po cisárskom je to dosť nepríjemný pocit a aj po epidurálke triaška,zimnica ale trvá to len pár hodín a už na druhý deň je lepšie. 🙂

mary3
19. apr 2009

Ahojte babule, neviem či ste tu už o tom písali ale keď bodka spomínala tú triašku po cisárskom, mali ste to viaceré? Ja mám na tú triašku nepríjemnejšie spomienky ako na tie bolesti...

akejka
19. apr 2009

matja veru, zlatý stafylokok sa prenáša cez materské mlieko ☹ Bohužiaľ sme si to odtrpeli, to šestonedelie sme mali obe fakt veselé 😠
Aj mne dávali injekčnou striekačkou peroxid do tej rany - 2 x týždenne (fakt nič príjemné, štípalo to jak fras a prvé 2 týždne mi aj vytláčali hnis z rany a to strašne bolelo, až mi vyhŕkli slzy) ale nakoniec mi pomohol až ten repík a dubová kôra...
urobila by som všetko preto, len aby sme sa s malou nemuseli vrátiť do pôrodnice na ďalšiu operáciu. Lebo o malú by sa mi nemali čas starať...asi by som ju radšej nechala doma mužovi a dával by jej zatiaľ UM - tak som to chcela riešiť...ale našťastie nebolo treba

certi, je toho dosť v šestonedelí s 2 deťmi aj bez takýchto komplikácii, že ? Musela som sa vzchopiť, spamätať, prestať plakať...aby som neprišla o mlieko. Pomohlo jarné slniečko, prechádzky a keď otočilo moje myslenie k pozitívnemu, zahojilo sa to. Strašne veľa urobí psychika...
Lucinku ten zápal prska našťastie nebolel, len to vyzeralo strašne na pohľad...a bolelo ju, len keď jej pinzetou pretrhli bradavku...chúďa to bolo najhoršie - ten moment...strašne ma to mrzelo, že sa ten zápal zo mňa presunul do nej...ale nemohla som za to...

akejka
19. apr 2009

matja a ešte ma napadlo - ja som teploty nemala vôbec - ani po pôrode v nemocnici, ani doma, ke´d mi to hnisalo...aj mi vraveli na pohotovosti, že mám ranu zrastenú, že sa mi nerozpadáva, aby som sa nebála...a že je lepšie, keď mi to prasklo samé a hnis voľne odteká...

akejka
19. apr 2009

savev, nechcem ťa nejak strašiť, ale môžeš tam mať vytvorený hnis...akurát som tu o tom písala niekoľkým mamičkám s podobným problémom. Choď v pondelok k tomu dr., neodďaluj to, nech ti to pozrie...a odporúčam repíkový odvar - tým si potierať aj celú ranu...každý večer

andykov
19. apr 2009

Ahoj holky, tak já rodila dřív než plán.sekce, ale i tak sekcí se spinálkou. První 3dny fakt mazec. Pak už to jen pálilo a tahalo a jak vyndali stehy, tak paráda. Dnes mám devět dní od a fakt paráda, skoro žádná bolest. Už ani algifenový kapičky nepotřebuju. Ale vynadavání drenu a cévky byl fakt masakr 😠

andykov
19. apr 2009

Jinak v albíčku mám fota z operačního-porodního sálu. Můžete mrknout jak měto zastihlo nepřipravenou, ale za to pěkně namalovanou 🙂

iinuska
19. apr 2009

Ahojte, chcem sa opytat ked ste mali planovanu sekciu v spinale, tak spinal sa tiez dopredu plati ako epidural?

melany_s
19. apr 2009

mary3, ja som triašku mala už počas operácie a aj potom, asi hodinu.
iinuska, za spinál sa neplatí, ja som si mohla vybrať medzi celkovou anestézou a spinálom

natalii6
19. apr 2009

Ahojte ja som tiez rodila cisarskym rezom a bol to pre mna velky sok lebo take nieco som vobec necakala a po prichode na izbu som si aj poplakala,od soku som sa ani nespytala ze ak by som nesuhlasila s cisarskym co by mi povedali.Na cisarsky som cakala od 9h rana do 14h kedze som mala rano jedno jablko a nikto mi nepovedal ze nesmiem nic jest.Nastastie operacia dopadla dobre a ja som sa mohla radovat z mojho maleho stastia.Aj ked moj maly poklad je dost uplakany a nervacik 🙂 vsetko to stalo za to a my sa mozeme tesit z naseho maleho Davidka 😵 😉

misa.ottovka
19. apr 2009

Holky ahoj, můžu se zeptat, vy které jste rodily plánovaným CŘ, kdy vám ho Dr. napsala? Zítra začínám 38.tt a moje Dr. mi hosále nenapsala, tak nevím, jsem už značně nervozní co a jak.

fim
19. apr 2009

Míšo, a ke komu chodíš? Mně ho sice Mudra do průkazky napsala a v porodnici o tom taky věděli (mj. to bylo i pro těhucukrovku) a stejně měli hafo času na hospitalizaci. TP jsem měla 22.10. a plánovaný nástup byl 19. Tak to by teda výrazně pomohlo, aby nebyl Toník takový obřík. 😠 Nakonec jsem začala rodit 15. a frčela jsem sama. 😀
Jo a z jakýho důvodu ho máš indikovaný? Pže si myslím, že když se ozveš, tak by to mělo proběhnout i bez Mudry. 😉

fim
19. apr 2009

Promiň, nějak jsem měla zafixováno, že jsi z ÚL. Dotaz na Mudru neber vážně. 😉

leahl
20. apr 2009

misa.ott : záleži od toho, z akého dôvodu na sekciu ideš, mne ho pri prvej dcére zapísala doktorka pred koncom poradne u nej (cca 35 tt - to bolo KP - malá bola otočená zadočkom a bola už dosť veľká na to, aby sa to zmenilo) aj tento druhý mám plánovaný cisársky no hoci už chodím k doktorke, u ktorej budem rodiť nemám to zapísané v knižke, neboj, ked príde den D, oni už budú vedieť čo treba. Bud hlavne v pohode a teš sa, že máte za chvílu princeznú doma

moni1412
21. apr 2009

leahl a preco mas druhy CR planovany? 🙂 len kvoli tomu ze si mala prvy?

moni1412
21. apr 2009

andykov u vas moze ist tatino na salu pri CR? u nas je to nemyslitelne 😒

nikkkka
21. apr 2009

vsetkym vam prajem krasny den 🙂 a chcem sa vas nieco popytat..som tehotna este len mesiac ale uz myslim na porod, strasne sa ho bojim pretoze nemam siroke boky skor mam ako sa hovori chlapsku postavu ☹ doktorka teda nechava vsetko ohladom porodu nakoniec, no ja by som chcela vediet ako to dopadne..nemali ste niektore taky problem s bokami 😖

bocmanka
21. apr 2009

super nikkka, trafila si sem...
baby ti poradia...

leahl
21. apr 2009

moni: pri zistovaní druhého tehotenstva ultrazvukom mi zistili aj zdvojenú maternicu - to je hlavný dôvod dalšej sekcie. A poviem Ti, že som normálne rada, prvý den budem síce preklínať tento zákrok no potom sa to dá.
nikka, ked je to ešte len mesiac tak to máš toooooolkoto času riešiť problém s pôrodom, medzitým bude ešte
všetko ovela dôležitejšie a určite kráse kedže čakáš prvé bábo, neboj sa tu nič spýtať, kto vie pomôže, poradí
Tiež som mala 50 kg aj s botami ako sa hovorí ked som otehotnela ale cisársky som mala aj preto lebo som mala úzku panvu,prvorodička a nadovšetko malá bola otočená zadočkom.

moni1412
21. apr 2009

leahl ja by som velmi chcela druhy porod prirodzeny. neviem ci som taka hlupa, lebo väcsinou si baby chvalia sekciu. ja uz nikdy, ak to nebude nutne, tak nie 😖 tebe sa to uz pekne blizi, drzkajte sa 😉 🙂

miluska.h
21. apr 2009

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre