Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

renca3
4. okt 2006

Bellasandra, po prvom cisaraku som bola uplne mimo. No ale 25 hod. som nan cakala, kym sa rozhodnu. Teraz som 18 dni po druhom a od 7 dna pobehujem po vonku a uz v porodnici na 3 den to bolo fajn. Naozaj neviem, preco to je taky rozdiel. 😒 Mozno preto, ze bol naplanovany. Rano som prisla bez bolesti do nemocnice a o 3 honiny som bola na sale. Bol to spinal, takze maleho som hned aj videla. No uzasny pocit. Spinal odporucam.

newyorkgirl
4. okt 2006

bellasandra, neboj, prides, vyberu babo, odides, uplne easy, ziadne bolesti, tlacenie 🙂 aj ja chceeeem 😀

zuzu13
4. okt 2006

no tak takto asi dopadnem aj ja 😖

jana20
5. okt 2006

ahojte...ja asi tiez budem rodit cisarskym...renca co je to ten spinal???ak sa smiem spytat...

zuzu13
5. okt 2006

dnes som sa pýtala na spinal. Odpoveď znela: spinal je metóda lekárov, ktorý nevedia zaviesť epidurálnu anestézu 😀 , dobré čo?

grettka
5. okt 2006

zuzu13, zartujes.. to snad nie...
pri epi mozes hybat nohami a citis ich, lenze pri cisaraku davaju spinal, co je o dost silnejsie a necitis si vobec dolnu cast tela...

zuzu13
5. okt 2006

pri epi som už rodila sekciou. Rozlišuje sa analgéza (zbavenie bolesti) a anestéza ( umrtvenie )

grettka
5. okt 2006

pokial viem,
pod epi sa rozumie iba analgezia (cely nazov epiduralna analgezia)
spinal je anesteza (spinalna anesteza)

zuzu13
5. okt 2006

no nie som lekár, a dnes mi to tak vysvetlili na ARE 😅

grettka
5. okt 2006

ja sa nehadam :o)) a ked ti to povedali, asi to tak bude 🙂

bellasandra
autor
5. okt 2006

NEW-no veru..tak to predpokladam aj ja 🙂..teda dufam 😀
Renca, no veru...ja si myslim, ze prave tým ze to bolo naplanovane..tak je to lepsie 🙂

kangaroo
5. okt 2006

bellasandra: nebojkaj sa.Hlavne sa po spinále ani nehni,iba dýchaj.Bo ak sa hneš,čakaj bolesti hlavy.Ja som sa ani nepohla a hlavička vôôôbec nebolela.No a každý to asi znáša trošku inak.Na bolesť a nemohúcnosť sa priprav.Dá sa to prežiť.Trvá to pár dní,ale kĺbiky ti zostanú v poho 🙂

tilly
5. okt 2006

bellasandra a prečo ideš sekciou? som to nezachytila skôr
nemaj zmiešané pocity, je to lepšie ako keby si sa pár hodín potrápila a nakoniec ťa aj tak sekli, ako napr. aj mňa... ale som rada, lebo tlačiť takého valibuka, juuuj au

bambucca
5. okt 2006

lebo ten pohľad stojí za to.A ASI žIADNY PôROD NIE JE ľahký a každý sa dá zvládnuť,veď vieme pre čo to robíme. papa

renca3
5. okt 2006

Kocky...odborne vam to nenapisem, ale ked som mala EPI, citila som nohy, mohla som chodit. Pri spinali od pasa dolu vobec nic. Ked ma osetrovatel prenasal na postel, nohy som mala ako handrova babika. 🙂 Zvlastny pocit.

bellasandra
autor
6. okt 2006

Tilly-mam problémy s klbmi, kvoli tomu idem sekciou 😠
No myslím, ze aj pri jednom, aj pri druhom spôsobe, su výhody a nevýhody.Tak uvidím. 😉

newyorkgirl
6. okt 2006

bellasandra a co mas s klbikmi, ja som s nimi mavala tiez problemy a oni mi furt tvrdia, ze mozem rodit normalne... tak neviem 😕 som sa narodila s vyklbenym lavym klbikom a aj teraz v tehotenstve mi hrozne trpnu oba bedrove, tak sa dost obavam, ze co a ako s tym...

bibinka
6. okt 2006

ahoj newyorkgirl-ak máš nejaké problémy s kĺbami, radšej to povedz pôrodníkovi keď tam dorazíš. Keď budeš ležať na koze a nohy roztiahnuté doširoka, tak budeš mať bolesti navyše. Viem o čom hovorím, ja som sa narodila s nevyvinutými kľbami a rok mi vyväzovali nohy. Našťastie to dorástlo, ale nikdy som v škole neurobila šnúru či iné "gymnastické srandy", lebo sa mi nedajú roztiahnuť nohy tak ako treba. No a na koze som si to potom užívala 😠 .Nakoniec som rodila cisárskym-pre iné komplikácie.našťastie 🙂 Som sa normílneho pôrodu veľmi bála.
Bellasandra-ja som rodila v celkovej narkóze a na 2.deň už som normálne chodila, ponúkali mi za príplatok(3000,-!) epidurálnu anestéziu. Ja som to však odmietla, lebo by to už bolo pre mňa zbytočné, ,bolesti už boli veľmi rozbehnuté(1hodinu vkuse kontrakcie!)a tá znecitlivejúca látka by to už nestihla utlmiť. Kočka ,ktorá so mnou rodila a nakoniec sme boli spolu v izbe si dala "bezbolestný"pôrod,ale podráždili jej pri tom vágový nerv, ktorý jej spôsoboval náhle naťahovanie na zvracanie ešte aj 4.deň po pôrode.Vravela, že bolesti cítila, ale boli slabšie a malého videla "ako v hmle",ani si ho riadne nepamätala. Bola z tej epidurálky rozčarovaná. No a ešte 2-3dni po pôrode jej dávali do tej kanylky lieky od bolesti.Každý deň jednu dávku. Ale asi bola na to rezistentná, lebo účinky vôbec nepociťovala.Proste asi mala veľkú smolu. Bobek, často na ňu myslím 😎
A vieš o tom, že všetky "hviezdy šoubiznisu" si radšej strihnú cisársky? 😀 😀

babulka
6. okt 2006

Zuzu, az teraz som sa dostala k tvojmu prispevku - mne tak povedala moja Dr., ze cca 1 rok trva "zahojenie" vnutornych "nasledkov" po sekcii, cize tolko by mala byt maternica v klude, a potom nevidi dovod, preco by som nemohla rodit normalne. Samozrejme, ze vzdy je tam riziko, ze sa neico skomplkuje, ale to je pri kazdom porode.

To E-cko vyskusam, aj ten contractubex, ci ako sa to pise (v lekarni snad budu vediet), lebo uz ma z tej jazvy svihne, stale svrbi, a nai poskrabat si ju nemozem, bo je taka vypuknuta a citliva...

bellasandra
autor
6. okt 2006

New-mne vysychaju chrupavky, uz dost dávno...a ortoped povedal, ze by som ako po 1. nemusela zvladnut roztiahnutie panvy-bolest
2. zostat vyklbena, nemuseli by sa dat klby spat
Tak preto radsej cisarskym,ale podotýkam, ze môj ortoped mi povedal : coho sa bojíte pri pôrode mate kolena pokrcene len trochu 😠

No a isla som za primarom-na odporucanie mojej pôrodnícky, a ten povedal, ze pre môj lepsí pocit a pre istotu sekcia.

olianko
6. okt 2006

ahojte babulky 🙂
chcela by som as opytat, ci ste tu nejaka mamina ktora mala problem s krvou - trombofiliu a ako ste rodili.Ci ste mohli normalne alebo vam robili cisarsky rez?

makak21
6. okt 2006

Ahoj holky. Chci se zeptat, kde jste přišli na to, že při epidurálu můžete hýbat nohama??? Mě při epidurálu dělali operaci kyčle a garantuju Vám, že s těma nohama jsem nehla ještě po zbytek dne. 😉 Ale jinak se rodí s epidurálem, taky mě to čeká, tak jsem se informovala. 😀

newyorkgirl
6. okt 2006

makak a isto to nebol ten spinal? ja neviem urcite, ale myslim, ze pri tom epidurale si neni uplne umrtvena, ved musis citit kontrakcie a tlacit babo 😕

makak21
6. okt 2006

Mě čeká porod s epidurálem, ale císař, což jsem nedodala. Pardon. 😅 A určitě je to epidurál.

bellasandra
autor
7. okt 2006

Dievcatá-tie ktoré ste uz rodili sekciou, alebo viete ako to prebieha, viete mi povedat postup, a aj to , ze ako je to po.Myslím ten cas v nemocnici.Dakujem 😉

lenka670
7. okt 2006

😒 Ahojte no baby tažko s na toto odpovedá ako je lepšie rodiť myslim že každo všetko vníma inak niekomu je lepšie cisarsky a niekomu spontány porod ak maš naplanovanú sekciu (cisarsky) tak ti daju epiduralku asi pri vedomí len nič necítiš hej pôrod je v pohode lebo som to tiež tak mala ale po epiduralke som mala take strašné bolesti že som myslela že to nevydržím tym ta nechcem strašiť ale myslim že žena pre to dietatko vydrží všetko tak ti chcem povedat že nemusí byť cisársky taký ružový ako si to všetci predstavuju ale neboj možno tvoj bude uplne v pohode držím palce

astora
7. okt 2006

bellasandra sekciu robia väčšinou v spinalnej alebo epi anesteze epi ti dopichavaju a pri spinale ti to pichnu len raz vraj je to lepšie ja som dvojičky rodila sekciou a v spinale cely čas si pri vedomi nič necítiš trva to chvilu po vyprchani anestezi to boli ved je to zasah do tela ale da sa to zvladnut zalezi to aj od prahu bolesti ktoru znesie osoba. Na druhy den sa musis postavit s postele co dost boli ale aj to sa da zvladnut a kazdym dnom je to lepsie neni to nic prijemne ale co uz.

zuzu13
8. okt 2006

bellasandra, ja som mala epi - anestézu, bola som pri vedomí, po zákroku som si dobré 2 mesiace necítila brucho - jazvu, bolo to ako stŕpnuté. 3 dni som ležala a potom ma učili sestričky chodiť, nakoľko to bolo všetko ešte strnulé.

bellasandra
autor
8. okt 2006

zuzu, no teda, tak to nie je nic moc. Neviem , ako to je bezne u nás v nemocnici,musím sa opýtat doktorky, ale rodicia mi vraveli ze asi by bola lepsie celková narkoza.
Tak neviem.

zuzu13
8. okt 2006

ja som sa informovala vo štvrtok na ARE - pri predoperačnom vyš. no a doporučili mi epi. Ja by som narkózu nechcela ☹
Najlepšie bude urobiť si predoperačné (ako ho už nemáš) a opýtať sa priamo na ARE čo ti odporučia. Každý sme iní...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre