Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

mimmka30
19. mar 2011

Ahojte ja som rodila cisarkym kvoli mojmu vysokemu krvnemu tlaku,mala sa narodila 36tt bola vahou mensia ale vsetko dobehla po cisarskom som sa citila dobre az na tu ranu ale to je normalne inak ziadne problemy malu som videla hned mala som pichnutu len epid.je to na kazdej ale moja skusenost dobra ak by som cakala druhe viem co mam caka. 🙂

montinka
19. mar 2011

@anicka1981 aj ja som bola rada ze pojdem CR ja som sa nebala dokym som nevyliezla na stol na operacne a ked mi mali pichnut tu spinalku ale potom pohoda. dokonca pri druhom som sa dozvedela aj stav futbalu a aj vesele pripomienky a tak.😀 no sranda no.🙂 ja som spokojna.🙂

sirael
19. mar 2011

@anicka1981 Ahoj, mne ked povedali ze bude CR kvoli KP, tak som sa tiez ukludnila a bola som pokojnejsia. Nie, ze by som vyslovene trvala na CR, ale prirodzeneho porodu som sa bala viac, ani neviem preco...🙂 Ale chcem sa spytat, ked ta bolesti chytia skor, ako budes mat termin CR a nebude tam lekar, s ktorym si dohodnuta a nebude moct prist, tak ako donutis lekarov spravit ti CR? To sa pytam v dobrom, ziaden utok, ako podaktore utoky co som tu citala...

dulkagabulka
19. mar 2011

@anicka1981
ty si uzasna...ty si uplne vystihla ten problem...to,že tie nastrihy,alebo natrhnutia su preto,lebo su ženy nutene rodit v neprirodzenej polohe a preto,lebo su nutene rodit riadenym tlačenim...ale to všetko sa da zmenit, ak ženy budu pytat..je to preto,lebo my ženy na SK sa bojime ozvat a nepozname svoje prava..moja znama, ktora robi porodnu asitentku v Nemecku povedala,ze tam NIKDY žiadnu ženu nevidela rodit v takej polohe,ako tu...dalšia znama ¨"utiekla" porodit do UK,lebo tu jej chceli urobit CR,lebo ona je tenulinka a dietako važilo 4,5 kg- tam nasla porodny dom,kde rodila so skusenou PA a bez nastrihu a bez poranenia...

myslim si,ze sa ale myliš, ak si mysliš, že CR je pre tvoje dietatko jemnejší,alebo lepší...to co ti napisala takya su vysledky študii a každy lekar ti tiez povie, že lepši pre maminu i dietatko je prirodzney porod...
pri prirodzenom tvoje dietatko aktivne pracuje, či už hlavičkou, otača teličko, zapiera sa nožičkami a svojim usilim sa dostane von...niektore detičky pritom normalne urobia take "silacke" zvuky, ako ked niekto zdviha tazku činku po 😀 tom sa s tebou može zvitat,ked si ho hned priložiš na svoj hrudnik....prežije si bolestivu chvilu, z ktorej sa dostane samo a to mu da velku silu do života- po psychologickej stranke..ono,ak nie je ovplyvnene liekmi,/aj v epi/ aktivne hlada tvoje oči, tvoju tvar a zahladi sa ti do očí takým sposobom, ktorý sa už nikdy nezopakuje..je to taka čistota a taka sila, čo sa neda popisat...pohlad novorodenca je jedinečny a nadhreny.. ty i dietatko ste plne najvyššich hodnot oxytocinu, ktory dosiahnete v živote-je to preto,lebo priroda to zariadila uplne genialne , aby ste sa hned na začiatku zamilovali ...vola sa to bondign..dietatko najde bradavku a prisaje sa....je hned po porode na mieste,kde mamičku citi, počuje, vnima pokožkou, kde je osidlene mamičkynimi baktteriami a nie baktreriami nemocničnymi..keby si raz bola učastna takeho zazraku, ked sa to deje, verim,ze by sa tvoj postoj zmenil...je uplne ine,ked sa dietatko narodi a daju ho do umelohmotnej priesvitnej krabice na porozovanie ako ked sa dostane do maminej naruče a zvitaju sa spolu,ked pociti,že je tu vitane a milovane a ked nie je odlučene...
porod je spolupraca ..ale nema to byt spolupraca mamičky a lekara ...ma to byt spolupraca mamičky a dietatka- ved boli spolu 9 mesiacov a budu spolu este vela rokov....

ak teda sa rozhodneš pre CR, skus nech je aspon taky, ako som sem dala link - par stran dozadu-

bertica.h
19. mar 2011

neviem či zle čítam,alebo to je preklep..

"natrhnutie je nasledok nespravne vedeneho porodu v nespravnej polohe- to že u nas nastrihavaju 80-90% žien je tak zmrzačujuci ukon, ktory je zhodny so ženskou obriezkou a jeho paušalne použitie nema žiadne medicinske opodstatnenie- na to už bolo vela študii vykonanych...takže je naozaj na mamičkach, aby sa proti nastrihom začali burit a odmietat ich.."

nástrih hrádze je zhodný so ženskou obriezkou?chcete mi povedat,že lekári robia nastrihy preto,lebo maju potešenie z toho,že žena bude mat na tak intimnom mieste ranku?Vy ste nikdy nástrih hrádze nespravila?

je fakt,že sa to robí u nás dost paušálne,ale mení sa to a vy to viete.
Mne osobne pri oboch porodch hrádzu chránili ako sa dalo,aj moj manžel bol pri porodoch(lekár) a vobec nikomu nezazlievam nič..
Ono niekedy sa pre najlepšiej voli nedá inak.
Neviem si predstavit,že by som rodila inka ako v klasickej polohe,pre man to bola najpríjemnejšia možnost,hoci som mala na sále vanu,ponúkali mi lopty,porodnu stoličku..nechcela som nič,len nech už to je za mnou..

ja osobne nesuhlasím s cisárkym rezom na želanie..hoci v iných krajinách je to už bežné..je to operácia ktorí nesie so sebou rizika..okrem toho,musí to byt pre dieta obrovskáý šok,vačší ako pri porode porodnými cestami.

Želám Vám krásne a zdravé bábatka,príjemné kojenie a veľa štastia🙂

zuzikkaa
19. mar 2011

u nas tie nastrihy robia ako na beziacom pase!!! 😒 zevraj aby sa predislo natrhnutiu 😖
ale myslim ze to vobec nieje nutne,,keby sestricky neboli "hnile" pekne rozmasirovat hradzu,,ale jasne ze chytit noznice a zastihnut je otazka par sekund...esteze som mala cisarsky 😉

dulkagabulka
19. mar 2011

Najlepšia poloha nie je ta, ktoru vam niekto ponukne- na toličke, lopte, vo vani...najlepšia poloha je ta, ktoru si vyberie telo samo...80% žien, ktore rodia naozaj prirodzene, rodia v klaku, klaku na 4, klaku s oporou,alebo v rozkročenom predklone s oporou....a zvyšok si vyberie nejaku inu polohu...ak by sa tvoje telo dostalo do takej polohy-teda s vyviazanymi nohami samo /čo ti zaručujem,že by sa nedostalo 🙂 /potom by to bola ta spravna poloha...skus si položit ruku na hradzu a skus rozne polohy si vyskušat a skumaj pritom pri ktorej z poloh bude hradza najviac napnuta- ano, prideš k tomu, že najviac napnuta je prave v tej polohe s vyviazanymi nohami-kde este aj tlačiš proti zemskej pritažlivosti a ešte tlačiš nie tak, ako je to prirodzene,ale riadenym tlačenim...podtrhnute, sčitane= nastrih hradze...
aj postoj WHO je jednozančne proti paušalne prevadzanym nastrihom aj proti paušalne použivanemu riadenemu tlačeniu...
pri porode je viditelne, či sa hradza nebezpečne napina, či povoluje- tu pomahaju teple obklady /napriklad z takej kavy čiernej je učinny 🙂 /, pomale tlačenie, resp.predychanie kontrakcie, pri ktorej sa prerezava hlavička-a to žena citi ,je to palivy pocit...a až posledna možnost ma byt vykonanie nastrihu...to percento nastrihov u nas je dovolim si povedat naozaj vysoke...a ničim neopodstatnene...len preto,lebo vacsina porodnikov je mužov, ktori necitia a nikdy nebudu citit to čo žena pri orode....nastrih nechrani pred natrhnutim-prave naopak, vela natrhnuti najvačšieho stupna je iba pokracovanim nastrihu , nechrani pred oslabenim panvoveho dna /všetky tie ženy, čo teraz chodia na plastiky boli nastrihavane/, pred "vypadavanim "maternice ...zatial ale percento nastrihov neklesa...to čo uvadzaju nemocnice, su percenta ktore vypočitali zo všetkych porodov/teda aj CR/...

ak pride k samovolenmu natrhnutiu, hoji sa lahšie ako nastrih a funkcia svalov bude lepšia, pretože sa natrhli v najslabšom mieste...

🙂

a to prirovnanie s obriezkou nenapadlo mne, ale jednemu lekarovi v europskom parlamente, ked sa zbierali podpisy proti obriezke..on sa vyjadril, ze už by rad pospisal aj dokument proti paušalnym nastrihom, ktore su podla neho uplne rovnako zmrzačujuce ...

a preto sa nedivim, že ženy maju taky strach..

sirinka
19. mar 2011

no to prirovnanie je pritiahnute za usi si myslim...ale samozrejme, ze by bolo lepsie, keby sa dalo rodit prirodzenejsie.
ja mam asi stastie, ze mam maly nastrih a bez akychkolvek nasledkov...

@dulkagabulka co sa tyka tych prepadavajucich maternic...ja neviem, aka je statistika, stretla som sa s tym zatial iba u starsich zien, ktore ked rodili, vacsinou ani nie v nemocniciach, doma alebo dokonca su bezdetne, maju okolo 80 rokov a nastrihy v tom case bezne neboli...alebo uz boli?

dulkagabulka
19. mar 2011

@sirinka 🙂
hmm..tak sa zamyšlam. ak bezdetnym prepadava maternica-moze to byt nasledok natrhnutia 🙂 🙂 🙂 .?? čo mysliš,?...hmm..no..moja babka, teaz by mala 80 rokov, porodila 2 deti v nemocnici - s nastrihom..
a keby sme poznali statistiku dnesnych 60-50-40 ročnych žien- nuž ani im prepadavat nebudu..lebo už ich nemaju-- bohužial..počet hysterektomii sa tiez zvyšil...ja nevravim,ze za to mozu lekari...len to, že naozaj je vela studii, ktore dokazuju,ze nastrih hradze nema ochrannu funkciu

bertica.h
19. mar 2011

@dulkagabulka Ja samozrejme niesom za paušálne nastrihovanie,do porodnice som išla s plánom,vedela som čo a ako chcem,vyberala som si porodnice nie podla tojho,ktroá bola najbližšie,ale podla kritérii na ktroých mi velmi záležalo(napr.prvé priloženie dietatka..atd).
ALE:|myslím,že ženy by neboli spokojné tak či tak..keby sa nástrihy nerobili,ženy by mali trhlinu až ku konečníku..čo je ovela horšie a može mat vačšie následky ako epiziotomia.
oi ma napadá,že povčšine rodia PA..takže to nieje iba o lekároch..ide o systém,ktrorý je u nás zavedený.

sirinka
19. mar 2011

@dulkagabulka ved s tym ja suhlasim, len proste problemy s prepadavajucou maternicou by som urcite nepripisovala najme nastrihu...nastrih je vacsinou iba pridruzena pricina...

sirinka
19. mar 2011

@dulkagabulka este by ma zaujimalo, aky cas sa povazuje za bezpecny po odteceni plodovej vody do porodenia dietatka...

dulkagabulka
19. mar 2011

@bertica.h myliš sa...ja som nastrih mala a mala som natrhnutie až po konečnik..ABSOLUTNE nastrih nechrani pred takym natrhnutim..ako som uz vyssie pisala....mala som take natrhnutie, že som bola rarita v nemocnici a chodili sa na mna pozerat sestričky z viacerych oddeleni, lebo take niečo este nikdy nevideli...
s porodmi, pri ktorych ma nenastrihavali a pri ktorych som sa iba jemne natrhla sama, sa to nedalo porovnat vobec...nie..nastrih ma neochranil.

@sirinka poznam pripad zo zahraničia, kedy matke začala odtekat plodova voda v 28tt a za prisnych opatreni /bola doma, nie v nemocnici/ donosila zdrave dietatatko a porodila ho v 36tt...musela si merat teplotu 3x denne, nesmela sa kupat, nesmela mat pohlavny styk, musela nosit vložku a kontrolovat vzhlad a pripadny zapach plodovej vody...

atrami
19. mar 2011

@dulkagabulka , máš možno pravdu, že postok k porodom a hlavne k polohám je v SR iný. Pri pvom porode mi moj gynekolog uviedol, že odporúča sekciu nakolko mám uzku panvu a plod je veľký. V porodnici mi tvrdili, že porodím prirodzene, lebo je to prax nemocnice. Nakoniec sme sa dohodli s jedným lekárom ,že ak to nepojde prirodzene nebudú robiť ,,násilné pokusy " a urobia sekciu. Trápila som sa 20 hodín, potom na mna nahúkali, že musia toho lekára budiť, že si to odnesiem, všetko zaplatím atď. Jednoducho oni sú bohovia a ja som len rodička. Malý sa narodil veľký 4250 g, omotanú pupočnú šnúru, zelená plodová voda, mne spackali intubáciu a skončila som na áre.
Pri druhom porode som chcela byť prvú porodnú dobu vo vode a potom porodiť normálne. Nakolko som bola po sekcii, tak mi to nedovolili. Nakoniec som si vybrala pre mna menšie zlo- sekciu.
Záleži vela na informovanosti, predporodnej príprave, prístupu lekárov. Ale keď pozerám fotky, čítam príbehy vidím, že to niekde smeruje k lepšiemu.

@sirael , ja som mala 10 týždňov pred porodom danú v nemocnici žiadosť na sekciu, potvrdenú som nosila v tehotenskom preukaze. Mne odtiekla voda 2 dni pred sekciou a na základe nej ju vykonali.

sirinka
19. mar 2011

@dulkagabulka pytam sa, lebo kamaratka bola tri dni po odteceni vody, kym spontanne porodila...bolo to v australii, ale aj tam uz na nu tlacili skor, ze treba porod vyvolat, ale ona nechcela....nastastie teda vsetko dobre dopadlo, nakoniec mala celkom rychly porod od nastupu kontrakcii po porodenie 4500g babatka...
mne ale uz po 24 hodinach povedali, ze uz treba nieco robit, ze je to dlha doba...komplikovane to sice bolo polohou malej KP a nepostupujucim porodom, mala som vyvolavacku, kontrakcie, dostatocne otvorena ale malinka bola stale vysoko...navyse som musela lezat, aby pupocnik neprepadol...
tak by ma zaujimalo, ci existuje nejaky standartny postup v takom pripade, ze najskor odtecie voda a porod sa hned nerozbehne...

sirael
19. mar 2011

@atrami aha, lebo ja som nikdy nevedela, ako to so mnou bude a vlastne ako by to bolo, keby ma bolesti chytili skor ako som mala naplanovany CR a nebola by tam moja lekarka, ci by ma nechali rodit prirodzene, alebo by som aj vtedy ten CR podstupila....

takyja
19. mar 2011

@anicka1981 Aničko, špatně jsi mne pochopila. Měla jsem pocit (a podle toho, co píšeš, tak ten pocit přetrvává), že si úplně neumíš CS a vaginální porod porovnat, co se rizik týká. CS je jednoznačně rizikovější (i z hlediska rizika úmrtí matky) a proto mi přijde zvláštní, že jej někdo dobrovolně chce a dokonce požaduje. CS dokonce ani není lepší pro dítě, protože průchod porodními cestami mu vytlačuje plodovou vodu z plic a díky tomu děti po vaginálním porodu trpí méně onemocněními dýchacích cest ve srovnání s dětmi porozenými CS.

Já jsem "volbu" CS měla, dítě vypadalo větší a naštěstí můj porodník měl pochopení pro mé přání. Nakonec měla malá velkou jen hlavičku a přes masáž hráze (zkušeným) porodníkem jsem měla nástřih. Nicméně jsem ráda, že jsem svému dítěti dopřála komfort vaginálního (schválně nepíšu přirozeného, protože tak se označuje ještě něco jiného) porodu. A jsem ráda i za sebe, že jsem to zvládla, protože jako prvorodička jsem se přirozeně bála, jaké to vlastně bude. Bylo to těžké 🙂, ale jsem spokojená, a to i za cenu nástřihu, se kterým se prostě nedalo nic dělat (nebyl preventivní). A to mě pobolívá jizva tak nějak stále... (jako tvoji maminku).

Jinak já jsem před porodem prostudovala hodně odborné literatury právě k výhodám a nevýhodám CS vs. vaginální porod a prostě mi přijde vaginální méně rizikový pro matku i dítě. A tak jsem zatla zuby a šla do toho. Velkou psychickou výhodou byl porodník, kterému jsem bezvýjimečně důvěřovala.

Tak tolik na vysvětlenou, rozhodně nemám v úmyslu tě strašit, jen bych si přála, aby ses rozhodla na základě toho, že budeš vědět všechna pro i proti. Jak se rozhodneš je pak opravdu jen a jen tvoje věc... 🙂 Hlavně hodně štěstí, člověk ho potřebuje vždycky. 😉

atrami
19. mar 2011

@sirael , ja som mala naplánovaný cisársky, ale nie dohodnutého lekára, tak len na základe potvrdenia ho robili.

dulkagabulka
19. mar 2011

@sirinka
ak odtecie plodova voda, uz hrozi samozrejme infekcia..lebo predtym tam bolo dietatko v sterilnom prostredi..ono je to ale individualne..niekedy voda neodtečie všetka, plodove obaly sa mozu porusit vyššie,/a plodova voda sa tvori aj nadalej stale/ niekedy prasknu v dolnej časti maternice a ak dietatko nema hlavičku uplne dole, vo velkom mnozstve voda vyteka a vtedy tam naozaj hrozi, ze sa tam zanesie infekcia, hlavne ked sa robia vaginalne vyšetrenia...takze tažko posudit spatne..
ale ako som vravela, existuju i pripady, kedy to trvalo niekolko tyzdnov- a pri dodržiavani tych opatreni nevznikol zapal /preto si mamička musela kontrolovat tu teplotu, zvyšena teplota by znamenala infekciu/....vies. ono, lekarom nie je čo zavidiet, lebo oni citia velku zodpovednost za mamičku i za dietatko..a prave preto sa snazia vsetkym problemom radsej predist....a tak to bolo aj u teba...vysledkom , i ked CR, bolo zdrave dietatko i zdrava ty-a bolo to robene z pričny nepostupujceho porodu- čo sa stava

inak..na začiatok porodnej činnosti je viac "prirodnych" receptov-ale tie nie vzdy funguju- a kedže u teba nefungovala ani vyvolavačka, v ktorej su naozaj silne hormony, zrejme dietatko ani porodne cesty este neboli prichystane...

dulkagabulka
19. mar 2011

@takyja velmi pekne si to napisala 🙂

sirinka
19. mar 2011

@dulkagabulka jasne, pri prvej mi obaly praskli prave tak nejako vyssie a velmi pomalicky mi voda odtekala az kym sa porod nerozbehol...to bolo sest dni...
pri druhej to bolo dole...vyvolavacka mi zabrala, mala som poriadne kontrakcie a aj otvorena som bola akurat na porod, len jednoducho mala nechcela ist von ritkou 😝 ...no co uz, trosku som z toho bola sklamana, aj preto, ze sme v tom case planovali este dalsie babatko a uz som sa bala, ako to bude s jazvou na maternici... nakoniec to osud zase zariadil tak, ze CR jednoducho byt musel, aj ked zase z uplne inych dovodov...

em_ka
19. mar 2011

@takyja
@dulkagabulka
Je to zbytocne. Anicke sme uz pisali o CR asi tak pred mesiacom (par stran dozadu v tejto diskusii) a nepresvedcili sme ju.

takyja
19. mar 2011

@dulkagabulka Děkuji. 🙂
Ráda bych se Tě na něco zeptala - po porodu jsem vyčerpáním "odpadla" (spánek to nebyl, nebo možná - sama nevím, vím, že jsem dostala kyslík a že jsem měla velkou ztrátu krve, sem tam jsem se probrala, všechno rozmazané, něco jsem zablábolila a zase jsem "odpadla" ...) - malou jsem si prakticky neužila, i když jsem ji dostala na břicho, přisát, atd., náhradní matku dělal tatínek, choval ji, otevřela na něj oči... 🙂 Dá se tomu nějak předejít - myslím tomu "odpadnutí"? Docela mne to zpětně mrzí ☹, příště bych to chtěla lepší... (trochu se rouhám, dcera i já jsme zdravé!!!), ale prostě mi chybí ten první pocit s ní a dodnes mne to mrzí. ☹

dulkagabulka
19. mar 2011

@takyja ano...niekedy sa to moze stat...mdloby...ak je vacsia strata krvi,alebo je porod velmi narocny...
ak tam bol tatino, to bolo super 🙂
a či sa tomu da predist? tazko povedat...tej velkej strate krvi,ktovie ci sa dalo predist- ake lieky si dostala, ci nedostala 🙂 🙂 🙂ono-totižto niekedy žena porodi tak,že krv nie je žiadna, niekedy je strata velka a vtedy naozajprichadzaju mdloby,preto je lepsie oddychovat a lezat...
moj osobny nazor je, ze nas najvacsi nepriatel pri porode je nas strach...ak sa bojime, vsetko sa nam stahuje-a my potrebujeme prave opak- vsetko uvolnit a dietatko pustit von...pustit...nie tlačit 🙂 🙂 🙂
sama by som po prvom poode nevladala nič...bola som rovnako slaba ako ty, nevladala by som absolutne ani zdvihnut prst....čo sa však každym porodom zlepšovalo 🙂 a po tretom som sa sama pritiahla za tie železa, na ktorych su strmene a pozorovala, čo robia s dietatkom.. 🙂
takze zostava len dufat, ze nabuduce uz bude sil viac 🙂

dulkagabulka
19. mar 2011

@sirinka vieš..niekedy dietatko jednoducho "vie" že tade ist nema, že mu tam niečo hrozi-- a vtedy dakujme lekarom,ze CR urobia

takyja
19. mar 2011

@dulkagabulka Děkuji🙂 Tak snad to příště bude lepší, pomalu se začínám těšit a to ještě nejsem ani těhotná. 😀

anicka1981
19. mar 2011

@dulkagabulka no ved to, mne sa vobec nepaci ako sa tu vedu porody, viem, ze je to zazrak, ale podla mna by to mala byt intimna vec madzi babom a matkou, a vobec nikto by do toho zasahovat nemal,, samozrejma ak nie su komplikacie, predstava ze rodim normalne pod neonami s nohami v strmenoch a zadkom niekde vo vzduchu je pre mna jednoducho nepripustna, keby sa dalo rodit doma s asistentkou v polohe v akej si ja vyberiem, najlepsie v drepe, lebo vtedy posobi aj gravitacia, ale taka moznost tu nie je, a ako som pisala, nechcem ohrozit babo, tym, ze akoze nestihnem prist do nemocnice, a preto chcem cr so spinalkou, aby som si ho mohla hned privinut ku sebe, a navyse, mam uz tera par indikacii na cr, takze mozno nakoniec nebudem mat ani na vyber, comu budem len rada, a zase komplikacie pri normalnom porode tiez nie su nic moc, ako v zivote by som nechcela kliestovy porod, alebo porod so zvonom,take babo moze mat nasledky do konca zivota,,, a zase poznam osobne asi 4 zeny, ktore rodili na cr, a nemaju ziadne komplikacie, a zdrave deti, a aj mudre, jedna uz studuje na vyske, takze si nemyslim, ze by im cr neako poskodil,,,, narozdiel od kamaratiek co rodili normalne a jedna z nich ma problemy tam dole uz 14 mesiacov po porode.... neviem, je to zlozite, kazda palica ma 2 konce, tak asi tak, co sa ma stat sa stane, uvidime🙂

anicka1981
19. mar 2011

@takyja tak to ma byt, mas byt spokojna so svojim rozhodnutim, ja som sa rozhodla pre cr, a zatial to nechcem menit, a dufam, ze sa mi to podari doviest do konca, ja si myslim, ze pre mna je lepsi je cr, aj ked ma mozno viac rizik, ale ja normalne tuto v nasej nemocnici nebudem, ked uz musim rodit v nemocnici, nech je to na cr, a navyse, babo je aj tak velmi male, aby si pamatalo, ako si ho porodila, a pre mna je pripustnejsia bolava jazva na bruchu ako tam dole, , a ako som spominala, mam uz teraz par indikacii na cr, takze nakoniec mozno ani nebudem mat na vyber,,,, a co sa tyka, ze babo ked prejde, cez porodne cesty matky, tak dostane aj jej bacily, ale tie aj tak hned zmyju, ked ho budu kupat, takze si myslim, ze je to slaby dovod na normalny porod,,,,, a nemyslim, si ze by som bola horsia matka, len preto, ze chcem rodit cr, a nechcem sa tam pucit so zadkom vo vzduchu,,,,, ako nic v zlom, kazdy nech si rodi ako sa mu paci, je to kazdeho vlastne rozhodnutie,,, ja obdivujem zeny, ktore to dokazu brat tak ako ty...

zuzhufka
19. mar 2011

@anicka1981 Milá Anička,pripájam sa k maminkám,ktoré sú jednoznačne za sekciu-cisársky rez..Mám 2 deti,obidve som rodila plánovanou sekciou,mala som rizikové gravidity,veľa komplikácií..Keby som rodila prirodzene,určite by neboli v poriadku,a vďaka cr mám úžasné,zdravé deti,Po prvej sekcii som sa zotavovala dlhšie,v BA,a po druhejZV som už na druhý ďeň sama chodila,bolo to krásne,ja pri vedomí,hneď som videla synčeka aj cdérku..Som terapeut s Mentálne postihnutými deťmi..a veľké %takto postihnutých detí je práve z "prirodzených"pôrodov,kliešťových,vákuových,kde dochádza k nedokysličeniu mozgu a mnohým iným deformáciám..Takže som jednoznačne za sekciu..Áno,prirodzený pôrod je nepopierateľný,ale my nežijeme v "prirodzenej"dobe,väčšina tehotenstiev je rizikových,komplikovaných,tak ani tie pôrody nie sú prirodzené..Sú ženy,ktoré dostali ten dar,rodiť prirodzeným spôsobom..ja k nim nepatrím,bohužiaľ..ale len vďaka sekcii mám svojich anjelikov...

anicka1981
19. mar 2011

@sirael 🙂, no toho sa bojim aj ja, ze to nestihnem, 🙂, ale co viem, ked si zazmluvnis lekara, tak by ti mal dat na seba telefon, a ked ti zacnu bolesti skor, mala by si mu volat,a on by mal prist, nastastie ja mam termin v juny, pred dovolenkami, takze dufam, ze stihneme dojst nacas obaja 🙂 ja mam nemocnicu za rohom , a ked budes mat indikovany cr, tak ti cr budu musiet urobit aj v tom pripade, ked tam zazmluvneny lekar nebude, uvidime, ako ma byt tak bude,,,,

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre