Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

atrami
8. apr 2011

@m.i.r.i , presne takto prebiehal moj porod, malý veľký, nemohol sa dostať von, omotanú šnúru okolo krku, bála som sa kliešťového porodu. 20 hodín sme sa s malým snažili, ale nešlo to. Potom prišiel vybavený lekár a urobil taký bordel.....!!!

sirael
9. apr 2011

@anoli85 Ahoj, ja som mala tiez CR a uz ked mi zacali opuchat prsty, tak som vsetky prstienky dala dolu, ked sa este dalo, aby potom nebol problem. Aj zasnubak - chvilu bez neho vydrzis a po porode sa k nemu zasa vratis...😀

anoli85
9. apr 2011

@sirael Dělám vše proto dát prstýnky dolů, ale nejde to. Chladím, mydlím, olejuju, ale je to prd platný. No, přinejhorším budu muset ke zlatníkovi, aťmi je přeštípne a po porodu spraví. Celou dobu to bylo v poho a najednou mi prsty otekly a prstýnky zůstaly na nich.. Mohlo mě napadnout je sundat už dřív, ale bohužel nenapadlo. Jsem z toho docela vystresovaná..


dendisa
9. apr 2011

@anoli85 mě řízli s prstýnkem úplně bez keců. Sestra jen vzdychla "co se dá dělat, prst Vám kvůli tomu necvakneme"

sirael
9. apr 2011

@anoli85 Naozaj nestresuj, pri najhorsom ti ich naozaj zlatnik da dolu a opravit sa to da...😀 Tak skusaj este - ja som mala vzdy rano najmenej napuchnute prsty, tak skus vtedy mydlit, olejovat, alebo pod tecucou vodou davat dolu. A hlavne nestresuj...😀

ella_joy
10. apr 2011

@anoli85 Musis dat vsetko dole? Mna ked rezali nic mi nedavali dole, mala som aj nausnice, aj piercing co mam na jazyku, nikoho to netrapilo, tak snad to nebude taky problem 🙂

gabuci
10. apr 2011

@ella_joy -no že nemali problém s tým,že si mala náušnice atd.to im tam veru nezavadzia,no jednej kamarátke sesternica robí na operačke a tá povedala,preto treba bez cennosti na operačku,lebo tam pacienta uspia.Aby sa nič nestratilo,aby sa nepovedalo,že niečo ukradli.Však ked spíš tak na svoje veci nevieš dávať pozor a nevieš kto ako sa zaobchádza s tebou.Myslela ceľkovú anestéziu.

hanickacb
10. apr 2011

Ahoj holky můžete mi poradit.?mám naplánovany císař na 20.4 ale už 3den mám neprav.bolesti,je mi celkově zle,mota se mi hlava a od pateře mi vystř.bolest do nohou.myslite že se mužu poradit s dr.co a jak?aby mi nevynadal

ella_joy
10. apr 2011

@gabuci Vidis, z tejto stranky ma to nenapadlo, ja som detto mala celkovu anestezu, ale ma to z tohto hladiska urcite zmysel. Mne to nechali asi preto, ze rozhodnutie na sekciu a samotna sekcia bolo v rozmedzi 10 min. ☹

lubenka131
10. apr 2011

baby,je tu niektora z Trnavy ,ktora rodila teraz niekedy cisarskym???

jabadaba
10. apr 2011

@hanickacb a preco by Ti mal lekar vynadat? Ty bud hlavne v klude, pokial mas planovanu sekciu a chces vydrzat do terminu bez rizika spustenia spontanneho porodu tak si davaj magnezium. Ja som tak robila pred svojou sekciou. Ale kazdopadne ak Ti nie je dobre, preber to so svojim lekarom, nech Ta pekne vysetri, skontroluje - pre tvoj vlastny klud. Ostatne, to magnezko je dobre prave aj na take vnutorne upokojenie. Tak si kludne sama mozes dat. Ja som uzivala dve 250 miligramove tabletky. Drzim palce. 😉

hanickacb
10. apr 2011

@jabadaba Ahoj já magnésko beru 3krát 1tbl.ale nějak to nepomáhá.Malej je velkej a jak se tam kroutí a natahuje tak mě tlačí na močák.🙂pro klid si zítra dojdu k dr.já se taky toho císaře dost bojím.tak snad to bude dobré

atrami
11. apr 2011

@hanickacb , vynadaj mu Ty. 😉 Zodpovedný lekár by ťa poslal na kontrolné sono, zobral krv, a nie, že TI vynadá.
Moji synovia boli tiež veľkí, takže viem ako sa cítiš. Držím palce.

jabadaba
11. apr 2011

@hanickacb aha,m tak uz len vydrzat. A neboj sa cisarskeho, ja ho mam dva tyzdne za sebou a v pohode. A tiez som sa bala. Nic to nie je. Budes mat spinal? Ono je to trosku neprijemne lebo citis tlaky a tah v brusnej dutine ako maleho vyberaju, ale da sa to vydrzat. Bolest citit ziadnu nebudes. Vyberanie malickeho je rychle, sitie trva o cosi dlhsie, to ti mozno bude pripadat ako cela vecnost, ale neboj. Nic necitis, len tam musis lezat, mne uz dlho bolo. 🙂 Otravne bude lezanie po sekcii, neviem ako u vas ale tu Ta postavia na nohy az za 24 hodin po spinale a chce to kus nervov vydrzat lezat bez dvihania hlavy. Otacat ju budes moct. A potom je to uz pohoda. Telo sa rozchodi a zo dna na den je lepsie a lepsie. A aj krvacat budes ovela menej ako po klasickom. Tak sa drz, da sa to zvladnut bez problemov. 😉

hanickacb
11. apr 2011

@jabadaba ahoj já nevim jakou budu mít anestezii to mi nikdo neřekl.jen si musím vyběhat předop.vyšetř.A jak ti bylo po tom spinale?

jabadaba
11. apr 2011

@hanickacb tak to Ta este caka pokec s anesteziologom, s nim preber vsetky moznosti, vacsinou k sekciii odporucaju prave spinal nez celkovu narkozu, ak samozrejme nie su kontraindikacie. Popytaj sa ho na vsetko - akou ihlou sa picha, aby sa zamedzilo naslednym migrenam, aky je rezim po spinale vo vasej nemocnici atd. Dava sa aj epidural, nech Ti vysvetli rozdiel a co je lepsie co sa rekonvalescencie tyka.

Ja som sa po spinale citila celkom dobre, najpr mas necitlive nohy a cely spodok, ale nie je to nejak neprijemny a rusivy pocit, len proste najprv si nohy necitis a len postupne sa zacinaju preberat. Po sekcii lezis na pooperacnej izbe, mali by Ti zabezpecit dostatocny pitny rezim, ktory je dolezity na zotavenie a zamedzuje migrenam okrem teda toho sposobu vpichu pri samotnej operacii. Na ten pitny rezim sa spytaj. Je to dolezite pit dostatok tekutin. Kedze sa nebudes moct hybat, nemala by si zdvihat hlavu, tak Ti daju trubicku na pitie, tazke len pocuckavas caj ci ine tekutiny bez toho, aby si sa musela dvihat. Postupne ako Ti nohy prichadzaju k sebe tak nimi trosku cvic, kruz chodidlami, pokyvkavaj hore dole, postupne sa budes moct lahko prevalit z boka na bok. Len tu hlavu nedvihat. Na strany ju tocit mozes. Na bolesti maternice, ta boli ked sa zacina zvinovat Ti budu davat infuzie a neskor cipky. Zle by Ti nemalo byt vobec, to byva skor po celkovej narkoze. Priprav sa kratko po sekcii na triasku - akoby si mala zimnicu ale prejde to do pol hodinky. To je asi reakcia na ten spinal a celkovo asi aj na tu zataz, ktorou organizmus prejde pocas celej operacie. Ja som sa klepala ako osika ale preslo to zakratko. Budes mat zavedeny kateter pocas tych 24 hodin, takze cikanie budes mat takto poriesene. Uz len vydrzat tych otravnych 24 hodin lezat.

hanickacb
11. apr 2011

@jabadaba já nevím jestli tady v čb dělaji spinal a jak dlouho jsi byla na jipce?muže na jip manžel?

blueapple
11. apr 2011

@hanickacb v ČB dělají i spinál, já tedy měla celkovou narkózu, ale když jsem pročítala na příjmu ta jejich lejstra, tak ho tam měli. Na JIPce jsem byla 2dny, 3.den v poledne jsem šla na normální šestinedělí. Propuštění z porodnice 6.den. Veškeré dotazy Ti zodpoví rychle přímo na gyn.-por. oddělení, na stránkách nemocnice ( http://nemcb.cz/cz/department/44/Gynekologickop... ) je kontaktní telefon a email. Teď jsem tam také psala a zjišťovala si info o druhém porodu, který mě čeká do dvou let po císaři, tak jsem byla zvědavá jak se k tomu tady stavějí. Všude slyším, že v mnoha porodnicích nedoporučují vaginální porod a raději plánují hned druhého císaře...

hanickacb
11. apr 2011

@blueapple a byla jsi spokojená s péči?

blueapple
11. apr 2011

@hanickacb a teď myslíš péči kde (příjem, porodníci, JIP, šestinedělí,...)
nic není dokonalé, ale celkově můžu říct, že vše bylo OK. Abychom tady holky nenudily podrobnostmi o ČB porodnici, skočme klidně do tématu ČB.

laska.nezna.hranic
11. apr 2011

blueapple - koukám, že tu řešíte císaře v čb. mohu se zeptat, co ti na ten tvůj dotaz ohledně druhého porodu odpověděli?

jabadaba
12. apr 2011

@hanickacb ahoj, na JIP som bola 24 hodin, potom Ti pomozu vstat, umyt sa v sprche a prestahuju Ta na klasicku izbu. Po par hodinach Ti prinesu aj dietatko. U nas zial manzel na JIP ist nemohol, doslova vynimocne ho pustili na pat minut, aby mi priniesol napoje nesytene k tomu pitnemu rezimu. Ale inak by tam nemohol. Sprevadzal ma vsak od operacnej saly az na tu JIP.

tigrica182
12. apr 2011

ahojte - mozem sa opytat, je tu astmaticka, ktora rodila sekciou?? ak ano prosim, ake to bolo, mala si problemy po tom atd? dakujem

blueapple
12. apr 2011

@laska.nezna.hranic odpověděli hned druhý den, nevím, ale trochu z toho cítím, že mi asi dají vybrat, co myslíš.... ?
Můj dotaz zněl, jaká je praxe ve zdejší porodnici při porodu do dvou let po císaři.
....
"Vážená paní,
odpověď není zcela jednoznačná, doporučoval bych Vám, kdybyste naši
porodnici navštívila zhruba ve 36-37.týdnu (neodešle-li Vás Váš gynekolog
dříve) a podle situace bychom se případně domluvili na dalším postupu.

Rozmyslete si také, zda byste v případě ukončení císařským řezem
požadovala sterilizaci. Budeme se Vás na to případně ptát.

S pozdravem
MUDr. Miloš Velemínský
Gyn. por.oddělení
Nemocnice České Budějovice, a.s. "

laska.nezna.hranic
12. apr 2011

jabadaba - to za mnou návštěva na jip normálně mohla, ale maximálně po dvou, tak se museli prostřídat. naopak napít mi nedali nic v podstatě od příjmu v pondělí ráno až do středy, kdy mi přinesli bílou kávu na snídani... myslela jsem, že pojdu 😝 a ke svému pití jsem se nedostala, protože mi tašku nechali na jiné místnosti v jiném patře.

laska.nezna.hranic
12. apr 2011

blueapple - děkuju za odpověď 🙂
jasně, takže se vychází až z aktuálního stavu před porodem. když není problém, rodí se normálně.
ale navrhovat sterilizaci v dnešní době po dvou císařích? to radši ať ani nezkoušejí navrhnout 😠 😀

blueapple
12. apr 2011

@laska.nezna.hranic také jsem se vyděsila, ale zjistila jsem, že to mají povinnost po 2.císaři nabídnout. Sice se stává, že pak se rodí dál třetí, někdo i další dítě, ale prý - ze zdravotního hlediska se po druhém císaři považuje každé těhu za vysoce rizikové, takže asi proto.

laska.nezna.hranic
12. apr 2011

blueapple - no dobrá, pokud se zeptají, slušně ale jasně odmítnu 😉 ale třeba císař vůbec nebude třeba, tak pak není co řešit... 🙂

atrami
13. apr 2011

@laska.nezna.hranic
@blueapple ,
mne tiež navrhli po 2. sekcii sterilizáciu, odmietli sme. No a teraz máme už 3. deti.

laska.nezna.hranic
13. apr 2011

atrami - jak daleko od sebe máš dětičky? já bych totiž taky chtěla alespoň tři. neříkám, že hned po sobě, ale člověk nikdy neví...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre