Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

sirinka
28. mar 2011

@maca_p v ruzinove beru za fyziologicky ubytok vahy 10-12% porodnej vahy maximalne...ked babo schudne viac, nechcu ho prepustit domov...

sirinka
28. mar 2011

@briketa jaaaj....no ja mam este vsetky doma, do skolky zatial nechodime, ale tusim aj tak to bude dost velky zaberak...ale neva, mam 10 kil navyse, tak nech idu dole... 🙂

maca_p
28. mar 2011

akurat som volala do nemocky, zajtra mame velky den, bejby ide na vzduch zo svojho mikrosveta 😀 jupiii.
ale mam zle spravy, nie je volny nadstandard a maju plne oddelenie takze ani tatko s nami nebude... 😒 a na moju otazku, ci pojdem urcite v sobotu domov mi vrchna odpovedala, ze den sekcie sa nerata, tak mi to vychadza na nedelu. ale co tam budem robit???
v TT pri prvom nas na piaty den po sekcii vyhnali domov, ani sa nas nepytali, ze ako sa citime 😀 , ci sme fyzicky a psychicky schopne...
no nech mi daju na izbu nejaku kavovinu (nehnevajte sa na mna za vyraz, ale ja tie nesocializovane naozaj nemusim) tak to bude hisak a poslu ma domov aj vo stvrtok...

@sirinka to ti ozaj nie je co zavidiet 3 detule takto po sebe, ale rok - dva a bude super. ja mam 2 rocaka a ten sam mi da veru zabrat, dive vajco 😀

dulkagabulka
28. mar 2011

@maca_p držim palce 🙂

nunusimi
28. mar 2011

@maca_p drzim palce, tych par dni vydrzis a neverim, ze budu miesat asocialky medzi normalne zeny... potom sa ozvi co a ako, mna to caka vo stvrtok 😎

anicka1981
28. mar 2011

@maca_p hej uvidim ako dopadnem,, dam vediet, 🙂, strasne sa tesim na drobca, velmi, uvidime, niekedy nabuduci tyzden mam ist pozriet na porodnicu, tak sa popytam ako to tam chodi...

anicka1981
28. mar 2011

@sirael zaciatok az polovica juna, takze neakych 9 mesiacov, uvidime, ja si prezistujem co a ako, aby som vedela, co mozem a co nie, a ako to vlastne je, aby som bola ready, ked na to pride 🙂, a zase nemame len dobrych lekarov, ale aj takych, co si si svoje povolanie zmylili, tak preto, komunizmus skoncil a aj doktor musi niest zodpovednost za svoju robotu, ale aj tak dost vela ich trpi komplexom boha, tak preto, chcem vediet na co mam narok, co mozem odmietnut, je to moje telo, moje dieta mne na nom zalezi najviac, .... dufam, ze budem mat stastie na dobrych ludi okolo seba,

sirael
28. mar 2011

@anicka1981 Drzim palce....a hlavne, nech je to skor, ako o tych 9 mesiacov ako pises....😀

anicka1981
28. mar 2011

@sirael 🙂)) to bude urcite 🙂 9 tyznov 🙂)), sa tesim na drobca, aj ked na jednej strane sa aj strasne bojim,,, ale daako uz len bude

sirael
28. mar 2011

@anicka1981 Neboj...🙂 Tak ako pises, nejak bude a o chvilu budes drzat v rukach babatko a na vsetko vsetucko zabudnes...🙂

jabadaba
29. mar 2011

Babulky, tak mam ten svoj cisarak za sebou. Vcera nas pustili domov. Vsetko je ok a ihlu som mala tu co som chcela. Ziadna bolest hlavy sa nekonala. Anesteziologicka bola skvela.

sirinka
29. mar 2011

@jabadaba gratulujem a co babenko? 😵

luciaa86
29. mar 2011

baby ja som taka smutna ...asi zasa budem musiet ist na CR ☹ doktor povedal ze by to neriskoval...tak som sa snim dohodla ze ked to pride namna a bude to rychle tak ok ...ale ak to nepride alebo porod bude pomaly a zle postupovat tak dovidenia lebo ze tam mi uz nemozu nijako pomoct aby sa nahodou nic nestalo ...a navyse je mala zle otocena uz od zaciatku ....ja uz aj zacinam pochybovat ze sa otoci tak ako ma ☹

jabadaba
29. mar 2011

@sirinka dakujem. Babatko je nastastie v poriadku, vsetko ok. Mal 3470 gramov a 48 centi, drzi sa dobre. Ale vystrasil ma kotuha jedna, kedze mal tachykardiu den pred sekciou. Aj preto ju robili bez odkladu do dalsieho dna, hned v den nastupu do nemocky. Necakalo sa zbytocne. Po porode sa nic so srdieckom nepotvrdilo, zrejme len problem v maternici.

certica
29. mar 2011

@jabadaba jej, tak uz to mate s babom za sebou? gratulujem 🙂 . ked budes mat cas, napis dojmy pojmy

sirinka
29. mar 2011

@jabadaba tak chvalabohu, ze na nic necakali a ste ok...teraz uz len si uzivat ten vonavy balicek... 🙂

jabadaba
29. mar 2011

@sirinka veru, uz len si uzivat. Taka som rada, ze je to nase mladatko uz tu. 🙂
@certica dakujem. Poreferujem ked si najdem trosku viac casu. Ale musim skonstatovat,ze som bola velmi spokojna. NIet co vytknut. Tak ako som sa bala a bola znechutena tak som nakoniec bola milo prekvapena. 🙂

miranda77
29. mar 2011

@luciaa86 nesmutni ... miminko má ještě čas. Zrovna teď o víknendu jsem mluvila s maminkou, které miminko otočilo 10dní před termínem - prý to dost bolelo, tak si to dobře pamatuje ...

meleri
29. mar 2011

@luciaa86 chtěla bych tě taky povzbudit! mě se syn otočil až kolem 36 37 tt. už jsem nedoufala...a pak na ultrazvuku byl hlavou dolů....celou dobu jsem se bála císařského řezu jak ďas,a nakonec jsem porodila bez problémů přirozeně! ale taky jsem se bála jak ty! tak ti držím palce at se mimčo otočí.....zkus s ním mluvit, aby se otočilo, hladit břicho, možná to zní směšně, ale mi se zdá že mi to pomohlo 🙂

zdenkazdenula
30. mar 2011

mě se taky otočilo pozdě. Ve 40tt se mi dítko obrátilo z polohy hlavou dolu do kp. 😠

luciaa86
30. mar 2011

@miranda77
@meleri ja som mala aj prvy cisarsky ..a na zaciatku tehotenstva mi DR povedal ze mozem rodit aj normalne uz...a teraz...ze mi to neodporuca 😒 tak ja neviem ....tak preto povedal ked sa to rozbehne samo a bude to rychle tak super..ale ked to bude tak pomale ako pri prvom a nebudem sa otvarat tak zbohom 😠

susanq
30. mar 2011

susanq ahojte kocky... je tu niektora z vas (pripadne viete poradit), ktora ste mali vysoku nadvahu (nad 100 kg) pri porode a preto vam odporucili cisarsky? Ja mam navyse aj problem s tlakom, som sledovana na internom. Preto ma zaujima, aka hranica je, ze kedy je uz tlak vysoky a preto bum, cisarak. Je pravda, ze u "velkych" mamiciek je vacsia pravdepodobnost cisarskeho rezu? Dakujem velmi pekne.

meleri
30. mar 2011

@luciaa86 ahoj mě řekl to samé, že po císaři mě přenášet nenechá a ani kdyby to trvalo moc dlouho. ale naštěstí to šlo poměrně rychle. přeju ti at máš rychlý porod a at je všechno v pohodě... 🙂

milejdy
30. mar 2011

Ahojky,tak jak jsem slíbila,že dám vědět,jak proběhl můj druhý plánovaný císařský řez......holky,no hrůůůůůza!To co jsem si zažila už nikdy více zažít nechci. Nemohli mi napíchnout páteř asi na 3x kvůli té mé zatracené skolioze. Brečela jsem od bolesti,když mě sestra tlačila na záda,abych se více zohnula,protože asi poslední měsíc těhotenství jsem měla bolest krční páteře a nemohla jsem se vůbec zohýbat. Tam mi to pěkně rozhasili...a nakonec anesteziolog konstatoval,že budu rodit v celkové narkoze. Kvůli té bolesti mi to už bylo potom jedno,za chvíli jsem o sobě nevěděla. Porodila jsem 7,10h ráno a asi v 8h mě probudili z narkozy. Takovou bolest páteře potom jste asi žádná nezažila....Navíc když mi druhý den sundali kapačky,odpoledne mě chytla šílená bolest žaludku,nevím z čeho a brali mě na vyšetření ultrazvukem,vysoce nepříjemné hned po porodu císařem....prášky,znovu kapačky a bez jídla....no samé lepší věci tentokrát! Kojení malého bylo pro mne utrpením a ještě stále je. Navíc se mi netvoří dost mléka,tak bojujeme,malý skoro nespí. Christos se narodil 3180gr a 50cm,po 14dnech měl 3330gr.....takže se snažím kojit a je to boj. Navíc mám tu vpáčenou bradavku,to jsem díky formovačům a tahání malého odbourala silikonové kloboučky....něco se tedy podařilo!Ale bolest páteře je u každého kojení neúnostná....užila jsem si svoje!Pevně doufám,že už to bude jenom lepší,ale ještě stále malý hodně pláče a často přikládám k prsu,aby se tvořilo více mléka. Noci moc nespíme a ve dne taky. Kdy se to v lepší obrátí,nevím... 😒
Ale mimísek je nádherný! 🙂

atrami
30. mar 2011

@milejdy , aj ja mam skoliozu, takže poznám. Mne sa trafili až na 2. pokus.Ešte 3 mesiace po porode som mala bolesti. Postupne to prešlo. Len si vpich kontroluj, či si nedostala zápal. Pri kojení si musíš nájsť vhodnú polohu, obložiť vankúšmi. Uvidíš pojde to. Mne pomohol vankúš na kojenie. Kojenie sa rozbehne. Ja som sa tiež natrápila, ale zvládli sme to do 2. rokov.

milejdy
30. mar 2011

díky,ale už má malý 3týdny a laktace se ne a ne rozběhnout,kojím často i po hodině a malý má hlad.....už jsem párkrát měla chuť to vzdát,ale snažím se.... ☹ Kojící polštář nemám a tady v Řecku ve Stavrose to ani neseženu,zaběhla jsem si už kojení zprvu podložená polštářem,ale teď už mám malého jen na ruce a jde to.....už se asi probouzí!

katkaaalex
30. mar 2011

Ahojte dievcence, tak sa aj ja pridavam ku tejto teme,dnes som bola na gynde a budem musiet rodit cisarskym... myslela som si, ze malinka sa od poslednej kontroly otocila no doktor ma nemilo prekvapil... stale dufam, ze si to bambulka este rozmysli no neviem-neviem, o 2 tyzdne mam termin... Prvy porod som mala uplne super a na tento druhy som sa normalne tesila no po dnesku ...

katkaaalex
30. mar 2011

...aka je pravdepodobnost, ze sa este babetko otoci? Gyndos mi povedal, se skoro ziadna no radila som sa aj s dulou a ta ma celkom povzbudila, vraj je este "dost casu"...

sirael
30. mar 2011

@katkaaalex Ahoj, su baby, ktorym sa babatko otoci aj par dni pred porodom. Osobne poznam jednu, ktorej sa otocilo den pred planovanym CR. Mne malinka protestovala a kvoli KP som musela rodit CR, ale nezufaj, este sa to mozno podari...🙂

katkaaalex
31. mar 2011

@sirael dufam 🙂 a dakujem 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre